Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2011., 16:33   #2021
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Rezervirali smo smjestaj Hotel Hostal Marenostrum
Address La Rambla, 67, Ciutat Vella
Barcelona, 08001
Spain

Da li netko vec bio, neke preporuke 12.9.-15.9. 375 eur 3 osobe 3 nocenja s doruckom
Nećete se baš naspavati tamo ako ne poslušate savjet Cinnamon.
Obzirom da je sad tek polovina 7 mjeseca ne mogu se oteti utisku da za 125 € dnevno . možete dobiti bolji smještaj
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:09   #2022
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
ja planiram za Novu godinu u Barcelonu i ima letova (povratnih) za oko 1200-1500 kn Lufthansom (presjedanje Munich) ili Air Franceom (presjedanje u Parizu)

pogledaj na www.skyscanner.net

može iskombinirati nešto jeftinije easyjetom iz zg preko pariza, ali jako su veliki razmaci između letova.
Pogledala sam Lufthansu,let Split-Barcelona preko Frankfurta je 360 eura.To mi je previse.Uzela sam u obzir Easyjet preko Pariza ali ne ostaje mi dovoljno vremena izmedju letova za presjedanje.Iz italije ni Ancona ni Rimini nemaju direktnih letova za Barcelonu.
Uglavnom mislim da odustajem od zimskog putovanja u Barcelonu .
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:48   #2023
Quote:
mili222 kaže: Pogledaj post
Pogledala sam Lufthansu,let Split-Barcelona preko Frankfurta je 360 eura.To mi je previse.Uzela sam u obzir Easyjet preko Pariza ali ne ostaje mi dovoljno vremena izmedju letova za presjedanje.Iz italije ni Ancona ni Rimini nemaju direktnih letova za Barcelonu.
Uglavnom mislim da odustajem od zimskog putovanja u Barcelonu .
a da dođeš busom u zagreb, pa probaš iz zagreba?
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 10:53   #2024
To mi je previse gnjavaze,ostavit cu to putovanje za neko od sljedecih ljeta.
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:12   #2025
Prati Spanair i Croatiaairlines, zato jer povremeno na akcijama, prodaju karte iz Zagreba po 100 EUR. Mislim da počnu vozit od ožujka, akcije bi mogle biti u listopadu ili studenom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:13   #2026
Pratim...znam da CroatiaAirlines cesto ima akcije po 99 eura,uglavnom bude i Barcelona.Fala!
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:21   #2027
Spanair je imao oko 80 EUR, tak da prati oba. Bezveze je davat za kartu 200 ili 300 EUR, ili odlazit do aerodroma u Pripizdini Donjoj, ako možeš naći kartu za 100 EUR, pa se vozit ko gospon čovjek. Jedino ako baš moraš u Barcelonu baš i tom i tom mjesecu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:51   #2028
Pa ja inace kad putujem za kartu dam oko 100tinjak eura,zasto se razbacivat...
Nemam fiksne datume,ali u sezoni nemogu putovat.Sta je bas stete jer tada ima jeftinih letova di oces,pa se eto prilagodjavam ponudi.
Vec se lagano preorijentiram na Rim,iako sam vec obisla veliki dio Italije ali eto nazalost nisam bila do Rima.
Ako uhvatim nesto povoljno za Barcu vraca se u igru!
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:02   #2029
Quote:
mili222 kaže: Pogledaj post
Pa ja inace kad putujem za kartu dam oko 100tinjak eura,zasto se razbacivat...
Nemam fiksne datume,ali u sezoni nemogu putovat.Sta je bas stete jer tada ima jeftinih letova di oces,pa se eto prilagodjavam ponudi.
Vec se lagano preorijentiram na Rim,iako sam vec obisla veliki dio Italije ali eto nazalost nisam bila do Rima.
Ako uhvatim nesto povoljno za Barcu vraca se u igru!
a šteta kaj si iz Splita, iz Budimpešte za Barcu wizzair 1 i 2 mjesec ima pun kufer karata po 550 kn. Isplati se ti možda da ostaneš malo i u Budimpešti pa malo nju prošnjofaš...
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 10:28   #2030
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
a šteta kaj si iz Splita, iz Budimpešte za Barcu wizzair 1 i 2 mjesec ima pun kufer karata po 550 kn. Isplati se ti možda da ostaneš malo i u Budimpešti pa malo nju prošnjofaš...
Split ima najskuplje letove a nije blizu nekog veceg grada iz kojeg se moze letit dalje.Bila sam u Budimpesti ove godine bas.S tim da sam isla Zagreb-Budimpesta vlakom (samo 6 sati).
Ima let Zagreb-Budimpesta sa Malevom ali je 196EUR.A moram doc i do Zagreba.
Opet se skupi preko 300EUR za kartu.
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:47   #2031
vidjela sam da svašta ovdje pišete za el corte ingles... kolko je on udaljen od glavog trga? i curke, kakvi su dućani, jel ima h&m, zara? čula sam da ima coach
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:10   #2032
El Corte Ingles ti je spanski lanac robnih kuca, tipa Macy's ili Selfridges. Po Barci ih ima svuda, s tim da ti je na Plaza de Catalunya jedan od vecih. Zara, Mango, H&M nema u njemu ali zato ima na svkaom koraku gdje god krenes u Barceloni i cijene (Zara, Mango) barem 20-30% jeftinije od ostatka Europe.

El Corte Ingles ima popust 10% za turiste (moras imati dokument sa slikom).
Shopping u El Corte-u bih organicila na make-up ili jos bolje nista (mozda kavica na terasi na adnjem spratu). Shopping dok setas kroz Barcelonu je nesto mmmmmmmmmmljac!
ranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 18:14   #2033
Meni je u Barceloni najbolja Sfera. Nema takvog dućana u ovom dijelu Europe, pa ti je odjeća unique...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 19:53   #2034
brzo informacije

daklem idem vrlo skoro neplanski u barcelonu 3 dana tj imat cu tri puna dana i po pola od jos dva dana
zato hitno trebam neke informacije.buduci da sam shvatila da je nukac apsolutni bog putovanja na forumu molila bih Ga da mi odgovori

1.dakle barcelona terminal 1 kako-kako do centra barcelone?
2.inace sam freak sta se tice kulturnih znamenitosti ali buduci da sam ove godine "izgorila" na poslu za ovaj put zelim da dnevno imam bar 4 sata za plazu,
a ostatak na upoznavanje Barcelone.od toga naravno oduzmimo i dovoljno sati za san znaci zelim nesto slow motion a ne da se kuci vratim umornije nego sto sam bila kad sam krenila.E sad- zelim vidjeti one must see stvari + maximalno jedan-dva muzeja jer ne zelim suncane dan eprovoditi u unutrasnjosti
3.s obzirom na info pod 2.da li se isplati uzimat barcelona card i je li on pokriva ovaj put od aerodroma do centra?
4.ako ne uzmem barcelona card koliko dode 5-dnevna karta za prijevoz ili jedno tjedna(ne znam koliko-dnevne karte sve prodaju), koliko dode ulaz u sag.familiju,ostale Gaudijeve case Casa Batllo i ostale stvari koje vrijedi vidjeti
5. Nukac ajde molim te napisi mi kako bi ti isplanirao sightseeing da imas tri full dana u barceloni (oduzmi 4-5 sat dnevno za plazu) ako mi u ovome pomognes dabogdatisetipkovnicapozlatila i dabogdatisvakadala

Nukac je kralj :jelsemogujosviseuvucnukcuuguzicu:
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:17   #2035
Ovo ću shvatit kao provokaciju i jednostavno izignorirat...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:37   #2036

ulizuje ti se a ti tak
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:54   #2037
No dobro, samo radi NN...

Ma nisam ja neki Bog, čak štoviše, pogotovo za Barcelonu je ekspert Cinamon.

1. S terminala 1 su dvije opcije: besplatni bus do terminala 2 pa na vlak, ili s aerobusom direkt do centra. Opcija s vlakom je brža i jeftinija.
2. Za Barcelona card nemam pojma, jer takve stvari ne kupujem. Ja nisam muzejski tip. Radije sjedim i promatram svijet.
Onak neki plan: dan 1 Sagrada Familia i Parc Guel. dan 2 la Rambla i okolica, Plaza di Cataluna, i one druge stvari u okolici. Dan 3: Montjuic i Plaza Espana.
Naravno, na plažu u Barceloneti, gdje su svi...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:57   #2038
molba: može li mi netko napisati 5-10 must see znamenitosti/događaja/mjesta/izleta za nekoga tko ide prvi put u Barcelonu?
(ja ove zime i imat ću 7 dana u Barci)
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 19:11   #2039
To je dosta individualno. Mozemo ti dati osobna mišljenja, pa ti sam odluči.

Ja bih rekla:

Vožnja Hop on, hop off busevima
Šetnja kroz Barri Gotic i El Born
Casa Battilo (i unutra)
Casa Pedrera (evt i unutra)
Sagrada Familia
Parc Guell
Ručak u Tapas24
Pogled na Plaza Espanya odozgo, idlers muzeja
Šetnja kroz ulicu Gracia
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.

Zadnje uređivanje Cinnamon Girl : 21.07.2011. at 20:25.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 19:56   #2040
hvala cinnamon, isto tako zanima me da li ste išli na neke jednodnevne izlete iz Barcelone?
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.