Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 20:51   #1681
Quote:
palidrvce kaže: Pogledaj post
Znači ako nema zapisa smatramo da nije postojala? A ako i ima zapisa reći ćemo da je fabriciran, izmišljen ili u najboljem slučaju rezultat opranog mozga nekog fanatičnog sljedbenika.
Ne mora nuzno znaciti da nije postojala, to je tocno. No ne znaci niti da jest, ako nema dokaza ne mozemo niti znati. No ako uz to sto nemamo nikakvih dokaza da je postojala ako osnivac biharske skole kaze da ju je on smislio i ako ju kod nas promovira netko tko je upravo kod njih ucio jogu onda vec...
Ne znaci da je to neki problem, smatram jednom od korisnijih stvari i redovno koristim, samo to ne znaci da trebamo mistificirati i samozavaravati se.



Quote:
To što je "nastalo" na zapadu, nastalo je na osnovu jogijskih tehnika. Nije to nikakva tajna. Zapadna psihologija je oduvijek muzla iz jogijskih znanja.
Znamo tko je i kako razvijao te za puno toga nema razloga vjerovati kako je u ikakvoj vezi sa icime jogijskim. Mjesanja je uvijek bilo, ali ovo gore je cisti mit.

Npr ljudi promatrali nadriljecnika mesmera, zakljucili da je taj trans u koji padaju cista (autosugestija) i razvili hipnozu. Iz nje samohipnozu koja je pak osnova mase relaksacijskih tehnika.

Uostalom ljudi su dovoljno slicni, njihova tijela i umovi su dovoljno slicni da nije nikakvo cudo da netko neki mehanizam skuzi samostalno i neovisno te nema opet potrebe mistificirati i dokazivati vrijednost svojim duovnim tradicijama kroz price kako sve zivo od njih potice, pa cak i kada je vjerojatnije da je obratno slucaj.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 17:46   #1682
pozdrav,

namjeravam poceti vjezbati jogu doma..da, znam, nije preporucljivo i sl, al eto. vjezbam pozdrav suncu i neke asane vec godinama tako da otprilike znam princip no nisam upucena u stilove pa me zanima samo, sto izbjegavati za pocetak? pronasla sam neke dvd kundalini jogu, pa hatha jogu..jel to sve previse za pocetnicu?
hvala
krejzii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:18   #1683
krenula na zen yogu i oduševljena sam! sve dosadašnje su mi bile malo "premlitave".

jel netko išao na njihove seminare na orebiću, fužinama ili krku? kakva su iskusta?
deidre66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:29   #1684
Pozz


Primjetio sam kada se negdje pogledam u izlog da imam nepravilno drzanje,nepravilan hod,spustena ramena...Google-am vec par dana i naisao sam na neki clanak da se yogom to moze donekle dovesti u red.Sto vi kazete na to?
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:53   #1685
Moze se, ali sve ovisi o cemu se radi i kakav je instruktor. Zapoceo bih za svaki slucaj sa kakvim dobrim fizijatrom/ortopedom/fizioterapeutom, ako nista drugo diagnostike i kasnijeg nadzora radi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:35   #1686
ma kakve đinđe minđe, upiši se na bazen i redovno otplivaj svaki dan barem pola sata (u vodi ne uz beton).
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:49   #1687
yoga je odlična sa zdravstvenog aspekta adresira sve dijelove tijela neophodne za normalno funkcionisanje čovjeka. što je najzanimljivije, bavi se "zanemarenim" dijelovima koji su od ključnog značaja za sveukupno zdravlje. karlicom i kičmom.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:47   #1688
Da, medjutim kada covjek vec ima neki zdravstveni problem ili deformitet treba ju dosta prilagoditi i ne moze vjezbati "po sabloni", a ovisno o tome moze biti i kontraproduktivno pa zato mislim da je dobro poceti sa lijecnikom te odlaziti i dalje na kontrole.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 08:50   #1689
naravno. instruktori naglase takve stvari.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 09:43   #1690
sprema li se itko na ovogodišnji prvomajski seminar zen yoge na krku?
deidre66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:01   #1691
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Da, medjutim kada covjek vec ima neki zdravstveni problem ili deformitet treba ju dosta prilagoditi i ne moze vjezbati "po sabloni", a ovisno o tome moze biti i kontraproduktivno pa zato mislim da je dobro poceti sa lijecnikom te odlaziti i dalje na kontrole.
je li dream yoga dobra protiv nesanice?
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 15:54   #1692
Yoga nidra je... Nema šanse da ne zaspiš prije kraja
__________________
Love is freedom, freedom is love.
YogiC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 22:11   #1693
Quote:
YogiC kaže: Pogledaj post
Yoga nidra je... Nema šanse da ne zaspiš prije kraja
super.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 14:14   #1694
Da li ima netko iz Karlovca ili okolice tko bi radio sa mnom hatha yogu?Ne mogu pohadjati tecaj jer mi muz svakako radi, a djeca mi premala da ih ostavljam same. Radije bih da mi se javi zenski rod ili eventualno muskarac koji je donekle nadisao strast.
maja0712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:58   #1695
Tantra,kriya,kundalini yoga...

Koga interesita Tantra,kriya,kundalini yoga,inicijacije i sl. Moze pogledati na www.maitrejanet2.tk
Anandaaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 17:51   #1696
Umro Iyengar
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:06   #1697
R.I.P. učitelju mog učitelja
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:05   #1698
Ima li smisla da sam krenem da radim asane po uputsvima iz knjige? Reč je o knjizi Joga i sport, do sada sam po njoj radio yogi disanje i odlično mi radi ( mogao bih i posebnu temu da otvorim o tome ) pa me razmišljam da nastavim dalje...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 02:11   #1699
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ima li smisla da sam krenem da radim asane po uputsvima iz knjige? Reč je o knjizi Joga i sport, do sada sam po njoj radio yogi disanje i odlično mi radi ( mogao bih i posebnu temu da otvorim o tome ) pa me razmišljam da nastavim dalje...
Jedna interaktivnija varijanta od knjige je AYP;Advance Yoga Practices,posto imaju forum podrske gdje ima dosta ljudi koji se "jogiraju"na taj nacin.
http://www.aypsite.org/
Imaju razradjen sistem po kojem radis i sva uputstva su na web stranici.Mogu se kupiti i e-knjige.U Velikoj Gorici ima,mislim,dvoje ljudi koji vode par puta tjedno grupe,pa se moze i tamo otici ako se osjeti potreba.
Osim asana,koristi se pranayama,mudre,meditacija...Nema gurua,taj tip koji je to osmislio uvijek naglasava da je guru u nama.
Pozzzz i sretno!
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:41   #1700
Hvala!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.