Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2010., 18:18   #1
Exclamation Nevjerojatno, sto se dogadja s Vukom Vrhovcem i pomoci dijabeticarima ?!

Prenosim sa www.zadi.hr


Igrom slucaja pronasao sam neotkrivenog dijabeticara sa GuK-om od preko
21mmol/l i uputio ga da se javi svojoj doktorici te da mu ona da uputnicu za
dijabetologa (uputih ga u Vuk Vrhovac). Dodje on gore, dakle nedijagnosticiran,
novootkriven. Javi se na salter i kazu mu: e super, dodjite nam za 7 mjeseci na pregled ?! Nisu mu niti vadili krv i
bez uputstava kako se dijabeticar mora ponasati i sto da radi niti su ga poslali bilo kojem doktoru. U cemu je greska ?! Kako da ga savjetujem ?! Ja ga nemogu dijagnosticirati. Ili su u VV presli na 'uradi sam' metodu ? Eto ga kuci, sjedi i ceka sljedece ljeto da ga dijagnosticiraju ?!
Ja mu nemogu vise pomoci nego sto sam pomogao, ali ovo bi bilo interesantno da komentira netko od osoblja VV ako slucajno procita.
Saljem vam cijeli odgovor koji sam dobio iz Vuk Vrhovca:


Detalji na www.zadi.hr
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 19:16   #2
Izvorno pismo nalazi se na www.zadi.hr.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:00   #3
Pročitala sam i prestrašno je što se događa u ovoj našoj truloj državi. I prelama se na leđima nedužnih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:15   #4
Zar se vecina toga u HR ne prelama preko najslabijih???
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 14:05   #5
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Zar se vecina toga u HR ne prelama preko najslabijih???
Upravo to, s tom razlikom da je biti "slab" uglavnom stvar osobnog izbora.
Upravo je onako kako smo si dopustili da bude.

Problem je vjerojatno nastao spajanjem bolnica, a u procesu i rezanjem proračuna.

Pomaže samo vika, ali ne na forumu, već kroz organizirano civilno društvo. Na tribinama koje organizairaju udruge i organizacije koje se bave ovom problematikom u pravilu se ljudi mogu nabrojati na prste jedne ruke.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 13.12.2010. at 14:14.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 17:58   #6
Tocno. Imas pravo

Btw ovo nije vikanje na forumu, ovo je obavjestavanje javnosti, a to nije isto.

Naravno da se poduzimaju koraci, ali ako ljudi ne znaju u cemu je problem, nece reagirati.

Nazalost svih nas dijabetes JE pandemijska bolest.

Sve bolesti koje su pokosile covjecanstvo u proslosti (kuga, kolera, tifus,...) bile su prvo u pocetnoj fazi, zatim su ekskalirale, da bi potom skoro pa nestale.
Dijabetes konstantno u zadnjih dvadesetak godina ide vrlo strmom uzlaznom putanjom.
Velika vjerojatnost je da ce probleme s dijabetesom u slijedecih 10 godina doci sa sadasnjih 10% stanovnistva RH, na 25-30% a to nije mali broj ljudi.
Ovdje ima par filmova koji govore o tome, pa pogledajte.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 10:42   #7
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Tocno. Imas pravo

Btw ovo nije vikanje na forumu, ovo je obavjestavanje javnosti, a to nije isto.

Naravno da se poduzimaju koraci, ali ako ljudi ne znaju u cemu je problem, nece reagirati.

Nazalost svih nas dijabetes JE pandemijska bolest.

Sve bolesti koje su pokosile covjecanstvo u proslosti (kuga, kolera, tifus,...) bile su prvo u pocetnoj fazi, zatim su ekskalirale, da bi potom skoro pa nestale.
Dijabetes konstantno u zadnjih dvadesetak godina ide vrlo strmom uzlaznom putanjom.
Velika vjerojatnost je da ce probleme s dijabetesom u slijedecih 10 godina doci sa sadasnjih 10% stanovnistva RH, na 25-30% a to nije mali broj ljudi.
Ovdje ima par filmova koji govore o tome, pa pogledajte.
Dijabetičara u Hrvatskoj ima jako puno i imaju vrlo aktivnu udrugu, a i problem nije baš od jučer. Problem s javnošću je i taj da ih se ne tiče nešto što ih direktno ne dira, a i po mom osobnom iskustvu u udruzi oboljelih od raka, pasivni su i oni kojima se direktno obija u glavu. Na te se i najviše ljutim jer idu linijom manjeg otpora uvjereni da se i onak niš neda, iako nikad nitko ništa nije ni pokušao.
Dijabetes je bolest koja se danas ispravnim pristupom i životnim režinom te redovitom i dobro uravnoteženom terapijom odlično može držati pod kontrolom i upravo radi toga što će doći od ekspanzije pojave bolesti, ovakve stvari tipa liste čekanja za pregled treba srezati u samom startu.
Vidim da je ovaj topic otvorio netko iz Saveza dijabetičkih udruga, i nadam se da informiranje javnosti neće stati samo na ovome. Predlažem inicijativu kroz Koaliciju udruga u zdravstvu i jedno priopčenje za javnost koje će se sročiti i poslati svim relevantnim medijima. Potrebno je malo više asertivnosti u istupima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:53   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dijabetičara u Hrvatskoj ima jako puno i imaju vrlo aktivnu udrugu, a i problem nije baš od jučer. Problem s javnošću je i taj da ih se ne tiče nešto što ih direktno ne dira, a i po mom osobnom iskustvu u udruzi oboljelih od raka, pasivni su i oni kojima se direktno obija u glavu. Na te se i najviše ljutim jer idu linijom manjeg otpora uvjereni da se i onak niš neda, iako nikad nitko ništa nije ni pokušao.
Dijabetes je bolest koja se danas ispravnim pristupom i životnim režinom te redovitom i dobro uravnoteženom terapijom odlično može držati pod kontrolom i upravo radi toga što će doći od ekspanzije pojave bolesti, ovakve stvari tipa liste čekanja za pregled treba srezati u samom startu.
Vidim da je ovaj topic otvorio netko iz Saveza dijabetičkih udruga, i nadam se da informiranje javnosti neće stati samo na ovome. Predlažem inicijativu kroz Koaliciju udruga u zdravstvu i jedno priopčenje za javnost koje će se sročiti i poslati svim relevantnim medijima. Potrebno je malo više asertivnosti u istupima.
potpisujem!
fajterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 08:06   #9
Može ga se uputiti u neku drugu bolnicu po mjestu stanovanja koja ima endokrinološki odjel i ambulantu, kao što i piše u onom pismu koje vam je poslano. Zašto to baš mora biti Vuk Vrhovec, je da su oni glavni, ali ako se tamo ne može doći na red, zašto ne probati u nekoj drugoj bolnici u Zagrebu. Mislim da bi ga negdje možda primili i na hitnu, pa možda ga odmah slijedeći dan uputili na endokrinologiju.

Kod nas je teško doći na red, ne samo u bolnici, nego i privatno tamo gdje doktori rade ne samo u bolnici nego nekad i privatno. Takvo je barem moje iskustvo, ali ne radi se o povišenom šećeru već o nečem drugom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:08   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dijabetičara u Hrvatskoj ima jako puno i imaju vrlo aktivnu udrugu, a i problem nije baš od jučer. Problem s javnošću je i taj da ih se ne tiče nešto što ih direktno ne dira, a i po mom osobnom iskustvu u udruzi oboljelih od raka, pasivni su i oni kojima se direktno obija u glavu. Na te se i najviše ljutim jer idu linijom manjeg otpora uvjereni da se i onak niš neda, iako nikad nitko ništa nije ni pokušao.
Dijabetes je bolest koja se danas ispravnim pristupom i životnim režinom te redovitom i dobro uravnoteženom terapijom odlično može držati pod kontrolom i upravo radi toga što će doći od ekspanzije pojave bolesti, ovakve stvari tipa liste čekanja za pregled treba srezati u samom startu.
Vidim da je ovaj topic otvorio netko iz Zagrebačkog dijabetičkog društva, i nadam se da informiranje javnosti neće stati samo na ovome. Predlažem inicijativu kroz Koaliciju udruga u zdravstvu i jedno priopčenje za javnost koje će se sročiti i poslati svim relevantnim medijima. Potrebno je malo više asertivnosti u istupima.
Potpisujem i ja!
Jel ima netko da volontira svoje vrijeme da provedemo neku reformu?
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:32   #11
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Potpisujem i ja!
Jel ima netko da volontira svoje vrijeme da provedemo neku reformu?
Važniji su aktivisti nego volonteri. Volonteri odvajaju slobodno vrijeme da odrade zadatke koje postave pred njih aktivisti. Aktivisti bi se trebali nalaziti unutar redova oboljelih i njihovih prijatelja i članova obitelji, dakle onih koji su direktno ili indirektno zahvaćeni problemom, iako nije pravilo.
Moja udruga će sigurno dati potporu i u vidu volontera i javnih istupa podrške, jer i u svojim redovima imamo ljude koji su zbog maligne dijagnoze same ili njenog liječenja dobili i dijabetes. Ovakvo čekanje na preglede je nažalost svakodnevnica i onkoloških pacijenata kojima je vrijeme možda još dragocjenije jer svaki izgubljeni dan je deset koraka ispred za bolest.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:51   #12
Sjajno, Milinovićeva reforma zdravstva, osim što nas je po pitanju potpomognute oplodnje bacila među 3 najnazadnije zemlje svijeta, bavi se davanjem otkaza i degradiranjem liječnika, umjesto kresanjem zaštićenih ličkih administrativnih medvjeda. Što smo mogli očekivati.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 21:25   #13
Evo slučajno sam na tportalu naletio na članak vezan baš uz ovaj slučaj: Zastrašujuća sječa liječnika koji se protive spajanju bolnica. Vidite što se događa s liječnicima koji se usprotive sustavu. Strašno. Sramim se svoje države i svoje narodnosti.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 06:45   #14
Detalje iz tog clanka imate na www.zadi.hr. Nazalost mislim da ce problem jos vise eskalirati, jer ovo sto se desava je u najmanju ruku van pameti.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 08:08   #15
Liječnici, kao tipičan primjer ljudi koji su dio ove nacije, su nesložni između sebe. Previše je međusobne sujete i jala, a da o politici i političarima u medicini ne govorim. Ne jednom sam osjetila na svojoj koži kada sam jednog doktora spominjala drugog u kontekstu nekih zajedničkih projekata. Ko da se radi o švalerkama u srednjoj koja jedna drugu mrzi iz bog te pitaj kojih razloga.
Živi pičvajz!
Možda je i vrijeme da sve skupa eskalira i da ih se pritisne. Pod pritiskom ljudi pucaju, a onda dolazi do lančane reakcije koja svakak na kraju može završiti. Mislim da je i to puno bolje od ove žabokrečine u kojoj se nalazimo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 06:55   #16
Eto malo updatea:

www.zadi.hr/PRESS-11-01-20.pdf


Press konferencija 20.01.2011 u 10 sati, u prostorijama HSDU, Ilica 48/II
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 13:43   #17
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Eto malo updatea:

www.zadi.hr/PRESS-11-01-20.pdf


Press konferencija 20.01.2011 u 10 sati, u prostorijama HSDU, Ilica 48/II
Odlično!
Nadam se da je poslano s povratnicom, pa da ne može pričati kako nitko ništa nije primio.
I evo jedne oklade:
Na konferenciji će vam se pojaviti državni tajnik, ako se uopće itko javi. Kad su ovakve neugodnosti, obično njega šalje da se rošta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.