Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2014., 22:10   #261
jel valja ista ta fizika u 24 lekcije?
moram kupit neki prirucnik pa me zanima koji je najbolji, a ne sad da ima 500 stranica i sve zive tipove zadataka, nego bas ono sto dolazi na maturama.
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:13   #262
Quote:
lauramall kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa.
ja sam baš taj primjer da bez učenja nema prolaza. Učila sam sama i pripremala se onako kao znam i nisam prošla matematiku. Upisala sam pripreme ove godine u osmom mjesecu jer se nisam htjela kockati opet. Čula sam od frendice da je išla na pripreme u Algebru i da su ok. Otišla sam na pripreme iz matematike i prošla. Pripreme su bile ubrzane tj. u dva tjedna smo prošli sve. Bilo nas je 6 u grupi, bila je super ekipa i nastava je bila opuštena. Rješavali smo hrpu primjera, ponavljali sve što nekome nije bilo jasno ili se nije sjećao. Nakon nastave došla sam doma malo ponovila i rješavala zadatke s prošlih matura iz njihove knjige koje sam dobila od njih.
Ali bez slušanja na satu, mojeg truda i vjerojatno te profe koja nam se toliko posvetila ne bih prošla.
Nisam upala na željeni faks jer nisam prošla maturu na ljetnom roku. Zato na vrijeme učite.
Moja sestra je isto upisala pripreme u Algebri ove godine. Krenula je sada i jako je zadovoljna s pripremama. Uspjeh tek iščekujemo ali bitan je i početak.
Javim ishod...
martasos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:22   #263
Evo, da se pohvalim, upisah upravo Trinomove zimsko-proljetne pripreme. Većinu nada polažem u njih jer ipak školu nisam vidjela (niti išta učila) skoro 4 godine, nadam se da će me barem ufurati u taj mod učenja za početak Trinomovci, slobodno se javite!
-Joker- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:53   #264
Upisao sam pripreme u Trinomu za prijemni na FFZG. Jel bio netko? I da li su mu pomogle? I ako je netko upisao isto, slobodno se javi.
aegon6targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 17:23   #265
Quote:
-Joker- kaže: Pogledaj post
Evo, da se pohvalim, upisah upravo Trinomove zimsko-proljetne pripreme. Većinu nada polažem u njih jer ipak školu nisam vidjela (niti išta učila) skoro 4 godine, nadam se da će me barem ufurati u taj mod učenja za početak Trinomovci, slobodno se javite!
same here ni vidila ni cula skolu zadnje 4 godine. nadam se da ce me oni pripremit, kad se vec nisam sama
treps is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 11:27   #266
Quote:
foobarcreative kaže: Pogledaj post
jel valja ista ta fizika u 24 lekcije?
moram kupit neki prirucnik pa me zanima koji je najbolji, a ne sad da ima 500 stranica i sve zive tipove zadataka, nego bas ono sto dolazi na maturama.

fiziku u 24 nemoj kupovati.Ne zato sto nije dobra nego zato sto je mozes 'đabaleka' naći na internetu u pdf-u . Ako ne uspiješ javi mi se na pm i pošalji mail i ja ću ti je poslati
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:11   #267
Pozdrav oprostite ako se pitanje ponavlja ali nemam vremena sad gledat...Jel istina da su pripreme za A i B razinu toliko različite? (tako mi je rekla teta u trinomu kad sam se upisivao) odnosno zar nemogu ako odslušam pripreme za A razinu polagati B, jer nisam jos 100% odlucio
qow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 11:37   #268
Ovako, imam par pitanja

Da li napr ako na prvom roku drzavne mature padnem A razinu matematike moze li se na drugom polagati B razina matematie?

I engleski mi ne ide bas sjajno, imam tricu neku a za vecinu fakulteta mi trazi A razinu. Da li preporucate pisanje A razine? A i znam jezik onako prosjecno taman tako neka trica
kiko 57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 13:03   #269
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
I engleski mi ne ide bas sjajno, imam tricu neku a za vecinu fakulteta mi trazi A razinu. Da li preporucate pisanje A razine? A i znam jezik onako prosjecno taman tako neka trica
Na krivoj temi si.

A ako ti traži A razinu i misliš upisati te fakultete, moraš je pisati. Nema neka značajna razlika u težini između A i B osim u pismenom dijelu ispita.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:27   #270
Quote:
oh-my-lolita kaže: Pogledaj post
fiziku u 24 nemoj kupovati.Ne zato sto nije dobra nego zato sto je mozes 'đabaleka' naći na internetu u pdf-u . Ako ne uspiješ javi mi se na pm i pošalji mail i ja ću ti je poslati
ma nisam ni mislio kupit novu, ima ovdje gdje zivim jedna kopirnica pa oni imaju vec spremljene sve skripte i samo ih fotokopiraju..
taman cu je sutra uzet, godina izdanja nije bitna ili? jer oni cesto imaju samo do 2013 il 2012..

btw imam ja pomakovu skriptu iz bio, poslao mi clan, pa ako nekom treba nek se javi pa mu je posaljem
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 12:44   #271
pozdrav,zanima me i čega učiti informatiku jel dovoljno rješavati stare ispite dm .
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:14   #272
Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
pozdrav,zanima me i čega učiti informatiku jel dovoljno rješavati stare ispite dm .

Kako stoji u ispitnome katalogu :
Literatura za pripremu ispita iz Informatike su svi
udžbenici za gimnazijski program koje je odobrilo
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta tijekom
protekloga četverogodišnjeg razdoblja školovanja.

Tako da bi trebalo koristiti jedan udžbenik.
A ima i od profila priručnik Informatika na državnoj maturi i od elementa Informatika za maturu
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:02   #273
Quote:
qow kaže: Pogledaj post
Pozdrav oprostite ako se pitanje ponavlja ali nemam vremena sad gledat...Jel istina da su pripreme za A i B razinu toliko različite? (tako mi je rekla teta u trinomu kad sam se upisivao) odnosno zar nemogu ako odslušam pripreme za A razinu polagati B, jer nisam jos 100% odlucio
Bok. Teta ti je dobro rekla. Ja sam upisala pripreme u Algebri i meni se prije činilo da je to slično. Kod upisa upitala sam isto pitanje i dobila isti odgovor kao i ti uz primjer: Viša razina matematike je adekvatna za učenike koji imaju 3,4 sata matematike tjedno sve četiri godine. Oni učenici koji imaju 2 sata tjedno kroz dvije, tri ili četiri godine za njih je adekvatna niža razina. Dosta gradiva se ne radi na nižoj razini ili se radi površno.
Moje mišljenje je ako jako dobro znaš cijelo gradivo više razine, znati češ i niže, ali problem je što se kod više razine neke stvari podrazumijevaju da ih znaš, a u nižoj se rade detaljno. Ja sam upisala višu razinu, a idem u Upravnu školu gdje je matematika po nižoj razini, ali uz pripreme uzela sam i dodatne instrukcije iz matematike u Algerbri tako da ću uspijeti to savladati.
Koji školu ideš? i koju ocjenu imaš iz tog predmeta?
brunarep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 15:06   #274
Ima li netko iskustva s pripremama za prijemne ispite (mislim na fakultete tipo arhitektonski, likovnu akademiju itd) ? jesu li bile od ikakve pomoci?
useitorlooseit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:30   #275
Quote:
useitorlooseit kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s pripremama za prijemne ispite (mislim na fakultete tipo arhitektonski, likovnu akademiju itd) ? jesu li bile od ikakve pomoci?
Ne iz prve ruke; ali svi koje znam da su upisivali arhitekturu (iz gimnazije) su hodali na pripreme. Rijetko tko upadne bez problema, a da ih nije pohađao. I to na pripreme koje su trajale gotovo godinu dana, ako ne i dulje.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:36   #276
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ne iz prve ruke; ali svi koje znam da su upisivali arhitekturu (iz gimnazije) su hodali na pripreme. Rijetko tko upadne bez problema, a da ih nije pohađao. I to na pripreme koje su trajale gotovo godinu dana, ako ne i dulje.
woops. edit: pripreme za prijemne u algebri, trinomu, etc.
useitorlooseit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:55   #277
Vidim da u Trinomu možemo upisati pripreme za prijemni na FFZG-u. Ima li tko kakvih saznanja ili vlastito iskustvo o tim prijemnim ispitima, odnosno, zanima me isplati li se ići na te pripreme, koliko to koristi?
Tigresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:36   #278
Quote:
Tigresse kaže: Pogledaj post
Vidim da u Trinomu možemo upisati pripreme za prijemni na FFZG-u. Ima li tko kakvih saznanja ili vlastito iskustvo o tim prijemnim ispitima, odnosno, zanima me isplati li se ići na te pripreme, koliko to koristi?
Ja ti ih ne bih preporučala. Nemam iskustva s njima, ali studiram na FFZG-u, pisala sam prijemni prošle godine -- i zaista ne vidim što tu treba pripremati. Za vježbu je pametno samo rješavat testove inteligencije i takve stvari, nije kao da se nešto može naučiti. Imam osjećaj da je to bacanje novaca.

Jer ono, znam ljude koji su bez priprema razvalili, kao i one koji nisu ni prag ostvarili (20%) usprkos pripremama. Činjenica da je da moraš imat kliker za tu vrstu zadatka, a ako nemaš - osobno sumnjam da će te ijedne pripreme spasit.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 20:18   #279
Pozdrav, dali neko mozda ima skripte iz drzavne mature- Hrvatski jezik- A razina, matematika- B razina, Njemacki jezik- A razina?
EdiLehotkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:09   #280
Je li išao tko na probnu maturu 7.3. u Algebru? Je li išao tko na višu razinu iz matematike?
Kako je prošlo?
jozzica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.