Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 18:01   #81
Ono prvo iskustvo Dimitrija i RoZe kada je nju Viktor zaposjeo činima je puno bolje opisano nego njihov sam prvi seks. Neću tako.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 19:40   #82
jao muke moje, zadnji dio je tako bezveze napisan, hrpa bespotrebnih razgovora smorila sam se ((((((( puno naklapanja bez kojih se moglo, cirka 100tinjak strana da je manje bolje bi bilo xD

al sto je najbitnije hepi end je..jes da mi je malo(puno) zao adriana :/ al boze moj kad je mala k*ja
__________________
"..αℓ αℓøиε ι нανε ¢яιε∂, ṡιℓεиτ τεαяṡ ƒυℓℓ øƒ ρяι∂ε ιи α ωøяℓ∂ мα∂ε øƒ ṡτεεℓ, мα∂ε øƒ ṡτøиε.."
sla.foolish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 22:49   #83
Meni je osobno najdraža bila ona s njenim putem u Rusiju kako bi ga ubila.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:32   #84
o da definitivno ta i prva knjiga valjaju ostalo pih :/
__________________
"..αℓ αℓøиε ι нανε ¢яιε∂, ṡιℓεиτ τεαяṡ ƒυℓℓ øƒ ρяι∂ε ιи α ωøяℓ∂ мα∂ε øƒ ṡτεεℓ, мα∂ε øƒ ṡτøиε.."
sla.foolish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:52   #85
Prema meni je definitivno precijenjen serijal.
Rose me u zadnje 2-3 knjige toliko naživcirala!
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:00   #86
Ja sam htjela da i ona postane strigoj. Imam tu izopačenost u sebi.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 03:57   #87
Pozz svima! U 2 dana tj.noci sam procitala svih 6 knjiga...i stvarno su mi super!

Najdrazi lik mi je Dimitri ...pa Adrian...Roza ..pa nije nesto posebno, ali dobra mi je i ona...Lisu bas ne volim, mogu je podnijeti, ali u malim dozama...

Jel zna netko od vas gdje mogu citati knjige online?!
Jer ovo sto sam procitala bilo je prije par mjeseci...i sad bih opet citala...pa ako netko zna, nek mi javi, bolje na nasem, ali moze i na engleskom, ili spanjolskom... ..svejedno, samo da mogu opet citati....

Trenutno citam od C.Harris Mrtvi do mraka; serijal o Sookie Stackhouse, ali mi nije bas nesto...hvala unaprijed!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 12:43   #88
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post

Trenutno citam od C.Harris Mrtvi do mraka; serijal o Sookie Stackhouse, ali mi nije bas nesto...hvala unaprijed!
Prvi dio sam dva puta posudila i oba puta nisam imala vremena procitati. Znaci nisam nista izgubila?
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:09   #89
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Prvi dio sam dva puta posudila i oba puta nisam imala vremena procitati. Znaci nisam nista izgubila?

Ne, nisi! Ja sam je do kraja procitala prekjucer, a citam je nekih tjedan dana...inace procitam knjigu u najvise 3 dana, ali ovu o Sookie, ne...meni je predosadna! Mozda da pogledas seriju, jer se Alan doslovno drzao svega u knjizi, ima par izuzetaka, ali posto sam ja procitala prvi nastavak prekjucer i odgledala sve 4 sezone serije prije nekoliko mjeseci mogu ti rec da ono sto sam procitala i ono sto sam gledala u seriji, pa, ne razlikuje se bas puno, osim u nekoliko likova.....ne znam za ostale nastavke, ali prvi dio mi je dosadan! Sad ne znam jel to zato sto sam vec odgledala seriju, ili?!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS

Zadnje uređivanje Doña Barbara : 14.02.2012. at 12:14.
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 22:10   #90
Kao sto je netko vec napomenuo, volim young adult fiction jer me opusti, pustim mozak na pasu i sva ta pomalo treši drama moze doci do mene.
Moguce je da ce biti spojlera, da ne bi bilo da nisam upozorila

U tri dana sam procitala sve. Jedinu pauzu sam imala kad sam trebala ici u knjiznicu po druge tri knjige. I to je bila ono apstinencijska kriza. Fakat sam nekada kreten.

Roza me nije zivcirala kao sto vidim da spominjete, malo mi je zao Adriana, ali me ne cudi da je ostavljen kasnije postrance. Em zbog svog sveukupnog ponasanja (koje je ponekad stupidno), em zbog svoje necitljivosti (karakterne necitljivosti, previse mi je moody). Mozes ti neko vjerovati da je ovakav ili onakav, ali daj jebiga pokazi to nekada. Osim toga, kakve je sanse mislio da ima kad se Dimitri "nazad pretvorio" u dhampira. Mala je otisla u Sibir po njega. Faking Sibir!
Dobro, mirna sam. Sve u svemu, oni mi karakterno ne odgovaraju jedno za drugoga, kao par ne.

Jedan od drazih likova, uz glavno dvoje, mi je Christian. Ima jednu opustenu ulogu (dobro osim kad je zapalio onog tipa u prvoj knjizi, tu nije bio bas relaksiran), curi mu sarkazam i nedrustvenost iz ociju. My kind of person.
Doduse, takodjer mi je jako simpaticno sto se Dimitrijeva ubojitost prikazuje kao bozja. Duster, westerni i sl. cine ga pomalo trknutim i to ga kao lika nekako upotpunjuje.
I netko je spomenuo da joj je malo creepy sto su Dmitri i Roza bili zajedno jer je on stariji. Ozbiljno? Boys suck, go for men.
Svidjaju mi se nadimci "Dimka" i "Roza", pokazati kako nije sve engleska i pogotovo kako nije sve americka kultura, nego postaviti stvari sarolike, zivotopisne s puno kultura. Sama cinjenica da je npr. Dimitrij Rus, da je Adrian ucio rumunjski za vrijeme skolovanja (ili je bila vec neka aluzija na to) izbacuje stereotipe na koji su se ljudi vec dobro navikli i to mi je drago.
Malo mi je glupo sto su Liss i Rose izgubile onu svoju vezu, jer je zapravo objasnjeno na nacin "a eto, zalomilo se" i jer mi je to davalo neku finu liniju prici. Ali hajde, i to sam preboljela.

Film hoce postojati - valjda. Otkupljena su prava za snimanje filma, sad samo treba naci studio koji ce preuzeti snimiti svih sest knjiga (mislim da su se orjentirali samo na serijal Vampirska akademija (inace, naslov je totalno lejm, ali hajde, oprosteno joj je)).
Svidjaju mi se oni trunci humora koji se javljaju, nista pretjerano, ali dovoljno britko da te prene iz ozbiljnosti i malo nasmije. Slicno nesto ima i Harry Potter. Nasumican humor.

Bloodlines nisam pocela citati, a mislim da cu preko kompa citati, makar mi je to neprirodno i pomalo umara, ali hajde. Za sada s ovim sto sam cula o tome sam pomalo skepticna jer sam se vezala za glavne likove, ali vjerujem da ce biti i njih podosta u prici u nekom trenutku.
I malo sam se uzivila, ali ovaj tjedan zivjela sam skoro iskljucivo na ovim knjigama i zadnji sam skoro secirala stranicu po stranicu jer nisam htjela da zavrsi prebrzo. Stvarno me nekada sram same sebe.
Ako netko zeli secirati svih sest dijelova, stojim na raspolaganju jer sam jos uvijek totalno uzivljena.
Dimster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:52   #91
@Dimster, dobro dosla....potpis na sve...a pogotovo na ono o Adrianu, i meni ga je zao, ali malo...nije Rose nikakva kucka, bar ne po meni jer ga je ostavila....bilo mi ga je zao sto mu je rekla neke stvari, ali po meni je ona zrtva bila, a ne Adrian, jer ona je svasta prosla, em zbog Lisse, em zbog Dimitrija...i naravno, znao je da Rose voli Dimitrija, sto je mislio da ce zbog njega zaboravit na sve...pogotovo kad je otisla u Sibir po njega....ali dobro, happy end je pa

I ono o godinama izmedju Dimitrija i Rose, pa i nije neka razlika...ali ni ono sto joj je bio mentor, pa sta, dogadja se! I ja sam u OS bila zatreskana u profesora iz biologije...


Ja jedva cekam da pocne snimanje filma, ili da se barem saznaju uloge...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 11:48   #92
E, al' tocno to, Roza je dosta toga prosla i sad bi ona zbog suosjecanja trebala ostati s Adrianom. Jebes empatiju, go for Dimka. Normalno da ce reci pizdarije koje idu uz prekid, poput ostanimo prijatelji, no to je nuzno. Bolje i to nego prekid u snu.

Film postoji izlistan na IMDb-u pod "Untitled Vampire Academy Project" uz najavljenu 2013. godinu. Fingers crossed!

Ma kakva razlika u godinama, od kad ga je pokusala opaliti (fakat, opaliti sakom, ne onako ) dok su jos bjezale iz Akademije, navijam za njih kao par. Mladje je sladje, starije je iskusnije, blabla. Nista to nije bitno. Iz vlastitog iskustva.

I svidja mi se sto dok pise, autorica ne pokusava nikoga uvjeriti u nesto. To je jednostavno tako. Imas moroje, imas strogoje. Moroji su dobri (dobro, to je uvjetno receno), strogoji su zlocesti i totalno ukurcu. Nema rasprave. Za razliku od Meyerice koja cijeli serijal pokusava uvjeriti ljude kako je Edward ZGODAN i PERFECT i JEBOZOVAN, a Bella je nestasna i sramezljiva. Naravno, fragmenti toga postoje u VA, Rozino povremeno pojavljanje Dimitrijevih fizickih prednosti/karakteristika. Razlika je u tome sto se u VA cijela radnja ne odvija oko toga, nego ima iznenadjujuce puno politickih spletki. I treši drame, ali ostavimo to na stanu. Bez uvrede Tvajlajt fanovima, ako ih ima ovdje. Jedino sto se sjecam iz Tvajlajta da je Edward zgodan i da se sjaji kao sijalica na suncu.

Ima na fejsiću stranica gdje ljudi predlazu glumce za likove, ali sve je to dosta upitno. Zensku koju su predlozili, a da se meni svidja je Sophia Bush, i ona mi u licu odgovara za Rose. Ima onu neku pakost i prkos u licu. Ali nema sanse da ona dobije ulogu jer sad vec valjda ima tri banke.
Sto se mene tice, najbolje bi bilo uzeti neke nepoznate glumce koji jos nisu svoj zivot obiljezili ulogom. Ali bolje bi im bilo da je Dimka dobar. :P
Dimster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:14   #93
Quote:
Dimster kaže: Pogledaj post
E, al' tocno to, Roza je dosta toga prosla i sad bi ona zbog suosjecanja trebala ostati s Adrianom. Jebes empatiju, go for Dimka. Normalno da ce reci pizdarije koje idu uz prekid, poput ostanimo prijatelji, no to je nuzno. Bolje i to nego prekid u snu.

Film postoji izlistan na IMDb-u pod "Untitled Vampire Academy Project" uz najavljenu 2013. godinu. Fingers crossed!

Ma kakva razlika u godinama, od kad ga je pokusala opaliti (fakat, opaliti sakom, ne onako ) dok su jos bjezale iz Akademije, navijam za njih kao par. Mladje je sladje, starije je iskusnije, blabla. Nista to nije bitno. Iz vlastitog iskustva.

I svidja mi se sto dok pise, autorica ne pokusava nikoga uvjeriti u nesto. To je jednostavno tako. Imas moroje, imas strogoje. Moroji su dobri (dobro, to je uvjetno receno), strogoji su zlocesti i totalno ukurcu. Nema rasprave. Za razliku od Meyerice koja cijeli serijal pokusava uvjeriti ljude kako je Edward ZGODAN i PERFECT i JEBOZOVAN, a Bella je nestasna i sramezljiva. Naravno, fragmenti toga postoje u VA, Rozino povremeno pojavljanje Dimitrijevih fizickih prednosti/karakteristika. Razlika je u tome sto se u VA cijela radnja ne odvija oko toga, nego ima iznenadjujuce puno politickih spletki. I treši drame, ali ostavimo to na stanu. Bez uvrede Tvajlajt fanovima, ako ih ima ovdje. Jedino sto se sjecam iz Tvajlajta da je Edward zgodan i da se sjaji kao sijalica na suncu.

Ima na fejsiću stranica gdje ljudi predlazu glumce za likove, ali sve je to dosta upitno. Zensku koju su predlozili, a da se meni svidja je Sophia Bush, i ona mi u licu odgovara za Rose. Ima onu neku pakost i prkos u licu. Ali nema sanse da ona dobije ulogu jer sad vec valjda ima tri banke.
Sto se mene tice, najbolje bi bilo uzeti neke nepoznate glumce koji jos nisu svoj zivot obiljezili ulogom. Ali bolje bi im bilo da je Dimka dobar. :P

Potpis na boldano! Slazem se, prvi dio kad sam procitala, i ono kad su poslali Dimku i ostale pon Rose i Lissu, i ono kad se ona poskliznila i kad ju je on uhvatio, ne znam, ja sam odmah pomislila da ce se ona zaljubit u njega... ...

Pa 7 godina, nije to nista

Slazem se s tobom u vezi Twillighta, dobro, nisam citala, ali sam odgledala filmove...i da, to mi ide na zivce malo, dobro, Edo je zgodan, ali jbt pa ne mozes mi rec da svijetli ko disko kugla na suncu....


Da, to znam..odabrali su(na faceu) kao da Sophia Bush glumi Rose, a Ben Barnes Dimitrija...inace, za Bena se slazem, po opisu iz knjige, odmah mi se stvorila njegova slika pred ocima...ali nemam pojma koliko on zna ruskog..tako da bi mozda bilo bolje da nadju nekog sexy Rusa za Dimku ..A Sophia, pa i ja mislim da bi kod nje godine mozda, iako ne izgleda tako, ali ne znam...ako ne prije, morat cemo cekat 2013 da vidimo!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:49   #94
Za Bena se i ja slazem. Lajki lajki. On mi bas onako pase, makar ne znam koliko je on zapravo visok. A u knjizi je bas napomenuto kako je Dimka visoki. Ne bih da je prenabijen, netko je spominjao glumca iz GoT - Jasona Momoau, ali oni mi je prenabildan. A Dimitrija vise zamisljam onako elegantnog, ne previse nabildanog, a opet ne previse mrsavog. Visokog. S blagim ruskim naglaskom. Kako bi rekli - bog. Moze Ben ako pogodi naglasak. Ono ruskog sto ce mu trebati moze lako nauciti.
Jedino se nadam da Holivud nece zasrati film s klasicnim americkim sranjima sto mogu lako napraviti (tipa da Dimka niti jednom u filmu ne kaze "Roza"). Ali dobro, otom - potom, ima vremena.
Dimster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 14:46   #95
slazem se!
Pa ne bi trebali, jer koliko ja znam, od prvog dijela on govori Roza, i trebao bi i u filmu
Ali posto do filma ima jos godinu dana(ili ne daj Boze vise), mozemo samo sanjat...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:11   #96
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post

Jel zna netko od vas gdje mogu citati knjige online?!
http://www.baneprevoz.com/autori/richelle-mead_3095/

Ovdje imaš za skinut u PDF formatu sve, pa ako ti pomaže...
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:03   #97
Talking

Ove knjige obožavam.Ne znam što bih rekla,jednostavno su me oduševile.
Kad sam pročitala da je Dimitri postao strigoj,srce mi se slamalo.Tada i otada ,pa sve do dijela kad je izliječen.
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:09   #98
Quote:
Norii Blue kaže: Pogledaj post
Ove knjige obožavam.Ne znam što bih rekla,jednostavno su me oduševile.
Kad sam pročitala da je Dimitri postao strigoj,srce mi se slamalo.Tada i otada ,pa sve do dijela kad je izliječen.
Mali zivcani slom sam dozivjela kad sam procitala da je Dimka postao strigoj. Ono, taman odluce nesto u vezi njih samih poduzeti i pukne me to kao plimski val. Brutalno. Ali zainteresira autorica citati dalje. Kao ovisnost.
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
Dimster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:38   #99
Quote:
Miss Gavella kaže: Pogledaj post
http://www.baneprevoz.com/autori/richelle-mead_3095/

Ovdje imaš za skinut u PDF formatu sve, pa ako ti pomaže...
Hvala ti puno!


Quote:
Norii Blue kaže: Pogledaj post
Ove knjige obožavam.Ne znam što bih rekla,jednostavno su me oduševile.
Kad sam pročitala da je Dimitri postao strigoj,srce mi se slamalo.Tada i otada ,pa sve do dijela kad je izliječen.
Slazem se s tobom, i ja ih obozavam!
Barem nisam jedina koja je doslovno jecala kad je Dimka pretvoren u strigoja..
A kad ga je Lissa ponovo pretvorila u dhampira, ja sam opet , ali od srece!


Quote:
Dimster kaže: Pogledaj post
Mali zivcani slom sam dozivjela kad sam procitala da je Dimka postao strigoj. Ono, taman odluce nesto u vezi njih samih poduzeti i pukne me to kao plimski val. Brutalno. Ali zainteresira autorica citati dalje. Kao ovisnost.
Tocno to!
Ja sam razmisljala da ne citam dalje kad je pretvoren u strigoja, mislila sam da ce Rose bit sa Adrianom, ali zbog one zadnje recenice, nesto u smislu: I tako sam krenula ubiti covjeka kojeg volim. (mislim da je nesto sl tome pisalo), pa to me mamilo da nabavim knjigu i da procitam..i ne zalim!

Jedino mi je zao sto sam prebrzo procitala, zadnji dio, zadnjih 10 stranica sam citala polako da sto suze citam, ali svejedno...ali zato sad idem ponovo!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:45   #100
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
A kad ga je Lissa ponovo pretvorila u dhampira, ja sam opet , ali od srece!

Tocno to!
Ja sam razmisljala da ne citam dalje kad je pretvoren u strigoja, mislila sam da ce Rose bit sa Adrianom, ali zbog one zadnje recenice, nesto u smislu: I tako sam krenula ubiti covjeka kojeg volim. (mislim da je nesto sl tome pisalo), pa to me mamilo da nabavim knjigu i da procitam..i ne zalim!

Jedino mi je zao sto sam prebrzo procitala, zadnji dio, zadnjih 10 stranica sam citala polako da sto suze citam, ali svejedno...ali zato sad idem ponovo!
Tako je i u meni bijesnio mali dio mog mozga i derao se kako to nije moguce. Ali dobro, nije bila luda da ga ostavi strigojem. I bolje.
Neka, i Dimka je plakao kad se preobrazio nazad. A zadnji dio, kad se sve sredilo sam odugovlacila i upijala svaku rijec. Prebrzo mi je zavrsilo i htjela sam sest jos dijelova!

Ali kako je rekla Adrianova stara za Rozinu i njegovu vezu, nisu oni jedno za drugo, ona je previse spremna za akciju, sada odmah, sposobna, okretna, brza, djelotvorna. I to joj super ide, kao logo Nike-a: Just do it. Dok je on vise lijen, statican, u dosta toga nezainteresiran. Cak i da se Dimka nije vratio, pukla bi njihova veza prije ili kasnije.
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
Dimster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.