Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 20:47   #21
Quote:
GloriaFire kaže: Pogledaj post
Vidjela sam jučer u izlogu od tisak medije u pothodniku prijevod, ali ne znam tko je nakladnik.

Što se tiče same knjige, ja ju nisam pročitala. Čitala sam An Abundance of Katherines i bila je nešto najgore što sam ikad u životu pročitala, likovi su mu grozni, da ne govorim o dijalozima i općenito radnji (ima li ta knjiga uopće radnju?). Njegove knjige mi se čine kao tipične knjige za special snowflake djecu bez karaktera.
U biti The fault in our stars je upravo takva knjiga isto. Sve njegove imaju isti 'glas'. Special snowflake djeca mudra ko starci i dijalozi nešto nevjerovatno. Ne zvuči prirodno.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 01:07   #22
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Ja bih fangirlala oko ovoga, danima se nisam mogla oporaviti od knjige, definitivno favorit
I ja sam danima bila pod dojmovima!
To je valjda prva knjiga u zivotu kod koje sam vec na polovici znala (neovisno o kraju) da ce biti 5/5. Strasno teska, a zacudjujuce divna... Posto je prica o prezivljavanju i umiranju, nisam znala sta ocekivati. Ali prvenstveno je prica o ljubavi, nadi i vjeri u nekoga.
Mene su likovi odusevili, posebice jer nisu cendravi i puni samosazaljenja, niti nabijeni nekim nabrijanim stavom o prezivljavanju... Bas onako svega u idelanoj dozi. Svidja mi se i doza humora u knjizi, jedna stranica da jedva suzdrzavam suze, na slijedecoj urlam od smijeha. Valjda sam izgledala luda ljudima koji su me gledali (citam dosta u kaficima itd)
Nije mi lako sjela, ali predivna je bila, bas krasno napisana. Mogu je citati svi, iako se radi o tinejdzerima - rekla bih da razmisljaju dosta odraslo, sto ni ne zacudjuje nakon svega sto su u tim godinama prosli.
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 11:47   #23
Stigla u knjižnice na hrv jeziku Prva sam je u knjižnici upecala, pročitala isti dan i naravno cmoljila cijelo popodne Moj Gus...
anchy121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:07   #24
Quote:
anchy121 kaže: Pogledaj post
Stigla u knjižnice na hrv jeziku Prva sam je u knjižnici upecala, pročitala isti dan i naravno cmoljila cijelo popodne Moj Gus...
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:47   #25
Evo, mozete osvojiti svoj primjerak knjige na Fejsu
https://www.facebook.com/photo.php?f...3751463&type=1
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 10:28   #26
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post

To je valjda prva knjiga u zivotu kod koje sam vec na polovici znala (neovisno o kraju) da ce biti 5/5. Strasno teska, a zacudjujuce divna... Posto je prica o prezivljavanju i umiranju, nisam znala sta ocekivati. Ali prvenstveno je prica o ljubavi, nadi i vjeri u nekoga.
Mene su likovi odusevili, posebice jer nisu cendravi i puni samosazaljenja, niti nabijeni nekim nabrijanim stavom o prezivljavanju... Bas onako svega u idelanoj dozi. Svidja mi se i doza humora u knjizi, jedna stranica da jedva suzdrzavam suze, na slijedecoj urlam od smijeha. Valjda sam izgledala luda ljudima koji su me gledali (citam dosta u kaficima itd)
Nije mi lako sjela, ali predivna je bila, bas krasno napisana. Mogu je citati svi, iako se radi o tinejdzerima - rekla bih da razmisljaju dosta odraslo, sto ni ne zacudjuje nakon svega sto su u tim godinama prosli.
potpisujem sve
no unatoč tome mi i nije nešto toliko wow.
čitam nešto da je nominirana za best young adult novel ikada i pretjerano mi je to.
dobra je, ali čitala sam i bolje knjige od ove (iste tematike)
možda i zbog očekivanja... razvikana je.
al dobra je za pročitat u jednom danu.
zamjerka ide brzom zaljubljivanju

neg, jeste vidjeli da se snima i film?
http://www.imdb.com/title/tt2582846/
http://www.facebook.com/faultinourstarsmovie?fref=ts



Izlazi 6.6.2014 u Americi
glavne uloge: Shailene Woodley
Ansel Elgort

Shailene dobiva dosta uloga u posljednje vrijeme iz tih YA knjiga, od the spectacular now, preko divergenata do ove.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 27.12.2013. at 10:43.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 17:37   #27
Meni se knjiga baš svidjela. Nije mi best YA ikad, na to još uvijek čekam, ali mi je jako dobra. Super mi je priča oko An Imperial Affliction, dragi su mi likovi, sviđa mi se stil pisanja i kako između svih tužnih dijelova stalno viri humor i nešto pozitivno. Počela sam lajkati citate na goodreadsu pa sam odustala kad sam vidjela da lajkam praktički cijelu knjigu.
Radujem se filmu, iako nisam načisto sa Shailene Woodley, nije mi baš draga, a ne mogu je izbjeć nikako. Volim i Spectacular now i Divergent i u Spectacular now mi se svidjela kao Aimee pa se nadam da će biti dobra i kao Tris i Hazel.

ps. Ako tko ima kakvu preporuku za dobre YA novele, nek posta

pps. evo par gifića sa snimanja filma koga zanima:
http://its-anselelgort.tumblr.com/post/69316824007
http://its-anselelgort.tumblr.com/post/69992837586
http://its-anselelgort.tumblr.com/post/71062677090
http://devine-infinities.tumblr.com/...l-i-am-for-out
__________________
<3 "When I say run... run!"
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 22:27   #28
Nikako da uhvatim knjigu u knjižnici! Moram ju prije filma pročiatai. Mislim da mi se neće baš svidjeti, ali vidjet ću još..
Arienne, poslat ću ti u pm-u svoj goodreads, pa me dodaj da vidim što si čitala. Neću spamati ovu temu.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:11   #29
Thumbs up

Ja moram priznati da mi je knjiga bila fenomenalna. No, opet ja sam više tip koji preferira tonalitet i stav pisca od radnje. Postoji mnogo koncepata koji su mi se izuzetno dopali, naprimjer način na koji se objašnjava naslov knjige "Greška u našim zvijezdama", obilje kratkih i domišljatih izjava koje se vrlo lako mogu prevesti u citate i na kraju...

"Okay?"
"Okay."

Iskreno, to me je oduševilo. Način na koji je Green odlučio da će ta jedna svakodnevna riječ biti izraz cijele palete osjećaje koje imaju jedno prema drugome me je ugodno iznenadilo i tu me je ovaj pisac dobio.

Ne znam pratite li njegov vlog, no ja sam ostao fasciniran kad sam ga pronašao jer ja ne mogu vjerovati da je to taj pisac:
http://youtu.be/uJk7CGWQZo0

Eto, to je moj stav i iskreno, knjigu sam skinuo ilegalno no toliko mi se dopala da ju planiram legitimno kupiti ovaj tjedan.
IAmFuture is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:11   #30
Meni je ovo bila sjajna knjiga, jednostavna a tako teška, bez nekog lažnog sentimentalizma, a stil pisanja mi je sjeo od prve stranice. Pročitala sam je u dva dana.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:51   #31
Pročitala sam od njega Looking for Alaska, za TFIOS nisam sigurna zvuči dosta ljigavo,a i skoro identicna radnja kao A walk to remember od Sparks-a.

Ali htjela bi pročitati Paper towns,zna netko gdje ju mogu nabavit?
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:58   #32
Meni je Paper Towns njegova najgora knjiga. Looking for Alaska mi je onako, meh, previše drame i toga i Alaska i glavni lik su mi išli na živce, iako moram priznat da su mu svi likovi jako slični. An Abundance of Katherines je bila slatka, al ništa posebno. Will Grayson Will Grayson nisam čitala (još?).

TFiOS mi je daleko najbolja. Odlična je, iako su svi likovi kod njega malo previše... apstraktni? Radnja mi se sviđa i sviđa mi se stil pisanja i jako je ugodna i nije "glupa". Pročitala sam je negdje u travnju 2012 za svega par sati. I ima super plot twist.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:03   #33
Pročitala sam je ne znajući da je to neki hit, pa sam neopterećena tim bremenom da knjiga mora braniti neku visoku čast, jednostavno zaključila da je odlična.
Nisam vjerovala da neće biti patetična kada sam vidjela o čemu se radi, ali eto, iznenadila sam se. OK, bilo je nešto patetike, ali sve skupa je vrlo elegantno izvedeno.

Iako nisam u teen godinama, volim s vremena na vrijeme baciti oko na young adult, pa čak i dječje, knjige. Mislim da je za tu publiku ova knjiga još bolja nego je meni malko starijoj bila, jer ipak neke se stvari u njoj recikliraju, a mlađima valjda izgledaju svježije.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.