Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 15:58   #541
Jednom mi se ovaj "demon" ili sta god da je, usjeo na grudi i mi se smijao. Jedva sam disao.
Barem ga je jos netko vidio, tako da nisam samo ja "fuknjen"
__________________
Moj potpis!
Uroshito is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 14:51   #542
pozdrav.ja sam vec imao dosta puta iskustva sa tim "snovima" ali ovo najnovije ma malo potreslo/izivciralo. Naime prekjucer sam isao spavati i nisam odma zaspao. Pocelo mi je biti sila na wc pa sam otvorio oci i ugledao kod vrata od sobe kao nekakvog starca duge sijede brade. Nisam znao sta cu i krenuo sam prema njemu i nestao je samo. A jucer cim sam zatvorio oci kao da je neko prstima prosao kroz moju kosu i krenuo od cela do nosta prstima.Otvorio sam oci i nikog nije bilo normalno.Pogledao sam prema vratima i kao da su mi oci pocele "zumirat" prema vratima kao da me nesto vuklo tamo. Znam da ovo sve zvuci glupo i meni je glupo i nestvarno i cak me malo sram posto nisam bas klinac... Jel imao netko slicna iskustva pa da udjeli neki savjet? Hvala unaprijed

ps isprike ako sam fulao temu nisam znao di bi zakeljio...
galaxy_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 06:35   #543
Quote:
galaxy_s kaže: Pogledaj post
pozdrav.ja sam vec imao dosta puta iskustva sa tim "snovima" ali ovo najnovije ma malo potreslo/izivciralo. Naime prekjucer sam isao spavati i nisam odma zaspao. Pocelo mi je biti sila na wc pa sam otvorio oci i ugledao kod vrata od sobe kao nekakvog starca duge sijede brade. Nisam znao sta cu i krenuo sam prema njemu i nestao je samo. A jucer cim sam zatvorio oci kao da je neko prstima prosao kroz moju kosu i krenuo od cela do nosta prstima.Otvorio sam oci i nikog nije bilo normalno.Pogledao sam prema vratima i kao da su mi oci pocele "zumirat" prema vratima kao da me nesto vuklo tamo. Znam da ovo sve zvuci glupo i meni je glupo i nestvarno i cak me malo sram posto nisam bas klinac... Jel imao netko slicna iskustva pa da udjeli neki savjet? Hvala unaprijed

ps isprike ako sam fulao temu nisam znao di bi zakeljio...
Samo zamisli bijeli štit oko sebe - to ojača tvoju auru, te se većina entiteta loših namjera povlači nakon toga. Također možeš ozbiljnim glasom narediti da otiđe u ime Boga.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:49   #544
citam ovu temu
http://www.24sata.hr/misteriji/ljudi...to-zele-352937
jedan od komentara dole je:
ovo je živa istina prije oko mjesec dana oko8 ujutro doživio sam takvo gadno iskustvo da ne mogu objasnit bio sam paraliziran i uglu oka vidim da mi se nešto približava nalik na sjenu bez očiju al prije toga vidio sam sjene na plafonu nalik čovjeku i onda sam shvatio da nešto nije u redu i nisam se mogao pomaknuti samo sam očima mogao okretati i na rubu oka sam ugledao vidio da mi se približava velika sjena sve bliže i bliže da mi se približio blizu lica a ja sam se pokušao pozvati pomoć jednostavno nisam mogao ništa i nekoliko sekunda kasnije kako mi je bio blizu face zaklopio sam oči i i sve je nestalo i tek sam onda mogao ustati sa kreveta i zaderao sam se da me je cijela zgrada čula i počeo sam plakat od straha i pa skoro da sam se popišao u gače ovo je istina od tog dana ja ne smijem biti sam jednostavno se bojim i to znaju oni koji su doživjeli sličnu situaciju

sad je moje pitanje sta to mora bit tak strasno da se jedno musko kao gore iz komentara uplaši rasplače i skoro upiša u gače?
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:06   #545
Uzas. Bogu hvala da takva strasna iskustva nisam dozivio... btw u clanku su spomenuli paralizu sna kao "poremecaj"??! Zar nije to cesta pojava kod mnogih ljudi?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:24   #546
Treba dozivjeti, da bi mogao razumjeti, kaj je tako strasno.... ali s vremenom, ne bojis se vise. (toliko)
A nisam cuo, da bi to bio poremecaj....
__________________
Moj potpis!
Uroshito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:33   #547
Quote:
Uroshito kaže: Pogledaj post
Treba dozivjeti, da bi mogao razumjeti, kaj je tako strasno.... ali s vremenom, ne bojis se vise. (toliko)
A nisam cuo, da bi to bio poremecaj....
Ali mislim da se ljudi boje iz neznanja
on da je znao sta je to nebi se bojao
tih kak oni zovu sjena bez ociju ima svuda oko nas
to su u biti duše,samo ih mi vidimo tak kak vidimo
crno sa rupama di bi trebale bit oci
ali to ne znaci da su oni losi i zli
ili da tak za pravo izgledaju
samo ih jednostavno ne razumijemo
nemamo toliku razinu svijesti
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:46   #548
Ma paralize sam dozivio i vise puta nego kazem da nisam imao toliko zastrasujuca iskustva da placem od straha
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 04:35   #549
Quote:
scootertechno kaže: Pogledaj post
Ali mislim da se ljudi boje iz neznanja
on da je znao sta je to nebi se bojao
tih kak oni zovu sjena bez ociju ima svuda oko nas
to su u biti duše,samo ih mi vidimo tak kak vidimo
crno sa rupama di bi trebale bit oci
ali to ne znaci da su oni losi i zli
ili da tak za pravo izgledaju
samo ih jednostavno ne razumijemo
nemamo toliku razinu svijesti
Ma joj

Lik je doživio paralizu sna u kojoj ti mozak često projicira razno razne strahote da bi se tijelo probudilo iz njemu neobične situacije,valjda neki prirodni obrambeni mehanizam.
A te strahote su realne kao da ih i proživljavaš i ako nemaš iskustva s paralizama(ne znaš ju prepoznati u trenutku),naravno da se zbudiš pod šokom.

Pogodila si dio s neznanjem.
neznanje/nepoznato=strah


A osobno već dulje vrijeme ne doživljavam nikakve paralize ni ništ slično(već mi fale ).
Zadnji put sam ušao u nju 3x zaredom u jednoj noći i svaki put prepoznao trenutak ulaska po vibracijama/zvukovima/samom osjećaju,zadržao sam maksimalnu mirnoću i ništa se nije događalo osim što sam iz te neke čudne perspektive promatrao sobu.

I sad kad želim ponovo tu paralizu da još jednom sam sebi dokažem benignost iste(ili to da sam mentalno ojačao pa više nema strahova),nikak da se dogodi
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 06:04   #550
Zrače baš nekom negativnom energijom, ali je istina da strah nestane nakon više iskustva. Navikneš se i naučiš zaštiti. Jedino me živcira buđenje usred noći, a obično takve susrete doživljavam između 00:00 i 02:00.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 11:20   #551
i ja sam imala fazu ''paralize sna'',ovim postom bih htjela pomoći ljudima kojima se to desava. moj primjer: u srednjoj skoli sam imala prijateljicu koja jadna nije skoro uopce spavala od straha,svake bi joj se noci to desavalo,i znala je biti budna i piti kavu do 5 ujutro itd... tada sam prvi put cula za to. nakon par godina kada sam to sasvim zaboravila,desilo se meni. pprvi put nista prestrasno,kao da ti netko sjedne na grudi,nisam mogla otvoriti oci ni usta ni micati se,kao da me netko gusi. to je trajalo par minuta,bila sam izvan sebe i ubuduce me bilo strah zaspat. e sad taj drugi put je bio strasan. trenutak prije nego sam zaspala,htjela sam se preokrenut u krevetu,ali nisam mogla. isti osjecaj kao prosli put.ali bilo je puno gore. odjednom sam osjetila ruku na mom zatiljku koja mi je svom snagom gurnula glavu u jorgan i nisam uopce mogla disati,zatim me i bacila na pod,nekako sam se jedva pokupila natrag u krevet i na kraju,nakon jos nekog vremena agonije,ta ruka mi je prosla kroz kosu. zatim sam se ubrzo mogla ponovo micati i vristeci probudila ukucane eto to je moje iskustvo sa tim. e sada,dugo sam istrazivala i citala o tome. moje objasnjenje je: postoje bica iz druge dimenzije koja se hrane nasim strahom. ona su fizicki slabija od nas, i dolaze u vrijeme kada smo najslabiji,kada spavamo ili moment prije nego zaspimo. cim se mi vise plasimo,to oni dobivaju moc i postaju nadmocni. kada sam to shvatila,desilo se jos par puta da osjecam da mi se to pocinje dogadati,kada je doslo do paralize,nisam se bojala nego sam preokrenula taj strah u ljutnju i govorila im u sebi jaca sam od vas,nemozete mi nista i gubite se. uvijek bi odmah prestalo. uglavnom napadaju ljude koji su ''malo slabiji''. eto,nadam se da ce nekome pomoci.
matea19888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 09:59   #552
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Uzas. Bogu hvala da takva strasna iskustva nisam dozivio... btw u clanku su spomenuli paralizu sna kao "poremecaj"??! Zar nije to cesta pojava kod mnogih ljudi?
I gripa je česta pojava, pa je svejedno možeš opisati kao 'poremećaj imunološkog sustava'.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 18:02   #553
Quote:
matea19888 kaže: Pogledaj post
uglavnom napadaju ljude koji su ''malo slabiji''.
aha mislis psihicki slabi?
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 05:46   #554
Thumbs up

Quote:
matea19888 kaže: Pogledaj post
i ja sam imala fazu ''paralize sna'',ovim postom bih htjela pomoći ljudima kojima se to desava. moj primjer: u srednjoj skoli sam imala prijateljicu koja jadna nije skoro uopce spavala od straha,svake bi joj se noci to desavalo,i znala je biti budna i piti kavu do 5 ujutro itd... tada sam prvi put cula za to. nakon par godina kada sam to sasvim zaboravila,desilo se meni. pprvi put nista prestrasno,kao da ti netko sjedne na grudi,nisam mogla otvoriti oci ni usta ni micati se,kao da me netko gusi. to je trajalo par minuta,bila sam izvan sebe i ubuduce me bilo strah zaspat. e sad taj drugi put je bio strasan. trenutak prije nego sam zaspala,htjela sam se preokrenut u krevetu,ali nisam mogla. isti osjecaj kao prosli put.ali bilo je puno gore. odjednom sam osjetila ruku na mom zatiljku koja mi je svom snagom gurnula glavu u jorgan i nisam uopce mogla disati,zatim me i bacila na pod,nekako sam se jedva pokupila natrag u krevet i na kraju,nakon jos nekog vremena agonije,ta ruka mi je prosla kroz kosu. zatim sam se ubrzo mogla ponovo micati i vristeci probudila ukucane eto to je moje iskustvo sa tim. e sada,dugo sam istrazivala i citala o tome. moje objasnjenje je: postoje bica iz druge dimenzije koja se hrane nasim strahom. ona su fizicki slabija od nas, i dolaze u vrijeme kada smo najslabiji,kada spavamo ili moment prije nego zaspimo. cim se mi vise plasimo,to oni dobivaju moc i postaju nadmocni. kada sam to shvatila,desilo se jos par puta da osjecam da mi se to pocinje dogadati,kada je doslo do paralize,nisam se bojala nego sam preokrenula taj strah u ljutnju i govorila im u sebi jaca sam od vas,nemozete mi nista i gubite se. uvijek bi odmah prestalo. uglavnom napadaju ljude koji su ''malo slabiji''. eto,nadam se da ce nekome pomoci.
Baviš li se alternativom? ja sam se bavio(yoga,meditacija) i miao vrlo slične tegobe tvojima.Nakon temeljite ispovijedi,redovite molitve i pričesti tegobe su nestale.Ne smatram da su ikakvi vanzemaljci u pitanju nego otvoreno upozorenje i poziv na promjenu u životu.Tako sam bar ja to shvatio.
jpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 14:33   #555
Ove noći sam prvi put imala paralizu sna. Prvo sam počela lucidno sanjati, zatim sam se probudila i imala sam osjećaj kao da mi duša napušta tijelo. Pomislila sam da umirem. Cijelo vrijeme sam osjećala neke vibracije ili nešto takvo. Pokušala sam se pomaknuti, nisam mogla. Zatim sam počela dozivati pomoć, ali ustvari ni glasa nisam pustila, naravno. Počela sam pomalo paničariti, ali nisam se usrala u gaće zato što ipak znam nešto o paralizi sna već otprije. Zatim sam samo zatvorila oči i probudila sam se (moje tijelo, ustvari ). Trajalo je vrlo kratko, ali je bilo jako zanimljivo. Želim da se ponovi.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 20:58   #556
Stvarno? Mene to iskustvo baš zastrašuje, Bogu hvala da mi se ne događa češće. Taj osjećaj nemoći kombiniran s osjećajem da je netko u sobi i da te gleda.. brr.
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:20   #557
Scootertechno, da, mislim psihički. I ovako općenito u životu.. Ako me razumiješ. Jpo, sa nekih 15 godina zanimala me meditacija,pa sam to prakticirala svake večeri, nekad manje, nekad više uspješno, kad sam počela napredovati, uplašila sam se te sam odustala. Ali mislim da se više manje to svima desi koji imaju nekog iskustva sa meditacijom, jednostavno otvoriš vrata te neke druge dimenzije i nakon toga ti se počinju takve stvari dešavati. Nisam baš neki vjernik ali netko tko je,vjerujem da mu to pomaže jer si tako stvaraš autosugestiju da si zaštićen i siguran.
matea19888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:02   #558
Ja sam taj problem riješila vrlo jednostavno. Naravno prvih par puta sam se stvarno pošteno prestrašila, pa sam počela istraživati malo o tome jer nisam od straha htjela spavati. Stvar je u tome da se paraliza sna javlja ljudima koji su pod nekakvim stresom, nervozni ili u brizi. Mozak je budan i ne može zaspati a tijelo je umorno, tako da kad legnete i umirite se, tijelo lagano zaspe, mada ste vi i dalje budni ili u polusnu.

A sad da li će to biti užasno strašno iskustvo ili jedno od najboljih koje ste ikad doživjeli ovisi čisto o vama samima.

Ja sam u početku imala loša iskustva, sama paraliza tijela me prestrašila, tako da mi je na kraju mozak projicirao u stvarnost noćne more kako bi me trgnuo iz tog stanja. Ali što me češće ta paraliza hvatala, naučila sam se sama izbaciti iz te pozicije prije nego se noćne more pojave.

Ja sam, recimo taj zadatak odredila desnoj ruci. koliko god da je ta paraliza postala jaka ja uvijek mogu pomaknuti barem jedan prst na desnoj ruci, a što ga više mičem to mi se tijelo sve više oslobađa.
Npr. mičem prvo prstima što više i jače mogu (bez obzira koliko to boli ili je neugodno) i ruka mi se oslobodi do lakta, pa do ramena, a kad dođe do ramena počnem ga trzati i ljuljati jer se time obično kompletno izbacim iz paralize.

Možda zvuči glupo, al otkako sam to skužila, ja više nemam problema s nikakvim pojavama, ne čujem nikakvo disanje kraj sebe i nitko me ne dira.

U najgorem slučaju, ako se ne uspijem izbacit iz paralize, tj. ako ne skužim na vrijeme dok još mogu bar mali prst pomaknuti, jednostavno zatvorim oči i zamislim nešto lijepo, gdje bi htjela biti, što bi htjela raditi, a najljepši dio toga je, što ako se uspijem smiriti (a smirim se jer znam da samo projeciram sranja koja me straše i da mi ništa ne mogu), smirim se i tu nastupa lucidan san ))

Baš mi se sinoć desila paraliza, što nije jako dugo. prva dva puta sam se izbacila iz tog stanja, jer mi se nije dalo umišljati gluposti oko sebe, a treći put sam se sjetila da bi mogla malo lucidno sanjati, što mi se i ostvarilo na kratko, ali sam bila preuzbuđena u snu, samom činjenicom da ga mogu kontrolirati pa sam se probudila nakon 2-3 min, odmorna ko da sam spavala cijelu noć.. xD

Ne znam sad koliko ćete me ozbiljno shvatiti o svemu što sam napisala al evo ja se nadam da će nekom pomoći, jer da je meni netko to reko prije, uštedio bi mi 2-3 godine mučenja, pa bi od početka uživala u tome.
Dona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 00:39   #559
Mislim da se stvari ne mogu objasniti ovako kako je to ucinila Dona1...ja vjerujem da se ovdje radi o duhovnim iskustvima a ne psihickim fenomenima. Naime, u najvecoj vecini slucajeva radi se o silnom strahu koji prozivljavaju oni sa slicnim iskustvom, a to iskustvo javlja se u stanju polusna.
Inace izgleda da je covjek najvise sklon manipulacijama (hipnoza npr) upravo u stanju polusvijesti. E pa upravo to stanje polusvijesti koriste i duhovne sile, odnosno demoni. Ljudi cesto imaju seksualne dozivljaje, a ako nisu seksualni onda se radi o silnom strahu, ili i jedno i drugo, netko ili nesto se namece, paralizira osobu na nacin da ne moze, kako je to opisala i inicijatorica ove teme, ne moze niti govoriti, pokusava ali rijeci ne izlaze kao da je grlo zaguseno, iako je osoba polubudna a neki kazu da su bili i potpuno budni a iskustvo se dogodilo netom nakon sna, ili netom nakon budjenja. Dakle povezano jest sa snom i stanjem polusvijesti pa makar i samo to da se dozivljaj dogodio odmah nakon budjenja.
Ima mnostvo filmova na youtube-u o ovom dozivljaju i koncenzus duhovnih ljudi je da se radi o duhovnom dozivljaju. Psihoanaliza ce uvijek razlog za sve naci u psihi i covjeku, pa tako i razlog zasto covjek vjeruje u Boga za kojeg vjeruju da ne postoji. Ako netko zeli vjerovati u to, njihova stvar.
Ali ako su ovo cesca iskustva i trebate pomoc, odgovor je samo jedan: Isus Krist. Jer ako se radi o demonima i njihovom utjecaju na tvoj zivot, osobu, i ako je jedini Isus pobjedio demone, onda je odgovor u Isusu Kristu.
Kako dolazi do ovakvih iskustava? Pretpostavljam da se covjek za ovakva iskustva otvori bilo osobnim prakticiranjem okultnih praksi pri cemu otvara vrata u okultni duhovni svijet (protivan Bogu), bilo njegovi roditelji, ili je kuca, stan u kome zivi bilo popriste takvih radnji, i.e. zazivanje duhova, vracanje, gatanje u kavu, kartu ili bilo sto tome slicno ili gore od toga.
Ja osobno sam imala 3 put takvo iskustvo, i nedavno sam tek naisla na neke videe o tome, nisam znala da je ovo iskustvo tako rasprostranjeno ili jednostavno nisam razmisljala o tome. No u svakom slucaju kada je covjek krscanin, Duh Sveti ga potice da se utekne Isusu. Pa je tako i mene Duh Sveti potaknuo da zazovem Isusa. I cim sam zazvala Isusa, iako sam htjela povikati, to ipak nije izlazilo kao povik vec kao sapat, ali demoni su duhovna bica i svjesni su svega pa to nije ni vazno, dakle cim sam zazvala Isusa probudila sam se. Ista stvar se dogodila i posljednji put, tada je san bio erotskog sadrzaja, ali dogodilo se da sam ovaj put bila svjesna o cemu se tu radi, ranije sam pogledala neke clanke i videe na temu), dobro je dakle biti svjestan o cemu se tu radi, i zato je i ova tema na pravom mjestu, dakle cim se dogodilo da je dosla svijest o cemu se tu radi, o duhovnom iskustvo vezanim za demonski svijet, paraliza je prestala, prisutnost je otisla, i ja sam se probudila.
Zato, odgovor je Isus. Iskustvo je duhovno. Zazovi Isusa Krista jer si duhovno bice. Isus je Istina, Put i Zivot, nitko nece doci Ocu nego po Isusu Kristu. Tko ima Krista ima zivot. Demoni bjeze na zaziv Isusova imena jer ih je pobijedio i poveo posramljene u povorci pred cijelim duhovnim svijetom, oni se moraju pokloniti Isusovom imenu. Duhovni svijet je stvarnost!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 00:54   #560
Ja mogu samo ponoviti savjete koji sprjecavaju pojavnost paralize u snu:

1. spavanje na boku (a ne na ledjima)
2. spavanje u mrklom mraku bez svjetla
3. izbjegavanje ugljikohidrata (skroba i secera) nakon 17h
4. izbjegavanje alkohola
5. izbjegavanje hipnotika (osim melatonina), Normabel i Sanval nikako jer su stimulatori plitkog, REM-sna.
6. uzimanje magnezija i omega-3 preparata prije spavanja
7. uzimanje antidepresiva (Fevarin, Prozac).

Buduci da se paraliza u snu javlja u plitkom REM snu,
produljenjem duboke faze sna (NREM faze) [na ustrp plitke] smanjujemo i mogucnost pojavnosti ''poremecaja'' REM faze.

Paraliza u snu se i cesce javlja pri poslijepodnevnom drijemanju jer tada ljudi rjedje ulaze u dubok, odmarajuci NREM san,
nego su vecinom u plitkom REM snu.

(Ako bas netko zeli potencirati paralizu u snu, i pojavu nocnih mora, neka radi sve suprotno od gore navedenog,
ali ja se ogradjujem od svakog rizika po vase zdravlje).

---
Sto se tice parapsiholoskog aspekta:
1. niti se u svakoj paralizi u snu desava nesto parapsiholosko,
2. niti su parapsiholoski fenomeni ograniceni iskljucivo na paralizu u snu.
(sto znaci postoji neka povezanost, ali razlicite/varijabilne uzrocno-posljedicne povezanosti)

Paraliza u snu je samo jedna od faza kad je ucestalost pojavnosti parapsiholoskih fenomena veca,
jer su mozak i ''dusa'' u toj fazi tako '' bazdareni'' da lakse dolaze pod ''strane utjecaje'' (entiteta iz paralelnih ili visih denziteta).

Zadnje uređivanje Sandiran : 26.04.2014. at 01:06.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.