Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2005., 10:23   #1
Urinoterapija

Da li ste kad čuli za terapiju vlastitim urinom (može i tuđim).

Ako pitate starije ljude puno njih će vam reći da su se ljudi nekad tako liječili.

U Dalmaciji poznata je stvar da kad te opeče meduza, prvo što trebaš napraviti je da ti se netko-popiša na opekotinu.

Naša je nona uvijek govorila da časne sestre umivaju lice svojim urinom i zato imaju tako lijepi ten. Naravno, mi smo se tome smijali i nismo vjerovali jer nama je urin nešto odvratno.

U urinu su pronađeni ovi sastojci:
"-Alantoin- element koji potpomaze zarastanju rana
-Antineipiston- selektivno utice na smanjenje karciononih celija, dok istovremeno podstice rast i razvoj zdravih celija
-Beta-indol-sircetna kiselina sprecava ravoj sarkoma
-DHEA- DEHYDROEPIANDROSTREON sprecava secernu bolest, karcinom, ubrzava stvaranje kostane srzi
-Directin- razbija strukturu celija karcinoma
-H-11 sprecava ravzoj celija karcinoma
-INTERLEUKIN- to je jedan od tipova biokatalizatora
-PROTEOzi- to su imunoregulatori
mokracna kiselina- ucestvuje u regulaciji procesa starenja ima antituberkulozno dejstvo
_3-metil-glioksal-UNISTAVA CELIJE KARCINOMA"

Naravno, terapija urinom ne pomaže ako se koriste sintetički lijekovi u isto vrijeme.

Ovdje ima interesantan tekst o urinoterapiji koga zanima:


URINOTERAPIJA
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 14:52   #2
ovaj link takodjer je vrlo zanimljiv.


chitala sam da i mnoge poznate osobe to provode. ali to se radi samo s vlastitom prvom jutarnjom mokracom i to samo ako si potpuno zdrav.


ovo o chasnim sestrama, uz dushno poshtovanje prema tvojoj noni, totalna je glupost
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:00   #3
Quote:
magic kaže:
ovaj link takodjer je vrlo zanimljiv.


chitala sam da i mnoge poznate osobe to provode. ali to se radi samo s vlastitom prvom jutarnjom mokracom i to samo ako si potpuno zdrav.


ovo o chasnim sestrama, uz dushno poshtovanje prema tvojoj noni, totalna je glupost
Ma nije glupost. Naravno da se ne peru time danas. To je bilo NEKADA i kod časnih sestri koje je ona znala. Nije ona to bezveze govorila.

A već sam čula primjera da su neki koji su imali problema s tenom upotrebljavali tu 'zlatnu tekućinu' i vrlo brzo riješili su svoj problem.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:08   #4
Aha, tu su još i pijavice, puštanje krvi.

Čuo sam za te starinske "recepte", znam i čovjeka koji je nekad umro od neke plućne bolesti od koje se pokušao izliječiti ispijanjem vlastitog urina.

Zdrava pamet mi govori da je urin nusprodukt metabolizma i kad bi išta korisnog bilo u urinu vjerojatno bi se i zadržalo u organizmu umjesto da se izluči zar ne?

No, u'zdravlje
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:17   #5
mene je baka jednom "utjesila" kad mi se mali brat popiskio krilo a ja na to arlaukala ko da me deru: "ih, cure se s tim (svjezim urinom muskog djeteta) nekad umivale"

no, neka hvala
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:28   #6
Quote:
Veky kaže:
Aha, tu su još i pijavice, puštanje krvi.

Čuo sam za te starinske "recepte", znam i čovjeka koji je nekad umro od neke plućne bolesti od koje se pokušao izliječiti ispijanjem vlastitog urina.

Zdrava pamet mi govori da je urin nusprodukt metabolizma i kad bi išta korisnog bilo u urinu vjerojatno bi se i zadržalo u organizmu umjesto da se izluči zar ne?

No, u'zdravlje
Ne, ne govori ti to zdrava pamet...to nam govori izrazit ću se glupo ali : propaganda. Pa tko će plaćat doture i farmaceutsku industriju?

Uostalom na onom linku što sam dala ti je sve objašnjeno o tome i kakav je to 'nusprodukt', i o čemu se doista radi.


Nije li vam interesantno da su gotovo svi ČULI o tome nešto poput 'priča iz davnine'
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:37   #7
Quote:
Uranus kaže:

Nije li vam interesantno da su gotovo svi ČULI o tome nešto poput 'priča iz davnine'
joj daj molim te

znas li ti koliko "narodnih lijekova" postoji za razne bolesti

samo sto zli farmaceuti ne daju da to procuri u javnost
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:40   #8
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zli farmaceuti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:46   #9
Pa urinotrapija je poznata već jako jako dugo, navodno potječe iz Indije i koristi se navodno već 5000 godina. U svijetu je to prilično poznata stvar, stalno se proučava i dosta često se koristi. Za naše 'moderne' ljude je to naravno nepojmljivo jer smo mi sad svi jako čisti i piti svoj urin je u najmanju ruku bljak, ako ne i fetiš. Teško je reći sa sigurnošću pomaže li ili ne dok sami ne probamo...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:47   #10
postoji, da, postoje i neke studije, al neznam zakaj bi neko to stel delati.. postoji puno drugih nacina za ozdraviti..a ak ipak, treba pripaziti na hranu..u obzir dolazi samo hrana siromashna proteinima...zbog kiselosti koja nastaje zbog proteina. znaci nije to sam onak seljacki, narodni lijek.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:51   #11
Quote:
violent_femmes9 kaže:
joj daj molim te

znas li ti koliko "narodnih lijekova" postoji za razne bolesti

samo sto zli farmaceuti ne daju da to procuri u javnost
Ma kakvi zli farmaceuti...ovdje se samo radi o IZBORU. A često ljudi nemaju izbora, jer nisu informirani.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:53   #12
je, terapija urinom je nekad bila sastavni dio hatha-joge, a i dan danas se zna koristiti..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:57   #13
Quote:
Uranus kaže:
Ma kakvi zli farmaceuti...ovdje se samo radi o IZBORU. A često ljudi nemaju izbora, jer nisu informirani.
ja sam bila ironicna

o farm. industriji bi se dalo stosta reci i napisati, ali sigurno nisu ugrozeni urinoterapijom.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 23:56   #14
Propaganda i farmaceutski monopolizam i tlaka su jedno a priče iz davnine su drugo.

Samo da vas podsjetim, nekad su se sve rane recimo od uboda mačem ili bodežom liječile tako da se u njih zario komad usijanog željeza. Hoće netko to radije umjesto bivacina i ture antibiotika + antitetanus ?

Da ne spominjem jedan od oblika kontracepciej iz davnine sa drvenom kutijom, ili još legendarniji gdje je žena trebala skočiti desam puta unatrag i tako spriječiti začeće

MOže napisati tko god što želi no evolucija nas ne bi oblikovala tako da izbacujemo iz tijela ono što je štetno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 09:13   #15
Evo nešto s jednog foruma što me i potaklo da stavim ovu temu. Radi se o iskustvu jednog dečka koji ni sam nije vjerovao u urinoterapiju dok nije probao.

"Posle visemesecnog istrazivanja, razgovora sa svedocima slobodno
mogu da kazem da znam jednu od najvecih tajni koju su kontrolori sakrivali od ljudi.
Sve je pocelo jednog dana kada mi je sestra kukala kako ima puno
peruti i kako ne zna sta da radi sa njom. Imala je kompleks zbog toga
i cesto je pokusavala kosom da sakrije perut. Tog dana je bila vise nervozna nego obicno jer je morala da ide kod frizerke,a nije volela da joj niko gleda te rane koje je pokusavala bezbroj puta da leci raznim samponima, preparatima i ko zna cime.
Uvece kada je dosla bila je tiha, i odmah je otisla u svoju sobu. Bilo mi je malo cudno, ali sam mislio, imala je tezak dan, ok. Sutradan, probudio sam se kasno i usao u kuhinju, gde je sva vesela kuvala rucak Dejana( moja sestra). Bilo mi je nesto cudno u vezi nje, a kad sam jos jednom pogledao video sam da je vezala rep. To nikada od kada ima perut nije ucinila. Kada sam se primakao video sam zaprepasceno da niti jednu jedinu ranicu nije imala. Sokiran, nisam nista govorio, dok je ona prvo nesto pocela da se smeje, da bi posle pocela da place, ali nekako od srece.
Njena frizerka je imala rak na tankom crevu, lekari su joj preporucili
hemoterapiju.Ona je odbila, dosla na pregled posle 2 meseca, i dan danas lekari ne znaju kako je kancer iz te mlade zene nestao.
Frizerka je otkrila tajnu mojoj sestri, verovatno potresena kako je Dejana izuzetno tesko zivela sa peruti. Otkrila joj je tajnu da je odgovor u nama samima. Da ljudsko bice proizvodi lek za sve bolesti.
Iskreno prvo mi je bilo neverovatno, moj racionalni um to nije mogao bas sve da "svari". Razmisljao sam kako nas kontrolori uce" pa valjda bi se to proculo". ( kasnije kada sam sa dokazima pokusao da odem na neke medije ,rekli su da ce me pozvati kada budu imali termin, a na naucnim sajtovima tekst prezivi tek nekoliko sati).
Frizerka joj je rekla da je unistila rak u sebi uz pomoc svog vlastitog urina. Kako, to nije znala da objasni i njoj je tako prenela njena baka.
Rekla je sestri da ce joj perut nestati preko noci ako uzme jutarnji srednji mlaz, i namaze kosu. Moja sestra vise nema perut, za samo nekoliko sati, a godinama je bacala ogromne pare na sampone i druge
"lekovite trave".
Kao sto sam naveo prvo sam bio zgranut, i bilo mi je i muka, ali to je reakcija " ispranog mozga". Tako su nas naucili , da smatramo urin kao nesto prljavo i lose. Da se vratim na pricu, dakle, prvo sam bio u neverici
ali kada mi je rekla da pokusam da svoju staru ranu od psorijaze operem urinom rekao sam joj da slobodno ona "piski po sebi ja necu".
Posle nekoliko dana me je ipak nagovorila i jutarnjim srednjim mlazom sam namazao ranu na nozi. Uvece sam jos jednom isto uradio i ujutro.
Prekosutra rane vise nije bilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bili smo uzbudjeni, radosni,ali i u soku, kako ovo niko ne zna, ili ne sme da kaze? Koliko bi farmaceutska industrija izgubila novca? Koliko nas kontrolisu sa lekovima ?"
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 11:26   #16
Ja sam cuo i za primjenu izmeta. Ozbiljno, nije sala - drek je pun bioloski aktivnih tvari.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:06   #17
ajde pallas smanji dozivljaj, a i svoje divlje fantazije ne trebas bash uvjek djeliti sa svima.

Uranus, clanak mi se nije nimalo svidjel, napisan senzacionalisticki tipa i tipa "cudotvorni lijek za sve".
da, urin moze biti deinficirajuci, i to se uci u nekim vojskama ovog sveta, ne znam za hrvatsku.
no isto tak more biti opasan ak sadrzi bakterije. a za cjelokupnu terapiju se mora paziti na hranu, kaj ovaj tupko gore ne spominje.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:20   #18
Nije on tupko nego samo iznosi svoja iskustva. Tko je bolestan kao prvo će pripaziti općenito na prehranu i ako se želi liječiti alternativno naravno da neće uzimati klasične lijekove, opijate i jesti svaki dan u Mc Donaldsu i slično jer to ne ide skupa.

Postoji knjiga o terapiji urinom na hrvatskom(srpskom) jeziku:

Urinoterapija

Iscjeljivanje urinom

Ja samo hoću naglasiti da se bolesnom čovjeku mora dati izbor da sam odlučuje o svom tijelu i kako se liječiti. Kad bolestan čovjek dođe u ruke klasičnih doktora njega se više ništa ne pita. A mnogi iako u sebi osjećaju da je taj način liječenja krivi za njih, ne znaju za alternativu jer se nemaju gdje informirati. često informacije dođu kad je već kasno.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:25   #19
hm..nazalost je vecinom tak. no na zapadu dosta klasicnih doktora isto tak radi alternativnim nacinima ljecenja-ayurveda, homeopatija, akupunktura. i ja biram takve. zapravo vecina koja se bavim ayurvedom i homeopatijom su klasicni doktori. a kod nas je to sve jos zatucano.

a ovo gore, "prenela joj je baka"
ak su ostale knjige na tom nivou..to je opet ona druga strana..mitoloska.
kaj se tice samog topika tice imam dobre izvore iz knjiga jogicke terapije, sa studijama i pisane od dr. medicine.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:29   #20
Quote:
Uranus kaže:
Kad bolestan čovjek dođe u ruke klasičnih doktora njega se više ništa ne pita.
Naravno da ne. Ako u knjizi piše da se za bolove daje Brufen, onda se daje samo brufen, nikakve babe vračare tu neće pomoć, nego samo jedan jedini Brufen. I tako dođeš kod njega, a on: boli vas glava, hm, na slikama ne vidim ništa, evo vam dve kutije brufena i pijte ga dok bolovi ne nestanu, ili idućih 10 godina, a potom možete odmah direktno Sakomanu na odvikavanje, napisat ću vam uputnicu odmah...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.