Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 20:27   #1221
meni je sve od solgara što sam do sad koristila 0 bodova. i sad imam vitamin b-complex s vitaminom c, navodno je u 2 tablete sadržano 500mg c vitamina i apsolutno nikakve efekte ne primjećujem. a kad pojedem jedan limun dnevno koji navodno sadrži 40mg c vitamina vidim razlike.
sve više sumnjam u njihovu kvalitetu, ne bum više ih kupovala.
__________________
Oh well, whatever, nevermind
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 02:12   #1222
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
@solitary cat -
za kosu,kožu nokte i odlično sve što sadrži priodnu preslicu (silicij) -jača kosti i čisti organizam rezultati su fantastični !

evo što je meni odlično i naručivala sam online
Gaia herbs-hair,nail,skin

Collagen Beauty Builder

Preslica
Puno ti hvala, baš sam sretna s ovim tvojim preporukama!

Ali šta ću sad, šta da prvo uzimam? Da naručim sve to troje? Kako si ti to uzimala, sve to troje si probala, jesi možda nešto kombinirano uzimala?

Meni su nokti po zimi dosta slabi - zapravo ne izgledaju tako slabo, ali jako lako pucaju, kao da su puno krhkiji, lomljiviji, negdje malo lupnem s noktom i on odmah pukne. U proljeće to najednom misteriozno prođe, ne pucaju više tako lako, čvršći su, ali sad sam se zadnja dva mjeseca baš nanervirala s njihovim pucanjem, a tako je bilo i prošle zime.

Ja bih stvarno nešto što je i za kosu i za nokte.
Tu preslicu ću svakako uzeti, kad je i za kosu i za nokte, a samo mi reci kako si ti uzimala ove preparate koje si mi preporučila, u nekim kombinacijama ili... I hvalal!!!

Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
meni je sve od solgara što sam do sad koristila 0 bodova. i sad imam vitamin b-complex s vitaminom c, navodno je u 2 tablete sadržano 500mg c vitamina i apsolutno nikakve efekte ne primjećujem. a kad pojedem jedan limun dnevno koji navodno sadrži 40mg c vitamina vidim razlike.
sve više sumnjam u njihovu kvalitetu, ne bum više ih kupovala.
Zapravo, ni meni ništa njihovo nije pasalo.
Uzimala sam i one neke njihove multivitamine (ne mogu se sad sjetiti kako se zovu, a ne da mi se guglati) i nisam osjetila baš nikakve dobrobiti, a recimo Supradyn ako uzimam dva dana već se bolje i živahnije osjećam, s više enrgije.
I još od nekih drugih njihovih multivitamina (jer imaju više vrsta) sam imala užasne želučane tegobe, iako mi inače rijetko šta pada teško na želudac.
Tako da ništa njihovo više ne kupujem
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:54   #1223
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala, baš sam sretna s ovim tvojim preporukama!

Ali šta ću sad, šta da prvo uzimam? Da naručim sve to troje? Kako si ti to uzimala, sve to troje si probala, jesi možda nešto kombinirano uzimala?

Meni su nokti po zimi dosta slabi - zapravo ne izgledaju tako slabo, ali jako lako pucaju, kao da su puno krhkiji, lomljiviji, negdje malo lupnem s noktom i on odmah pukne. U proljeće to najednom misteriozno prođe, ne pucaju više tako lako, čvršći su, ali sad sam se zadnja dva mjeseca baš nanervirala s njihovim pucanjem, a tako je bilo i prošle zime.

Ja bih stvarno nešto što je i za kosu i za nokte.
Tu preslicu ću svakako uzeti, kad je i za kosu i za nokte, a samo mi reci kako si ti uzimala ove preparate koje si mi preporučila, u nekim kombinacijama ili... I hvalal!!!



Zapravo, ni meni ništa njihovo nije pasalo.
Uzimala sam i one neke njihove multivitamine (ne mogu se sad sjetiti kako se zovu, a ne da mi se guglati) i nisam osjetila baš nikakve dobrobiti, a recimo Supradyn ako uzimam dva dana već se bolje i živahnije osjećam, s više enrgije.
I još od nekih drugih njihovih multivitamina (jer imaju više vrsta) sam imala užasne želučane tegobe, iako mi inače rijetko šta pada teško na želudac.
Tako da ništa njihovo više ne kupujem
ma nema na čemu
Meni je preslica "otvorila oči " - to je bila preporuka jedne gospođe farmaceutkinje koja je stručnjak za trave i ljekovite biljke.
Sa preslicom (u kapsulama) unijet ćeš dovoljne količini silicija koji je nephodan za izgradnju koštane mase i br. jedan je za prevenciju osteoporoze (to spadaju nokti i kosa) a potiče i proizvodnju kolagena koji jača kožu.

koristila sam prvo ( i još uvijek ) http://www.iherb.com/gaia-herbs-hair...1?rcode=qln684
kombinacija silicija sa ayurvedskim biljkama koje također imaju veliki učinak za pročišćenje organizma i jačanje kose i noktiju. (možeš svaki sastojak uguglati pa će ti biti jasan omjer cijene i kvalitete )

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ho...6&sr=null&ic=2
sve moje prijateljice imale su jako brzo rezultate sa noktima.
Ovo je klasik od preparata sa preslicom..pije se po nekoliko puta dnevno.

Ovi preparati ne debljaju (kao npr. kompleksi vit B ) to dvoje bi ti bilo odovoljno za mj.i pol dana. Pij još čaj od koprive, čisti organizam - jetru da se riješi toksina a upravo oni sprečavaju asporpciju vitamina i minerala koj unosiš hranom- zato i nema rezultata na noktima.
Ako si mršaviji tip i ako si sklona suhoj koži i preutanju i suhoj kosi , dobro ti je da uz tu kombinaciju piješ i ulje boražine.
To ti je dobina kombinacija za kosu-nokte i kožu. http://www.iherb.com/search?kw=borag...1&rcode=qln684

sretno ! i ne odustaj
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 23:46   #1224
lusy,
suoer, hvala ti!

Znači, kad kažeš da je to za mjesec i pol, samo mi molim te pojasni: ti si prvo pila ove Gaia Herbs, pa poslije nastavila s ovim drugim Horsetail Grass?
Ili si i ove druge uzimala paralelno s Gaia Herbs?


Fora mi je što ovo prvo služi i za detoksikaciju organizma, jelda?
OK, naručit ću onda to dvoje.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 22:24   #1225
da, kombinirala sam ih..čak bi ponekad i zaboravila popiti dozu,naprimjer ujutro i opet je imalo učinka. ( Pazi da ti narudžba ne bude više od 22 eura. )
Bar ih pij mjesec i pol- dva, ali rezultati bi ti se trabali brzo vidjeti.
Tek poslije ili uz pijenje preslice ti je ok uzeti neki B kompleks ,biotin ili ovo (ovo ću sljedeće naručiti) http://www.iherb.com/neocell-collage...2?rcode=qln684

ili Cal-MAg -B vit (nije skupo i jako djelotvorno) http://www.iherb.com/now-foods-cal-m...1?rcode=qln684

Ako ti treba još koji savjet, javi se Sretno
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 23:25   #1226
lusy, puno ti hvala!

Ako ću još nešto trebati, javim se!
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 10:55   #1227
također u nokte prije spavanja umasiraj malo ricinusovog ili nekog miksa prirodnih ulja (badem,maslinovo, madacamia)
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:27   #1228
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerovatno da ti je organizam iz nekog razloga ne može asorbirati sve vitamine i minerale. Možda je samo jetra preopterećena sa nečime - probaj piti više čaja od koprive i preslice da se jetra malo očisti i time krv, puno voća i povrća, ništa masno, meso ,masni sir,suhomesnato,cigarete,alkohol-- to će omogućiti jetri da ponovo "prodiše " .
također je dobro uzimati kapsl. Neema (ne ako planiraš trudnoću !) -
Neem kapsule
možeš i kupiti kod nas u prahu i piti čaj,ali je jako gorak
Čula sam za konjsku preslicu i planiram je naručit pa počet pit poslje solgara. Hvala ti za ove tablete, stavila sam si u wish listu Može bit da ne mogu apsorbirat vitamine jer na meni skoro ništa od preparata ne djeluje

Što se tiče solgara, pri kraju sam bočice i jedini napredak koji vidim je u zanokticama koje inače imam cijeli život i stalno ih režem i trgam, a sad se više ne stvaraju Barem nešto. Ostalo ništa nisam primjetila. Nokti su mi i dalje jako slabi, lice i kosa nepromjenjeni.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 17:59   #1229
Ja sam završila sa Solgarom jučer. Zadovoljna sam. Kosa mi puno puno brze raste. Radila sam plave pramenove prije mj dana i vec mi je toliki izrast da cu morati uskoro opet(nekih 2 cm), a inače ih radim svakih 2 mj. Dosta mlade kose, sve leti oko mene.. Sto se tiče kose, super...za ostalo mi nije nista pomogao, ali dobro.. za kosu mi je bilo najbitnije! Najvjerojatnije cu si ga opet naručiti.
-Littlecat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:56   #1230
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Čula sam za konjsku preslicu i planiram je naručit pa počet pit poslje solgara. Hvala ti za ove tablete, stavila sam si u wish listu Može bit da ne mogu apsorbirat vitamine jer na meni skoro ništa od preparata ne djeluje

Što se tiče solgara, pri kraju sam bočice i jedini napredak koji vidim je u zanokticama koje inače imam cijeli život i stalno ih režem i trgam, a sad se više ne stvaraju Barem nešto. Ostalo ništa nisam primjetila. Nokti su mi i dalje jako slabi, lice i kosa nepromjenjeni.
ma nema na čemu , samo si daj vremena da ti se organizam pročisti.
evo ova stvar je super , dakle silicij ( iz ekstrakta poljske preslice) i povoljna je verzija ( samo što brzo nestane za kupiti)
Pročitaj recenzije
FutureBiotics, Super Silica Complex
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 19:17   #1231
Vitamini za kosu + željezo

Imam pitanje. Frendica i ja pijemo već neki mjesec dana vitamine za kosu das gesunde (DM) i zanima me da li bi mi uz te vitamine ( ugl su to b vitamini) smijeli uz to piti i željezo (isto od das gesunde). Mislim onako jedne ujutro a druge navečer? Jel se smije to tako raditi ili prvo da završimo sa jednim pa drugim

Btw meni i frendici ti vitamini iz dm pomažu, raste nam mlada kosa i meni su se nokti jako učvrstili (nikad mi prije nisu bili tako dugački)
Bimbo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 19:25   #1232
možeš uzimat b vitamine i željezo, ali uz željezo bi trebali uzimati i vitamin c, radi bolje apsorpcije. i pazi da ne pretjeruješ da željezom, dnevna doza ne bi smjela prelaziti 15 mg, osim ako nisi anemična ili trudna.
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 22:32   #1233
a dal se može uz solgar piti željezo ili nije preporučljivo?dal zna netko?
Girlicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 08:35   #1234
Quote:
Girlicious kaže: Pogledaj post
a dal se može uz solgar piti željezo ili nije preporučljivo?dal zna netko?
uz koji solgar? pretpostavljam da misliš na ovaj za kožu, nokte i kosu. uz njega možeš pit željezo jer ga u sebi nema, a ima dovoljno vitamina c.
santana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 11:12   #1235
Quote:
santana333 kaže: Pogledaj post
uz koji solgar? pretpostavljam da misliš na ovaj za kožu, nokte i kosu. uz njega možeš pit željezo jer ga u sebi nema, a ima dovoljno vitamina c.
da,da,na taj sam mislila.hvala
Girlicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 13:41   #1236
pozdrav cure!

ja sam pila folnu kiselinu od solgara i mogu reći da mi je kosa baš vidljivo porasla, kad stignem staviti ću slikicu da vidite. uz folnu koristila sam dosta prirodnih ulja, ali isto mi se čini da su dlake na ostalim dijelovima tijela počele brže rasti zbilja nisam jako dlakava i ne trebam se često depilirati, ali otkad sam pila folnu povećala se potreba za žiletom
pierina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 16:18   #1237
Quote:
pierina kaže: Pogledaj post
pozdrav cure!

ja sam pila folnu kiselinu od solgara i mogu reći da mi je kosa baš vidljivo porasla, kad stignem staviti ću slikicu da vidite. uz folnu koristila sam dosta prirodnih ulja, ali isto mi se čini da su dlake na ostalim dijelovima tijela počele brže rasti zbilja nisam jako dlakava i ne trebam se često depilirati, ali otkad sam pila folnu povećala se potreba za žiletom

Bas mi je drago da si pronasla ono sto ti pomaze
Koja si prirodna ulja koristila?
Bella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 16:20   #1238
I koliko kosta ta folna, koliko dobijes tableta i koliko ih se pije na dan?
Bella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 19:19   #1239
Quote:
pierina kaže: Pogledaj post
pozdrav cure!

ja sam pila folnu kiselinu od solgara i mogu reći da mi je kosa baš vidljivo porasla, kad stignem staviti ću slikicu da vidite. uz folnu koristila sam dosta prirodnih ulja, ali isto mi se čini da su dlake na ostalim dijelovima tijela počele brže rasti zbilja nisam jako dlakava i ne trebam se često depilirati, ali otkad sam pila folnu povećala se potreba za žiletom
a jesi imala problema sa ispadanje kose ?
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 09:05   #1240
Inače, pila sam folnu kiselinu zbog drugih razloga, i mogu vam reći da se pokazala izvrsna na svim poljima, osim kod više dlaka na nogama ahahhah
na bočici piše - Folacin (Folic Acid) 400 mg, 100 tableta,cijena – 49,90 kn! jako su malene i nisu mi teško padale na želudac, pila bi ih nakon obroka, nakon što se piju 3 mj potrebno je napraviti pauzu i baš sam u toj pauzi od nekih mjesec ipo dana primjetila još veću razliku na kosi ofarbam se i nakon 15-20 dana imam pozamašan izrast (plavuša sam pa se dosta kuži). nisam ni ja virovala da išta može ubrzati rast kose, ali očito da je meni djelovalo, a nisam je počela kosriti prvotno zbog kose. eto, cure želim vam sreću, samo je važno ne pretjerivati u ničemu.

od ulja sam koristila ricinus na tjemenu, kokos na dužini, a sad koristim avokado na dužini kose i macadamiu za vrhove i vrhovi se oporavljaju, cijelo stanje kose izgleda bolje :9

i da, nisam nikad imala problema sa pojačanim ispadanjem kose pa tako ni tijekom korištenje folne kiseline.

sad sam uzea das gesunde plus haar vital komplex (sad kad je kosa slučajno počela rasti pa da još malo pospješimo ) pa da vidimo kakve su

Zadnje uređivanje pierina : 27.05.2014. at 09:12.
pierina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.