Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 19:04   #41
Aaaa zaboravio sam reci, ponekad unesem saku leda, da bih hladio celo/glavu i izdrzao ukupno duze.
Led/snijeg ponekad dijeli i osoblje gostima za vrijeme poljevanja kamenja vodom (kako se taj postupak uopce zove kod nas?). Ledene/snjezne kugle natopljene u vodu na kamenju su vrhunac cijele igre. Polako se tope i pustaju permanentno novu paru u saunu. Uuuuuuuuuuu sto je to vruce.

Inace igra s ledom/snijegom ili vruce/hladno schokovima se preporuca samo onima koji imaju stabilan krvotok i zdravo srce.

Nakon saune se preporuca pivo (ili dva) ili vocni sokovi (od pravog voca), jer ima sve minerale moje ljudsko tijelo treba a upravo su izasli sa znojem vani.
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:06   #42
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
soo long.
ali svejedno mi nije jasno kako izračunaš kad se polijeva voda???
nikad nisam skužio nekakvu satnicu po kojoj bih se mogao ravnati...
Pa pored ulaza u saunu stoji sat (koji ne kuca nego je samo grveni model s kazaljakama) i na njemu pise kad je iduci krug.
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:11   #43
Quote:
LogicalStandBy kaže:
Pa pored ulaza u saunu stoji sat (koji ne kuca nego je samo grveni model s kazaljakama) i na njemu pise kad je iduci krug.

ma da!?
a kako ja to nikad nisam vidijo???
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:19   #44
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
a kako ja to nikad nisam vidijo???
Pa 'ko zna u sta si ti gled'o
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:21   #45
Quote:
Trki kaže:
LogicalStandBy-Mislim da bi ti trebao dati dnk za kloniranje!!!!!!!
thx.

kloniranje nije genetski zdravo.
Ja bi radje mijesao XX sa XY Kromosomima
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 19:29   #46
Quote:
Trki kaže:
Za takvo mjesto nemam komentara. Samo da mi je žao da je to tako. Za pravo iskustvo treba otići negdje drugdje. Zbog cijena do sada sam probala uglavnom Sloveniju, a tamo je baš kako treba.
Ako zelis pravi uzitak moras i platiti. Ali zato imas pristojnu i cistu saunu i publiku. Nije mi zao platit , ako nema budala

Zato imam izbor od toplih suhih (50 - 60 stupnjeva relax-sauna) do finskih cijelu paletu. Te razlicitih kombinacija drvenih kucica vani u vrtu (kamin u sauni je isto super; dozivio), rimske kaldarije i ostale stvari, turske saune, kade sa speciajnim kupkama, frizidere s glecerima/snijegom, pool (ponekad i dva sa morskom i sa slatkom vodom) itd. itd
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 22:25   #47
pitanje:
kako se ponasat (tocnije sta s poljevanjem?) u mokroj sauni u kojoj temp i nije tako visoka a nema kamenja za poljeva ni nista slicno nego samo šmrk/crijevo ili kako god to zovete s kojim se moze polit pod, "klupe" (nisu klupe jer nije drvo nego keramika sta li vec)?? e da i ta sauna se koristi sama ono koliko hoces i kad hoces, privatna sauna
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 07:41   #48
Quote:
Tigrica kaže:
pa to i kazem, ne mos' se oznojit dok ne udjes, poslije se oznojis naravno
Jebiga Tigrice, začatalo nam temu

A ja se taman počeo znojit
Saharun is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 08:51   #49
tko se bar jednom nije popišo po kamenju u sauni nije pravi saunaš!!11
Rubelj grill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 10:15   #50
Quote:
hana kaže:
pitanje:
kako se ponasat (tocnije sta s poljevanjem?) u mokroj sauni u kojoj temp i nije tako visoka a nema kamenja za poljeva ni nista slicno nego samo šmrk/crijevo ili kako god to zovete s kojim se moze polit pod, "klupe" (nisu klupe jer nije drvo nego keramika sta li vec)?? e da i ta sauna se koristi sama ono koliko hoces i kad hoces, privatna sauna
Takve saune su u vecini slucajeva kompletno poplocane, tako da mozes ako hoces spricat okolo (cim hoces ) do mile volje i po cemu god hoces (ako si sama i nitko te ne uhvati).

U mokrim saunama (I NIGDJE DRUGDJE) sjedas golim dupetom na sjedalicu, pa ju zato moras dobro oprati prije toga.

Normalno ti crijevo sluzi za pranje izabranog mjesta sjedenja. Da li je keramika, plocice, plastika ili bilo koji drugi materijal je svejedno. Uzmes crijevo i lijepo operes sjedaljku, naslon i ako hoces malo i pod (za stopala) i po stopalima, da ne sjedis u tudjem znoju, stidnim dlacicama, ostacima make-upa, gljivicama, itd. Nemoj prskati ostale goste okolo. Rukom zgrnes svu vodu na pod, smotas crijevo, sjednes se i uzivas.

U takvim saunama para normalno izlazi iz nekog stupca, zida, poda, stropa, umjetnicke figure ili cega sve ne, tako da ne moras (a normalno ni ne smijes) nigdje poljevati vodu. Para je cesto mijesana sa biljnim mirisima, tako da nije fino spricati vodu u stup odakle izlazi para, da ne kvaris ugodjaj.

Mozes dignuti stopala na stupic i grijati ih parom (zene uvijek imaju hladna stopala ). Mozes ako hoces i ustati i pariti trbuh i ledja (bubrege), ali pazi da se ne opeces.

Kad izlasiz mozes opet oprati sjedalicu i naslon, ali ne moras.

Nakon izlaska obavezno pod tus. U mokrim saunama mozes najbrze pokupiti neku (koznu ili spolnu) bolestinu, zato se dobro istusirati poslije mokre saune.
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 15:04   #51
Quote:
LogicalStandBy kaže:
Takve saune su u vecini slucajeva kompletno poplocane, tako da mozes ako hoces spricat okolo (cim hoces ) do mile volje i po cemu god hoces (ako si sama i nitko te ne uhvati).
ma pitam kako se ponasat u svezi sa poljevanjem u takvim saunama zbog onoga sta je neko spomenuo da ako se krivo zaljeva moze doc do opeklina??
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 15:45   #52
Quote:
hana kaže:
ma pitam kako se ponasat u svezi sa poljevanjem u takvim saunama zbog onoga sta je neko spomenuo da ako se krivo zaljeva moze doc do opeklina??
na 40 stupnjeva u mokroj ti nemre nis biti. u suhoj na 80-90 nisam vidla da s eko polijevao...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 17:38   #53
Možda ću zvučat malo čudno, ali ako se ne smije čitat novine, ne smije se pričat, a okolo je hrpa golotinje u koju kao ne bi trebalo gledat - gdje je poželjno gledat? U pod???
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 18:32   #54
ne prolazi mi post hmmm...

nego
@ Billi
koliko je opce max tem u mokrim saunama?

@ bbsan
ako je puno vlage/pare neces nikoga ni vidjet
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 08:24   #55
divno, divno je to sve, hvala! ... no mene samo zanima kako se ponasati i koja su pravila u obicnoj maloj sauni u nekom malom saloncicu u gradu.znaci obicna pisljiva sauna u kojoj nema tih svih kamenja, poljevanja, i ostalih bakraca...kuzite..
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 09:08   #56
Quote:
Tigrica kaže:
divno, divno je to sve, hvala! ... no mene samo zanima kako se ponasati i koja su pravila u obicnoj maloj sauni u nekom malom saloncicu u gradu.znaci obicna pisljiva sauna u kojoj nema tih svih kamenja, poljevanja, i ostalih bakraca...kuzite..
Steta vremena i novaca. TO nema bas nikakve veze sa saunom
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 09:08   #57
Quote:
hana kaže:
ne prolazi mi post hmmm...

nego
@ Billi
koliko je opce max tem u mokrim saunama?
joj neznam. treba pogledanm valjda ima na netu.

a sto se tice gledanja...moje iskustvo je u suhoj, kad ze zahajcaju na 80 nikam ne zujis, osim u prazno
a u mokroj sam bila sa sestrom pa nije bed
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 09:13   #58
Quote:
Tigrica kaže:
divno, divno je to sve, hvala! ... no mene samo zanima kako se ponasati i koja su pravila u obicnoj maloj sauni u nekom malom saloncicu u gradu.znaci obicna pisljiva sauna u kojoj nema tih svih kamenja, poljevanja, i ostalih bakraca...kuzite..

Da li ides u malu saunu ili veliki centar nema nikakve veze. Samo je mozda publika drugacija. Ponasaj se obzirno i pristojno prema drugima i OCEKUJ da se prema tebi ponasa obzirno i pristojno. To ti je sve.

Ili pitaj jednostavno vlasnika/cu kluba/saune: "Dobar dan. Ja bi se malo saunirala. Ima li kakvih pravila u ovoj sauni?" Oni ce ti sve reci i nece te uopce gledati cudno, zato sto pitas!!!

Moras otici sama i vidjeti. Nitko ti ne moze sve potanko teoretski objasniti


Jos jednom sve ukratko:
  1. Priprema:
    Prije sauniranja se (AKO ZELIS) pripremis da bi se koza lijepo mogla znojiti a ti i okolina lijepo diasti, tj. sredis nokte na rukama i STOPALIMA, operes zube , sredis malo bikoni zonu, istusiras , odsminkas lice(!), skines ili obuces badic/rucnik/sauna suknjicu/"topic sa fitnessa"/ili vec sta imas na sebi.
    Sve od toga samo ako TI ososbno zelis.

    Poneses bar jedan veliki rucnik. Ili vise njih. Ako ne zelis da netko u sauni glupo bulji u tebe mozes se i lagano omotati jednim velikim rucnikom (kao nakon kupanja), a na drugi sjesti. Jednako se znojis.
  1. Udjes u saunu. Sjednes na koju klupu TI hoces, na koje mjesto TI hoces, koliko dugo TI hoces. I znojis se.
  1. Izadjes van i istusiras se.
  1. Relaksiras. ili
    Ako hoces pijes nesto ili . Ako hoces jedes nesto . Onoliko koliko osobno zelis.
  1. Promatras sta drugi rade, da drugi puta znas koje su SPEZIFICNE tocke ponasanja u TOJ sauni.
  1. Ponovis sve od tocke 2 ili se obuces i ides kuci/opet u teretanu/itd.
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 09:48   #59
Quote:
LogicalStandBy kaže:

Da li ides u malu saunu ili veliki centar nema nikakve veze. Samo je mozda publika drugacija. Ponasaj se obzirno i pristojno prema drugima i OCEKUJ da se prema tebi ponasa obzirno i pristojno. To ti je sve.

Ili pitaj jednostavno vlasnika/cu kluba/saune: "Dobar dan. Ja bi se malo saunirala. Ima li kakvih pravila u ovoj sauni?" Oni ce ti sve reci i nece te uopce gledati cudno, zato sto pitas!!!
pitam ovdje vas zato jer zelim cuti i druga misljenja, buduci da smatram da ovi u salonima nisu dovoljno strucni za saune i ne znaju koliko i kako treba biti u sauni. Znam da me nece gledati cudno ako pitam, ali cu ja njih mozda cudno gledati ako primim neke drugacije informacije nego sto sam ja cula, pa bih zato htjela malo porazgovarati s njima u salonu, kuzis?


Quote:
LogicalStandBy kaže:
Jos jednom sve ukratko:
  1. Priprema:
    Prije sauniranja se (AKO ZELIS) pripremis da bi se koza lijepo mogla znojiti a ti i okolina lijepo diasti, tj. sredis nokte na rukama i STOPALIMA, operes zube , sredis malo bikoni zonu, istusiras , odsminkas lice(!), skines ili obuces badic/rucnik/sauna suknjicu/"topic sa fitnessa"/ili vec sta imas na sebi.
    Sve od toga samo ako TI ososbno zelis.

    Poneses bar jedan veliki rucnik. Ili vise njih. Ako ne zelis da netko u sauni glupo bulji u tebe mozes se i lagano omotati jednim velikim rucnikom (kao nakon kupanja), a na drugi sjesti. Jednako se znojis.
  1. Udjes u saunu. Sjednes na koju klupu TI hoces, na koje mjesto TI hoces, koliko dugo TI hoces. I znojis se.
  1. Izadjes van i istusiras se.
  1. Relaksiras.
    Ako hoces pijes nesto ili . Ako hoces jedes nesto . Onoliko koliko osobno zelis.
  1. Promatras sta drugi rade, da drugi puta znas koje su SPEZIFICNE tocke ponasanja u TOJ sauni.
  1. Ponovis sve od tocke 2 ili se obuces i ides kuci/opet u teretanu/itd.
e to sam bas htjela cuti i hvala ti na tome, no niko jos ovdje nije odgovorio da li se ide s suhom ili mokrom kosom unutra? (neki su rekli da, neki ne?!)
takodjer, da li se obrises rucnikom izmedju 2 ulaska u saunu kad se otusiras u pauzi? i koliko dugo bi trebala ta pauza trajati?

inace mislim da cu ici sama ili samo s dragim. ionako su pretpostavljam po tim salonima minijaturne saune, za dvoje, troje.

__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 10:06   #60
Quote:
Tigrica kaže:
no niko jos ovdje nije odgovorio da li se ide s suhom ili mokrom kosom unutra? (neki su rekli da, neki ne?!)
Svejedno. Probaj obadvoje pa ces vidjeti sta se TEBI vise svidja.
Ja idem ako je moguuce sa suho kosom. Mokra se brze ugrije. A kako je glava u najtoplijoj zoni, ond imam osjecaj, da sam se vec pregrijao.
Ali nakon tusiranja nije moguce brzo osusiti kosu

Quote:
takodjer, da li se obrises rucnikom izmedju 2 ulaska u saunu kad se otusiras u pauzi?
Obrises se obavezno.
Ulazis suha u saunu.
Ako udjes mokra, onda se samo voda ne tebi zagrije i hladi tijelo pri isparavanju s koze. Nemas sanse da se oznojis. Ako udjes mokra ne znojis se. Samo mislis da je to znoj. Zato suhe koze unutra.

Quote:
i koliko dugo bi trebala ta pauza trajati?
Dok se TI osobno ne ohladis na normalnu temperaturu.
Recimo 20 minuta ili pola sata ili 45 minuta ili 15 minuta ili ...

Quote:
inace mislim da cu ici sama ili samo s dragim. ionako su pretpostavljam po tim salonima minijaturne saune, za dvoje, troje.
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.