Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 22:40   #961
Hvala!


Sent from my HTC One SV using Tapatalk
HammerOfJustice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 08:24   #962
Interesantno, beogradska Geopoetika prevela je novi Murakamijev roman Bezbojni Tsukuru Tazaki i njegove godine hodočašća još prošle godine a prvi prijevod na engleski očekuje se tek u kolovozu 2014.

Murakami inače u travnju objavljuje u Japanu novu zbirku pripovjedaka, Onna no inai otokotachi - Muškarci bez žena. Sastojat će se od šest priča, pet već ranije objavljenih u novinama i časopisima, i jedne nove.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:48   #963
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Interesantno, beogradska Geopoetika prevela je novi Murakamijev roman Bezbojni Tsukuru Tazaki i njegove godine hodočašća još prošle godine a prvi prijevod na engleski očekuje se tek u kolovozu 2014.

Murakami inače u travnju objavljuje u Japanu novu zbirku pripovjedaka, Onna no inai otokotachi - Muškarci bez žena. Sastojat će se od šest priča, pet već ranije objavljenih u novinama i časopisima, i jedne nove.
da i 1Q94 su preveli prije više godina a kod nas ga još nema.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:00   #964
Je li Vuković Runjić nakon Ljetopisa uopće išta izdavala?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 11:44   #965
Moj slatki Sputnik prošle godine.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:01   #966
Moj slatki sputnik je izdan kod njih prije puno godina, samo je bio rasporedan neko vrijeme, pa su bit će izdali novu nakladu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:14   #967
čekaju bolja vremena za prodaju, treba pozatvarat te izdavačke kuće kod nas. sve se to može printat u njemačkoji ili gdjegod i organizirat prodaju u rh. trebaju nam samo kvalitetni prevodioci
ili netko neželi da čitamo murakamia
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:07   #968
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Moj slatki sputnik je izdan kod njih prije puno godina, samo je bio rasporedan neko vrijeme, pa su bit će izdali novu nakladu.
To bi bilo logičnije. U svakom slučaju, kupih ga i pročitah tek nedavno. I još uvijek odgađam kupiti 1Q84 na srpskom, nadajući se čudu (svjestan da je to previse stranica za našu izdavačku industriju na aparatima).
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 21:55   #969
Pročitao sam "Norvešku šumu" i moram reć' da je Murakami ispunio moja očekivanja. Mrvicu predvidljiva u nekim dijelovima ali ipak dovoljno kvalitetna da bi zadržala čitatelja. S obzirom da su neka njegova djela pokupila i bolje kritike, definitivno ću pročitat' i ostatak radova..

Sent from my HTC One SV using Tapatalk
HammerOfJustice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 10:13   #970
pročitala sam sputnika i nisam oduševljena koliko su me uvjeravali da ću biti.
ne znam zašto. može li mi netko reći zašto nisam oduševljena?

nakon što sam pročitala bilješku o piscu zamislila sam čovjeka koji sjedi za stolom zatrpanim papirima. na papirima su tekstovi, dobri tekstovi, jer čovjek je odličan s riječima. ali da bi napravio knjigu on ne piše priču nego te, već gotove tekstove, složi na neki način, nekim redosljedom i - tadam, priča je gotova.
tako mi zvuči sputnik.
kao čovjek koji radi lutke i ima puno dijelova za lutke pa po potrebi samo pospaja te dijelove i proda lutku.
dijelovi su odlično povezani, ne kažem da nisu. i cijeli tekst je super. ali ostao mi je onaj dojam da je tekst tako ispao slučajno. što možda i je poanta, ne znam.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:48   #971
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Interesantno, beogradska Geopoetika prevela je novi Murakamijev roman Bezbojni Tsukuru Tazaki i njegove godine hodočašća još prošle godine a prvi prijevod na engleski očekuje se tek u kolovozu 2014.

Murakami inače u travnju objavljuje u Japanu novu zbirku pripovjedaka, Onna no inai otokotachi - Muškarci bez žena. Sastojat će se od šest priča, pet već ranije objavljenih u novinama i časopisima, i jedne nove.
kakav je srpski prijevod, znaš li možda?
__________________
burn it to the ground
Fabulaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 07:38   #972
Ne znam. Imam doma samo prvu 1Q84 knjigu u izdanju Geopoetike ali ni nju nisam počeo čitati.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:05   #973
naletio i na "Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage"
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:13   #974
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Ne znam. Imam doma samo prvu 1Q84 knjigu u izdanju Geopoetike ali ni nju nisam počeo čitati.
ajde napiši kad počneš, može? i ako je dobro, reci mi di si nabavio?

stvarno razmišljam da i ja nabavim, ali čekam još dojmove
__________________
burn it to the ground
Fabulaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 16:02   #975
Obećajem a nabavio sam preko Superknjižare.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:18   #976
Ne mogu shvatiti zašto brijete na Harukija. Putovao sam jednom s njim na relaciji Frankfurt - Tokyo, sjedalo do sjedala. Nije se držao ukočeno, čak je i popio dosta vina pa mu se jezik razvezao. Ali ništa pametnog nisam čuo. Volim Norvešku šumu i to je sve.
Voron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:24   #977
Quote:
Voron kaže: Pogledaj post
Ne mogu shvatiti zašto brijete na Harukija. Putovao sam jednom s njim na relaciji Frankfurt - Tokyo, sjedalo do sjedala. Nije se držao ukočeno, čak je i popio dosta vina pa mu se jezik razvezao. Ali ništa pametnog nisam čuo. Volim Norvešku šumu i to je sve.
daj nemoj me špricati inače sviđa mi se kako piše i kakvu maštu ima, a kakva je osoba neznam i neznam dal bi mi se sviđao. to s kultovima ličnosti ostavi za new age-re.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:31   #978
murakami mi je jedan od omiljenih pisaca jer su njegove priče i romani uvijek negdje na granici mogućeg i nemogućeg.. ono kad te prolaze žmarci dok čitaš neku poznatu, a pomalo suludu ideju

uglavno, ja murakamije nabavljam u beogradu..imam bezbojnog tsukurua i 1Q84 pa ako netko jako želi može posuditi ali mora mi ostaviti osobnu heheh
SpaceManager is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:34   #979
jučer pročitala bezbojnog tsukurua, i naravno...nikak da izbijem iz glave knjigu predivno kupila prek superknjižare.
__________________
playing Frogger with my life
Prixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:28   #980
Za sve one koji su se odlučili pričekati hrvatski prijevod Bezbojnog Tsukuru Tazakija, imamo dobre vijesti: prijevod je gotov i uskoro će biti dostupan.
dzepna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.