Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 16:52   #1
LEDice

Zanima me jeli netko mozda imao iskustva s ovime:
http://www.ebay.com/itm/2M-200CM-Coo...item27c3c3942a

U biti me zanima kako ih spojiti na struju, odnosno na strujni kabel i prekidac?
Postoje li moguci us>eu problemi s naponom?
zlocesto_dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:57   #2
kako god ti trebaš ispravljač 220/12V jer su to ledice na 12V, tako da bez ovoga http://viewitem.eim.ebay.eu/DC-12V-2...846730910/item
to ne ide
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 01:30   #3
ima i jeftinijih adaptera na ebay-u. što se tiče led-ica, služe samo za ukras. nemoj očekivati neko jako svijeto od njih
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 07:46   #4
5050 ledice 60 kom po metru svijetle dovoljno jako da stvore dobru rasvetu ćak i za čitanje,no dekorativna uloga je na prvom mjestu.Za napajanje ja sam koristo trafoe od stare halogene instalacije uz dodatak Greza za ispravljanje napona (na samom trafou su treperile)
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:12   #5
Bez brige, nisam ocekivao jako svjetlo

Znaci uz ledice mi treba taj trasformator (slobodno stavite linkove i na jeftinije verzije )
pretpostavljam da je ovo ista stvar kao i na prvom linku?

Jedino mi fali utikac, kako nju montiram, odnosno jel na transformator samo spajam zicu s utikacem na kraju, ili?
Naletio sam na ovo, moze li to zamjeniti transformator, odnosno moze li se pomocu ovoga ledice "direktno" spojiti u struju (cini mi se da je ovo za moje potrebe puno elegantnije rjesenje)?
Jedino sto bih volio imati i prekidac, po mogucnosti nozni kakav zna doci s sobnim svjetiljkama, nesto poput ovoga, pa me zanima kako njega uklopiti u tu pricu?

Zadnje uređivanje zlocesto_dijete : 11.03.2012. at 13:21.
zlocesto_dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:20   #6
Quote:
zlocesto_dijete kaže: Pogledaj post
Bez brige, nisam ocekivao jako svjetlo



Jedino mi fali utikac, kako nju montiram, odnosno jel na transformator samo spajam zicu s utikacem na kraju, ili?
Naletio sam na ovo, moze li to zamjeniti transformator, odnosno moze li se pomocu ovoga ledice "direktno" spojiti u struju?
Napajanje 3×1,5 mm2 spajaš na trafo. Izlaz spajaš na ledice i to je to.( najjednostavnije ) Kako pališ ledice??? Preko daljinskog ??? Onda nije to to
chaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:33   #7
Ispricavam se, ali nazalost nista te nisam shvatio
zlocesto_dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:12   #8
trafo spajaš na kontakte L,N (ulaz trafo)a za izlaz za lampe imaš + i - , a tkalo imaš i na ledicama oznake .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:40   #9
Quote:
zlocesto_dijete kaže: Pogledaj post

pretpostavljam da je ovo ista stvar kao i na prvom linku?

Jedino mi fali utikac, kako nju montiram, odnosno jel na transformator samo spajam zicu s utikacem na kraju, ili?
Naletio sam na ovo, moze li to zamjeniti transformator, odnosno moze li se pomocu ovoga ledice "direktno" spojiti u struju (cini mi se da je ovo za moje potrebe puno elegantnije rjesenje)?
Jedino sto bih volio imati i prekidac, po mogucnosti nozni kakav zna doci s sobnim svjetiljkama, nesto poput ovoga, pa me zanima kako njega uklopiti u tu pricu?
pa baš i nije isto kao u mom linku
pogledaj svoj ispravljač ( piše izričito za LED trake 3528) znaći to su one snage od ak se sjećam 4,8W i piše max : 2A, tvoja LED traka je 5050 može biti 9 ili 14,4 w i na njima piše 1,2A/m znaći 2,4A
znaći ako narućuješ prvo provjeri jel ti to odgovara, a moj link je bio samo orijentacija

ovo preko njuškala ista stvar ( neznam možda bi i odgovaralo mada sumnjam)
jer i na tom ispravljaću pise max 2A pa prepostavljam da su za LED 3528

a sto se tiće ovog prekidača nožnog on prolazi u toj tvoj prici, dofuraj na njega napajanje i sa njega odlaz na ispravljač (N i Pe direktno na ispravljač)
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.