Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 09:53   #1541
a čuj, MR je "došao" nakon planinarenja - sad to ne bih ponovio, ne mislim glavom kroz zid
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 16:35   #1542
Nemoj nemoj


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 23:11   #1543
Pozdrav iz sv. Katarine. Ne mogu nahvaliti dr. Perovica i anesteziologinju i sestre. Treca op istog nivoa, ali sad primjerenim pristupom.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 03:20   #1544
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Pozdrav iz sv. Katarine. Ne mogu nahvaliti dr. Perovica i anesteziologinju i sestre. Treca op istog nivoa, ali sad primjerenim pristupom.
Skickas fr
Vidim po postovima da si iskusnjara po operacijama kičme.
Zanima me ako bi mi mogao prenijeti svoje dojmove kako se sad osjećaš, vidim da si prvu OP imao kod Saftića kako je to pošlo jer izgleda da si opet imao operaciju nedavno?
Pitam te to jer vec prije 2 godine mi je dijagnosticirano iskliznuce diska od oko 11mm, godinu dana sam trpio bolove, vježbao,bio kod nekolicine doktora (kupovao vrijeme) nedavno me ponovo zaštekalo i jednostavno sam se odlučio ići pod nož.
Pa ako bi bio ljubazan i podijelio svoje dojmove i mišljenje.
Pozz

Zadnje uređivanje Bezoo : 16.01.2015. at 03:25. Reason: edit
Bezoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 14:10   #1545
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Treca op istog nivoa, ali sad primjerenim pristupom.
bok Zvonx78,
može li malo detaljnije - pogotovo dio "primjerenijim pristupom"?

U svakom slučaju, želim ti uspješan oporavak (ne mora biti brz, ali nek' bude uspješan i konačan)
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 19:31   #1546
Pozdrav svima
Ovako, imao sam ekstruziju koja je prvi puta rijesena endokopski, onda recidiv sto je bio stvarno bad luck i cista statistika. Medjutim, iz sadasnje perspektive znam da je recidiv malo veci minimalno invazivnim, ali to je stvarno kako padne grah. Min inv je super i elegantna i rijesila me prvi put. Medjutim, ispostavilo se da je nakon druge kod mene ostalo nesto, ovojnica diska koja je pritiskala zivac i po misljenju tri kiruga to se nije moglo ukloniti endoskopom samo klasikom, zbog toga sto se moralo posteno ocistit i endoskop ne moze do toga. Osim toga, magnetska se snima kad lezimo, a ne hodamo i dr. je rekao kad je to malo vise otvorio da je vidio i ostatke diska koje se nisu vidjeli na magnetskoj pa je u to uklonio. Sas bi sve trebalo biti ok kroz kojih par mjeseci.
A izbor je pao na dr. Perovica jer sam se ja odlucio za klasicnije da se posteno napravi, a i zato sto se dr kuzi i u minimalno invazivne, pa je skuzio u cemu je problem. Oni koji rade samo klasiku su mi apsolutno krivo ocitali magnetsku kao i radiolog. Pa eto, katkad ne upali elegantna metoda, ali to je tako. Stoga oprez s ekstruzijama, sve ima plus i minus.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 19:42   #1547
Bezoo, zao mi je sto je tako i mislim da ces morati to rijesiti. Moja preporuka je misljenje tri kirurga o metodi. Vinogradska dr. Sajko, privatno dr. Saftic i dr. Perovic. Pa ih pitaj o metodama, ovisi ti to i o velicini i o sirini kanala i drugim stvarima o kojima ne znam dovoljno. Ali bitno da su dva misljenja ista. Bilo min inv (metrx radi i Sajko) ili malo klasicnije. Operacija nije bas samo tako, ali za kvalitetu zivota se isplati. Plus - ovisi u kojem je zivac stanju, sto je duze pod pritiskom, teze se vraca. Pa ako te opet pokocilo, a toliko ti je vani, ja ne bih odgadjao. A ako je jos ekstruzija, nema tu alternative za to, to je za protruzije, a bilo kalo bilo, da se mislilo povuci, vec bi.
Opetriran prije pet dana, doma, boli, naravno od op, ali ce proci, nozi ce trebat duze, mozda ostanu trnci, i slijedi velika rehabilitacija jer su mi misuci nakon jedne operacije godisnje u komi i treba to sve dotjerat. Ceka me puno toga, ali glavno da je unutra sad ok.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 15:05   #1548
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Bezoo, zao mi je sto je tako i mislim da ces morati to rijesiti. Moja preporuka je misljenje tri kirurga o metodi. Vinogradska dr. Sajko, privatno dr. Saftic i dr. Perovic. Pa ih pitaj o metodama, ovisi ti to i o velicini i o sirini kanala i drugim stvarima o kojima ne znam dovoljno. Ali bitno da su dva misljenja ista. Bilo min inv (metrx radi i Sajko) ili malo klasicnije. Operacija nije bas samo tako, ali za kvalitetu zivota se isplati. Plus - ovisi u kojem je zivac stanju, sto je duze pod pritiskom, teze se vraca. Pa ako te opet pokocilo, a toliko ti je vani, ja ne bih odgadjao. A ako je jos ekstruzija, nema tu alternative za to, to je za protruzije, a bilo kalo bilo, da se mislilo povuci, vec bi.
Ma to i ja mislim, do sad sam se konzultirao sa nekoliko doktora, dva su mi rekla da probam to što kasnije operirati kao bolje to rijesiti što kasnije, opasnost od priraslica,kalcikifikacija,gubitak fleksibilnosti u donjem dijelu leđa, itd....
Kod mene je dijagnosticirana ekstruzija L5-S1 od cca 11mm, sreća u nesreći je što imam širok spinalni kanal što mi je omogućilo svu ovu moju vremenski produženu bolnu agoniju.
U Vinogradskoj mi je doktor Živković rekao da se ipak zezam sa odugovlačenjem jer vremenom riskiram neurološke ispade i da oni više ne rade to kao prije i da u biti bolnica posjeduje opremu kojom operiraju mozak stoga bi trebao biti miran što se tiče sigurnosti operacije. Nije mu bilo jasno zašto druge kolege to savjetuju?!
Btw ja bi leđa operirao odmah da me nisu isprepadali sa komplikacijama (znam da postoji faktor jebiga,pomrčine sunca taj dan i ostalih njasra).
Sad me ponovo zaštekalo nije toliko jako kao prvi puta (to je bio stoti put ali ono taj put je bio stvarno grrrdiii zato je prvi )
Da skratim...razmišljao sam otići kod Saftica ali endoskopska operacija koja košta 33k mi je malo previše ako cu morati ponovo pod nož i na kraju ići klasično kao i ti.
U Vinogradskoj mi je preporučena METRX znači minimalno invazina, moram obaviti MR ponovo, ukoliko netko zna nekakve akcije slobodno puknite gdje.
Vidim da si ovu OP radio u sv.Katarini,to je isto bilo u privatnom aranžmanu ili preko HZZO-a

Quote:
Opetriran prije pet dana, doma, boli, naravno od op, ali ce proci, nozi ce trebat duze, mozda ostanu trnci, i slijedi velika rehabilitacija jer su mi misuci nakon jedne operacije godisnje u komi i treba to sve dotjerat. Ceka me puno toga, ali glavno da je unutra sad ok.
Skickas fr
Kako si imao klasičnu OP od srca ti želim ti brz oporavak bez ikakvih komplikacija jer znam da ona nije baš easy mod (nije ni jedna ali ipak) i da se vratiš što prije svojim dnevnim aktivnostima.
Ispričavam se na podužem postu.
Bezoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 13:45   #1549
Hvala ti, i ja se nadam
Tako je, Katarina nije u HZZO.
U potpunosti te razumijem. Ako mene pitas za savjet, metrx u vinogradskoj. Ako se odlucis.
E sad. Dijelom je to i tvoja odluka. Ja bih se povodio slijedecim: kolko cesto te uhvati i koliko traje. A zapravo je najvaznije u kojem ti je noga stanju. Ako s njom mozes prezivljavat, pricekaj jos. Ako ne, nece bas bit bolje. Metrx je fina operacija i stvarno nije strasno, tako kazu. A cujem da je dr. Zivkovic sasvim ok. Pa ti vidi. Ili pricekaj sljedeci napad. Ali ako neces moc na nogu nikako ne odgadjaj. Zbog zivca i, kako rekoh, ekstruzije.



Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:35   #1550
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Hvala ti, i ja se nadam
Tako je, Katarina nije u HZZO.
U potpunosti te razumijem. Ako mene pitas za savjet, metrx u vinogradskoj. Ako se odlucis.
E sad. Dijelom je to i tvoja odluka. Ja bih se povodio slijedecim: kolko cesto te uhvati i koliko traje. A zapravo je najvaznije u kojem ti je noga stanju. Ako s njom mozes prezivljavat, pricekaj jos. Ako ne, nece bas bit bolje. Metrx je fina operacija i stvarno nije strasno, tako kazu. A cujem da je dr. Zivkovic sasvim ok. Pa ti vidi. Ili pricekaj sljedeci napad. Ali ako neces moc na nogu nikako ne odgadjaj. Zbog zivca i, kako rekoh, ekstruzije.



Skickas fr

heeeeeej... kako bi? ajde lijepo se oporavi ja ti to od srca želim što se mene tiče vratila se iz toplica, sad nastavljam vježbanje, hodanje i plivanje... mislim da će sve biti ok Puno pozdrava!!!!
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:43   #1551
Quote:
Bezoo kaže: Pogledaj post
Ma to i ja mislim, do sad sam se konzultirao sa nekoliko doktora, dva su mi rekla da probam to što kasnije operirati kao bolje to rijesiti što kasnije, opasnost od priraslica,kalcikifikacija,gubitak fleksibilnosti u donjem dijelu leđa, itd....
Kod mene je dijagnosticirana ekstruzija L5-S1 od cca 11mm, sreća u nesreći je što imam širok spinalni kanal što mi je omogućilo svu ovu moju vremenski produženu bolnu agoniju.
U Vinogradskoj mi je doktor Živković rekao da se ipak zezam sa odugovlačenjem jer vremenom riskiram neurološke ispade i da oni više ne rade to kao prije i da u biti bolnica posjeduje opremu kojom operiraju mozak stoga bi trebao biti miran što se tiče sigurnosti operacije. Nije mu bilo jasno zašto druge kolege to savjetuju?!
Btw ja bi leđa operirao odmah da me nisu isprepadali sa komplikacijama (znam da postoji faktor jebiga,pomrčine sunca taj dan i ostalih njasra).
Sad me ponovo zaštekalo nije toliko jako kao prvi puta (to je bio stoti put ali ono taj put je bio stvarno grrrdiii zato je prvi )
Da skratim...razmišljao sam otići kod Saftica ali endoskopska operacija koja košta 33k mi je malo previše ako cu morati ponovo pod nož i na kraju ići klasično kao i ti.
U Vinogradskoj mi je preporučena METRX znači minimalno invazina, moram obaviti MR ponovo, ukoliko netko zna nekakve akcije slobodno puknite gdje.
Vidim da si ovu OP radio u sv.Katarini,to je isto bilo u privatnom aranžmanu ili preko HZZO-a
Ne preporučam saftića ako ti je u pitanju ekstruzija... to se ne rješava minimalno invazivnim metodama.
Što prije treba operirati, jer će ti se ako odugovlačiš, teže povući bolovi i teži je oporavak živca. Ja sam imala istu situaciju, širok spinalni kanal, a bolova kao u priči, smanjena radna sposobnost itd. Jedino što je živac bio koliko toliko zaštićen... Ekstruzija je bila na 'sekund' do živca. Operirana sam klasično u Vinogradskoj... Oporavljam se dobro, prošlo je već tri mjeseca. Znam dečka koji je operiran čim ga je uklještilo i nema apsolutno nikakve bolove od dana operacije. Što duže čekaš teže ćeš operacijom riješiti bolove.
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:08   #1552
Quote:
KarmelaK kaže: Pogledaj post
heeeeeej... kako bi? ajde lijepo se oporavi ja ti to od srca želim što se mene tiče vratila se iz toplica, sad nastavljam vježbanje, hodanje i plivanje... mislim da će sve biti ok Puno pozdrava!!!!

Ma bravo! Bas mi je drago bit ce ok

Meni tri tjedna, zivac jos boli i trebat ce dosta vremena jer je unutra bilo svasta, dijelom neotklonjenih stvari koje su pritiskale zivac, kazu da jadan nije imao dotok skoro nicega. Ali sve je cisto sad konacno, ali cekam i moram biti strpljiv.
Ne preporucuju toplice nego fizikalnu sa strogo individ pristupom, osobito vjezbi, jer ovo je ipak treca.

I da, ako je ekstruzija i savjetuju op, ne treba odgadjati, kasnije pozalis.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 03:24   #1553
Protruzija diska L5 S1 Pomoć

Poz
imam 30god i nalaz MR je pokazao protruziju diska L5S1 od 9mm
Neurokirurg savjetuje operaciju sto meni neodgovara zbog gubitka posla.... kredit.... itd.
do sad sam radio fizikaliju i napokon sam dobio fini posao koji cekam vec 10god....

Pokočilo me, ledja i desna noga, odmah sam uzeo sam godisnji i na preglede, 2tj sam lezao i maaaalo se smirilo i odem danas na posao, ali laganica.... otisao u banku.... malo na kompu i dok sam dosao doma bol se pojacala za 5x
Nepodnosljivo... Ledja i strašan grč desne noge...
Pijem zaldijare analgine brufene normabele i primam blokade, ali bol nepopušta.... Pola 4h.... nespavam...

Ima tko kakav savjet kako izdržat jos koji mjesec?
dadobmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:47   #1554
Ja bi ti savjetovala par termina kod dobrog kiropraktičara. Meni je to jako pomoglo prije 10ak godina, danas nikakvih problema. Ali se definitivno posavjetuj sa svojim doktorom i ponesi slike kiropraktičaru da vidi s čim ima posla. S obzirom da si iz Siska, preporuka u inbox.

Zadnje uređivanje Saphi : 05.03.2015. at 15:58.
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:40   #1555
[QUOTE=dadobmw;53468643]Poz
imam 30god i nalaz MR je pokazao protruziju diska L5S1 od 9mm
Neurokirurg savjetuje operaciju sto meni neodgovara zbog gubitka posla.... kredit.... itd.
do sad sam radio fizikaliju i napokon sam dobio fini posao koji cekam vec 10god....

Pokočilo me, ledja i desna noga, odmah sam uzeo sam godisnji i na preglede, 2tj sam lezao i maaaalo se smirilo i odem danas na posao, ali laganica.... otisao u banku.... malo na kompu i dok sam dosao doma bol se pojacala za 5x
Nepodnosljivo... Ledja i strašan grč desne noge...
Pijem zaldijare analgine brufene normabele i primam blokade, ali bol nepopušta.... Pola 4h.... nespavam...

Ima tko kakav savjet kako izdržat jos koji mjesec?[/QUO

Kak to misliš još koji mjesec? Kaj onda? Moraš to rješavati, kiropraktika il na kraju krajeva ak niš ne pomaže operacija. 9mm je puno
Mene je sa 28g godina uslijed naglog i nepravilnog podizanja tereta presjeklo u leđima i srušilo u krevet, 3-4 nisam mogao mrdnuti, doktorica dolazila doma da mi daje inekcije. Kada sam uspio izaci iz kreveta, skužio sam da mi je gornji dio tijela lagano zakrivljen u stranu. Magnetska pokazala protruziju i prolaps diska L4S1 od 6mm...Tada su mi rekli na sv.duhu da se preko 4 ili 5mm ide na operaciju,al ovisno o slučaju. I pošteno su me zabrinuli jer o operaciji nisam nijednog trenutka razmišljao.
Tako da me je buraz nakraju odveo kod dr.Bućana u Ligament u Domu sportova, pogledali su slike i rekli da probamo sa terapijama sljedećih dva tjedna, ak ne pomogne onda operacija. Isto su rekli da je 6mm puno, al da ipak ima nekog lufta između diska, il tako nešto i da se proba sa terapijama. Išao sam svakodnevno kod njih na terapiju koja se sastoji od masaže, struje i na kraju manipulacije (neka vrsta kiropraktike, 2-3 minute krckanja, laktova i tak to). Uglavnom već nakon 4,5 terapija bilo mi je znatno bolje, tijelo mi se izravnalo. Išao sam još jedno mjesec dana na svakodnevne terapije i nakon toga na vježbe i na kraju sve super završilo. Evo sad je prošlo 12g od tada, nikakvih problema.
Tak da ti preporučam da probaš kod njih pa češ onda dobiti bolju sliku šta dalje.
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 23:43   #1556
Da, bitno da nije ekstruzija. S protruzijom se moze izvuc bez operacije ili ako ne, ne mora biti klasicna (vidi pain managment u Aritheri).
Ako terapije i blokade ne pomognu, svakako na alternativu i to mislim na tzv. ekstenzije jer kod protruzija pomaze. Ja nisam bio u Ligamentu, ali cuo sam super sve o njima, pa ako ikako mozes... Mislim i da oni imaju taj stroj za ekstenziju, a i super fizioterapeute.
A ako ni to ne pomogne, morat ces razmislit o operaciji. I ako tada kazu da moras, slusaj ih. Sto vise odgadjas, to gore.
Ali probaj prvo ovako. Nazslost, ne znam nikoga u Sisku, ako mozes izdrzat voznju do zg, probaj to s Ligamentom.
Znamo kako ti je, bez brige. Samo hrabro. I vjeruj mi, kraljeznica je puno bitnija od posla. Otkaz ne mozes zakonski dobit ako si na bolovanju, a dr zna da terapije traju.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:57   #1557
bok svima,

Imao sam protruziju.Operiran endoskopski prije nekoliko mjeseci. gdje?nebitno. kakvo je stanje nakon operacije? nebitno.

Sto je bitno? Bitno je da je moj slucaj drugaciji od vaseg. Nisam citao forume ,nista ,kada sam donio odluku za operaciju. Rasprave oko toga treba li operacija ili ne su bezveze. Gubitak vremena. Odlasci kod 10 doktora po misljenje besmisleni. Neurokirirg operira , fizioterapeuti i kiroprakticari tretiraju. Svi oni prodaju svoju struku.

U praksi stvar je vrlo jednostavna. Nekakve mjere koliko je disk izasao,milimetri, razni parametri sve to pada u vodu. Tvoj kanal je mozda duplo uzi ili siri od mojeg i price kako iznad 5,6 mm treba operirati su gluposti. Zaboravite to.

Nisam pametnjakovic, samo vas pokusavam nagovoriti da sami donesete odluku. Ili si ziheras ili volis rizike i sranja. Tko riskira taj profitira ili izgubi ponekad i sve. Ziherasi ce trpiti, ici na terapije,traziti 35 misljenja, potrositi pare i pare na terapije i ne maknu se s mjesta. Onaj tko riskira s operacijom taj ide u totalnu dubiozu ili u skoro totalni relief. Sve je na vama. Ovaj doktor je dobar,ovaj nije. To su gluposti. Gluposti su i nekakve kompresije ili kiroprakticari koji ce vam vratiti disk unutra. Ovojnica oko diska je pukla zbog djelovanja sile ,sadrzaj je iscurio van. To je mehanicko ostecenje. Na vama je koliko vas smeta. Ako sjedite u uredu i koji put vas boli,trne noga i ostalo nikakva operacija se ne preporuca. Kod esktruzije operacija je nuzna. Sve ostalo su individualni slucajevi.

Skicnuo sam malo neke postove prije nego sam se ulogirao i ljudi pisu kako vjezbaju s diskom vani ,skacu,trce. Svaka cast majstore. Ja sam sprintao i zakucavao na kos netom prije operacije. Nebitno. mozda je ovaj post postao kompliciran.
Zapamtite taj kanal.
Zapamtitte da sami donesete odluku.
Ostalo je nebitno.

Nakon operacije dobijete pojas.....morate sami odluciti kada cete ga skinuti. Slusajte svoje tijelo. Nemojte slusati ni mene ni onih 25 neurokirurga,fizioterapeuta ili kiroprakticara koje ste posjetili......

sretno svima!
sanlitun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:08   #1558
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
Poz
imam 30god i nalaz MR je pokazao protruziju diska L5S1 od 9mm
Neurokirurg savjetuje operaciju sto meni neodgovara zbog gubitka posla.... kredit.... itd.
do sad sam radio fizikaliju i napokon sam dobio fini posao koji cekam vec 10god....

Pokočilo me, ledja i desna noga, odmah sam uzeo sam godisnji i na preglede, 2tj sam lezao i maaaalo se smirilo i odem danas na posao, ali laganica.... otisao u banku.... malo na kompu i dok sam dosao doma bol se pojacala za 5x
Nepodnosljivo... Ledja i strašan grč desne noge...
Pijem zaldijare analgine brufene normabele i primam blokade, ali bol nepopušta.... Pola 4h.... nespavam...

Ima tko kakav savjet kako izdržat jos koji mjesec?
Potpisujem Morena Topla preporuka Dr Bućana i cijelog Ligament tima. Privatna poliklinika, tako da se pripremi da će koštati, ali spašavaju sve što se spasiti da
Meni su izletila 2 diska, jedan bio 9mm ili čak više ako se ne varam (zaboravila sam već).... Došla sam kod njega, bez previše nade....
Godina dana. Nenormalni bolovi, kljukanje Diclacom duo (preporučam, odlična tableta za bolove u leđima), gledajući iz današnje perspektive - nemam blage veze kako sam izdržala.
Sada opet treniram, ispravila sam se, vratila normalnom životu, odlazim kod njega trenutno 2-3x mjesečno, ali to je više neki moj strah nego potreba, iskreno....
Operacija mi s tadašnje 23g ZAISTA nije trebala, tako da sam im zahvalna do neba što su me ispeglali i vratili nazad na treninge

Što se tiče svih ostalih mišljenja fizijatara (a tražila sam ih nekoliko), svi su me slali na operaciju ili mi pokušavali uvaliti neke terapije za ogromne pare (tipa Sv Katarina s tom svojom "ajmo-testirati-u-čem-je-problem-injekcijom" ili Naftalan gdje su mi rekli da bi mogla završiti u kolicima napravim li neki nagli pokret )

Sve u svemu, moj savjet ti je da ne čekaš da ti padne stopalo, jer si tek tad u problemima....

P.S. Kaj se tiče sjedenja za kompom - PILATES LOPTA!!!
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:45   #1559
Quote:
sanlitun kaže: Pogledaj post
bok svima,

Imao sam protruziju.Operiran endoskopski prije nekoliko mjeseci. gdje?nebitno. kakvo je stanje nakon operacije? nebitno.

Sto je bitno? Bitno je da je moj slucaj drugaciji od vaseg. Nisam citao forume ,nista ,kada sam donio odluku za operaciju. Rasprave oko toga treba li operacija ili ne su bezveze. Gubitak vremena. Odlasci kod 10 doktora po misljenje besmisleni. Neurokirirg operira , fizioterapeuti i kiroprakticari tretiraju. Svi oni prodaju svoju struku.

U praksi stvar je vrlo jednostavna. Nekakve mjere koliko je disk izasao,milimetri, razni parametri sve to pada u vodu. Tvoj kanal je mozda duplo uzi ili siri od mojeg i price kako iznad 5,6 mm treba operirati su gluposti. Zaboravite to.

Nisam pametnjakovic, samo vas pokusavam nagovoriti da sami donesete odluku. Ili si ziheras ili volis rizike i sranja. Tko riskira taj profitira ili izgubi ponekad i sve. Ziherasi ce trpiti, ici na terapije,traziti 35 misljenja, potrositi pare i pare na terapije i ne maknu se s mjesta. Onaj tko riskira s operacijom taj ide u totalnu dubiozu ili u skoro totalni relief. Sve je na vama. Ovaj doktor je dobar,ovaj nije. To su gluposti. Gluposti su i nekakve kompresije ili kiroprakticari koji ce vam vratiti disk unutra. Ovojnica oko diska je pukla zbog djelovanja sile ,sadrzaj je iscurio van. To je mehanicko ostecenje. Na vama je koliko vas smeta. Ako sjedite u uredu i koji put vas boli,trne noga i ostalo nikakva operacija se ne preporuca. Kod esktruzije operacija je nuzna. Sve ostalo su individualni slucajevi.

Skicnuo sam malo neke postove prije nego sam se ulogirao i ljudi pisu kako vjezbaju s diskom vani ,skacu,trce. Svaka cast majstore. Ja sam sprintao i zakucavao na kos netom prije operacije. Nebitno. mozda je ovaj post postao kompliciran.
Zapamtite taj kanal.
Zapamtitte da sami donesete odluku.
Ostalo je nebitno.

Nakon operacije dobijete pojas.....morate sami odluciti kada cete ga skinuti. Slusajte svoje tijelo. Nemojte slusati ni mene ni onih 25 neurokirurga,fizioterapeuta ili kiroprakticara koje ste posjetili......

sretno svima!
potpisujem!
sve isto ko i ti...
širine, dužine, metode, lijevo, desno. doktor ovaj doktor onaj. who cares, booooli! kvaliteta života nula bodova bez obzira koliko se trudiš ignorirat bol. koji doktor? onaj koji ti je ulio povjerenje, koji ti je sjeo na prvu.
mehanički problem se može riješiti samo mehaničkim putem. i to je 50%. onih drugih 50% je na tebi/vama.
good luck svima
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 21:48   #1560
Odlican video za nas krizoboljce :-)
Low Back Pain: https://youtu.be/BOjTegn9RuY

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.