Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2012., 11:10   #501
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
a Vas obje,tko je operirao??? i za Ozegovica su mi rekli da je savrsen otorinac (za njega je dragi navijao)
Dr. Carić, nije ono baš neki tip za razgovore,ali kao doktor- sve najbolje. To mi je bilo najvažnije. Zato sam se ciljano naručila kod njega. Ali za nikoga tamo na otorini nisam čula ništa loše osim nešto malo za jednog koji je nešto malo sprčkao jednog mog poznanika mislim da se zove Čurčić ili tak nešto al drugima je vjerojatno bio super. svatko će preporučiti nekog drugog. Meni je netko kome jako vjerujem rekao za Carića ali je isto tako istaknula da su svi odlični
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 13:37   #502
ma istina,da nisu dobri nebi radili gore jos je mjesec dana do tad,a ja ko da sutra idem.... reko je da mi nece bit dosadno jer ce mi nalaze sve radit prije operacije zbog opce anestezije....
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 16:51   #503
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
ma istina,da nisu dobri nebi radili gore jos je mjesec dana do tad,a ja ko da sutra idem.... reko je da mi nece bit dosadno jer ce mi nalaze sve radit prije operacije zbog opce anestezije....
Ma to ti je super jer ovak bi morala mjesec dana hodočastiti okolo da napraviš sve nalaze! Da ne pričam o naručivanju.
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 17:28   #504
Quote:
aisa kaže: Pogledaj post
Ma to ti je super jer ovak bi morala mjesec dana hodočastiti okolo da napraviš sve nalaze! Da ne pričam o naručivanju.
e da,zanima me jos... prije i poslije operacije..prije-moram se skinut? do kuda? xD uvedu me,daju mi pikicu i vise nista necujem i nevidim? ili?? i poslije-kad se probudim,dođem sebi,obucem piđamicu i onda samo lezanje,spavanje? neki kazu da necu imat snage za nista prvi dan...
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:29   #505
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
neces smjet vjezbat barem 2 tjedna - alkohol ti ionako nece past na pamet pit prva 2 tjedna dok god ti rane ne zarastu

Inace da boli, uf, boli, ja sma skinula 3 kg u tjedan dana jer nisam nista jela, - preporuka je prvi dan od operacije ne jest nista a zatim iducih 6 dana jest smao tekucu i polutekucu hladnu do mlaku hranu (juhe, variva, griz, cokolino itd) a tek nakon punih 7 dana krece se sa ormalnim jelovnikom, naravno ako mozes. Ja nisma mogla komad mesa progutat ni nakon 2 tjedna. Sada mi je proslo puna 2 mjeseca od operacije i jos mi je okus nije vratio do kraja ali sam se preporodila jer vise nema upala

uhh, najgora moguca opcija, ne smijem ni jedno ni drugo, nisi mi bas ohrabrila
a bas sam mislio da bi barem hladna piva mogla uci u proces oporavka al et
svejedno, hvala ti na odgovoru barem sad znam sta me ceka
tz075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 01:48   #506
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
e da,zanima me jos... prije i poslije operacije..prije-moram se skinut? do kuda? xD uvedu me,daju mi pikicu i vise nista necujem i nevidim? ili?? i poslije-kad se probudim,dođem sebi,obucem piđamicu i onda samo lezanje,spavanje? neki kazu da necu imat snage za nista prvi dan...
Ovak, ja sam vadila s lokalnom pa sam dobila pikice ravno u grlo i bila sam obučena a sin je prije operacije dobio na krevetu injekciju u guzu, onda su ga zajedno s krevetom, u piđami (samo su mu zakeljili onaj bijeli flaster na gornji dio piđame i napisali prezime gore) vozili u operacijsku salu, mi smo išli do vrata i tamo ostali čekati. On nam je ispričao da je tamo bilo puno ljudi (vjerojatno sestre, anesteziolozi... i da su bili jako dobri prema njemu, tamo je tek skinuo samo gornji dio piđame- doljnji dio je imao cijelo vrijeme tj. barem se nakon operacije vratio u njemu a gornji dio mu je bio pokraj njega na krevetu.) Pitali su ga da li ga mogu još jednom malo piknuti pa su mu na ruku stavili onu kanilu za infuzije. Uspavali su ga maskom. Doktor je izašao van možda nekih 20-30 minuta od kad je ušao i rekao nam da je sve prošlo kako treba i da je sad u fazi buđenja što je trajalo od prilike oko 2 sata. Opet su ga dovezli na istom krevetu kojim je i došao,budnog, ali je bio još jako zbunjen ( od anestezije) išli smo liftom gore i sestre su nas savjetovale da ga što prije nagovorimo da zaspi i da će onda biti dobro. zaspao je malo nakon dolaska u sobu i spavao dobrih 2-3 sata, a kad se probudio bio je potpuno drugačiji, veseli, pio je čaj, pisao nam na blokić (ponesi blokić i nekaj za pisanje), rekao je da ga stvarno ništa ne boli, ponjeli smo mu psp (playstation portable) pa je igrao igrice, išla sam mu kupiti stripove pa je čitao i tak skroz do navečer, onda ga je kao malo počelo boliti, tražila sam sestre sirup i tak je svaka 4 sata pio čim bi malo osjetio da ga boli (bila sam s njim preko noći ). Ujutro je bila vizita, nije bilo temperature. Doktor ga je pozvao na pregled, rekao da je sve uredu, rane su velike jer su mandule bile ogromne (sve 3) i da dođemo na kontrolu za 10 dana. dobili otpusno pismo i išli doma! Očekivani oporavak 14 dana i točno je tak bilo.
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:31   #507
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
a Vas obje,tko je operirao??? i za Ozegovica su mi rekli da je savrsen otorinac (za njega je dragi navijao)
Ja sam bila kod Dr. Ožegovica jer sam dobila preporuke za njega i mogu reci da su preporuke opravdane... simpa doktor, mozda nije bas pricljiv ijako svi tako govore ja sam sa njim lijepo razgovarala i jos smo se zafrkavali, profesionalan je, sve ti objasni, posjecivao me je u sobi kao i sve svoje pacijente i kod njega idem i na operaciju septuma

Inace u Kb Dubrava se krajnici vade pod opcom anestezijom, osim ako ne dogovoris lokalnu sto mislim da neces

BTW: skidas se do gacica, u sobi dobis pikicu u guzu za smirenje i sa krevetom te voze u salu , nakon operacije te budnu voze u sobu al ces najvjerojatnije opet zaspat i moguce da se toga djela uopce neces sjecat ( nas sve tri smo u sobu dosle budne al se toga ne sjecamo)...a kako ces se osijecat to ovisi o tebi, ja sma mogla pricat normalno al je preporuka da se prvi dan stedi grlo, isla sam na wc sama i opcenito sam bila normalna i osijecala se sasvim normalno al to ne znaci da se smijes setat po odjelu.
Skini lak za nokte na rukama i nogama (ako ne skines doma mozes i u bolnici al oni imaju onaj cisti aceton koji ti ubije prste hehe)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 26.03.2012. at 09:39.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 09:55   #508
imam gelirane nokte na rukama..smeta to?
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:08   #509
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
imam gelirane nokte na rukama..smeta to?
ne smeta i ja imam gelirane french
Jedino nije pametno da su full u boji
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:19   #510
hihihi...imam nail art :/ a budem se napravila luda,kao neznam da nesmijem imati :P neda mi se skidat nokte ://
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:58   #511
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
hihihi...imam nail art :/ a budem se napravila luda,kao neznam da nesmijem imati :P neda mi se skidat nokte ://
zena u sobi do moje je isla na operaciju stitnjace i bome je raspala boju sa noktiju - ako su full obojani i nema vidljive boje nokta nemoj se igrat

Nema "napravit cu se luda" jer ces raspat - a trazenje vidljive podloga nokta nije bezveze
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:34   #512
upravo mi je to i dragi reko sada.... odrec cu ih se 1 mjesec onda i rijesena stvar...
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:20   #513
Operisao sam krajnike prije mjesec i deset dana...zanima me koji vremenski period se ne smijem baviti sportom?
Aguero993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 13:59   #514
Quote:
Aguero993 kaže: Pogledaj post
Operisao sam krajnike prije mjesec i deset dana...zanima me koji vremenski period se ne smijem baviti sportom?
Cim su ti rane zarasle - a to je vec nakon cca 2 tjedna (kako kod koga)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:17   #515
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
upravo mi je to i dragi reko sada.... odrec cu ih se 1 mjesec onda i rijesena stvar...
Ne moras skidati gel, mogu ti oksimetar staviti na nozne prste, njih nemoj zafarbat
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 20:07   #516
Quote:
Anjaa kaže: Pogledaj post
Ne moras skidati gel, mogu ti oksimetar staviti na nozne prste, njih nemoj zafarbat
uh,hvala Bogu!!!!
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 00:24   #517
Samo se pripremi na bol neljudsku Stvarno boli za poluditi, ja sam 10 dana razmisljala o suicidu
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:30   #518
volim iskrene ljude....svi mi "mazu oci" da to nije nista,prezivit ces ti to... ) ne boli jako,daju ti nesto protiv bolova.... pa cak i ljubav moja,koji je u medicini vec ohoho,jedino je doktor bio iskren i reko da jako,jako boli,da mogu trazit injekciju svakih 8 sati protiv bolova i to je to.... sad me pocela hvatat panika,kaj ako me ne probude iz anestezije? ako se nesto zakomplicira? :// al bit ce sve ok....ako nista drugo,tjesim se da ce dragi biti pored mene kad se probudim...i prosvercat mi nes protiv bolova ako bude neizdrzivo! volim bolnice ako ja nista nemoram obavljat tamo,igle i to.... brrr... :/ i nadam se samo da su sestre ok,gore na odjelu tom... Anja,kad si ti operirala?
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:09   #519
Quote:
Anjaa kaže: Pogledaj post
Ne moras skidati gel, mogu ti oksimetar staviti na nozne prste, njih nemoj zafarbat
To je vec receno i ne smeta gel nego boja na noktima jer nema veze sa oksimetrom, ja sam morala skidat boju i sa noznih prstiju ijako na rukama nisam imala lak nego french gel al inzistira se da svi nokti budu bez boje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:13   #520
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
volim iskrene ljude....svi mi "mazu oci" da to nije nista,prezivit ces ti to... ) ne boli jako,daju ti nesto protiv bolova.... pa cak i ljubav moja,koji je u medicini vec ohoho,jedino je doktor bio iskren i reko da jako,jako boli,da mogu trazit injekciju svakih 8 sati protiv bolova i to je to.... sad me pocela hvatat panika,kaj ako me ne probude iz anestezije? ako se nesto zakomplicira? :// al bit ce sve ok....ako nista drugo,tjesim se da ce dragi biti pored mene kad se probudim...i prosvercat mi nes protiv bolova ako bude neizdrzivo! volim bolnice ako ja nista nemoram obavljat tamo,igle i to.... brrr... :/ i nadam se samo da su sestre ok,gore na odjelu tom... Anja,kad si ti operirala?
Sestre su super, cistacica malo cvaknuta i pjeva po odjelu u 6 ujutro al kad mi je donjela kavu sve sam joj oprostila
Ako te boli jako dobis analgetike i cesce, ja sam dobila voltaren pikicu nakon operacije tj oko 9 sati pa su mi ju nudili vec oko rucka al mi nije trebalo do navecer uglavnom voltarena i ketonala imaju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.