Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 01:22   #1
Question Bol u plućima

Evo imam ovaj problem, u depresiji sam vec tjedan dana...znaci imam 17 godina...pusio sam 2 godine plavi walter i pred nekoliko dana sam uvukao i pocelo me boliti desno plucno krilo...jako sam se zabrinuo, prakticki za najgore i prestao sam pusiti, vec 5 dana ne pusim...ali molim vas jedan savjet, svaki put kada samo dim uzmem, taj dio pluca opet pocne boljeti...jeli moguce da je to rak..?

mama mi je medicinska sestra, neznam dali me strasi, ali rekla mi ne da su joj vec trojica s 19 godina s rakom pluca dosla...jeli moguce?

Mislim istina je da kada te ovakvo nesto uhvati tek onda shvatis koliko zivot znaci....

Uglavnom.... nisam pusio 5 dana, ni dima uzeo...i uzeo sam samo dim..i opet me boli taj dio pluca...jeli moguce stvarno da je rak ili sam previse zabrinut?

Molim vas za savjet i bez onih ti si samo ufurani klinac, netrebaju mi takvi komentari trenutno..ne zelim mami takvo nesto rec iovako je zivcana...
Infection is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 14:49   #2
Smile

Quote:
Infection kaže: Pogledaj post
Evo imam ovaj problem, u depresiji sam vec tjedan dana...znaci imam 17 godina...pusio sam 2 godine plavi walter i pred nekoliko dana sam uvukao i pocelo me boliti desno plucno krilo...jako sam se zabrinuo, prakticki za najgore i prestao sam pusiti, vec 5 dana ne pusim...ali molim vas jedan savjet, svaki put kada samo dim uzmem, taj dio pluca opet pocne boljeti...jeli moguce da je to rak..?

mama mi je medicinska sestra, neznam dali me strasi, ali rekla mi ne da su joj vec trojica s 19 godina s rakom pluca dosla...jeli moguce?

Mislim istina je da kada te ovakvo nesto uhvati tek onda shvatis koliko zivot znaci....

Uglavnom.... nisam pusio 5 dana, ni dima uzeo...i uzeo sam samo dim..i opet me boli taj dio pluca...jeli moguce stvarno da je rak ili sam previse zabrinut?

Molim vas za savjet i bez onih ti si samo ufurani klinac, netrebaju mi takvi komentari trenutno..ne zelim mami takvo nesto rec iovako je zivcana...
bok!! evo ovako bol u plucnom krilu ili opčenito plucima moze biti uzrokovana plučnim bolestima,kao sto su pleuritis,astma,rak pluca itd.kao sto rekoh rak je jedan od simptoma kod raka pluca al ipak mislim da se ne radi tu o raku pluca jer da je to rak pluca imao bi jake bolove u plucma i stezanje i kad ne pušiš nemas razloga za brigu jedino ako si jako pod stresom i u depresiji zbog tog jednostavno napravi preglede: izvadi kompletnu krvnu sliku,obavi rtg pluca,ili bronhoskopiju i vidit ces rezultate od nalaza! netrebas se brinuti jer da je to rak onda bi te taj dio pluca bolio i kad ne pusis!
dr.opče med is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:00   #3
U tom slucaju hvala puno, drago mi je da sam se ipak bezveze brinuo
Infection is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:01   #4
Dr. opće medicine koji piše opče i plučnim i netrebaš?
Broken Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:02   #5
rak pluca mozes imati i bez da osjetis ikakvu bol u tom predjelu..... nisam doktor, ali vrlo malo vjerojatno da se ovdje radi o tako necemu..... (a ovo sto ti je mama rekla, moze biti istina, ali izrecena s namjerom da te malo zastrasi kako bi prestao pusiti).....

to sto te boli moze biti od fizickog napora neke vrste, stresa, viroze/gripe, ..... kao sto ti je dr opce medicine savjetovao....krvna slika i rentgen pluca, oboje u jednom danu gotovo...od svojeg doktora opce medicine (ne ovog ovdje ) zatrazi uputnicu za vadjenje krvi (usput napravi i pretragu urina, kad se vec radi u istom laboratoriju) i za rtg pluca..... rezultati isti ili sljedeci dan, odnosno ako ides privatno odmah.... moze biti nista, a moze biti nesto, svakako odi provjeri i razrijesi dilemu....
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:05   #6
ocu, hvala D
Infection is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:50   #7
Mene je dok sam pušila, boljelo i stezalo u plućima, a bilo je sve u redu s njima. Kad sam prestala pušiti, prestale su i te tegobe.

Moj ti je savjet da prestaneš pušiti jer ti to u životu zbilja nije potrebno.
I svakako posjeti liječnika.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:59   #8
Quote:
dr.opče med kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh rak je jedan od simptoma kod raka pluca ....
Daj zezaš me!
Quote:
netrebas se brinuti jer da je to rak onda bi te taj dio pluca bolio i kad ne pusis!
Nije bol ta koja nužno mora biti prisutna, posebno u početku. Normalno da ne mora biti ništa i da nije potrebno paničariti, ali ako postoji ikakva sumnja (na bilo što) onda će otići na pregled ionako.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 02:07   #9
I ja sam kao mladji imao takvih problema a tad nisam pusio. Otisao doktoru i rekli mi da sam se naglo razvio i da je to zbog toga, tako da je to moguci slucaj i kod tebe. A i vrlo vjerovatno sto je netko vec spomenuo da si se naprezao ili dizao nesto teze pa te i zbog toga boli.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.