Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

Pogledaj rezultate ankete: Je li ovo kraj vladavini Mamićevih?
DA 84 50.00%
NE 84 50.00%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 10:25   #1
Post BBB pozivaju na potpuni bojkot: Zahtijevamo neopozivu ostavku Zdravka Mamića!




Priopćenje navijača Dinama


Nakon vijećanja kojem su prisustvovali svi relevantni predstavnici registriranih udruga Dinamovih navijača donijeli smo sljedeće zaključke i odluke:

1. Zahtijevamo neopozivu i neodgodivu ostavku Zdravka Mamića kao neprikosnovenog vladara kluba s kojim se više ne možemo poistovjetiti i kojeg ne priznajemo kao naš NK Dinamo. Još jednom ponavljamo sve zahtjeve i argumente koje je ova Udruga iznijela pred dotičnog u rujnu 2008. godine (vidi Prilog 1.). Također, tražimo ostavku kompletnog Izvršnog odbora i uprave kluba, kao i razriješenje dužnosti i odlazak svih mogućih Mamićevih trabanata koje je on za svoje vladavine instalirao u klub.

2. Tražimo hitnu javnu raspravu o Statutu i ustroju Udruge građana NK Dinamo Zagreb na kojoj ćemo iznijeti vlastite prijedloge za preustroj kluba i povratak identiteta prihvatljivog svim njegovim navijačima. Isto tako, tražimo i hitno očitovanje nadležnih ministarstava, državnih i gradskih institucija o poslovanju i legalnosti sadašnje Udruge građana NK Dinamo Zagreb.

3.Pozivamo sve navijače i simpatizere Dinama, Bad Blue Boyse i sve građane Zagreba i Hrvatske na potpuni bojkot svih domaćih i gostujućih utakmica kluba koji je nekad bio svehrvatska Svetinja, a danas je privatna svojina obitelji Mamić, koja služi isključivo i samo njima te njihovim financijskim i drugim interesima. Pokažimo tako svoju ustrajnost i stanimo ujedinjeni protiv primitivne tiranije Zdravka Mamića i njegovih poslušnika.

O svim daljnjim akcijama javnost će biti obaviještena putem medija. Ovo je samo prvi korak u našoj nikad odlučnijoj borbi za povratak našeg voljenog Dinama svojim navijačima.

Ili mi ili on! Dinamo Svetinja!





Prilog priopćenju


Dragi gospodine Mamiću, Ogorčeni apsolutno neprihvatljivim načinom na koji vi i aktualna uprava vodite NK Dinamo, mi - navijači okupljeni oko Udruge navijača Dinama, zahtijevamo bezuvjetnu i neopozivu ostavku kompletnog Izvršnog odbora NK Dinamo, počevši od predsjednika Mirka Barišića i vas kao izvršnog dopredsjednika te raspuštanje stručnog stožera na čelu sa sportskim direktorom Zoranom Mamićem i prvim trenerom Brankom Ivankovićem.

Uz bezbroj sitnijih primjedaba, navest ćemo samo krupnije i nama navijačima neoprostive skandale i gafove koje smo saželi u nekoliko cjelina:

1. Totalno srozavanje imidža Dinama kao zagrebačkog – gospodskog i hrvatskog – nacionalnog kluba čemu su najviše pridonijeli vaši nevjerojatno primitivni ispadi u javnosti, šakački obračuni, samovoljno uprezanje Dinama – hrvatske svetinje u političke zakulisne igre predizbornom podrškom samo jednoj stranci, zagovaranje regionalne ex-jugoslavenske lige, prijateljska utakmica s OFK Beogradom, neprofesionalno i nedolično ponašanje igrača na utakmicama i izvan njih; nepozdravljanje navijača, odbijanje komunikacije s medijima, pokazivanje srednjeg prsta vlastitim i stražnjice suparničkim navijačima, odlasci u narodnjačke klubove…

2. Stalno obmanjivanje i besramno laganje vlastitim navijačima. Od nuđenja ostavke ukoliko se ne osvoji prvenstvo 2004/05, da biste na kraju ostali na pozicijama iako je ta godina značila i najveći debakl u klupskoj povijesti, preko nekoliko obećanja da će cjelokupno klupsko rukovodstvo podnijeti ostavke u slučaju da se ne dočeka proljeće u Europi, pa do stalnih obećavanja da se igrači neće prodavati i izigravanja tih obećanja. Najeklatantniji primjer je onaj s Lukom Modrićem za kojeg ste spektakularno obećali da će predvoditi Dinamo u europskoj sezoni 2008/09, a svi znamo gdje Luka danas igra. Zadnje obećanje da više nikog ne želite prodavati je obično demagoško mazanje očiju, naime, sada više niti nemate koga za prodati, iako bismo mi voljeli da ih rasprodate sve... Unatoč vašim konstantnim najavama da stvarate europski i atomski Dinamo, naš je klub postizao uglavnom skandalozne rezultate u Europi gdje je tijekom vašeg mandata Dinamo pao za preko 50 mjesta na klupskim ljestvicama UEFE, a u ključnom, trećem pretkolu Lige prvaka u 10 utakmica ubilježio 10 poraza.

3. Katastrofalna sportska politika kluba i sukob interesa u kojem vi – vlasnik menadžerske agencije za prodaju igrača, vodite klub, bez obzira na kozmetičke promjene na čelu vaše agencije. Zatim rasprodaja igrača najviše kvalitete i dovođenje jeftinih stranaca koji jednostavno nisu klasa za Dinamo ili su praktički poluinvalidi načeti ozbiljnim ozljedama. Kolika je razlika između prodanih i kupljenih igrača najbolje znate vi, svaki put kada pogledate svoj bankovni račun. A svemu ovome pridodali bi i nelogične, učestale smjene trenera koji su ionako samo vaše marionete bez ikakvog upliva u strateškim klupskim odlukama.

4. Vaše skandalozne, šizofrene izjave i postupci upereni direktno protiv Dinamovih navijača. Izjave poput one da smo mi instruirani Srbi i Muslimani koji žele srušiti Dinamo i Hrvatsku, ili recimo one da biste s Torcidinom podrškom jurišali na vrh svijeta, pa do one po kojoj naša Udruga broji svoje zadnje dane. Sve je kulminiralo skandaloznom najavom zabrane ulaska gledatelja na stadion na utakmici protiv Rijeke, što je doista slučaj bez presedana u svjetskoj nogometnoj povijesti.

5. Diktatorsko, apsolutističko upravljanje klubom u kojem je poslušnost jedina bitna kvaliteta prema kojoj birate suradnike. Nogomet je danas business kao svaki drugi i uz takvo kratkovidno i ograničeno ponašanje, Dinamo nema nikakve šanse postati respektabilan klub dok god vi njime vladate.

6. Pretvaranje Dinama, svehrvatske svetinje u privatnu prćiju obitelji Mamić i činjenica da sebe stalno gurate u prvi plan u tolikoj mjeri da danas velika većina javnosti poistovjećuje Zdravka Mamića i Dinamo, što je s obzirom na vaš imidž, pogubno. Posljedica toga su između ostalog i otužno prazne tribine Maksimira čak i na utakmicama od velikog značaja za naš klub (Shaktar, Sparta, Hajduk).

Mi ne navijamo za Zdravka Mamića nego za klub slavne povijesti koji je postojao prije vas, a postojat će i nakon vas. Zato od vas tražimo da bezuvjetno odstupite, inače ćemo biti prisiljeni na borbu svim legalnim sredstvima što uključuje peticije, javne skupove i sve legalne oblike borbe.

Dakle gospodine Mamiću, smatramo da ste odavno potrošili sve kredite koje ste imali među navijačima Dinama, a bilo ih je mnogo, i još jednom ponavljamo; tražimo prije svega vašu ostavku, a onda i ostavku svih vaših trabanata i jataka u klubu.

Zbogom!

Zadnje uređivanje Nimoy : 11.08.2010. at 11:58.
DinamoBBB is offline  
Old 11.08.2010., 10:31   #2
Nebreš povečat sliku?
__________________
S poda nemožeš pasti!!!
Modrić is offline  
Old 11.08.2010., 10:32   #3
Quote:
Modrić kaže: Pogledaj post
Nebreš povečat sliku?
Budu je admini umanjili

Malo sam se prešo
DinamoBBB is offline  
Old 11.08.2010., 10:41   #4
Sliku treba ''malčice'' smanjiti.
Inače BBB!
Treba ustrajati.
Ili - ili.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 11.08.2010., 11:08   #5
Uf, kada je jedan od argumenata u PRVOJ i najvažnijoj točki utakmica s OFK Beogradom i kada se spominje srozavanje imidža kluba, BBB su sigurno prava grupa ljudi da nekoga proziva. Sav sam se naježio od od vašeg utjecaja i snage.
Grupa Queen is offline  
Old 11.08.2010., 11:30   #6
Još niste skužili da ovom nogometu gledatelji (pa ni navijači) nisu potrebni?
__________________
The truth is more important than the facts. - Frank Lloyd Wright
#GNU.Terry.Pratchett
jedan_od_dvojice is offline  
Old 11.08.2010., 11:37   #7
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Uf, kada je jedan od argumenata u PRVOJ i najvažnijoj točki utakmica s OFK Beogradom i kada se spominje srozavanje imidža kluba, BBB su sigurno prava grupa ljudi da nekoga proziva. Sav sam se naježio od od vašeg utjecaja i snage.
ivan_p is offline  
Old 11.08.2010., 11:39   #8
Quote:
jedan_od_dvojice kaže: Pogledaj post
Još niste skužili da ovom nogometu gledatelji (pa ni navijači) nisu potrebni?

Čekali smo tebe da nas prosvijetliš.

Nadam se da ce uz taj bojkot krenut dobro osmišljenja akcija, jer teško da i može biti planirana, pošto je bojkot dogovoren u par dana. Samo legalnim sredstvima pa makar trajalo i 5 godina.
__________________
Nikad nebuš hodal sam!
sego is offline  
Old 11.08.2010., 11:41   #9
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Uf, kada je jedan od argumenata u PRVOJ i najvažnijoj točki utakmica s OFK Beogradom i kada se spominje srozavanje imidža kluba, BBB su sigurno prava grupa ljudi da nekoga proziva. Sav sam se naježio od od vašeg utjecaja i snage.
Zapravo, ovo je prilično dobro odrađeno...
Zajebimo sad prilog, koji je ionak od prije dve godine, tri točke novog priopćenja su suvisle, razumljive, kratke, dovoljno dobro objašnjene....s time da je točka 2 praktično najbitnija...

A i boysi nisu rekli "mi bojkotiramo", rekli su "pridružite nam se u bojkotu", kaj je isto OK, neko je moral pozvat ljude da konačno odjebu NK Mamić, obzirom da se ni ti ni ja nismo ubili od pozivanja i organiziranja, dobro da su oni, kakvi god bili.

Osim toga, politika ovog konačno odjebava, i ovaj put bi moglo bit nekaj.

Kaj bi meni puno značilo nakon 5 godina.
Santana is offline  
Old 11.08.2010., 11:47   #10
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Zapravo, ovo je prilično dobro odrađeno...
Zajebimo sad prilog, koji je ionak od prije dve godine, tri točke novog priopćenja su suvisle, razumljive, kratke, dovoljno dobro objašnjene....s time da je točka 2 praktično najbitnija...

A i boysi nisu rekli "mi bojkotiramo", rekli su "pridružite nam se u bojkotu", kaj je isto OK, neko je moral pozvat ljude da konačno odjebu NK Mamić, obzirom da se ni ti ni ja nismo ubili od pozivanja i organiziranja, dobro da su oni, kakvi god bili.

Osim toga, politika ovog konačno odjebava, i ovaj put bi moglo bit nekaj.

Kaj bi meni puno značilo nakon 5 godina.
Sorry, ali poziv na bojkot od strane koja na svakom europskom gostovanju radi nerede i na taj način direktno šteti ugledu i statusu kluba, poziv na bojkot zato jer to Mamić radi je meni licemjeran. Što BBB ne bi trebalo previše dirati jer većina njih ni ne zna što znači riječ "licemjeran". BBB ionako samo traže priliku za neki fajt, bilo šakački bilo psihološki. Oni pričaju o srozavanju ugleda i nestanku identiteta? Oni? Tko o čemu, kurva o poštenju.
Grupa Queen is offline  
Old 11.08.2010., 11:50   #11
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Sorry, ali poziv na bojkot od strane koja na svakom europskom gostovanju radi nerede i na taj način direktno šteti ugledu i statusu kluba, poziv na bojkot zato jer to Mamić radi je meni licemjeran. Što BBB ne bi trebalo previše dirati jer većina njih ni ne zna što znači riječ "licemjeran". BBB ionako samo traže priliku za neki fajt, bilo šakački bilo psihološki. Oni pričaju o srozavanju ugleda i nestanku identiteta? Oni? Tko o čemu, kurva o poštenju.
evo ovdje vidite fin primjer internet klauna kojem jos zuji u glavi od cvegera iz osnovne i koji jos uvjek pati da ga nisu birali nikad kad se igro nogomet neg je moro stajat sa strane i pisat lektire drugima.....

daj odi drkat na barcu
jägermeister is offline  
Received Infraction
Old 11.08.2010., 11:52   #12
Quote:
jägermeister kaže: Pogledaj post
evo ovdje vidite fin primjer internet klauna kojem jos zuji u glavi od cvegera iz osnovne i koji jos uvjek pati da ga nisu birali nikad kad se igro nogomet neg je moro stajat sa strane i pisat lektire drugima.....

daj odi drkat na barcu
asr crew is offline  
Old 11.08.2010., 11:53   #13
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Sorry, ali poziv na bojkot od strane koja na svakom europskom gostovanju radi nerede i na taj način direktno šteti ugledu i statusu kluba, poziv na bojkot zato jer to Mamić radi je meni licemjeran. Što BBB ne bi trebalo previše dirati jer većina njih ni ne zna što znači riječ "licemjeran". BBB ionako samo traže priliku za neki fajt, bilo šakački bilo psihološki. Oni pričaju o srozavanju ugleda i nestanku identiteta? Oni? Tko o čemu, kurva o poštenju.
BBBe se ionak dira, pišu se posebni zakoni za njih, jebote, ko za vrijeme aparthejda...većina tih dečkiju je cijenu platila.

Jesi se ti ubio od pozivanja ljudi na bojkot? Ti, koji si čist ko suza? Jel se ko drugi ubio od toga?

Sad zato kaj boysi nisu ko jebene čirlidersice koje u slobodno vrijeme idu na natjecanja u spelovanju, nemaju pravo nikaj reć?

Na kraju krajeva, boysi su grupa, to smo prošli tisuću puta, tam ima i ovakvih i onakvih, individualizaciju krivnje, lijepo prosim.

Ko u slučaju Mamića. On je individua, i kriv je. I vrijeme je da odjebe.

Da smo mi svi drugi za kaj, već bi se davno skupili i tu sramotu išli riješit. Jer je to takva mrljetina u povijesti kluba i gradskog sporta da to jednostavno nije normalno. A tek se budu vidjeli pravi razmjeri te mrljetine.

Al, eto, mi smo ko čirlidersice koje u slobodno vrijeme idu na natjecanje u spelovanju. I zato nemoj srat.
Santana is offline  
Old 11.08.2010., 11:59   #14
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
BBBe se ionak dira, pišu se posebni zakoni za njih, jebote, ko za vrijeme aparthejda...većina tih dečkiju je cijenu platila.

Jesi se ti ubio od pozivanja ljudi na bojkot? Ti, koji si čist ko suza? Jel se ko drugi ubio od toga?

Sad zato kaj boysi nisu ko jebene čirlidersice koje u slobodno vrijeme idu na natjecanja u spelovanju, nemaju pravo nikaj reć?

Na kraju krajeva, boysi su grupa, to smo prošli tisuću puta, tam ima i ovakvih i onakvih, individualizaciju krivnje, lijepo prosim.

Ko u slučaju Mamića. On je individua, i kriv je. I vrijeme je da odjebe.

Da smo mi svi drugi za kaj, već bi se davno skupili i tu sramotu išli riješit. Jer je to takva mrljetina u povijesti kluba i gradskog sporta da to jednostavno nije normalno. A tek se budu vidjeli pravi razmjeri te mrljetine.

Al, eto, mi smo ko čirlidersice koje u slobodno vrijeme idu na natjecanje u spelovanju. I zato nemoj srat.
Tko im kaže da nemaju pravo ništa reći? Pa već 20 godina oni stalno nešto govore, ubili su se više od govorenja i ukazivanja na pravi put iako sami ničime nisu pokazali da su ozbiljna grupa ljudi sa pozitivnim namjerama. Neka izdaju svaki dan priopćenja, pa barem sam ja za apsolutnu demokraciju i slobode, ali imam i ja slobodu da ih nazovem licemjerima i da kažem kako njihove riječi nemaju ama baš nikakvu težinu.

I nemoj misliti da sad tu opet namjerno kontriram svemu jer je na ovom podforumu itekako dokumentirano moje pljuvanje i po Mamiću i po BBB i to bez ikakve promjene mišljenja. Nije samo bitno da li se Mamića proziva ili ne, bitno je tko ga proziva i na koji način. Bojkot? Pa ja ih bojkotiram i jedne i druge već sigurno 6-7 godina.
Grupa Queen is offline  
Old 11.08.2010., 12:04   #15
Bojkot je odlična ideja i konačno se krenulo u to No, za kraj Mamićevih potrebna je ipak država...
mark my words is offline  
Old 11.08.2010., 12:04   #16
Quote:
jägermeister kaže: Pogledaj post
evo ovdje vidite fin primjer internet klauna kojem jos zuji u glavi od cvegera iz osnovne i koji jos uvjek pati da ga nisu birali nikad kad se igro nogomet neg je moro stajat sa strane i pisat lektire drugima.....

daj odi drkat na barcu




pridružujem se Boysima u ovim nastojanjima i želim što hitniji odlazak Mamića iz Dinama...
mitch is offline  
Old 11.08.2010., 12:05   #17
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Sorry, ali poziv na bojkot od strane koja na svakom europskom gostovanju radi nerede i na taj način direktno šteti ugledu i statusu kluba, poziv na bojkot zato jer to Mamić radi je meni licemjeran. Što BBB ne bi trebalo previše dirati jer većina njih ni ne zna što znači riječ "licemjeran". BBB ionako samo traže priliku za neki fajt, bilo šakački bilo psihološki. Oni pričaju o srozavanju ugleda i nestanku identiteta? Oni? Tko o čemu, kurva o poštenju.
Lepi, nemoj da te ovde verbalno masakriram ko Einstein dresiranu čimpanzu u primjenjenoj fizici.

Da, BBB rade nerede, kao i velika većina europskih navijačkih grupa. Koliko hoćeš youtube linkova s neredima? 10? 100? 1000?

A ti meni daj jedan link sa snimkom gdje čelnik nekog europskog nogometnog kluba pred kamerama psuje majku novinarima, prijeti, kune se u vlastitu djecu i znaš već što Našmrikani radi.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Old 11.08.2010., 12:06   #18
Quote:
jägermeister kaže: Pogledaj post
koji jos uvjek pati da ga nisu birali nikad kad se igro nogomet neg je moro stajat sa strane i pisat lektire drugima.....
alo momak, on sam rješava utakmice! nemoj se s tim zajebavat.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Old 11.08.2010., 12:07   #19
bojkot je promašaj,prosvjedi bi nes znacili al ovo..
 
Old 11.08.2010., 12:08   #20
Ponavljam svoj post sa Mamić topica:
Svaka čast odluci, ali u svjetlu svih trenutačnih događaja i izgledne političke likvidacije do sada protežiranih Daltona, ovaj zadnji dio o bojkotu je suvišan i šteti samo Dinamu. Nit mu je ikada do sada škodio kao sredstvo, a ko što sam već i rekao, ono malo Dinamovih igrača sa srcem i koji su pozivali za vrijeme utakmica navijače na potporu poput Cufrea, izgubit će i zadnji motiv.
Mamić zbog vlastitih postupaka (iako to nikada neće priznati) gubi sponzore, Vlada i Predsjednik najavili su obračun putem pritiska na njegove financije, odlična je inicijativa za objelodanjivanje misterije oko udruge koja je organizirana tako da Zdravko ima neograničenu i beskonačnu moć. I tu treba tražiti potporu, pritiskati i tjerati institucije da rade svoj posao, kad već institucije pokazuju nekakvu dobru volju. I tu treba gubiti energiju, ići na razgovore, legitimirati NAPOKON i navijačku Udrugu/Udruge kao kulturne i civilizirane organizacije koje imaju što konstruktivno za reći. I kod predsjednika ići, on barem prima sve i svakoga.
Ali gubiti energiju na bojkot - NE.
Nije moguće da Udruga/e od tisuća članova ne mogu smisliti ništa drugo nego uvijek jedno te isto, niti se organizirati tako da predstavnici traže razgovore s nadležnima i da se provode različite druge akcije. Koje su pri tom i najavljene...
štancer is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.