Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 13:00   #81
moj mali je imao neurodermitis pedijatrica nam je preporučila da ga mažemo
kremom atoderm p.o. zinc i dijete sada ima 4 god i sve mu se povuklo...
krema je stvarno super, jedino joj je cijena oko 130 kn
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:59   #82
Ovako, idi kod dermatologa....ne žali para, on će ti sve lijepo objasniti....i pitaj sve. Moj mali se muči s kožom od 3. mjeseca i sada još osim AD ima i drugih problema, ništa strašno ali tu su.

Ono što ti ja iz svojeg iskustva sa svojim djetetom mogu reći je da je nas ponajprije spasila kupka od aderme koja vlaži kožu i ne ispire se, a onda i drugi adermini pripravci....i naravno svakodnevno kupanje iako ovdje vidim savjete protiv kupanja....ja kad malog ne okupam jedan dan on sav bukne ali opet kažem svako dijete je različito i moraš sama vidjeti i probati šta tvome paše, metoda pokušaj - pogreška. No, ja sam tip koji puše i na hladno pa bi posjetila dermatologa, makar i bezveze.
hands is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:28   #83
moja bebica ima dva i po mjeseca; s nešto više od mjesec dana je dobila crvenilo po licu i stražnjoj strani vrata, a sve praćeno suhom, jako suhom kožom na tim mjestima; rekla pedica da je to normalno, da se ona čisti i da ničim ne mažem; to se odjednom povuklo i sve bilo super do prije dva tjedna i onda opet, pa pedica rekla da mažem bepantenom, ali već slijedeći dan lice čisto ko suza...do prije dva dana, kad se sve opet počelo crveniti i opet je sve jako suho...no, uočila sam da ona na to ne reagira, ne češe se, niti plače, ali ja sam luda...može li to biti ad? da opet idem dosađivati pedici ili što da radim?
eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:42   #84
Quote:
eleonora kaže: Pogledaj post
moja bebica ima dva i po mjeseca; s nešto više od mjesec dana je dobila crvenilo po licu i stražnjoj strani vrata, a sve praćeno suhom, jako suhom kožom na tim mjestima; rekla pedica da je to normalno, da se ona čisti i da ničim ne mažem; to se odjednom povuklo i sve bilo super do prije dva tjedna i onda opet, pa pedica rekla da mažem bepantenom, ali već slijedeći dan lice čisto ko suza...do prije dva dana, kad se sve opet počelo crveniti i opet je sve jako suho...no, uočila sam da ona na to ne reagira, ne češe se, niti plače, ali ja sam luda...može li to biti ad? da opet idem dosađivati pedici ili što da radim?
može to biti ad ali nevidim da je itko od vas išao dematologu s djetetom?pedijatar može postaviti dijagnozu i dati terapiju ali smatram da trebate ići dermatologu da vam on sve točno kaže,recimo moj pedijatar je mene odmah poslao dermatologici i naravno dijagnoza za malenu mi je ad.evo terapije:kupati ju svaki drugi do treći dan u a-derminoj kupki nakon koje se neispire,onda mažem sa musstelinim losionom stelatopia a kad se mjesta lagano znaju crveniti onda dva do tri puta dnevno mazati musstelinom kremom stelatria,ta krema nije nikakav kortikosteroid pa se može mazati vječno i to samo ta oštećena mjesta a kad je zbilja jako jako crveno onda kortikosteroidnu kremu advantan pet dana jednom dnevno i najviše dva puta u mjesecu,u apoteci su mi savjetovali pijenje esencijalnih masnih kiselina,navodno da pmažu,to mogu djeca od 6.mjeseci a moja je tek sad napunila tako da nisam još probala
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 09:53   #85
NEZNAM KOLIKO ZNATE ALI DA KAŽEM ONIMA KOJI NEZNAJU:ZA ATOPIJSKI DERMATITIS NEMA LIJEKA,SVE KREMICE I KUPKE KOJE KORISTIMO UBLAŽAVAJU SIMPTOME I OMOGUĆAVAJU NJIHOVO NESTAJANJE ALI DERMATITIS ĆE SE VRAĆATI,NEKAD SE ZNA DESITI DA UNATOČ MAZANJIMA CRVENIO I SUHOĆA NEPROLAZE I TO JE NORMALNO,POGOTOVO KOD BEBA,NEZNA SE ŠTO GA UZRUKUJE ALI SE PRETPOSTAVLJA DA IMA VEZE SA NASLIJEĐEM(PRITOM TO NEMORATE BITI VI RODITELJI NEGO DIJETE MOŽE TO POKUPITI OD DJEDA,BAKE ,..)MORATE BITI SPREMNI NA BORBU!MOŽE SE POJAVITI SAMO JEDNOM I NESTATI ALI TO JE RIJETKO NEGO SE NAJČEŠĆE JAVLJA I NESTAJE I ONDA OPET TAKO.JEDINO ŠTO VAM MOGU REĆI KAO MED.SESTRA DA SE ZNA DESITI DA SE ON POVUĆE ALI VAM DIJETE ONDA DOBIJE ASTMU ILI ALERGIJE KOJA OSTAJE DO KRAJA ŽIVOTA ZATO BUDIMO SRETNI DOK JE SVE SAMO NA DERMITISU.OVO ZA ASTMU I ALERGIJE JE 27% ŠANSE,zaboravila sam napomenuti da ta oštećenja na koži vole sunce,pa su rjeđi dermitisi ljeti nego zimi

Zadnje uređivanje valneahana : 10.04.2008. at 12:28.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:40   #86
Stela zahvaljujem na odgovoru. Probala sam joj mazati s Elocomom i za tri dana crvenilo joj je potpuno nestalo.Evo sad je prošlo sedam dana i više se ništa ne crvni jedino su ti kružići onako malo vise suhi i kad se bolje onako pogleda činimi se kao da se sjaje i imaju kao nekakve brazde po sebi.Nadam se da će joj i to nestati jer sada ću korstiti samo tu Mustelinu kremu.Inače u obitelji nitko nije niti alergičar niti asmatičar.Jedino suprugov brat ima nekakvih blažih probelma u proljeće, kao ta peludna hunjavica.No to je zbilja u blagom, blagom obliku no čini mi se da je svekrva rekla da je i on kao beba imao problema s ekcemima.
Eto iskreno se nadam da to ipak nije AD. Svima želim puno uspjeha u rješavanju problema kod svoje dječice. Javim se sa svojim daljnim iskustvima.
Miči27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:17   #87
[QUOTE=valneahana;13536654]može to biti ad ali nevidim da je itko od vas išao dematologu s djetetom?.../QUOTE]

bila sam ja sa svojom... Nije ništa preciznija bila od pedijatrice..."može, ali i ne mora..."... s time da mi je PEDIJATRICA na kraju preporučila kremu koja nam je pomogla jedina (izuzev kortikosteroida koje sam pokušala izbjeći)...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:44   #88
Utpala,možeš li reći koja je to krema.Mislim da nema koju nisam isprobala na svojem djetetu i uvijek se na kraju uhvatim one s kortikosteroidima jer ništa drugo ne pomaže,drugi tjedan idemo kod privatnog dermatologa da vidimo da li on bolje zna što raditi od doktora u bolnici(svi kažu da je bolji)
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:32   #89
Evo, dok se Utpala ne javi, ona koriste Parfenac creme, mi ju kupili u Beču,ali mi smo imali samo mali ekcem koji nam se povukao sa cold kremom od Avena....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:46   #90
Ne znam da li je to ista stvar,prije dva dana sam mu počela mazati ranice oko ustiju sa cicalfate losionom od Avena jer se vlaže ali ne primjećujem baš neke promjene,inače njemu to strašno izgleda i bojim se da nije možda alergičan na nešto u mojem mlijeku.Htjela bih da mu rade alergotest ali kaže pedijatar ništa prije navršene godine...a do tada mogu lupati glavom o zid...
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:29   #91
nama pedijatrica dala uputnicu za dermatologa (klaićeva ili šalata) no tek bi za mj. dana bili na redu, a meni dugo čekat dok ne znam šta je... nekakve su crvenkaste flekice, ispočetka manje, a sad šire... mažem stelatopiom i kupam isto takvim uljem, ali nikakva pomaka nabolje nema
ako ste išle privatniku, kojeg preporučujete? i koliko košta?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:43   #92
pozdrav..ad je dosta kompleksna bolest..i nije svaka promjena na koži ad..moj mali ima pravi ad..i kad je koža upaljena i crvena, ništa drugo ne pomaže osim kortića..i to je tak kod ad-a..drugo je imati par suhih lišajeva po tijelu, drugo je pravi ad. koji većinom zahvaća i cijelo tijelo.kod ad-a crvenilo neće nestati nekom uljnom kupkom i neutralnom kremom..to se ide tek s tim, kad koža nije upaljena i kao dopuna kortik.terapiji..pogotovo kad ju koritći isuše itd..a, vama svima kojima je to pomoglo niste imali ad, nego neki drugi dermatitis popraćenom smao suhom kožom koji se naravno povuče..ad jako svrbi i to je ono najgore od svega.naravno, ad ima i svoj početak..to može biti kao prvo neki crveni suhi fleki, koji prolaze i s nekim neutralnim kremama..ali, to je sve početak..takav smo barem početak imali mi..sad je dosta gadno poslije preboljenih vodenih kozica..ali, nadamo se da će se smiriti..ionako se svakak jednom smiri ili čak nestane, pogotovo kod djece u 3 ili 4 godini..koliko sam skužila taj ad kao bolest je i najjači 3-4 god..jer kod odraslin kad se pojavi, za 4 god im oslabi..zato i kažu da kod malih zna trajati do 3-4 god, dobro nekima i do puberteta..ovisi koji je glavni uzrok nastanka ad-a osim nasljeđa..ako je slabi imunitet onda može trajno nestati u 3 god. svašta sam naškrabuljila na brzinu jer sam na poslu..a, imala bi još puno toga za razglabati o tome..budite mi dobro...pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:54   #93
mi danas bile kod pedice i uspjela me uvjeriti da moja beba definitivno nema ad, neg da je riječ o reakciji na nešto, pa da ja ne jedem hranu s konzervansom (što ne radim), da ne stavljam omekšivač i veš i da mažemo bepantenom, te ak ne prođe za nekoliko dana da opet dođemo; kasnije sam razgovarala s još jednom liječnicom koja mi je rekla da se radi o kontaktnom dermatitisu i da je on prolazan i da se ne sekiram; i uglavnom, ja sam presretna, nadam se da su u pravu! sinoć sam čitala o ad-u na netu i nisam spavala cijelu noć...želim vam svima koji se borite s tim puno sreće i strpljenja i živaca...
eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:06   #94
Quote:
Tajolufi kaže: Pogledaj post
Utpala,možeš li reći koja je to krema.Mislim da nema koju nisam isprobala na svojem djetetu i uvijek se na kraju uhvatim one s kortikosteroidima jer ništa drugo ne pomaže,drugi tjedan idemo kod privatnog dermatologa da vidimo da li on bolje zna što raditi od doktora u bolnici(svi kažu da je bolji)
kao što već cvijetić reće - parfenac crema ili mast... ne sadrži kortikosteroide i nema je u Hrvatskoj. Ja kupila u Grazu veliku tubu za 9 i kusur eura. I moraš imati recept.
I moraš biti strpljiva jer nije bilo baš kao rukom odneseno...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 23:39   #95
Hvala,a vidicemo što će privatni dok. reći.Čula sam da uzme uzorak bolesne kože pa da mu neki aparat izbaci listu preparata koji najbolje odgovaraju za tretman.To je trebalo odmah napraviti a ne mackati ga svim i svačim,tako sam vjerojatno još i pogoršala stanje.
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:19   #96
Quote:
aquarius1981 kaže: Pogledaj post
Zadnje što sam probala je PROTOPIC mast iz Austrije(koliko sam upućena 30 ml-500 kn), i bilo ja super nekih 20dana, a onda opet ništa.

Moram vas upozoriti u vezi Protopic masti, u Americi ta mast je dobila crnu traku, sto znaci da se koristi samo u extremnim slucajevima i da se dobro pazi na koncentraciju. Takodje su radjeni testovi koji pokazuju da uzrokuje neke tipove raka. Ova kremica nije preporucljiva za djecu mladjom od 2 godine.

Moj sin je dobio eczem sa nepuna 2 mjeseca, sve smo probali (kremice, kupke, kupanje, ne kupanje, cortizon, izbacili mlijeko i ostale moguce alergene iz ishrane) nista nije pomagalo, onda nam doktorica propise Protopic (i to adult dozu), nova krema dosla na market pa hajd da testiramo, kako sam bila ljuta, naravno ja prvo na net i sta sve nadjem o tome. GRRR nisam ga mazala time naravno i toj doktorici isprintala sve sto sam nasla o kremi, kaze ona ohhh I didn't know, nismo joj vise nikad otisli. Anyway eczem se povukao do njegove 2. navrsene godine i vise se nije pojavio (citala sam da do 2 godine se najcesce povuce, ako ne onda je to kronicno i imace ga cijelog zivota)
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:57   #97
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
kao što već cvijetić reće - parfenac crema ili mast... ne sadrži kortikosteroide i nema je u Hrvatskoj. Ja kupila u Grazu veliku tubu za 9 i kusur eura. I moraš imati recept.
I moraš biti strpljiva jer nije bilo baš kao rukom odneseno...
utpala, ja kupila isto veliku tubu za oko 9-10 eura u Beču ali nitko nije tražio recept-8nismo ga ni imali)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:18   #98
Meni žena rekla da treba ali da mogu uvijek nositi taj isti bez obzira na datum. To je onaj obični "crni" recept s pečatom pedijatrice...
Izgleda kako gdje...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:52   #99
lutkish, sad si me zainteresirala...ako ne prođe do 2 god..mnogima je prošao u 3. ili 4 god i više se nije pojavio..a, nekima je čak nestalo i u 7 god.u biti ekcemi su bili svake godine sve blaži da bi na kraju nestali..valjda se tijelo izborilo protiv toga..

nego, da li je tvoj sinčić imao jako ad? po cijelom tijelu ili? zanima me da malo usporedim sa svojim sinom..jer isto je i on dobio sa nepuna dva mjeseca.da li si često mazala s kortićem? da li ga je svrbjelo? koliko si dugo dojila?bila bi ti jako zahvalna na odgovorima..

pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:35   #100
Što se tiče Parfenac kreme, našla ovo na Rodinom forumu:

Quote:
August 9, 2005 - Change in the delivery status of Parfenac
The Medicines Evaluation Board decided on 28 April 2005 to change the delivery status of Parfenac, 5% cream, from OTC to prescription-only. Parfenac is exclusively registered for atopical and contact dermatitis.


The Board came to the decision after review of efficacy and safety. This review took place because of concerns about the safety of the active ingredient, bufexamac, and on the basis of publications regarding the degree of clinical efficacy. Undesirable effects (such as local irritation, a high degree of sensitisation, contact dermatitis and generalised forms of allergy) have been described. Sensitisation can express itself as the insufficient improvement of the disease against which Parfenac is used. On the basis of this, the Board considers use without medical prescription to be unjustifiable.
http://www.cbg-meb.nl/CBG/en/human-m...ac/default.htm
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.