Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 12:55   #21
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je to tako, jer je vec dokazano da je to muljaza
]od čije strane?
Quote:
Ali to i dalje ne objasnjava promjenu mjesta gdje izlazi Sunce.
http://www.eaae-astronomy.org/WG3-SS...ps/Sunset.html
a da ne govorimo o varljivosti ljudskog sječanja..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:57   #22
Quote:
Ante Šteković kaže: Pogledaj post

što se tiče štapa, moja terasa mijenja njegovu svrhu ako je onako kako je neko objasnio prije par postova, ako imaju napredniji štapovi, volio bih pokušati
Rekao sam ti da ne trebaš štap, dovoljna ti je terasa i sjena na njoj. Daj izračunaj, mislim da ti ne bi smio biti problem
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:59   #23
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Rekao sam ti da ne trebaš štap, dovoljna ti je terasa i sjena na njoj. Daj izračunaj, mislim da ti ne bi smio biti problem
šta da računam više ???????????????????
koji vam je jebeni k
prošle godine u 6 mjesecu sunce je obasjavalo cijelu moju jebenu terasu
ove godine ne obasjava tj cijeli 6 mjesec nije
koji jebeni kk da računam
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:00   #24
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
I jos nesto, bas mi jucer veli susjeda (priprosta seoska zena) da se njoj cini da je Sunce blize nego prije.
a vidi se da je to rekla neka priprosta seljakinja kad kaže da je Sunce bliže Zemlji...Znanstvenici odn. geolozi znaju odgovore na takva pitanja, a teorije zavjere izmišlja neuki puk i bezrazložno straši globalne mase.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:03   #25
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
a vidi se da je to rekla neka priprosta seljakinja kad kaže da je Sunce bliže Zemlji...Znanstvenici odn. geolozi znaju odgovore na takva pitanja, a teorije zavjere izmišlja neuki puk i bezrazložno straši globalne mase.
a ti si znanstvenik pa to znaš ?
i ti spadaš u neki puk
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:11   #26
POMAK SJEVERA za 12 STUPNJEVA U DESNO OD 2008 DO 2012 GODINE
http://www.youtube.com/watch?v=qKs2N...eature=g-all-u
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 11.07.2012., 13:12   #27
Quote:
Ante Šteković kaže: Pogledaj post
šta da računam više ???????????????????
koji vam je jebeni k
prošle godine u 6 mjesecu sunce je obasjavalo cijelu moju jebenu terasu
ove godine ne obasjava tj cijeli 6 mjesec nije
koji jebeni kk da računam

Izračunaš koliko se zemlja pomaknula, objaviš cijelom svijetu i pokupiš priznanje od svih znanstvenika koji to nisu primijetili . Vjerojatno bi tu pojavu nazvali tvojim imenom, sve televizije svijeta bi htjele napraviti s tobom intervju. Čovječe, imaš priliku života, a ti ju ne želiš iskoristiti.
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:15   #28
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Izračunaš koliko se zemlja pomaknula, objaviš cijelom svijetu i pokupiš priznanje od svih znanstvenika koji to nisu primijetili . Vjerojatno bi tu pojavu nazvali tvojim imenom, sve televizije svijeta bi htjele napraviti s tobom intervju. Čovječe, imaš priliku života, a ti ju ne želiš iskoristiti.
mislim da bi me prije neko likvidirao da to napravim
nije svijet bajan i sjajan kako su nas učili u školi
svijet je jedna okrugla petlja manipulacije i laži
Ante Šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:27   #29
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
]od čije strane?

a da ne govorimo o varljivosti ljudskog sječanja..
Od strane svih normalnih neovisnih znanstvenika, jer je globalno zatopljenje bilo opravdanje za trosenje para.

Mozda je tvoje varljivo u svemu, i moje je u nekim stvarima, ali u ovoj definitivno nije. A vi i dalje budite uljuljani u svoje savrsenstvo i svoj idealan idilican svijet, pijte i jedite sve sto vam serviraju s TV-a i nedajte se smetat. Ja znam sta vidim i za to mi ne teba objava na Dnevniku.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:41   #30
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Od strane svih normalnih neovisnih znanstvenika, jer je globalno zatopljenje bilo opravdanje za trosenje para.
a kako znaš da su to normalni,neovisni znanstvenici?

Quote:
Mozda je tvoje varljivo u svemu, i moje je u nekim stvarima, ali u ovoj definitivno nije.
a kako ti znaš kad ti je neko sječanje varljivo a kad nije?kad znaš da te vlastiti osjeti varaju a kad ne?jer to bi svim ljudima na svijetu uvelike pomoglo
Quote:
A vi i dalje budite uljuljani u svoje savrsenstvo i svoj idealan idilican svijet, pijte i jedite sve sto vam serviraju s TV-a i nedajte se smetat. Ja znam sta vidim i za to mi ne teba objava na Dnevniku.
nije svijeta savršen nit idiličan.ali sigurno nisam ni osoba koja odjednom primječuje nešto što ostatak svijeta nije primjetio,izuzev nekoliko pojedinaca..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:45   #31
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Pošto su velike vrućine, ranije počinjem sa radom (obrtnik) i ranije završavam. Međutim, neko jutro sam sasvim slučajno primijetio nešto vrlo neuobičajeno. Naime, Sunce više ne izlazi gdje je izlazilo pred recimo 10tak ili 20tak godina, nego je mjesto gdje Sunce izlazi otišlo prema sjeveru za, po mojoj procjeni, nekih 20tak stupnjeva, a mozda i vise.
Ovo bi po meni objasnilo ove nenormalne vrućine, i ovo bolesno Sunce koje pali kožu. Jer ako je to tako (ako se Zemlja nagnula) sunčeve zrake sada upadaju pod većim kutem neko ranije tj. okomitije, pa su prema tome i jače nego prije. Kao klinac se sjećam da sam mogao biti na suncu cijeli dan bez da uopće pocrvenim, i tada je Sunce ugodno grijalo, a sada bolesno peče.
Da li ste i vi primijetili nešto slično?
To mos vrlo jednostavno zakljucit obicnim magnetskim kompasom i kartom svoga podrucja. Odredis gdje se tocno nalazis, na kartu upises i izvuces azimut prema nekom markantnom objektu, Sad se s kompasom okrenes u smjeru markantnog objekta i ocitas smjer. Pronadjes magnetsku varijaciju i svedes je na danasnji datum, oduzmi (W) ili dodaj(E) varijaciju koja je na tvom podrucju. Oduzmi ili dodaj azimut koji si otkrio prije dobices totalnu devijaciju, odnosno gresku magnetskog kompassa. Sad se okreni prema suncu i vidi azimut u kojem zapada. U ovo doba godine za latitudu 44-45 stupnjeva bi trebao oko 290 - 300...neznam sad tocno ali tu negdi.
Da te spasim svega toga ja cu ti odmah reci da je sa suncem sve u redu i da zapada tocno tamo gdje bi trbalo zapadat.
Ali to sto przi bolesno je istina i u pravu si, jer u Omanu zadnjih par dana ziva ne prelazi 26 stupnjeva, dok doma ne pada ispod 35...
kako to neman pojma, ekipa mi javlja da su u egiptu i da tamo isto ne raste iznad 26-27 u hladu, sto je za egipat i srpanj jako cudno. inace tempretura tamo u ovo doba godine ne padaju ispod 40*
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:48   #32
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
1. a kako znaš da su to normalni,neovisni znanstvenici?

2. a kako ti znaš kad ti je neko sječanje varljivo a kad nije?kad znaš da te vlastiti osjeti varaju a kad ne?
1. Procitaj si ovaj tekst na blogu Kresimira Misaka, pa ce ti biti jasnije o cemu pricam: http://blog.vecernji.hr/misak/2010/0...etke-rjesenje/

2. Pa eto znam, jer se vrlo dobro sjećam gdje je Sunce izlazilo pred 20 godina. Moje mjesto je okruzeno brdima, i ravno iznad moje kuce postoji jedan vidikovac na tom brdu. Sada Sunce izlazi tocno na tom vidikovcu, a 100 % znam da pred 20 tak godina nije izlazilo na tom mjestu (orjentacija prema vec spomenutom vidikovcu).
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:51   #33
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
To mos vrlo jednostavno zakljucit obicnim magnetskim kompasom i kartom svoga podrucja. Odredis gdje se tocno nalazis, na kartu upises i izvuces azimut prema nekom markantnom objektu, Sad se s kompasom okrenes u smjeru markantnog objekta i ocitas smjer. Pronadjes magnetsku varijaciju i svedes je na danasnji datum, oduzmi (W) ili dodaj(E) varijaciju koja je na tvom podrucju. Oduzmi ili dodaj azimut koji si otkrio prije dobices totalnu devijaciju, odnosno gresku magnetskog kompassa. Sad se okreni prema suncu i vidi azimut u kojem zapada. U ovo doba godine za latitudu 44-45 stupnjeva bi trebao oko 290 - 300...neznam sad tocno ali tu negdi.
Da te spasim svega toga ja cu ti odmah reci da je sa suncem sve u redu i da zapada tocno tamo gdje bi trbalo zapadat.
Ali to sto przi bolesno je istina i u pravu si, jer u Omanu zadnjih par dana ziva ne prelazi 26 stupnjeva, dok doma ne pada ispod 35...
kako to neman pojma, ekipa mi javlja da su u egiptu i da tamo isto ne raste iznad 26-27 u hladu, sto je za egipat i srpanj jako cudno. inace tempretura tamo u ovo doba godine ne padaju ispod 40*
Kao sto sam vec rekao u postu gore, meni racunanje ne treba, jer imam jako dobru orjentaciju prema gore spomenutom vidikovcu koji je ravno iznad moje kuce.
Boldano: Kako ? Ja cu ti reci kako: Zemlja se prilicno nagnula, eto kako.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:58   #34
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Kao sto sam vec rekao u postu gore, meni racunanje ne treba, jer imam jako dobru orjentaciju prema gore spomenutom vidikovcu koji je ravno iznad moje kuce.
Boldano: Kako ? Ja cu ti reci kako: Zemlja se prilicno nagnula, eto kako.
A jebiga, dakle moj ziroskop ne jedan nego dva su u krivu.
NOAA, BHO, HMHO... mozda, do prije dvaest dana je bilo tocno tamo di je tribalo bit. Sumrak je bio tocno u ono doba koje sam izracunao. Amplituda i deklinacija sunca su prije dvaest dana se savrseno poklapale...
Nemislis li da bi netko od pustih pomoraca koji koriste napredne zirokompase ima mali miljun primjetio da nesto ne valja sa suncem i prijavio.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:03   #35
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
1. Procitaj si ovaj tekst na blogu Kresimira Misaka, pa ce ti biti jasnije o cemu pricam: http://blog.vecernji.hr/misak/2010/0...etke-rjesenje/
wow.ma zašto mi moramo slušat svjetske znanstvenike sa fakulteta i instsitua kad možemo samo provjerit jedan blog i odmah uvidjet da se ta osoba bolje razumije od svih njih,iako se sam ne bavi time..

Quote:
2. Pa eto znam, jer se vrlo dobro sjećam gdje je Sunce izlazilo pred 20 godina.
eto znam nije nikakav argument.
jesi li vidio ovdje kako se sunce kreče po godini?


Quote:
Moje mjesto je okruzeno brdima, i ravno iznad moje kuce postoji jedan vidikovac na tom brdu. Sada Sunce izlazi tocno na tom vidikovcu, a 100 % znam da pred 20 tak godina nije izlazilo na tom mjestu (orjentacija prema vec spomenutom vidikovcu).
100%.zanimljivo.još uvijek nisi odgovorio kako znaš kad te sječanje i osjetila varaju.koji je indikator?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:16   #36
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
2. Pa eto znam, jer se vrlo dobro sjećam gdje je Sunce izlazilo pred 20 godina. Moje mjesto je okruzeno brdima, i ravno iznad moje kuce postoji jedan vidikovac na tom brdu. Sada Sunce izlazi tocno na tom vidikovcu, a 100 % znam da pred 20 tak godina nije izlazilo na tom mjestu (orjentacija prema vec spomenutom vidikovcu).
Slučajno se i ja sjećam gdje mi je sunce izlazilo pred 20 godina, i vidi vraga, i danas izlazi na istom mjestu! Da nije to tvoje mjesto na nekom klizištu, pa si sad prvi red do mora?
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:19   #37
Pih, pa kakve koristi od štapova i mjerenja kad smo svi gotovi za manje od godinu dana.

Ne stignemo provjeriti podatke

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:27   #38
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
wow.ma zašto mi moramo slušat svjetske znanstvenike sa fakulteta i instsitua kad možemo samo provjerit jedan blog i odmah uvidjet da se ta osoba bolje razumije od svih njih,iako se sam ne bavi time..

100%.zanimljivo.još uvijek nisi odgovorio kako znaš kad te sječanje i osjetila varaju.koji je indikator?
Ocito nisi procitao tekst uopce. U njemu najmanje pise Misak, a vecim dijelom navodi izjave znanstvenika i priznanja svjetskih meterologa i klimatologa o tome kako su lazirali podatke u vezi globalnog zagrijavanja.

U ovom slucaju znam, a orijentir mi je vidkovac. A ti sad mene opet pitaj kako znam, pa tako mozemo do preksutra se ovuda natezat.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:27   #39
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
znam gdje je Sunce izlazilo pred 20 godina a gdje izlazi danas. Sunce skoro pa izlazi tamo gdje je pred 20 godina bio sjeveroistok
Znači ako dobro shvaćam sad izlazi skoro na sjeveroistoku, a nekad je to bio istok?

Zar se nebi time i duljina dana trebala promjeniti? A još uvijek u ovo doba godine Sunce izlazi ujutro, malo iza 5, a zalazi oko 20:45.
Adama is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:32   #40
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Znači ako dobro shvaćam sad izlazi skoro na sjeveroistoku, a nekad je to bio istok?

Zar se nebi time i duljina dana trebala promjeniti? A još uvijek u ovo doba godine Sunce izlazi ujutro, malo iza 5, a zalazi oko 20:45.
Da sad izlazi skoro na sjeveroistoku, ali je to sada istok jer se sve zarotiralo. To nije nekada bio istok, nego je to nekada bio sjeveroistok.

Znaci kada stojim licem okrenut i gledam izlazak Sunca, mjesto gdje izlazi je otislo ulijevo.

Ovo o duljini dana ne znam, a zasto mislis da bi se to mijenjalo?
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.