Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2012., 23:19   #1
Poleshifting je već počeo?

Pošto su velike vrućine, ranije počinjem sa radom (obrtnik) i ranije završavam. Međutim, neko jutro sam sasvim slučajno primijetio nešto vrlo neuobičajeno. Naime, Sunce više ne izlazi gdje je izlazilo pred recimo 10tak ili 20tak godina, nego je mjesto gdje Sunce izlazi otišlo prema sjeveru za, po mojoj procjeni, nekih 20tak stupnjeva, a mozda i vise.
Ovo bi po meni objasnilo ove nenormalne vrućine, i ovo bolesno Sunce koje pali kožu. Jer ako je to tako (ako se Zemlja nagnula) sunčeve zrake sada upadaju pod većim kutem neko ranije tj. okomitije, pa su prema tome i jače nego prije. Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 23:42   #2
Da! Moze bit da je istina to sto ti pricas jel ja se sjecam da su ljeta prije bila puno hladnija!Znaci ljeto je bilo ugodno a ne ko sad da nemozes se sakrit vrucini.A posto nevjerujem u tu pricu o globalnom zatopljenju,moze bit istina ovo sta ti pricasXD
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 00:14   #3
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Pošto su velike vrućine, ranije počinjem sa radom (obrtnik) i ranije završavam. Međutim, neko jutro sam sasvim slučajno primijetio nešto vrlo neuobičajeno. Naime, Sunce više ne izlazi gdje je izlazilo pred recimo 10tak ili 20tak godina, nego je mjesto gdje Sunce izlazi otišlo prema sjeveru za, po mojoj procjeni, nekih 20tak stupnjeva, a mozda i vise.
Ovo bi po meni objasnilo ove nenormalne vrućine, i ovo bolesno Sunce koje pali kožu. Jer ako je to tako (ako se Zemlja nagnula) sunčeve zrake sada upadaju pod većim kutem neko ranije tj. okomitije, pa su prema tome i jače nego prije. Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
znači zemlja se toliko nagnula i nitko na svijetu od običnih ljudi,znanstvenika nije to primjetio?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 00:20   #4
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
to su godine i subjektivno proiciranje prošlosti. pitaj bilo kog dedu iznad 70 i svaki će ti reći da je u njegovom djetinjstvu bilo bolje. i tako to stoljecima...

sunce prži jer je 7 mjesec, a primjetiš to jer ideš raditi, a ne igrati se.
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 06:04   #5
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Jer ako je to tako (ako se Zemlja nagnula) sunčeve zrake sada upadaju pod većim kutem neko ranije tj. okomitije, pa su prema tome i jače nego prije.
Sunčeve zrake su pod najvećim kutem za vrijeme solsticija, što je bilo 20.6. Da se Zemlja nagnula tako da padaju okomitije to bi se desilo kasnije. Kut upada možeš lako izmjeriti sam uz pomoć gnomona iliti običnog štapa.

Quote:
Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
I ja se toga sjećam. No isto tako se sjećam da sam bježao u Split kod none čim bi završila škola i bio tamo skroz do početka škole, a sad ako uhvatim dva tjedan u komadu to je super. A nešto mi zvoni u glavi da tad nismo znali za pojmove kao "ozonska rupa" i slično
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 07:54   #6
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Pošto su velike vrućine, ranije počinjem sa radom (obrtnik) i ranije završavam. Međutim, neko jutro sam sasvim slučajno primijetio nešto vrlo neuobičajeno. Naime, Sunce više ne izlazi gdje je izlazilo pred recimo 10tak ili 20tak godina, nego je mjesto gdje Sunce izlazi otišlo prema sjeveru za, po mojoj procjeni, nekih 20tak stupnjeva, a mozda i vise.
Ovo bi po meni objasnilo ove nenormalne vrućine, i ovo bolesno Sunce koje pali kožu. Jer ako je to tako (ako se Zemlja nagnula) sunčeve zrake sada upadaju pod većim kutem neko ranije tj. okomitije, pa su prema tome i jače nego prije. Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
je otišlo je prema sjeveru ali ne znam koliko.
pusti ove budale, njima da umjesto dana dođe noć ne bi primjetili i našli bi doktorsko objašnjenje za to što primječuju drugi

astreobobo bi gnomenom i štapom sred noći dokazao da je podne

(inače svaki 6 mjesec u godini ja idem na godišnji i svaki 6 mjesec me sunce na prozoru budi i kornjače se sunčaju na terasi ali ove godine sunca na prozoru nema niti se kornjače na terasi sunčaju, točno sunce je otišlo prema sjeveru)

Zadnje uređivanje Bat Kol : 13.07.2012. at 15:15.
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:09   #7
Quote:
Ante Šteković kaže: Pogledaj post
astreobobo bi gnomenom i štapom sred noći dokazao da je podne
ru)
Ja se bar znam koristiti svojim štapom a kao što rekoh, trkeljanje po forumu neće pomaknuti ni Sunce ni Zemlju.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:29   #8
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ja se bar znam koristiti svojim štapom a kao što rekoh, trkeljanje po forumu neće pomaknuti ni Sunce ni Zemlju.
niti če tvoje trkeljanje dokazati da se znaš koristiti štapom
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:37   #9
Quote:
Ante Šteković kaže: Pogledaj post
niti če tvoje trkeljanje dokazati da se znaš koristiti štapom
To je potpuno nebitno. Teret dokazivanja je na onom tko tvrdi da se dešava nešto vanredno. Prema tome treba uzeti štap u ruke i napraviti mjerenja - a to preporučam da naprave sami doma svi koje to interesira, a ne da se oslanjaju na tuđa mjerenja, moja ili od ante.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:44   #10
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je potpuno nebitno. Teret dokazivanja je na onom tko tvrdi da se dešava nešto vanredno. Prema tome treba uzeti štap u ruke i napraviti mjerenja - a to preporučam da naprave sami doma svi koje to interesira, a ne da se oslanjaju na tuđa mjerenja, moja ili od ante.
ja nisam toliko glup da pored svakog sunčanog godišnjeg u 6 mjesecu na terasi sad, nakon nesunčanog 6 mjeseca moje terase idem tražiti štap
štap je za slijepce, ne za one koji vide

čekaj sad malo;..
kako ti moš sa štapom znat je li sunce na istom položaju kao i prije par godina u isto vrijeme
to su neki napredni štapovi koji imaju u sebi informacije položaja sunca na nebu u nazad par godina ili ?
daj, molim te, objasni taj primjer sa štapom ili s bilo kojim mjernim instrumentom

Zadnje uređivanje Bat Kol : 13.07.2012. at 15:15.
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 09:48   #11
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ja se bar znam koristiti svojim štapom a kao što rekoh, trkeljanje po forumu neće pomaknuti ni Sunce ni Zemlju.
heheh,ocete li mi objasnit koji se bolje koristi svojim stapom,ili da ovu temu vas dvojica date svojim zenama za raspravu tko se bolje sluzi stapom (malo dobronamjerne sale)
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:40   #12
I sta sad ako se je otisao ka sjeveru? Sta to znaci? Ako je to istina sta ona za koju godinu vise nece bit topal jug nego sjever? Kakve ce bit posljedice?Koliko je potrebno da se znacajnije pomakne?
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:12   #13
Da se zemljina os pomaknula osjetili bi to svi na svijetu. Ante, ako ne želiš tražiti štap, uzmi sjenu danas i prošle godine i izračunaj koliko se zemlja (ili sunce) pomaknula. Mislim da bi sve ovdje zanimalo tvoje otkriće.
Werk is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:18   #14
Quote:
Ante Šteković kaže: Pogledaj post
čekaj sad malo;..
kako ti moš sa štapom znat je li sunce na istom položaju kao i prije par godina u isto vrijeme
to su neki napredni štapovi koji imaju u sebi informacije položaja sunca na nebu u nazad par godina ili ?
daj, molim te, objasni taj primjer sa štapom ili s bilo kojim mjernim instrumentom
Pa ono što bi ja napravio je da bi uzeo, kako ti kažeš, "napredni" štap (pod tim čitaj običan drveni), uzeo neku referentnu točku-primjerice dvorište moje kuće. Obilježio bi tu točku, zabilježio datum i točno vrijeme ispitivanja, te gledao kamo ta sjena pada. Pa se onda za točno godinu dana vratiš natrag na tu točku i ako ti sjena pada na isto mjesto znači da je sve ok. Pritom, naravno, paziti da ti štap oba puta stoji okomito, a ne da ti je svaki put drugačije nagnut jer će tada, naravno, biti odstupanja u mjerenju.
__________________
Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno
stanje: biti siromašan je stanje duha.
markić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:20   #15
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
... Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
A čuj, kad sam bila mlada ništa mi nije smetalo, a sada mi svašta smeta, ali mislim da nije problem u suncu, nego u meni.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:21   #16
E moj astrobobo ja ne znam kakav je to stap s kojim ces dokazat polozaj Sunca pred 20 godina(bice zbilja kompjuterski) ali meni to nije potrebno, jer znam gdje je Sunce izlazilo pred 20 godina a gdje izlazi danas. Sunce skoro pa izlazi tamo gdje je pred 20 godina bio sjeveroistok, a vi sada mjerite i dokazujte. Ja sam ovo bio primijetio pred nekoliko godina jer postavljam satelitske antene i imam mali kompas za tu priliku, ali onda je to bilo svega par stupnjeva, a sada je to vec preko 20 stupnjeva.
Budite sigurni da su znanstvenici ovo primijetili, ali svi mudro sute i ne zele dizat paniku. Pa sta mislite da ne bi bilo panike da se na TV-u objavi da se Zemlja pocela okretat i da je pocela promjena polova?
A glede ozona, cisto sumnjam da iznad Hrvatske postoji ozonska rupa.
I jos nesto, bas mi jucer veli susjeda (priprosta seoska zena) da se njoj cini da je Sunce blize nego prije.
Eto, pa vi sada mjerite i dokazujte, meni to ne treba jer znam sta vidim i osjetim sada a sta sam vidio i osjetio pred 20 ili 25 godina.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A čuj, kad sam bila mlada ništa mi nije smetalo, a sada mi svašta smeta, ali mislim da nije problem u suncu, nego u meni.
Ova tvrdnja stoji, ali pred 20 godina nikome nije padalo na pamet da na TV-u objavljuje da se ne izalzi od 11 do 17 sati na Sunce. Ja sam trcao po vani cijeli dan i nisam niti pocrvenio, a neka neko dijete sada leta po vani cijeli dan. Srusio bi se nakon 3-4 sata u nesvijest.
__________________
https://cracklingsound.com/

Zadnje uređivanje Bat Kol : 13.07.2012. at 15:17.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:33   #17
vjeruješ li u globalno zatopljenje,tj klimatske promjene?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:37   #18
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
vjeruješ li u globalno zatopljenje,tj klimatske promjene?
Sumnjam da je to tako, jer je vec dokazano da je to muljaza. Ali to i dalje ne objasnjava promjenu mjesta gdje izlazi Sunce.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:37   #19
Da se nagib Zemlje pomeri za barem jedan stepen razlike, posljedice za život bile bi katastrofalne.
Icaros22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:51   #20
Quote:
Icaros22 kaže: Pogledaj post
Da se nagib Zemlje pomeri za barem jedan stepen razlike, posljedice za život bile bi katastrofalne.
život na zemlji posljedice ne može osijetiti zbog gravitacije, osim ako se zemlja ne zakrene jako i naglo, pa da zaostane atmosfera za zakretanjem
(što če se, mislim, i uskoro desiti)

što se tiče štapa, moja terasa mijenja njegovu svrhu ako je onako kako je neko objasnio prije par postova, ako imaju napredniji štapovi, volio bih pokušati

pogriješio sam prije za val hladnoče misleči da je uzrok sunčeva oluja.
sad mislim da je tom razlog bilo naglo ali slabo zakretanje zemlje prošlog zimskog solsticija
dali je to točno ?
vidjet čemo ovoga solsticija tj 21 prosinca

Zadnje uređivanje Ante Šteković : 11.07.2012. at 12:56.
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.