Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 17:21   #1681
Quote:
bbojanas kaže: Pogledaj post
Spojleruse, secate se onog lika heyforlife sa YT?
Covek je umro , a svi smo se pitali zasto je nije bilo prevoda posle 12.ep....
Bas bzv, po onome sto je pisalo na kanalu bio je jako mlad .
U svakom slucaju R.I.P., sto rekose neke devojke na kanalu kod gitanocorazon, pamticemo ga po dobru, da nije bilo njegovih prevoda onih prvih epizoda, vecina nas ne bi mozda ni pocela da gleda ovu seriju...
da, ja sam to pročitala ispod nekog kisima ask ve ceze prije neka 3 mjeseca. RIP.
kader is offline  
Old 06.05.2011., 18:18   #1683
seeni koje slikice hijao majko moja
ko ovu seriju prezivi pricace
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 02:59   #1684
sinocnja epizoda uh majko moja
pa taj savas u svakoj epki pukne neki novi dialog
odakle ih samo izvlaci
kako se samo zahvaljuje jasemin
hvala ti za ovo hvala ti za ono
hijao majko moja
gdje rastu takvi i ja bih jednog odmah kuci povela
osjecaj zahvalnosti u zivotu je najdragocjeniji osjecaj koji ljudi u odnosima jedni prema drugima mogu imati
i sve dok smo zahvalni nas zivot ce biti sretan
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 08:37   #1685
Drage forumašice/forumaši …sve vas lijepo pozdravim i šaljem čok čok pozdrave sa moga krstarenje…
na žalost jako malo sam vremena imala za tako prekrasan i preogroman grad kao što je Istanbul…ipak je za nekih 8h uplovljavanja jako malo za jedan 14. milijunski Istanbul smješten na Bosporu, koji nudi milijun mogućnosti ….
ovaj posjet s cruiser-om Istanbulu je veoma kratak… nadam se kako će moj sljedeći boravak biti isključivo u Istanbulu, i to najmanje 5-7 dana… sve viđeno me impresioniralo, kad smo uplovljavali ostala mi je jedna veličanstvena slika na grad …
kao da sam došla negdje gdje sam već bila…nekako sam taj Istanbul doživjela kao svoj grad ali tako se i ljudi ponašaju, gostoprimljivi su, ljubazni, otvoreni ..
Moj duboki naklon za gostoprimstvo, grad je impresivan …
„Kenanovim stazama“ nisam prolazila jer su nam bili „čudni vodiči“ koji su stvarno bili totalne neznalice oko lika i djela našega Kenana (hahaha) …
I naravno tipično za nas hrvatice kao prave šopinholičarke (podsjetilo me na seriju sex i grad), separirale se jedna grupica, „koja je povijesne ljepote Istambula zanemarila“ i krenula u naše materijalističke želje i popodne smo ipak rezervirali za trgovački centar Cevahir…/ne zamjerite /
u nekom mom kraćem uključivanju na Internet, nešto malo sam pratila vaše komentare, moram priznati ne puno jer je ipak satelitski Internet od 24 €/h previše je ....
sad sam odmah zasjela i pokušavam sve lijepo u miru pregledati, pročitati i posložiti u glavi sve viđeno i vaše komentare…
naravno ne smao na temi AvC već i ostalim temam..morsam se malo posložiti kako bi se uključila...imam sad dosta toga pregledati ...iako sma sve već vidjela na tursko, ali želim ponoviti još jednom , jer želim vidjeti prijevod ,jer je stvarno savršeno kad je prevedeo na matenji jezik...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 07.05.2011., 08:38   #1686
Trebali su S prikazati da se kupa ili skače u onaj bazen
spojler I sad vidim da nam u epizodi nisu bile neke scene s ovog odmora a kojih se oni poslije sjećaju (ljuljaška, pa kad on pada iz one mreže...)
Sva sreća u ponedjeljak je cijela epizoda
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 07.05.2011., 09:12   #1687
seeni ja mislim da murat se nerado skida i da sto se tice tih scena
je skrt na tome jer to nije njegova tapeta
ako si vidjela neke scene s kenanom i onim mislim da se zove mehmet
oni u tim scenama uzivaju
al imam osjecaj da murat se bas ne osjeca dobro
jer sam negdje citala neki intervju da te intimne scene mu nisu bas po volji
pa sjecas se prve epizode
oni ga pokazase samo u sobi i to sa ručnikom okolo pasa.a ručnik ko plahta velik hebiga
da se nebi slucajno nesto vidjelo stas
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 10:37   #1688
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
Drage forumašice/forumaši …sve vas lijepo pozdravim i šaljem čok čok pozdrave sa moga krstarenje…
na žalost jako malo sam vremena imala za tako prekrasan i preogroman grad kao što je Istanbul…ipak je za nekih 8h uplovljavanja jako malo za jedan 14. milijunski Istanbul smješten na Bosporu, koji nudi milijun mogućnosti ….
nadam se da će sljedeći put biti duže....a ja ti zavidim i na ovome

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
seeni ja mislim da murat se nerado skida i da sto se tice tih scena
je skrt na tome jer to nije njegova tapeta
ako si vidjela neke scene s kenanom i onim mislim da se zove mehmet
oni u tim scenama uzivaju
al imam osjecaj da murat se bas ne osjeca dobro
jer sam negdje citala neki intervju da te intimne scene mu nisu bas po volji
pa sjecas se prve epizode
oni ga pokazase samo u sobi i to sa ručnikom okolo pasa.a ručnik ko plahta velik hebiga
da se nebi slucajno nesto vidjelo stas
pa dobro ja malo maštam...zadovoljna sam i s ovim, lijepo mi je vidjeti tako neki par koji je došao na odmor...onako baš je prikazano kao u RL..
ono u prvoj epizodi je početak, i kako serija odmiče on se opušta, ima jedna scena ne znam u kojoj epizodi koja me je baš iznenadila nisam očekivala da to vidim u turskoj seriji. A i već sam i ja i čini mi se Isolta pisale da se on i Nurgul na početku ne poznaju pa je on i malo suzdržan u tim scenama (ipak su pola prve sezone snimali na različitim lokacijama dok S nije pronašao Y ) ali sada u ovim novim epizodama u Turskoj, vidi se njegov napredak (a i njen) i vidi se da je sada opušeniji, i nekako mi je dojam da se sad njih dvoje igraju muža i žene (nije ovo spojler zar ne? ) ili da to kroz neku zezanciju snimaju jer su mi baš opušteni (ili je to do scenarija )
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 07.05.2011., 10:47   #1689
seeni a jesi ti otkacena sto posto
cuj zezancija
nema na setu zezancije
dobro u pauzama mozda al kad se snima sve mora biti po psu
ma svi ti glumci se znaju manje vise
jer je to mali krug
pa i berguzar i halit su se dugo prije serije znali jer su izlazili na partie koje su zajednicke za sve te glumce
nebrini svi se oni jako dobro poznaju ti glumci
nema njih puno maksimalno nekih dvadeset trideset
nije u pitanju toliko upoznavanje jer oni prije serije rade probe i uce se
to je bilo i u asi
a naravno na snimanju se neke scene ponavljaju i po deset puta dok to nije ono sto reziser zeli
ipak ja mislim da je reziser htio da tako izgleda kako izgleda
kudret je kudret
i zna sta radi
samo mi laici to ne znamo sve oko tog snimanja
sta i kako al upuceni znaju itekako
kad su halita pitali da li su one scene stvarne ili gluma
halit jasno rekao da kod snimanja je tesko nesto stvarno realizirati
jer je to ipak snimanje
i sve se mora raditi kako je u scenariju i knjigi snimanja napisano
pa ima jedan video od asi snimanja gdje murat i tuba vjezbaju ples
ono plesu deset minuta samo da uvjezbaju
a tamo neki ih prati i govori kako i sta treba
od izraza lica do pokreta
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 12:14   #1690
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
seeni a jesi ti otkacena sto posto
cuj zezancija
nema na setu zezancije
dobro u pauzama mozda al kad se snima sve mora biti po psu
ma svi ti glumci se znaju manje vise
jer je to mali krug

pa i berguzar i halit su se dugo prije serije znali jer su izlazili na partie koje su zajednicke za sve te glumce
nebrini svi se oni jako dobro poznaju ti glumci

nema njih puno maksimalno nekih dvadeset trideset
nije u pitanju toliko upoznavanje jer oni prije serije rade probe i uce se
to je bilo i u asi
a naravno na snimanju se neke scene ponavljaju i po deset puta dok to nije ono sto reziser zeli
ipak ja mislim da je reziser htio da tako izgleda kako izgleda
kudret je kudret
i zna sta radi
samo mi laici to ne znamo sve oko tog snimanja
sta i kako al upuceni znaju itekako
kad su halita pitali da li su one scene stvarne ili gluma
halit jasno rekao da kod snimanja je tesko nesto stvarno realizirati
jer je to ipak snimanje
i sve se mora raditi kako je u scenariju i knjigi snimanja napisano
pa ima jedan video od asi snimanja gdje murat i tuba vjezbaju ples
ono plesu deset minuta samo da uvjezbaju
a tamo neki ih prati i govori kako i sta treba
od izraza lica do pokreta
1. blondano mislim da se ne poznaju svi tako dobro. ma kakvi partiji i to, dobro možda su se poznavali iz viđenja, ali nisu se družili sigurno, a koliko ti "poznaješ" neku osobu koju samo sretneš negdje, i možda pozdraviš i progovoriš koju riječ? a oni nisu sarađivali prije AvC zajedno. Drugačije je s nekim raditi 6 dana tjedno po cijeli dan i noć.
2. bondano. Pa neće Halit sigurno reći i da su bile prave emocije. da to novinari jedva dočekaju, ipak je on čovjek koji ne otkriva svoju privatnost, a posebno jer mu je BG vezan za vezu s Berg.
Normalno je da je sve vezano za scenarij, svaki pokret, ali neke se stvari opet primjete, neke promjene na početku i poslije (eto svi ste vi s Asi teme pričali o toj nekoj promjeni u seriji kada se Murat oženio i razvijali neke teorije zavjere i sl.) tako ja koja sad uporedo gledam nove epizode i stare primijetim tu promjenu u njihovom odnosu. na stranu to što su S i Y sada pravi "par" a ne kao ovo na ftv gdje ih muče laži, i neki drugi ljudi...ja primijetim promjenu u N i M odnosu, možda sam ja jedina
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 07.05.2011., 12:31   #1691
seeni duso draga
ja sve ovo pisem jer poznajem malkice te krugove glumaca
i taj set
jer na primjer poznam curu koja je odgovorna za public relation jednog filmskog festivala
a poznam i par glumaca osobno
pa eto iz njihove price i druzenja s njima napisala sam ovaj moj zadnji post

ja nikad ali nikad nebih nesto napisala da to ne poznam osobno
i nisam iskusila i vidjela
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 12:55   #1692
Savaš i Yasemin u seriji AvC su mi pokazali najljepše emocije i pravu ljubav...
a neću se zamarati što je u reali jer to ne mogu znati...
samo znam da se topim od emocija i ljubavi dok gledam njih dvoje....
kad su sretni i ja sam, kad su tužni i ja sam, i to mi je dovoljno...
ovo je serija koja govori o ljubavi, prijateljstvu, odanosti i pokazuje kako ljubav pobjeđuje sve…
S jedne strane su tradicija tj Savašaova patrijarhalna obitelj a s druge su oni S-Y koji se vole čija su srca ispunjena ljubavlju.
Malo je serija koje s toliko ljubavi i romanse, pokazuju borbu dvoje malih ljudi protiv patrijarhalna života i ograničenja …
Scenaristi su na inteligentan način prikazali karakterizaciju likova u seriji, tako da nikoga ne mrziš i ne osuđuješ, samo ih u pojedinim situacijama ne shvaćaš…
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 07.05.2011., 13:11   #1693
teuta potpis na cijeli post
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 14:00   #1694
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
teuta potpis na cijeli post
kad ih volim
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 07.05.2011., 14:23   #1695
teuta ko ih nebi volio
zreli muskarac i zena koji znaju sta i kako u zivotu
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 07.05.2011., 14:38   #1696
ja sam se zaljubila u njihovu ljubav..
tim scenarista je to maestralno uradio...
sve pohvale režiseru Kudret Sabanci
i nesmijemo zaboraviti glazbu Kirac-a.
sve pohvale scenarističko-rediteljskoj-glazbenoj ekipi..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 08.05.2011., 03:55   #1697
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
I da sviđa mi se što Savaš nije ljubomoran, a ipak je toliko vremena nju čekao, "osvajao" ali opet nije kao Onur (ne poredim) da ju želi samo za sebe, da ona sjedi kod kuće, da ništa ne radi. I sinoćnjoj epizodi nije povjerovao kada je zvao Mehmet da ju zove prijateljica, ali je šutio, ali se na njemu vidjelo da joj baš ne vjeruje jer je bila previše nervozna.
Jos nisam nacistu zasto je tako reagirao.. Da li joj zaista vjeruje do neba ili ga je strah sto bi to moglo biti pa ide linijom manjeg otpora Ipak biram ovu prvu opciju, danas je bio prekrasan suncan dan, Sv.Duje, super drustvo, ja happy pa dijelim pozitivu sakom i kapom

Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
hajat razumijem ja nju i u pravu je ,ali glumica ima malo iritantan glas, a još me svojim brojanjem podsjeća na moju mamu uhhhh
a ovo za ljubav se slažem s tobom. ljubav koja prevazilazi sve prepreke i koja je jača od svega... i zato ih i volimo gledati
Bold, mislim da je tvoja recenica govori sve i vise se ne trebamo vracati na Leylu Njihova ljubav ima toliku snagu jer oni znaju koliko su sretni sto su se nasli i zahvalni su zivotu na tom daru, upravo zbog te zahvalnosti, kao sto nasa Hajat kaze, oni uspijevaju ne samo izdrzati sve, nego se jos jace povezati..

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
..osjecaj zahvalnosti u zivotu je najdragocjeniji osjecaj koji ljudi u odnosima jedni prema drugima mogu imati
i sve dok smo zahvalni nas zivot ce biti sretan
Prekrasna misao

Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Normalno je da je sve vezano za scenarij, svaki pokret, ali neke se stvari opet primjete, neke promjene na početku i poslije..ja primijetim promjenu u N i M odnosu, možda sam ja jedina
Evo nisi jedina, vidim i osjecam tu promjenu, pogotovo kod Murata, Nurgul vise manje, ipak je iskusnija. Opet se ponavljam, stvarno osjecam da se dobro slazu na setu i to prenose na ekran..

Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
ja sam se zaljubila u njihovu ljubav..
tim scenarista je to maestralno uradio...
sve pohvale režiseru Kudret Sabanci
i nesmijemo zaboraviti glazbu Kirac-a.
sve pohvale scenarističko-rediteljskoj-glazbenoj ekipi..
Potpis na sve, pogotovo na bold Cesce se javljaj i daj nam jos detalja o Istanbulu. Prava si sretnica, mi ostali se tek nadamo da cemo imati priliku posjetiti taj grad.. Dojmilo me se sto si rekla da ti nije bio stran, kao da si tu vec bila. Tako ga nekako i ja dozivljavam neka sam ga upoznala samo preko ekrana.. Cudna je ta podsvijest..

Seeni, tek sam sad skuzila da sam te tri puta quotala, shvati to kao kompliment

Vesna, ti si cudo

Ljudi pa mi sljedeci tjedan imamo cetiri cijele epizode, pon ut i sri su cijele.. Znaci da cemo vidjeti neke od najboljih i meni najdrazih epki, a bome i Muratove glumacke minijature, kent vejt
Isolta is offline  
Old 08.05.2011., 08:19   #1698
Isi hvala
ta misao o zahvalnosti nije moja na zalost
posto sam sljedbenik jedne filozofije koju je napisao jedan ing elektrotehnike a amidza je iz koreje
eto njega sam citirala
al posto nije bas u svijetu poznat tako da nisam spomenula njegovo ime jer vam nebi bas puno znacilo
od tog amidze sam svasta nesto naucila o ljubavi porodici životu i principima koje slijedim

biti zahvalan i ne prigovarati su stvari koje covjeku donose srecu i mir u dusi
eto i ovo je od tog amidze
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 08.05.2011., 14:24   #1699
[QUOTE]
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post

Potpis na sve, pogotovo na bold Cesce se javljaj i daj nam jos detalja o Istanbulu. Prava si sretnica, mi ostali se tek nadamo da cemo imati priliku posjetiti taj grad.. Dojmilo me se sto si rekla da ti nije bio stran, kao da si tu vec bila. Tako ga nekako i ja dozivljavam neka sam ga upoznala samo preko ekrana.. Cudna je ta podsvijest..
@isolta…draga moja , moja boravak je bio stvarno kratak da bi ulazila u dublje analize ali onaj „blic efekt“ koji sam doživjela, ostavo me bez riječi…
jer dan ranije smo bili u Izmiru, vremenski isto kao u Istambulu i sve je identično ljubaznost gostoprimstvo ljepota ma sve 5+ ali moram priznati da nisam imala taj osjećaj topline oko srca kao kad smo ulazili u Istambul.
Što se tiče gostoprimstva, mi moramo kod njih ići na školovanje i Tuci trebaju pisati priručnike „kako biti ljubazan“ nije to ona usiljena napadna ljubaznost, to je jedna topla ljudska ljubaznost, gdje se čovjek odmah osjeća kao da je tu već bio..nekako su ti ljudi svi nasmijani i veseli , vesele se strancu (odmah se sjetim našega jadrana i „igranja turizma“ ahahhah) U Istambulu je sve ogromno, grad, džamije, parkovi, zgrade, šoping centrovi, ma sve je veliko i preogromno …poželjela sam sjest i cijelo popodne gledati u tu masu i gužvu koja je jurila pored mene…bila sam ograničena vremenom ali drugi put ću to napraviti…samo je promet katastrofa…to je jedina stvar koju nisam razumjela i nije mi se dojmila …svi su kao na utrkama, jure pored nas sa svim mogućim i nemogućim terenskim modelima vozila i nigdje nisam vidjela toliku masu skupocjenih auta, jednostavno osim taxi vozila sve ostalo je bilo preko stotine tisuća eura vrijednosti …svi živi nose Iphone od malog djeteta do bake…i svi živi samo pričaju na mobitele ..pitala sama se jesu li im tako jeftine tarife… svi su „izmarkirani“ sa najpoznatijim markama, torbi, naočala, garderobe itd.. turci ne dozvoljavaju da se osjećaš strancem i ako ne znaš ni jedan jezik, bit će smiješno i nevjerojatno kako oni nađu načina sporazumijevanja. To su Tuci.. u Istambulu sam srela dosta osoba koje su pričale sa našeg govornog područja većinom Bošnjaka koji su otišli u ratu.moj prvi dolazak potvrđuje sve što sam čula od Turskom (istočnjačkom) gostoprimstvu, jako su naklonjeni ženama ali ništa ono prosto već je žena ta koju treba cijeniti i kako se odmah skoče i trude oko tebe kao žene (ja još plava hahaha) …evo riječima ne mogu opisati …
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 08.05.2011., 15:23   #1700
u cijelome današnjem svijetu zamjećujem veliku moralnu i emocionalnu kriza. ...i smatram da je ova serija AvC baš sa te strane poučna i daje jednu ljepotu emocija .. mi ljudi valjda smo je željni i onda se automatizmom ponesemo tim zdravim emocijama pa makar one bile prikazane na TV… serija me čini tako sretnom i toliko nježnih rijeci upućenih između S-Y da se topim poput leda …. Zar ima što ljepše nego gledati njih dvoje kako se vole , kod njih slika kaže sve , govori više od tisuću riječi ..Lijepo je znati da ljudi znaju pisati o ljubavi i emocijama jer smo i to zaboravili .. Prelijep je to osjećaj… mislim da je to taj faktor koji nas privlači ovoj seriji…
M-N = S-Y su savršeno odigrali svoje likove...moram priznati da su mi iz epizode u epizodu sve bolji i bolje i da su njihove likove lijepo dorađivali …i lijepo su scenaristi okarakterizirali sve likove u seriji a posebno S-Y.
Interesira me samo tko je od scenarista zadužen za taj emotivni dio:
Scenaristi - Yıldız Tunç, Mehmet Bilal Dede, Murat Lütfü, Ethem Yekta
Čitala sam po turskim forumima li nisam ništa našla…
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.