Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 18:01   #41
380kn za litru? Dobro, nek je i 100kn po litri, to je jako skupo - osim ak tim uljem podmazuješ atomske satove. Jeftinije je kinesko, siguran sam...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:09   #42
Bolja je ayahuasca od mariwane
provjereno
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:25   #43
Ja radije konzumiram bureke hi-hi sori morao sam
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 21:56   #44
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
380kn za litru? Dobro, nek je i 100kn po litri, to je jako skupo - osim ak tim uljem podmazuješ atomske satove. Jeftinije je kinesko, siguran sam...
pa dobro, nije daš peć pom fri u tom ulju. ono, pojede se možda jedna, max. 2 kašike na dan (tak piše po preporuci). nije to suncokretovo ulje, pa da sad kupuješ naveliko za restoran ili nešto. a sigurno da je kinesko jeftinije
a da je travu skroz legalno i bez problema sadit, sigurno bi bilo i jeftinije. jebiga, mislim da je u njemačkoj dozvoljeno samo za ulje sadit, al se nešto mora uništit...tako nekako
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 23:21   #45
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
pa dobro, nije daš peć pom fri u tom ulju. ono, pojede se možda jedna, max. 2 kašike na dan (tak piše po preporuci). nije to suncokretovo ulje, pa da sad kupuješ naveliko za restoran ili nešto. a sigurno da je kinesko jeftinije
a da je travu skroz legalno i bez problema sadit, sigurno bi bilo i jeftinije. jebiga, mislim da je u njemačkoj dozvoljeno samo za ulje sadit, al se nešto mora uništit...tako nekako
A nije ti trava baš isto što i ind.konoplja, drugi su tu faktori u igri.
"Problem" je to što jedan tako univerzalni proizvod previše zadire u već dobro utvrđene i branjene položaje nečijeg kapitala koji pokriva čitav spektar drugih proizvoda (gle slažemo se ipak) pa se svim sredtvima nastoji demonizirati.
Odnosno tako je bilo sve do nedavno, dok Kina nije bila u igri...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:22   #46
Arrow

Ulje o kojem vi pričate se proizvodi iz sjemena industrijske konoplje, i to nije ulje za koje po televiziji i internetu spominju da ima ljekovita svojstva.
Ovo drugo se dobiva ekstrakcijom iz dozrelih cvjetova visoko potentnog kanabisa.

Cijena za prvo je oko 30ak kuna za 10ml. (ili gore spomenutih 380kn litra)
Dok ovo ljekovito je otprilike 3000€ za 10ml, ako ne i puno više. (za 10ml ovog ulja je potreban 1kg cvjetova, uzmite uličnu cijenu kanabisa pa kalkulirajte)

__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 23:12   #47
Mali ispravak :P 100ml je brojka za ulje iz cvjetova, iako niti brojka od 300€ za 10ml nije na jeftinu stranu. =|
A takva cijena je isključivo rezultat prohibicije (nerealne cijena od strane dilera koji kontroliraju tržište).
Inače bi jedini faktor za formiranje cijene bio trošak izopropilnog alkohola koji služi za ekstrakciju. (25kn 1L (8L potrebno za 100ml ulja))
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.