Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 10:01   #1061
Rosalita
Registrirani korisnik
 
Registracija: Oct 2010.
Postova: 41
Može mala pomoć, samo da provjerim. Software na CD-u iz EU u PDV-S obrascu je roba ili usluga?
Rosalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 11:22   #1062
slatkasol
Registrirani korisnik
 
Registracija: Mar 2014.
Postova: 37
Može li mi netko pomoći i dati svoje mišljenje po kojoj osnovi, čl. PDVa su oslobođene inženjerske usluge prema trećim zemljama? Po 17. ili 24.? Hvala
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 14:10   #1063
Irenko
Registrirani korisnik
 
Registracija: Mar 2013.
Postova: 32
Quote:
Rosalita kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć, samo da provjerim. Software na CD-u iz EU u PDV-S obrascu je roba ili usluga?
Ja mislim da je to vrijednost stečenih dobara....
Irenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 14:16   #1064
Irenko
Registrirani korisnik
 
Registracija: Mar 2013.
Postova: 32
Imam pitanje....

Imam fakturu iz Eu koja ima stavke računa robu.
Na kraju fakture....gdje je konačan obračun....dodano je pakiranje i dostava....nakon tog je osnovica + 0% poreza....i sveukupni iznos računa.
Inače dio računa ide u DI, a dio računa u potrošni materijal.

I sad....da li prijaviti samo stjecanje dobara ili moram ove usluge uzeti u obzir iako nisu pojedinačne stavke i predmet računa.
Iznos dostave je cca 1000 kn, a pakiranje 200kn.
Irenko is offline  
Odgovori s citatom
 
 
Old 20.02.2015., 14:34   #1065
dajzek
Registrirani korisnik
 
Registracija: Nov 2011.
Postova: 113
Quote:
Irenko kaže: Pogledaj post
Imam pitanje....

Imam fakturu iz Eu koja ima stavke računa robu.
Na kraju fakture....gdje je konačan obračun....dodano je pakiranje i dostava....nakon tog je osnovica + 0% poreza....i sveukupni iznos računa.
Inače dio računa ide u DI, a dio računa u potrošni materijal.

I sad....da li prijaviti samo stjecanje dobara ili moram ove usluge uzeti u obzir iako nisu pojedinačne stavke i predmet računa.
Iznos dostave je cca 1000 kn, a pakiranje 200kn.
sve u stjecanje dobara, jer je na istom računu koji se odnosi na robu.
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 14:42   #1066
Irenko
Registrirani korisnik
 
Registracija: Mar 2013.
Postova: 32
Quote:
dajzek kaže: Pogledaj post
sve u stjecanje dobara, jer je na istom računu koji se odnosi na robu.
Hvala!
Irenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:10   #1067
Darsey
Registrirani korisnik
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 2,154
Quote:
Rosalita kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć, samo da provjerim. Software na CD-u iz EU u PDV-S obrascu je roba ili usluga?
Usluga, i to prema čl.26 st 4 (b) Zakona o pdv-u.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 07:42   #1068
Rosalita
Registrirani korisnik
 
Registracija: Oct 2010.
Postova: 41
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Usluga, i to prema čl.26 st 4 (b) Zakona o pdv-u.
Ok, tako sam i mislila. Hvala.
Rosalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 08:45   #1069
anamia69
Registrirani korisnik
 
anamia69 Avatar
 
Registracija: Jul 2013.
Postova: 241
molim pomoć..malo sam u dilemi.,
direktor je bio na službenom putu, imam račun restorana u sloveniji
..poslovni ručak..plačen amex karticom..
knjiženje:221P
463 d 70% nepr.
4635 d 30% por.priznato.
221 D
231 P (zaduženje kartice)
e sad da li to moram prikazati u pdv s kao uslugu iz eu ili je oporeziva
prema mjestu obavljanja???
ja mislim da nemoram al molim potvrdu..
na računu nema nikakve napomene o pr.por.obv.
anamia69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:03   #1070
anamia69
Registrirani korisnik
 
anamia69 Avatar
 
Registracija: Jul 2013.
Postova: 241
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
molim pomoć..malo sam u dilemi.,
direktor je bio na službenom putu, imam račun restorana u sloveniji
..poslovni ručak..plačen amex karticom..
knjiženje:221P
463 d 70% nepr.
4635 d 30% por.priznato.
221 D
231 P (zaduženje kartice)
e sad da li to moram prikazati u pdv s kao uslugu iz eu ili je oporeziva
prema mjestu obavljanja???
ja mislim da nemoram al molim potvrdu..
na računu nema nikakve napomene o pr.por.obv.
darsey?
anamia69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:08   #1071
Darsey
Registrirani korisnik
 
Registracija: Sep 2008.
Postova: 2,154
pdv ti je sigurno obračunat na računu. Dakle, plaćen je u Sloveniji i taj je pdv briga tog slovenskog ugostitelja. Ti ga nigdje ne prikazuješ.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
 
 
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je On
HTML kôd je Off

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 04:34.



Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2014 Forum.hr
Ad Management by RedTyger