Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 18:19   #81
Quote:
No__Name kaže: Pogledaj post
A demo mature za višu razinu matematike mi izgleda prelagano. Ako će to zaista tako biti ja sam najsretnija osoba na planeti!
aj super da ima i takovih

ja isto koristim ovaj SHARP-ov kalkulator i odličan mi je a za ovaj "Svemogući Casio" sumnjam da će se smjet koristit mislim nisu glupi da to dopuste,a i sam Sirovatka je matematičar pa će vjerojatno zabranit

iiii da,ja kod kuće imam (tj.naručila sam) Matematika za državnu maturu-viša razina (zbirka zadataka),autor Ivica Bagoje,izdavačka kuća HINUS (knjiga je zelene boje s nekom bubom na naslovnici)...pa da vas pitam jel ju tko još ima i jel dobra???
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:30   #82
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
aj super da ima i takovih

ja isto koristim ovaj SHARP-ov kalkulator i odličan mi je a za ovaj "Svemogući Casio" sumnjam da će se smjet koristit mislim nisu glupi da to dopuste,a i sam Sirovatka je matematičar pa će vjerojatno zabranit

iiii da,ja kod kuće imam (tj.naručila sam) Matematika za državnu maturu-viša razina (zbirka zadataka),autor Ivica Bagoje,izdavačka kuća HINUS (knjiga je zelene boje s nekom bubom na naslovnici)...pa da vas pitam jel ju tko još ima i jel dobra???
A koja je cijena te knjige?
No__Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:33   #83
90 kn
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:34   #84
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
aj super da ima i takovih

ja isto koristim ovaj SHARP-ov kalkulator i odličan mi je a za ovaj "Svemogući Casio" sumnjam da će se smjet koristit mislim nisu glupi da to dopuste,a i sam Sirovatka je matematičar pa će vjerojatno zabranit
zakaj se nebi smel koristiti?
kalkulator piše među stvarima koje moraš imati na maturi

eventualno nebi dopustili da imaš mrcine tipa hp 50, di moš memorirati sve i svašta, al ak te paze profesori iz recimo tjelesnog i povijesti, kurac se oni kuže u kalkulatore

btw., za svemoćni casio, niš ti ne vrijedi da ti računa nepoznanicu kad ionak većinu bodova donosi postupak, a ne rješenje
Eventualno ti koristi u zadatkima di usput moraš izračunati neku jednadžbu. I to više na fiziki neg na matematiki.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:39   #85
pa ono...ovdje ste govorili kak može rješit 3/4 niže razine i pola zadataka na višoj...po meni bi bilo nepravedno da dopuste

ali kao što si i rekao kod zadataka s postupkom ne može pomoći,tak da neam pojma
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:39   #86
da vas pitam, jel postoji neki software za racunanje rjesenja matematickih jednadzbi s vise nepoznanica?
__________________
No pain, no gain.
_ares_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:41   #87
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
aj super da ima i takovih

ja isto koristim ovaj SHARP-ov kalkulator i odličan mi je a za ovaj "Svemogući Casio" sumnjam da će se smjet koristit mislim nisu glupi da to dopuste,a i sam Sirovatka je matematičar pa će vjerojatno zabranit

iiii da,ja kod kuće imam (tj.naručila sam) Matematika za državnu maturu-viša razina (zbirka zadataka),autor Ivica Bagoje,izdavačka kuća HINUS (knjiga je zelene boje s nekom bubom na naslovnici)...pa da vas pitam jel ju tko još ima i jel dobra???
Ček, ček, ček, nisi quotala sliku pa se ne važi
Evo, napravim ja umjesto tebe

Quote:
black10 kaže: Pogledaj post
Ja imam ovaj i ful je jednostavan za koristiti.

Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:42   #88
hahahahahahahhaaha...eto hvala ti
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:43   #89
Matermatika mi je uz fiziku najmrži predmet na planeti, ali nadam se da ću uspješno riješiti. Bilo bi pravednije kada bi zabranili digitrone sa puno funkcija, iako i ja imam Casia
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:54   #90
9. Koliko je 12.5 sati?

A. 12 sati i 5 minuta
B. 12 sati i 15 minuta
C. 12 sati i 30 minuta
D. 12 sati i 50 minuta

ovo mi je najjači zadatak s niže razine

niža razina bi trebala biti test za završetak osnovne, a ne gimnazije
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:03   #91
ja ne vjerujem malo mi je prevelika razlika između niže i više razine matke...mislim,nižu može moja baka riješit koja ima samo 2 razreda osnovne (kalkuliram) a visoka je jedan od najtežih testova na maturi
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:04   #92
Ogromna je razlika između niže i više razine. Ne znam koliki je broj prijavljenih za koju razinu ali ovi koji su prijavili osnovnu ne bi trebali imati problema, gradivo je smiješno, čak i meni kojoj je matka slaba točka zato je viša razina...zeznutija.
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:07   #93
mislim da se oko 48% prijavilo za višu razinu...tako sam nešto načula
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:10   #94
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
mislim da se oko 48% prijavilo za višu razinu...tako sam nešto načula
K vragu, to je mnogo ljudi. Ali tješim se da neće svi na moj(e) fax(eve)
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:28   #95
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
aj super da ima i takovih

ja isto koristim ovaj SHARP-ov kalkulator i odličan mi je a za ovaj "Svemogući Casio" sumnjam da će se smjet koristit mislim nisu glupi da to dopuste,a i sam Sirovatka je matematičar pa će vjerojatno zabranit

iiii da,ja kod kuće imam (tj.naručila sam) Matematika za državnu maturu-viša razina (zbirka zadataka),autor Ivica Bagoje,izdavačka kuća HINUS (knjiga je zelene boje s nekom bubom na naslovnici)...pa da vas pitam jel ju tko još ima i jel dobra???
imam ja ..pa dobra je zbirka..mislim, nisam puno rješavala, meni teško, kad pol toga nisam učila u školi :/ dosta zadataka je koji su bili na probnoj, iz oglednih primjeraka itd.

za višu je prijavljeno nešto više od 10000 ljudi
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:35   #96
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
K vragu, to je mnogo ljudi. Ali tješim se da neće svi na moj(e) fax(eve)
a mene to baš tješi...jer sam prvo čula da ih je smao 20% -.-'' i ondak sam se ukakila da su to svi oni lumeni za matku i da ću ja jadna sa bijednom dvojčicom iz škole bit među zadnjima
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:37   #97
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
a mene to baš tješi...jer sam prvo čula da ih je smao 20% -.-'' i ondak sam se ukakila da su to svi oni lumeni za matku i da ću ja jadna sa bijednom dvojčicom iz škole bit među zadnjima
ovo mi zvuči poznato matka mi je slaba točka i prošle god. sam bila uvjerena da cu imati 0 bodova na prijemnom. Ali srećom, bila sam u krivu. Oba puta pređoh prag i nije bilo teško. Sreća me služila ove godine se bojim onih zadataka sa postupkom možda smo buduće kolegice
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:39   #98
Quote:
Jacqueline7 kaže: Pogledaj post
a mene to baš tješi...jer sam prvo čula da ih je smao 20% -.-'' i ondak sam se ukakila da su to svi oni lumeni za matku i da ću ja jadna sa bijednom dvojčicom iz škole bit među zadnjima
+1
ako i bude 2
loliipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:42   #99
eeeee, el neko zna koi je neki najnajnajnoviji kalkulator (ma ja kažem digitron ), može riješit apsolutno sve, friško izašao, dođe nekih 300 kn?
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:44   #100
Quote:
loliipop kaže: Pogledaj post
+1
ako i bude 2
hahahahahaha carice to si vec bila napisala

Zadnje uređivanje Jacqueline7 : 22.03.2010. at 19:53.
Jacqueline7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.