Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2003., 02:10   #121
Quote:
bigblue2010 kaže:
Svugdje je tako. A cujem i da je predlozen takav zakon i za Hrvatsku i da porezi nece biti simbolicni.
------------------------

nije bas svugdje
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 02:20   #122
Quote:
FANCY kaže:
Lijepo rečeno ali izgleda da nisi skužio bit.
Problem je jedino što ti se kuća vodi kao kapital na koji plaćaš porez. (ako griješim neka me netko tko zna bolje ispravi) Recimo banalno da ovdije imao kuću u vrijednosti 500 000 CHF je isto što i imati fabriku vrijednu 500 000 CHF. Ali ako imaš fabriku imaš dosta drugih stvari na kojima možeš da se izvučeš ali ako imaš kuću ili tako nešto recimo mrtvi kapital to je sačuvaj bože.
Neka Secundo pojasni jer on je više upućen. Koliko mi se čini da on ima već stan ili kuću u CH i on bi to znao bolje pojasnit.
------------------------

da li to znaci da platis porez (po vasim navodima oko 17%) na vrijednost stana godisnje bez obzira da li je potpuno otplacen ili ga banka jos posjeduje??
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 08:54   #123
Kao prvo da vas upozorim da se zakoni u vezi sa oporezivanjem nekretnina upravo mijenjaju. Razni politicki akteri su prijetili tzv. referendumom, t.j. morao bi svicarski puk glasati o predvidjenim promjenama.

Sadasnja praksa:
Nekretnina ima izvjesnu vrijednost na koju se placa porez na imanje. To je manje vise simbolicno.
Medjutim, svicarski ustav trazi da se stvara poticaj za vlasnistvo nad nekretninama. To je ostvareno time sto se kamate za stambeni kredit odbijaju od oporezivog dohotka. Obzirom da te kamate mogu biti dosta velike, to ne bi bilo fer spram podstanarima, i zato se placa porez na tzv. "Eigenmietwert", koji predstavlja fiktivan dohodak od 70% trzisnog najma takvog objekta. Tu trzisnu vrijednost procjenjuje porezna sluzba.

Skuzili ste stos: Nitko zdrav u glavi ne otplacuje svoju nekretninu, da bi mogao i dalje odbijati kamate od prihoda. Umjesto toga, ljudi indirektno amortiziraju dio svog duga: Otvori se namjenski racun za treci stupac (stednja za stare dane) i tamo uplacuje iznos za amortizaciju. Kamate na tom racunu se ne oporezuju, a kamate za kredit i dalje odbijaju. Elegantno, zar ne? Tko tako "otplati" sve do 65% trzisne vrijednosti nekretnine, ne otplacuje dalje.

U buducnosti bi se to moglo promjeniti tako da se kamate na stambeni kredit vise ne mogu odbijati, ali zato bi se ukinuo i taj "Eigenmietwert". To bi cinilo amortizaciju atraktivnijom, ali bi bankama otpala interesantna mogucnost zarade.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 09:12   #124
Quote:
Annatar kaže:
Sad, da bi se ovaj mali zajeb uspješno sprovel, bilo bi poželjno da kolega Secundo malo provrti te brojeve na papiru. [/B]
Bez velike racunice: Bruto rendita na stambeni objekt bi trebala biti oko 5%, a trenutne kamate na stambeni kredit su ti 2%, to znaci, ako isti objekt iznajmis, gubis 3%.

Ti usporedjujes stan sa kucom, a to bas nije isto. Stanovi za iznajmljivanje su gradjeni po drukcijim standardima nego oni za prodaju (zidovi, kuhinjski aparati itd). Ali evo i te racunice: imas objekt vrijednosti 800'000 CHF, moras uloziti vlastitih 160'000 CHF, to znaci, placas kamate na 640'000 CHF. Po svicarskim obicajima amortiziras tek 15% od toga, i to recimo na 10 godina, t.j. 96'000 CHF, t.j. dug ti se krece izmedju 540 i 640 kCHF, u prosjeku 590 kCHF. 2% kamata na to ti dodje na nekih 12 kCHF godisnje, ili za tvojih 8 godina 96 kCHF.

U ovom gore nije uracunata porezna usteda, to bi odokalno procjenio na 2 do 3 kCHF godisnje.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:11   #125
Quote:
FANCY kaže:
Lijepo rečeno ali izgleda da nisi skužio bit.
Problem je jedino što ti se kuća vodi kao kapital na koji plaćaš porez. (ako griješim neka me netko tko zna bolje ispravi) Recimo banalno da ovdije imao kuću u vrijednosti 500 000 CHF je isto što i imati fabriku vrijednu 500 000 CHF. Ali ako imaš fabriku imaš dosta drugih stvari na kojima možeš da se izvučeš ali ako imaš kuću ili tako nešto recimo mrtvi kapital to je sačuvaj bože.
Neka Secundo pojasni jer on je više upućen. Koliko mi se čini da on ima već stan ili kuću u CH i on bi to znao bolje pojasnit.






Kuca se vodi kao kapital tek kada je otplacena! Niti jedna budala ne isplati kucu do kraja,da bude u njegovom potpunom vlasnistvu vec i kada se isplata kredita priblizi kraju "vlasnik" digne jos jedan kredit za obnovu i sa tim "trikom" kojeg svi znaju odgodi placanje poreza na imovinu

Vlasnik garge u kojoj radi "posjeduje" kucu + garage itd....
Niti jedan obijekt nije isplacen do kraja niti ce ikad biti jer samo multi milioneri u "Svici" isplate kuce, tvornice.......
do kraja. Svi ti "multosi" i onako placaju porez po dogovoru sa upravom opcine u kojoj zive (sve legalno) koji ni u kom slucaju nije stvarni porez koji bi trebali placati na imovinu koju posjeduju ali su svi zadovoljni i "Multos" ,neplaca pun porez i opcina da ima jednog lovatora koji joj puni opcinsku kasu
 
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:23   #126
Quote:
V-Vlado kaže:
Svi ti "multosi" i onako placaju porez po dogovoru sa upravom opcine u kojoj zive (sve legalno) koji ni u kom slucaju nije stvarni porez koji bi trebali placati na imovinu koju posjeduju ali su svi zadovoljni i "Multos" ,neplaca pun porez i opcina da ima jednog lovatora koji joj puni opcinsku kasu
Netocno. Svicarski drzavljani koji rade u Svicarskoj odnosno ljudi svoj dohod realiziraju ovdje, placaju porez prema tablici. Dogovori su moguci kod stranih drzavljana (s jednom iznimkom, mislim da Gunther Sachs ima i CH drzavljanstvo), a porez se placa onda prema troskovima u Svicarskoj. Naravno da je to puno manje nego sto bi placali kad bi im se oporezio realni dohod.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:27   #127
Quote:
FANCY kaže:
Vlastiti stan(ovo mi bas nije najjasnije, vlastit ili se otplacuje) od 180 000 CHF jeli to jedna soba sa zajedničkim kupatilom za cijelu zgradu i auto od 25 0000???? Još nisma vidjeo stan za ove novce za ovih 7 godina u CH. Ali sve je moguće...
Ne, ne otplaćuje se; normalno da ako si podstanar nebuš plaćal porez na nekretninu. Doduše, stan za 180000 CHF je i meni bil sumnjiv.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 02:57   #128
Quote:
Secundo kaže:


Skuzili ste stos: Nitko zdrav u glavi ne otplacuje svoju nekretninu, da bi mogao i dalje odbijati kamate od prihoda. Umjesto toga, ljudi indirektno amortiziraju dio svog duga: Otvori se namjenski racun za treci stupac (stednja za stare dane) i tamo uplacuje iznos za amortizaciju. Kamate na tom racunu se ne oporezuju, a kamate za kredit i dalje odbijaju. Elegantno, zar ne? Tko tako "otplati" sve do 65% trzisne vrijednosti nekretnine, ne otplacuje dalje.

U buducnosti bi se to moglo promjeniti tako da se kamate na stambeni kredit vise ne mogu odbijati, ali zato bi se ukinuo i taj "Eigenmietwert". To bi cinilo amortizaciju atraktivnijom, ali bi bankama otpala interesantna mogucnost zarade. [/B]


hvala za iscrpno objasnjenje

nije mi jasno zasto vise stranaca ne kupi nekretnine?
racunica je jasna.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 09:38   #129
Quote:
bronco kaže:

nije mi jasno zasto vise stranaca ne kupi nekretnine?
racunica je jasna.
Zakaj? Em mnogi nemaju cashovinu, em neki ne razmisljaju na taj nacin, em mnogi "cuvaju" lovu za Hrvatsku, itd...
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 09:39   #130
Quote:
FANCY kaže:
Vlastiti stan(ovo mi bas nije najjasnije, vlastit ili se otplacuje) od 180 000 CHF jeli to jedna soba sa zajedničkim kupatilom za cijelu zgradu i auto od 25 0000???? Još nisma vidjeo stan za ove novce za ovih 7 godina u CH. Ali sve je moguće...


Zajednicki WC za cijelu zgradu. Moguce je i to. Annatar se zabunio, nema stana za tak' malu cufru, bar ja nisam vidjela.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 09:41   #131
Quote:
FANCY kaže:
Što ćeš kad se svaki dan nešto otpakiva ....
A sto to svaki dan nesto "otpakivas"?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 19:25   #132
Quote:
bronco kaže:
hvala za iscrpno objasnjenje

nije mi jasno zasto vise stranaca ne kupi nekretnine?
racunica je jasna.
Nije baš računica, ukoliko mogu zapazit.
Naravno sve ovisi tko ima kakve planove i kako vidi svoju budućnost i uopće na koji način želi živjeti.
Ja sam možda jedan od onih koji voli čist račun duga ljubav bez nekih tamo idi mi dođi mi stvari od kojih ti uvijek nešto vjesi nad glavom i zbog čega uvijek strepiš.
Zar nije jednostavnije kao što je u 80% zemalja da se platit što se platit mora i to odmah ili kroz par godina i na kraju recimo za 10 ili 15 godina, sve si otplatio kuća/stan je samo tvoja i ničija više, nemaš nikakvih hipoteka nad glavom niti išta i imaš miran san. A netreba spominjati poklanjanje djeci ili nekomu svoju imovinu nakon smrti ili što već.
Svakako ovo je ustroj jedne države u kojoj je sve tuđe i to je to.
I da samo dam mali primjer.
Recimo svi počinjemo da radimo od 24 i nadalje i ako se uputimo u kupnju ili gradnju kuće do recimo 30-te godine ostaje nam još 15/20 godina najjačeg života u kojim nitko nedobija otkaze zbog starosti ,nemoći, produktivnosti itdd..
I ako smo u ovih 15 ili 20 godina kupili kuću u zemlji u kojoj boravimo imali smo dovljno vremena da je otplatimo i da imamo do 50-te čist račun(ako se radi o nekoj zemlji gdje nije ovakakv sustav kao u CH).
I narvno ako dobijemo otkaz kad navršimo 50 god imamo svoju kuću koja je recimo gotova i ukojoj živimo i nismo toliko opterećni nekim hipotekama, strahovima što ćemo sad itdd.
A dok recimo u ovakom sistemu kao u CH nije baš jednostavno kad u 50 i nekoj dobiješ otkaz a kuća nije otplaćena..
I još nešto da pitam?? Još samo da pojasnim da stranac u CH nema pravo kupit zemlju ako nije državljanin iste ili ako nema C: vizu i da nikad ama baš nikad nije napravio nikakvu pozdariju.
A da pojasnim za one koji neznaju.
Da bi stekli B vizu u Ch potrebno je da imate osigurano radno mjesto i sve drugo od liječničkog stana itdd ili da ste udati oženjeni sa nekim tko ima C ili B vizu ili je državljanin ove države.
B Viza se dobiva isključivo na godinu dana i svi koji su vam omogućili da dobijete istu mogu vam uzeti istu kad žele.
C viza se dobija ako ste 10 godina u CH i ozenjeni udati za osobu koja ima B vizu a ako ste udati za osobu koja je imala C vizu u trenutku udaje dobijate B i nakon 5 godina C a ne nakon 10 kao što vrijedi ako se udate za osobu sa B vizom.
A ako se oženite ili udate za nekoga tko ima CH državljanstvo dobijate C vizu ali osoba koja vam je omogućila istu ima pravo u svkom trenu da vam ospori istu.
A ako imate B vizu i želite je produžit na još 12 a u trenutku traženja produženja ste nezaposleni može vam se dogodit da istu uopće nedobijete...
I sad recimo ako itko želi bilo što kupit ovisno od stanja na kontu treba najmanje 5 do 10 godina boravka u CH da bi imao nešto svoje(čitaj tuđe). Svakako ako mu netko odobri nekih 300 000 CHF i ako se ima svoji koji 150 000/200 000 CHF..Nema tog koji uštedi za 5 godina ove novce (jedino ako živi na kiseloj vodi i na čipsu svih 5 ili 10 godina).
Opet želim naglasit realnost je nešto posve drugo od pukih brojki na papiru. Ima previše svakojakih stvari koje su u doticaju sa ovim stvarima da bi se mogla zaokružite neka slika i reći da tako je baš tako. A da ne spominjemo birokraciju koja je mnogo brža nego u hr ali ???smijali bi se kako bi vas ugodno iznenadili sa nekim stvarima za koje mislite da su izumrle..
Dečki malo realnije bitte..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 19:27   #133
Quote:
FFE kaže:
A sto to svaki dan nesto "otpakivas"?
Ex pa nebi baš sad o Beate Uhse hahaha.. Šalim se ma ima svašta nešto ali ne svaki dan..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 04:28   #134
Quote:
FANCY kaže:
Nije baš računica, ukoliko mogu zapazit.
Naravno sve ovisi tko ima kakve planove i kako vidi svoju budućnost i uopće na koji način želi živjeti.
Ja sam možda jedan od onih koji voli čist račun duga ljubav bez nekih tamo idi mi dođi mi stvari od kojih ti uvijek nešto vjesi nad glavom i zbog čega uvijek strepiš.
Zar nije jednostavnije kao što je u 80% zemalja da se platit što se platit mora i to odmah ili kroz par godina i na kraju recimo za 10 ili 15 godina, sve si otplatio kuća/stan je samo tvoja i ničija više, nemaš nikakvih hipoteka nad glavom niti išta i imaš miran san. A netreba spominjati poklanjanje djeci ili nekomu svoju imovinu nakon smrti ili što već.
Svakako ovo je ustroj jedne države u kojoj je sve tuđe i to je to.
I da samo dam mali primjer.
Recimo svi počinjemo da radimo od 24 i nadalje i ako se uputimo u kupnju ili gradnju kuće do recimo 30-te godine ostaje nam još 15/20 godina najjačeg života u kojim nitko nedobija otkaze zbog starosti ,nemoći, produktivnosti itdd..
I ako smo u ovih 15 ili 20 godina kupili kuću u zemlji u kojoj boravimo imali smo dovljno vremena da je otplatimo i da imamo do 50-te čist račun(ako se radi o nekoj zemlji gdje nije ovakakv sustav kao u CH).
I narvno ako dobijemo otkaz kad navršimo 50 god imamo svoju kuću koja je recimo gotova i ukojoj živimo i nismo toliko opterećni nekim hipotekama, strahovima što ćemo sad itdd.
A dok recimo u ovakom sistemu kao u CH nije baš jednostavno kad u 50 i nekoj dobiješ otkaz a kuća nije otplaćena..
I još nešto da pitam?? Još samo da pojasnim da stranac u CH nema pravo kupit zemlju ako nije državljanin iste ili ako nema C: vizu i da nikad ama baš nikad nije napravio nikakvu pozdariju.
A da pojasnim za one koji neznaju.
Da bi stekli B vizu u Ch potrebno je da imate osigurano radno mjesto i sve drugo od liječničkog stana itdd ili da ste udati oženjeni sa nekim tko ima C ili B vizu ili je državljanin ove države.
B Viza se dobiva isključivo na godinu dana i svi koji su vam omogućili da dobijete istu mogu vam uzeti istu kad žele.
C viza se dobija ako ste 10 godina u CH i ozenjeni udati za osobu koja ima B vizu a ako ste udati za osobu koja je imala C vizu u trenutku udaje dobijate B i nakon 5 godina C a ne nakon 10 kao što vrijedi ako se udate za osobu sa B vizom.
A ako se oženite ili udate za nekoga tko ima CH državljanstvo dobijate C vizu ali osoba koja vam je omogućila istu ima pravo u svkom trenu da vam ospori istu.
A ako imate B vizu i želite je produžit na još 12 a u trenutku traženja produženja ste nezaposleni može vam se dogodit da istu uopće nedobijete...
I sad recimo ako itko želi bilo što kupit ovisno od stanja na kontu treba najmanje 5 do 10 godina boravka u CH da bi imao nešto svoje(čitaj tuđe). Svakako ako mu netko odobri nekih 300 000 CHF i ako se ima svoji koji 150 000/200 000 CHF..Nema tog koji uštedi za 5 godina ove novce (jedino ako živi na kiseloj vodi i na čipsu svih 5 ili 10 godina).
Opet želim naglasit realnost je nešto posve drugo od pukih brojki na papiru. Ima previše svakojakih stvari koje su u doticaju sa ovim stvarima da bi se mogla zaokružite neka slika i reći da tako je baš tako. A da ne spominjemo birokraciju koja je mnogo brža nego u hr ali ???smijali bi se kako bi vas ugodno iznenadili sa nekim stvarima za koje mislite da su izumrle..
Dečki malo realnije bitte..

koja je to zemlja!!!!!!!
A<B<C vize itd.
pojma nisam imao!?
znaci radna viza je C ako sam dobro skuzio (i to na 12 mjeseci ) pa se moze produzavati.

sto se tice stanova (svatko moze napraviti svoju racunicu) da li mu se isplati rentati ili kupiti.

jos jednom hvala na info
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 15:06   #135
Fancy, zakaj si se ti toliko uzbudio, pa ti imas odavno C vizu, i mo's kupit' kucu kada zazelis. Druga je stvar sto malo zaradjujes i ne ostane ti nista. Oni Ausländeri s dobrim zaradama i te kako si mogu priustiti i jednu kucu. Trece, Bronco, nije bas tak' crno kak' Fancy pise jer onda nitko ne bi kupoval' nista. Normalno je da na pocetku dok posjedujes B vizu nemas jos kesovine, pa tko je vidio da netko ode nekamo i odmah sve ima. Nakon nekih 5-10 godina sve se sredi i smjesti na svoje mjesto.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 15:10   #136
Quote:
bronco kaže:
koja je to zemlja!!!!!!!
A<B<C vize itd.
pojma nisam imao!?
znaci radna viza je C ako sam dobro skuzio (i to na 12 mjeseci ) pa se moze produzavati.

sto se tice stanova (svatko moze napraviti svoju racunicu) da li mu se isplati rentati ili kupiti.

jos jednom hvala na info
Ne, C viza je skoro kao i drzavljanin, samo nemas pravo glasanja. Radna viza je nekaj drugo, ona ti se otvara kada se prvi puta zaposlis. A ne postoji vise. Ima jos kojekakvih F, L, N...one su najnize kategorije.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 15:11   #137
Quote:
FANCY kaže:
Ex pa nebi baš sad o Beate Uhse hahaha.. Šalim se ma ima svašta nešto ali ne svaki dan..
Aha, zato Beate Uhse (ili kak' se vec pise) ima toliko profit u CH.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 21:09   #138
Quote:
FFE kaže:
Fancy, zakaj si se ti toliko uzbudio, pa ti imas odavno C vizu, i mo's kupit' kucu kada zazelis. Druga je stvar sto malo zaradjujes i ne ostane ti nista. Oni Ausländeri s dobrim zaradama i te kako si mogu priustiti i jednu kucu. Trece, Bronco, nije bas tak' crno kak' Fancy pise jer onda nitko ne bi kupoval' nista. Normalno je da na pocetku dok posjedujes B vizu nemas jos kesovine, pa tko je vidio da netko ode nekamo i odmah sve ima. Nakon nekih 5-10 godina sve se sredi i smjesti na svoje mjesto.
Nakon 5 ili 10 godina se ništa ne sredi. Opet pričamo o nekom TV filmu ili o čemu već.
Koji stranci sa dobrim zaradama. Ja nisam mislio na onih 10% ultra bogatih stranaca tipa zanimanja , doktor, arhitekt,manager itdd..
Znaš li uopće za koju plaću rade oni iz Tajlanda ili netko iz Poljske u Ch po kojekavim kuhinjama ili po selima na rančevima itdd..
Vjerujem da nemaš pojma o pojmu. Ja sam mislio na te ljude a ne na ove kojima kupnja kuće predstavlja ono što meni predstavlja kupovina u Interdiscountu.
Reci mi dali si ti nakon 5 ili 10 godina sposobna da imaš kuću ili bar stan..?? Sigurno da nisi osim ako nezarađuješ 12 000 na mjesec i živiš u dvosobnom stanu sa prijateljicom i sve režije plaćate popola, voziš se busom svaki dan, nemaš auto ,nikava osigurnja itdd e onda možda ali i tad je upitno.
I opet kažem pogledaj opće a nemoj gledati na ljude tipa (onog što u Areni daje oglase jeftini krediti za državljanje HR u CH) i još neki koji su među najvećim zelenašima u CH a sve na onu staru ma ja tebi pomognem zemljak i dam ti kredit sa 17 % kamatom i plus meni par tisuća(ovisno od visine kredita) onako na ruke...Svakako postoje ljudi koji su očajni i koji pristaju i na ovo jer nemaju drugi izlaz i onda se 5 ili 8 godina vade iz dugova, neki se nikad i ne izvade.
FFE Ja sam mislio na ove ljude srednju klasu koji čine jednu državu i sve u njoj drže na okupu a ne na onu manjinu koja živi na uštrb ove srednje klase..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 21:24   #139
Quote:
FFE kaže:
Ne, C viza je skoro kao i drzavljanin, samo nemas pravo glasanja. Radna viza je nekaj drugo, ona ti se otvara kada se prvi puta zaposlis. A ne postoji vise. Ima jos kojekakvih F, L, N...one su najnize kategorije.
B -Viza je viza je na 12 mjeseci i nemaš nikava prava osim prebivališta a i njega gubiš ako odeš na sovijalno. Sa B vizom kad dobiješ prvo zapošljenje istu moraš odradit NEPREKIDNIM radnim odnosom od 12 do 24 mjeseca ovisno o vrsti rada. Ako se slučajno prekine radni odnos u ovom vremenu nemate prava na 75 % mjesečne plaće koju ste imali prije gubitka radnog odnosa.
Porez se onima sa B-Vizom odbija direktno od plaće. A svatko tko dođe u CH prvo dobija B-Vizu(osim ako se nije oženio CH državljankom ili državljaninom) u tom slučaju dobija C.


C-Viza traje 3 ili 5 godina i nakon tog vremena se produžuje.
A da se dobije C potrebno je od 5 do 10 godina boravka u CH sa B vizom, da nemate dugove, da niste bili pod konkursom, da niste bili na socijalnom,da imate stalno radno mjesto e u tom slučaju vam odobre nakon B vize C vizu i to na 3 god a tek onda na 5...?
Jedino pravo koje imate sa C-Vizom je to da imate radnu vizu ako imate C i nemorate je određivati(ali za strance vrijedi ono gore da nemaju pravo na naodknadu sa biroa dok ne odrade tj zarade to što će ih ovi kao pomoći).
Malo je lakše naći posao sa C, plaćate više poreza ako imate C, i porez plaćate godišnje a ne kao kod B da vam odbijaju od plaće.


Još postoji F i E viza(kako mi se čini, jedna od dvije je za izbjeglice a druga za luđake..ozbiljno onaj tko je lud dobije jednu od ovih i nema da se brine više nizašto.

__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 21:48   #140
Quote:
FANCY kaže:

Jedino pravo koje imate sa C-Vizom je to da imate radnu vizu ako imate C i nemorate je određivati(ali za strance vrijedi ono gore da nemaju pravo na naodknadu sa biroa dok ne odrade tj zarade to što će ih ovi kao pomoći).

Malo je lakše naći posao sa C, plaćate više poreza ako imate C, i porez plaćate godišnje a ne kao kod B da vam odbijaju od plaće.


Još postoji F i E viza(kako mi se čini, jedna od dvije je za izbjeglice a druga za luđake..ozbiljno onaj tko je lud dobije jednu od ovih i nema da se brine više nizašto.

Nije tocno Fancy. I oni koji odmah dobiju C-vizu nemaju radnu vizu, vec im se ona otvara kod prvoga radnoga mjesta.

Ako se ozenis za CH-drzavljanina isto dobijes B-vizu, a ne C kako si ti napisao.

E-viza nije nikakva viza za "ludjake" i takva uopce ne postoji. Uostalom, mozes se informirati na njihovim sluzbenim stranicama.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.