Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 16:03   #1
Question Paraliza sna

upravo mi se desio jedan od njih, citala sam tu vec o tome ali moje je bio malo drukciji a i ne mogu sada naci gdje sam citala

dakle..spavala popodne malo i probudi me neko jezenje koze, u pravilnim razmacima, ali skroz grozan osjecaj..dlake najezene od glave do pete, skoro da me je bolilo..i praceno snaznim lupanjem srca

e sad, lezim i svjesna sam gdje sam, cujem sve oko sebe i klasika nemrem se ni pomaknut... a imam jaki osjecaj nekog uzasa..kao da ce se nesto lose desiti..kao da cujem necije disanje u sobi..osjecam da ce mi se nesto lose desiti ak se ne pomaknem

da se nista nije desavalo ne bi se ni uznemirila..cekala bi da se pomaknem..ali ti zmarci su se nastavljali a kad bi poceli sva bi se zgrozila .. kao da je neko zlo u sobi

razmisljala sam usput da mi uskoro brat treba stici doma pa mi mozda on pomogne
sjetila sam se nekih prica tu s foruma i nekako mi je izgledalo da je lose kad se to desi pa me to jos vise uznemirilo

pokusala sam se moliti ali se nisam mogla skoncentrirati na to..nije islo dalje od dvije tri rijeci i tak stalno ispocetka (to sam valjda isto tu procitala)

uglavnom..odjednom kao da me je neko povukao za noge i pocela sam kliziti po trosjedu..skroz polako .. dok mi noge nisu udarile u naslon .. inace, do onda mi je glava bila na jastuku..kojih pola metra gore

mislim da sam tada skoro popusila srcani udar .. tad sam stisnula sve snage u sebi i pokusala vrisnuti ili zvati u pomoc..kaj ja znam .. a iz mene su izlazila samo tihi uzdasi .. kao kad imas nocnu moru ili nekaj .. i to je onda jos trajalo ko zna koliko .. uglavnom nekako sam okrenula glavu i otvorila oci .. uzas

uglavnom zmarci su trajali jos sat vremena .. a i osjecaj straha i uzasa
isla sam i stan pretrazivat od muke .. mislila da je neko umro .. svasta

i jos mi nije jasno wtf... mi se upravo desilo
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:28   #2
neznam stvarno, čitam tu takve slične priče.
evo što se meni dogodilo; spavao sam (naravno), mislim da je bilo pred jutro, bio sam u polusnu (ono, kad se stalno vrtiš i pokušavaš se namjestiti) i odjednom sam osjetio kao da me pritisnuo neki tlak i nemrem se pomaknut, hoću ja nešto promrmljat ali neide... samo šapat. mislim da je trajalo nekih 10-15 sekundi i nakon tog me valjda pustilo, neznam, pošto sam se vjerovatno okrenuo na drugu stranu i nastavio spavat pa sam se sjetio kad sam se probudio.

neznam dali je bilo neko ''zlo'', ''paraliza'' ili slično, samo znam da nije bilo ugodno. evo, još jedan u nizu klišeja, ali tako je bilo...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:32   #3
Daj ajde, pa i meni se znalo to desit, kao tonem u san, svjestan sam ali se gubim i trgnem se onda, jer se tome ne zelim prepustiti, u tom smislu. Oke, u polusnu si i gotovo. Ko kada hoces vikati a nemozes jer se ne kontroliras kako treba. Big deal.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:58   #4
hebiga.. samo sto ja nisam bila u polusnu nego totalno budna... razmisljala sam kako da se osposobim...spasim..kaj god

cula sam ptice na balkonu..vjetar koji je jako puhao..cula sam frizider da tiho radi..ono fakat budna... i cula sam disanje..i uopce ne zelim znati cije

cak sam vrtila po glavi odgovore s foruma..kako se probudit iz paralize ...ma koma osjecaj
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 18:57   #5
a desilo se i meni par puta isto to...najčešće kad sam bio jako umoran, a istovremeno nisam mogao prestat razmišljat o nečemu...i tako bi tijelo "zaspalo", a mozak ostao budan...
do paralize, grčenja i nemogućnosti govora, vikanja i bilo čega drugoga dolazi uslijed REM faze...prvo dolazi do te paralize, a onda kreće grčenje mišića...jednom prilikom sam imao osjećaj da mi je donji dio leđa utisnut 30-ak centimetara u krevet, ko da me netko presjekao...a ljudi to tradicionalno zovu "mora" (s naglaskom na a)...

inače, prvih par puta mi je bio šok al sad guštam kad mi se to desi, fora je feeling kad znaš o čemu se radi
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:05   #6
zlatna također ali ja sam uvijek se pretrgnuo iz sna i također bio budan, neznam isto uzasan strah i nemoguče pomicanje udova i svega, jedva dišeš koda te neko drži namjerno u tom strahu i paralizi toj, neznam kaj je to, ali jednom sam se isto tako trgo bio iz sna i nisam nista mogo ali sam onda počeo misliti kako mogu to i kako mogu micati udovima i raditi što želim i onda sam počeo, važna je samo volja i želja
ljud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:02   #7
sad ste me jos vise uplasili .. jel to znaci da ce se ponavljat?

inace,to se desilo nakon nekih 2 sata popodnevnog sna..dakle prije u vrijeme budjenja neg pokusaja sna

i ne vjerujem da moze biti fora, jer kuzila sam i ja sad otprilike sta mi se desava, nista me nije stiskalo, mogla sam tako lezati jos 3 sata da nije bilo groznog osjecaja da cu prestat disat ili umrijet ak ne dodjem sebi
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:08   #8
sad je mene postalo strah...
:::PiXiE cOrPsE::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:11   #9
I sama si rekla odgovor.Onda kada si otvorila oci strahota je zavrsila.
Ako se ponovi, odmah otvori oci i ne zadrzavaj misli na samom dogadjaju koliko god te intrigira.
Ono s molitvom bi moglo funkcionirati da si taj postupak izvjezbala i da ti je to automatika.U istocnjackim duhovnim vjestinama to bi bila mantra.
Nemoj se zabrinjavati, samo predji preko toga.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:39   #10
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
I sama si rekla odgovor.Onda kada si otvorila oci strahota je zavrsila.
Ako se ponovi, odmah otvori oci i ne zadrzavaj misli na samom dogadjaju koliko god te intrigira.
Ono s molitvom bi moglo funkcionirati da si taj postupak izvjezbala i da ti je to automatika.U istocnjackim duhovnim vjestinama to bi bila mantra.
Nemoj se zabrinjavati, samo predji preko toga.

znam sta je mantra..meditirala sam svojevremeno..ja sam se krenula moliti iz straha da je to sto mi se desava djelo nekog vraga..pa da ga otjeram .. ne znam odakle mi to da,da,sad se smijem sama sebi ali nije bilo smijesno dok se desavalo

i nisam mogla oci otvoriti svojevoljno..pokusavala sam to kad sam dobila osjecaj da je netko kraj mene u sobi.. ali nista.. ni oko otvoriti..ni ruku pomaknuti..ni viknuti .. ma kraju sam glavu podigla i stalo je..a izgledalo je kao da je sto kila teska..toliko dugo sam ju dizala
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:43   #11
I sta ste zakljucili, o cemu se radi????
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:52   #12
oni su zakljucili da je to cesta pojava i da ce se ponoviti

a ja sam zakljucila da necu vise spavati popodne, a ne znam ni kako cu nocas
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:58   #13
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
oni su zakljucili da je to cesta pojava i da ce se ponoviti

a ja sam zakljucila da necu vise spavati popodne, a ne znam ni kako cu nocas
Oke pojava je, ali malo bi preciznije htio. Jeli to stanje svijesti ili te stvarno nesto opsjelo?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:21   #14
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Oke pojava je, ali malo bi preciznije htio. Jeli to stanje svijesti ili te stvarno nesto opsjelo?

spominju REM fazu sna, ali kako moze biti san ako sam svjesna svega?



a za ovo jel me opsjelo kako da ti odgovorim ako me i je kak da ja to znam

mogu se samo nadati da me stvarno nije tjesi me da se desavalo i drugima... pazi kako nocas spavas Rie ... brrrrrr...
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:34   #15
Nista cudno... jutros kad sam isao spavat oko 2, umoran legao sam i cuo sam staru kako mi nesto govori , zatim neki šum u uhu, koji je postajao sve jači a bio sam svega svjestan (mogao sam razmisljat i koncentrirat na taj šum), ali osjetio sam kako tonem u san, i cim sam pomislio da tonem vratio sam se ...Tako da vjerujem da si i ti tad tonula u san, i da nema tu nis cudno...Osim ako ti nije kuca ukleta !
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:41   #16
Meni se to događalo dok sam bila mala, uz vizualne senzacije koji se opisuju kao 'odjeci prostora' koje nisu nestajale ni iza zatvorenih očiju. Također sam osjećala paraliziranost, utrnulo tijelo i osjećaj pomicanja (iako bi se pokazalo da se realno nisam pomaknula. To mi je strašno išlo na živce. Moja je laička teorija slična vašoj, da je tada postojao neki nesklad u procesu buđenja, kao da su tijelo i mozak posvađani i da se voljno miješa s nesvjesnim.
Još mi se jednom ponovilo u odrasloj dobi. Neugodno je. Ipak, ako si bila posve prisebna, možda da se posavjetuješ sa liječnikom? Tvoje iskustvo stvarno zvuči zastrašujuće.
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:51   #17
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
spominju REM fazu sna, ali kako moze biti san ako sam svjesna svega?
a neznam...al paraliza i grčenje mišića (tj, ovo tvoje "potezanje" za noge) su glavne značajke REM faze...sad, nemam pojma je li moguće da ti tijelo spava, a mozak ostane svjestan, ali čini mi se kao najlogičnije rješenje...

a u svakom slučaju vjerojatnije od štriga, štriguna, mora, baba roga i raznih opsjedanja, prisustava itd...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:52   #18
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
spominju REM fazu sna, ali kako moze biti san ako sam svjesna svega?



a za ovo jel me opsjelo kako da ti odgovorim ako me i je kak da ja to znam

mogu se samo nadati da me stvarno nije tjesi me da se desavalo i drugima... pazi kako nocas spavas Rie ... brrrrrr...
JA vrlo cesto samnjam svoju sobu, jako realno izgleda, kao stvarno, i neku zivotinju u sobi. Pauka, stakora, zmiju, vuka i tako... Znaci zmija mi bude u krevetu ili vuk u sobi. I ja se probudim, znaci svjesatan sam da sam u sobi, budan sam i ne zelim es ni poaknuti ni disati jer sam uvjeren da mi je vuk u sobi. I odjednom se trgnem, i istrcim van iz sobe. Nekako polushvatim da nema vuka, odm u WC, popisam se i tek na povratu iz WC-a budem siguran da je to samo san bio. Isto tako i sa stakorom recimo. SAnjao sam da mi je u krevetu. I probudio sam se, skocio iz kreveta i uzeo plahtu i stresao ju. I gledam di je nestao mali gad. Gledam oko sebe, ispod kreveta, nema ga nigdje. Onda tek nakon 2 minute shvatim da je to bio san.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:24   #19
Moje mišljenje je da je to sve autosugestija, potkrepljena strahom, koja idealno djeluje u stanju predsna. Prvo se krene sa sumnjom, kao čuje se da netko diše, a u biti je to tvoje disanje. Tada nas hvata strah da je još netko u sobi i baš taj strah utječe na našu podsvijest i govori joj (podsvijesti) da je netko u sobi.
Isto je i sa grčenjem mišića, što više pokušavamo (a u biti ne pokušavamo toliko jer nam je volja tada jako slaba) mišići se više grče i uvjereni smo da se ne možemo pomaknuti.
Bavim se hipnozom i sugestijom pa znam kako sve to utječe na podsvijest.
Ne mora značiti da sam u pravu, ali to je moje mišljenje.
hypnos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:49   #20
Quote:
hypnos kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da je to sve autosugestija, potkrepljena strahom, koja idealno djeluje u stanju predsna. Prvo se krene sa sumnjom, kao čuje se da netko diše, a u biti je to tvoje disanje. Tada nas hvata strah da je još netko u sobi i baš taj strah utječe na našu podsvijest i govori joj (podsvijesti) da je netko u sobi.
Isto je i sa grčenjem mišića, što više pokušavamo (a u biti ne pokušavamo toliko jer nam je volja tada jako slaba) mišići se više grče i uvjereni smo da se ne možemo pomaknuti.
Bavim se hipnozom i sugestijom pa znam kako sve to utječe na podsvijest.
Ne mora značiti da sam u pravu, ali to je moje mišljenje.
a sad, nećemo izvačit freuda kad god stignemo
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.