Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2007., 21:25   #281
a morat cu,nema mi drugoga,,,hvala na savjetima
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:40   #282
Meni se to događa kad ozebem dolje...dobim blagu upalu mjehura, a ona se odražava na lijevom jajniku uvijek (kao da ga mjehur iziritira), što mi onda nastavi takvim iscjetkom. Išla sam 4-5 puta na preglede jer sam se svaki put uplašila da sam dobila upalu jajnika ili tako nešto, a rezultat je uvijek bio osjetljivost mjehura na hladnoću, tanke čarape, sjedenje na hladnom itd.
Utopliti se, uvin čaj, čaj od peršinovog lista i za 3-5 dana rješeno! Izbjegavam vaginalete jer se i samo isčisti. Peri se kamilicom, bez gelova za pranje.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 01:40   #283
bili smo u specijaliste 3 puta, prvo na pregledu, a onda dva puta hitno jer je imao velike napade boli
svi su mu nalazi dobro i doktor je bio ok,smirio nas je
dao mu je buskopan (smanjuje kontrakcije u stomku) i navece pije mineral oil, koji djeluje kao omeksivac stolice
sad mu je bolje (puno) ali povremeno opet dobije napade narocito ako jede cokoladu (nakon sat vremena pocnu grcevi) pa smo je izbacili
idemo opet sljedecu sedmicu, ali koje je olaksanje kad ga ne boli i ne razmisljas non stop sto je
a i vodim ga kod nekog alternativca, da vidim sto ce reci
ponovo disem
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 18:46   #284
Bolovi u trbuhu

Ljudi, pozdrav.
Imam zdravstveni problem i nadam se da će se na forumu naći tkogod s dobrim savjetom.
Priča počinje u travnju ove godine. Počeli su se pojavljivati lagani bolovi u desnom dijelu trbuha, koji se nisu pojačavali, ali ni nestajali. Lagano su se proširili prema desnoj strani struka i bubregu, kuku, preponama i prema desnom plućnom krilu, iako na tom gornjem dijelu osjećam samo neugodu, ne i bolove. Bolovi se javljaju na svim dijelovima te desne strane trbuha i pomiču se, tako da rijetko boli na više mjesta odjednom. Ponekad se reflektira na desnu stranu križa (ako je to refleksija).
Tegobe traju i dalje i osjećaj je stalno prisutan. Nemam nikakvih drugih problema, probavne funkcije u redu, stolica u redu.
Napravljeno su pretrage: rendgen, ultrazvuk (od jetre do testisa), krv, urin, infektološke pretrage stolice, EMG donjih ekstremiteta, pregledi urologa, infektologa, fizijatra, neurologa, kirurga. Za gastrića moram pričekati malo duže, jer tamo gdje sam pitao strašno sporo naručuju. Neke sam stvari morao ići privatno, tako da bih za gastrića morao malo uštedjeti.
Uputne dijagnoze koje su se izredale, a većina se pokazala pogrešnom: zrak u crijevima, apendicitis, colon irritabile, neka crijevna infekcija, Crohnova bolest, kamenci u bubregu ili mokraćnim putovima, psihosomatski uzrok, ukliještenje kralješka uslijed skolioze u donjem dijelu kralježnice, slabost u ileopsoasu, ingvinalna hernija (ona u maloj mjeri postoji, ali navodno tegobe nisu tipične za nju), tumor.
Na poslu sjedim, držanje mi nije najsavršenije, zbog čega imam miogeloza na desnoj strani leđa, osobito ispod lopatice. Ponekad osjećam kao da mi se bolovi iz trbuha u neprekinutoj liniji spajaju s bolovima u leđima, bilo preko leđa, bilo kroz sredinu po desnoj strani trupa. Cijela desna strana tijela mi je osjetljivija, od glave do desne noge - kao da je lagano utrnuta. Ne znam treba li to povezati s ovim u abdomenu.
Sad me šalju na irigografiju, a možda mi u konačnici ne gine i kolonoskopija i ostale agresivnije pretrage.
Nisam medicinar i samo pišem ono sto osjećam. Nestručno i nespretno, ali to su najbolje riječi kojima mogu opisati svoje tegobe. Liječnici mi kroz osam mjeseci nisu pomogli (što ne znači da neće), ali mi te tegobe bitno narušavaju kvalitetu života, tako da, evo, molim za savjet i mišljenje ovu forumsku zajednicu.
Zahvaljujem na vašem vremenu koje ste nesebično odvojili za čitanje ovoga posla i koje ćete eventualno odvojiti za odgovor!
branko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:24   #285
Slični problemi poput tvojih pratili su me intenzivno zadnjih godinu dana. Budći da su bolovi u abodimenu bili veoma jaki, moje jelo se svelo na kašice (sve miksano), kako bi se izbjegli ti bolovi.

Prošla sam hrpu pretraga i došla do potrebe kolonoskopije, sa sumnjom na Chronovu bolest, sindrom iritabilnog crijeva ili nešto treće (po riječima liječnika). Moram reći da poput tebe puno sjedim, "skoliotična" sam, imam bolove ispod lopatica zbog nepravilnog držanja tijela. I malo se krećem.

Budući da mi se nije išlo na kolonoskopiju, jer ne želim primati imunosupresive i slične agresivne lijekove, odlučila sam se za odlazak na akupunkturu. I nakon dva puta od 10 tretmana, bolovi su se povukli.

Ovo što se tiče straha od imunosupresiva, ja se nosim s sistemskim lupusom, koji je za divno čudo ovog proljeća ustuknuo. No, možda sam ja "potrebu za bolom" prenijela na crijeva. Sorry na digresiji i malom osobnom psihologiziranju osobne simptomatologije.

Naravno, prehrana je donekle reducirana, ali to više nije baby-papa. Ono što je izuzetno važno, je puno se više kretati, vježbati i manje sjediti... Liječnik kod kojeg sam odlazila na akupunkturu nije "tretirao" samo smiptologiju abdomena, već je pokušavao pronaći temeljni uzork svih problema koji su me "pritisli". No, bez moje suradnje i potrebe da štošta promijenim u svom životnom stilu a i životnom okolišu, neće biti tako dobrih rezultata.

U svkakom slučaju, poprilično sam se prepoznala u tvom postu, pa sam ti napisala neka svoja iskutva. Naravno, tu su još i određeni čajevi, pripravci...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:18   #286
Bolovi na desnoj strani trbuha

Ljudi, pozdrav.
Imam zdravstveni problem i nadam se da će se na forumu naći tkogod s dobrim savjetom.
Priča počinje u travnju ove godine. Počeli su se pojavljivati lagani bolovi u desnom dijelu trbuha, koji se nisu pojačavali, ali ni nestajali. Lagano su se proširili prema desnoj strani struka i bubregu, kuku, preponama i prema desnom plućnom krilu, iako na tom gornjem dijelu osjećam samo neugodu, ne i bolove. Bolovi se javljaju na svim dijelovima te desne strane trbuha i pomiču se, tako da rijetko boli na više mjesta odjednom. Ponekad se reflektira na desnu stranu križa (ako je to refleksija).
Tegobe traju i dalje i osjećaj je stalno prisutan. Nemam nikakvih drugih problema, probavne funkcije u redu, stolica u redu.
Napravljeno su pretrage: rendgen, ultrazvuk (od jetre do testisa), krv, urin, infektološke pretrage stolice, EMG donjih ekstremiteta, pregledi urologa, infektologa, fizijatra, neurologa, kirurga. Za gastrića moram pričekati malo duže, jer tamo gdje sam pitao strašno sporo naručuju. Neke sam stvari morao ići privatno, tako da bih za gastrića morao malo uštedjeti.
Uputne dijagnoze koje su se izredale, a većina se pokazala pogrešnom: zrak u crijevima, apendicitis, colon irritabile, neka crijevna infekcija, Crohnova bolest, kamenci u bubregu ili mokraćnim putovima, psihosomatski uzrok, ukliještenje kralješka uslijed skolioze u donjem dijelu kralježnice, slabost u ileopsoasu, ingvinalna hernija (ona u maloj mjeri postoji, ali navodno tegobe nisu tipične za nju), tumor.
Na poslu sjedim, držanje mi nije najsavršenije, zbog čega imam miogeloza na desnoj strani leđa, osobito ispod lopatice. Ponekad osjećam kao da mi se bolovi iz trbuha u neprekinutoj liniji spajaju s bolovima u leđima, bilo preko leđa, bilo kroz sredinu po desnoj strani trupa. Cijela desna strana tijela mi je osjetljivija, od glave do desne noge - kao da je lagano utrnuta. Ne znam treba li to povezati s ovim u abdomenu.
Sad me šalju na irigografiju, a možda mi u konačnici ne gine i kolonoskopija i ostale agresivnije pretrage.
Nisam medicinar i samo pišem ono sto osjećam. Nestručno i nespretno, ali to su najbolje riječi kojima mogu opisati svoje tegobe. Liječnici mi kroz osam mjeseci nisu pomogli (što ne znači da neće), ali mi te tegobe bitno narušavaju kvalitetu života, tako da, evo, molim za savjet i mišljenje ovu forumsku zajednicu.
Zahvaljujem na vašem vremenu koje ste nesebično odvojili za čitanje ovoga posla i koje ćete eventualno odvojiti za odgovor!
branko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:26   #287
uf, gomila pretaga, tipicno. a koja je trenutna dijagnoza pod kojom se vodis? koliko imas godina? kada se bolovi javljaju? u rano jutro prisutni, toliko da se moras probuditi i ustati? opisi karakter boli, nacin javljanja? ima li dana kad nemas bol?

problemi na poslu, obitelji?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:41   #288
Quote:
branko10 kaže: Pogledaj post
Ljudi, pozdrav.
Imam zdravstveni problem i nadam se da će se na forumu naći tkogod s dobrim savjetom.
Priča počinje u travnju ove godine. Počeli su se pojavljivati lagani bolovi u desnom dijelu trbuha, koji se nisu pojačavali, ali ni nestajali. Lagano su se proširili prema desnoj strani struka i bubregu, kuku, preponama i prema desnom plućnom krilu, iako na tom gornjem dijelu osjećam samo neugodu, ne i bolove. Bolovi se javljaju na svim dijelovima te desne strane trbuha i pomiču se, tako da rijetko boli na više mjesta odjednom. Ponekad se reflektira na desnu stranu križa (ako je to refleksija).
Tegobe traju i dalje i osjećaj je stalno prisutan. Nemam nikakvih drugih problema, probavne funkcije u redu, stolica u redu.
Napravljeno su pretrage: rendgen, ultrazvuk (od jetre do testisa), krv, urin, infektološke pretrage stolice, EMG donjih ekstremiteta, pregledi urologa, infektologa, fizijatra, neurologa, kirurga. Za gastrića moram pričekati malo duže, jer tamo gdje sam pitao strašno sporo naručuju. Neke sam stvari morao ići privatno, tako da bih za gastrića morao malo uštedjeti.
Uputne dijagnoze koje su se izredale, a većina se pokazala pogrešnom: zrak u crijevima, apendicitis, colon irritabile, neka crijevna infekcija, Crohnova bolest, kamenci u bubregu ili mokraćnim putovima, psihosomatski uzrok, ukliještenje kralješka uslijed skolioze u donjem dijelu kralježnice, slabost u ileopsoasu, ingvinalna hernija (ona u maloj mjeri postoji, ali navodno tegobe nisu tipične za nju), tumor.
Na poslu sjedim, držanje mi nije najsavršenije, zbog čega imam miogeloza na desnoj strani leđa, osobito ispod lopatice. Ponekad osjećam kao da mi se bolovi iz trbuha u neprekinutoj liniji spajaju s bolovima u leđima, bilo preko leđa, bilo kroz sredinu po desnoj strani trupa. Cijela desna strana tijela mi je osjetljivija, od glave do desne noge - kao da je lagano utrnuta. Ne znam treba li to povezati s ovim u abdomenu.
Sad me šalju na irigografiju, a možda mi u konačnici ne gine i kolonoskopija i ostale agresivnije pretrage.
Nisam medicinar i samo pišem ono sto osjećam. Nestručno i nespretno, ali to su najbolje riječi kojima mogu opisati svoje tegobe. Liječnici mi kroz osam mjeseci nisu pomogli (što ne znači da neće), ali mi te tegobe bitno narušavaju kvalitetu života, tako da, evo, molim za savjet i mišljenje ovu forumsku zajednicu.
Zahvaljujem na vašem vremenu koje ste nesebično odvojili za čitanje ovoga posla i koje ćete eventualno odvojiti za odgovor!


Ja imam gotovo isti problem i simptome. Na prvom ultrazvuku mi nisu primijetili kamence tj mikrolit u žući. Nakon gastroskopije utvrđen gastritis i hbp bakterija. Liječio gastritis ali bolovi, u Tvom postu opisani, i dalje prisutni. Počinju par sati nakon jela i traju 3-5 sati. Nakon 7 mjeseci mučenja i patnje (morao sam jaako pazit šta se jede - isključivo nemasno). Na kontroli ponovo urađena gastroskopija gdje je utvrđeno poboljšanje kod gastritisa, obavljen je i ultrazvuk gdje su uočeni mulj i mikroliti, zadebljanje stijenke itd. Slijedi op žući. Inače mislio sam da umirem. Sad sam malo mirniji jer bar znam što mi je i otkud te tegobe. Kirurg mi je objasnio da se ponekad mikrolit i mulj dosta teško vide na ultrazvuku. Tako da te tegobe koje Ti opisuješ vidim upravo onakvima kakove i ja imam. Svakako mislim da bi trebao sve pretrage obavit, ja sam slikao pluća, srce, EKG, vadio krv itd. Treba sve drugo otklonit, bol nije sama od sebe tu.
Glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:44   #289
Puno hvala! I ja sam do sada već razmišljao o akupunkturi, tako da ću potaknut tvojim savjetom vjerojatno pokušati krenuti u tom smjeru...
branko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:30   #290
ZELENA MAGMA. Pomaže. Bio dućani imaju cca 130 kn, traje mjesec dana. Odvratnog okusa ali radi..i sama imam takve tegobe, sve neodređeno..
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:00   #291
Zanimljivo... ako su bolovi počeli u želucu, onda će biti bakterija Helicobacter Pylori,
ali ako je počelo na desnoj strani, onda je gotovo sigurno jetra.
Ako je jetra, a nisu ti našli žučne kamence rendgenom, možda ti kamenci još nemaju kalcifikat oko sebe.. Naime rentgen i ultrazvuk ih kuže tek kad su tvrđi od okolnog tkiva, inače možeš bit do guše pun kamenaca, ali oni neće niš vidjeti- to ne znači da ih nema.
Žučni kamenci nisu samo u žuči, oni su u svim kanalima kroz cijelu jetru.. i u žuči. kad ti vade kamence operacijom, ne vade kamenac, nego cijeli žučni mjehur skupa s kamencom. Ali opet osteje u jetri, tako da od doktora dugotrajno baš nikakve koristi...
Moj savjet ti je da ideš nekom bioenergetičaru na dijagnozu, jako su precizni.
I vide što doktor ne.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:16   #292
Bolovu u donjem dijelu trbuha

u zadnjih tjedan dana imam strašne bolove u donjem dijelu trbuha. najgore je što ne mogu ležat ni u jednom položaju jer me presijeca...da li je imao itko sličnih problema?

bila kod doktora pa nema šanse da stignem na red,prebacuju na slijedeći dan pacijente zbog gužve
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:38   #293
kakva ti je probava? mene je znalo presjecati prije nakon određene hrane(teške).i bolilo je na dodir baš donji dio trbuha,kao da crijeva ne rade i onaj grozan osjećaj kao da kamenje imam po crijevima.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:29   #294
ako doista imas takve bolove da ne mozes ni lezat i traju vec tjedan dana, dodji navecer u hitnu internisticku ambulantu jer je to dovoljna indikacija za hitan pregled.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:00   #295
bila na hitnoj pa mi doktorica rekla da odem doma ležat.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:01   #296
probava je ok
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:03   #297
Imala sam ja. Poslala me je liječnica i na kirurgiju sumnjajući na slijepo crijevo, uradila nalaz krvi, ništa nisu našli. Potom mi je rekla nek jedem laganu hranu, mirujem i pijem PEPTORAN. Bolovi su nestali i više se nisu javili....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:31   #298
Quote:
rock_girl kaže: Pogledaj post
bila na hitnoj pa mi doktorica rekla da odem doma ležat.
ne na hitnu mozda se varam ali to obicno pretpostavlja sluzbu Hitne pomoci kojoj nije zadatak da rjesava takve probleme, a i puno je vjerojatnije da ces naletit na glupana/glupacu koji ce ti rec "odi doma lezat" umjesto da te uputi na pretrage.

u dezurnu hitnu internisticku sluzbu u bolnici.

ako se ne varam iz Petrinje si, ne znam jel ima tamo kakva bolnica, ali sigurno ima u Sisku, kao i hitni trakt. odes navecer oko 9-10 i kazes kakve probleme imas.
s tim da ne umanjujes nego, ako bas treba, preuvelicavas.
nemoj rec "cujte, mene boli trbuh" nego reci da vec tjedan dana imas stravicne bolove, da nisi spavala tjedan dana, da ne mozes ni lezat ni sjedit ni hodat ni ista slicno.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:57   #299
nisam iz Petrinje,iz Garešnice
po danu je ok,al po noći katastrofa...
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:40   #300
Quote:
rock_girl kaže: Pogledaj post
nisam iz Petrinje,iz Garešnice
po danu je ok,al po noći katastrofa...
pa svejedno, onda Bjelovar...(ne znam ima li Kutina mozda bolnicu s hitnim nocnim traktom)
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.