Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 22:16   #1
Inzulin - pravo na patronažnu sestru

činjenice:
- osoba u 80tim godinama života
- jedva pokretan
- povijest nekoliko moždanih udara
- senilan
- dijabetes tip 2
- inzulin 2 puta dnevno (moguće da će uskoro i na vise puta)
- ambulantna doktorica tvrdi da nema pravo na patronažnu pomoć i da mora sam naučit uzimat inzulin ili da mu netko od obitelji daje.


logika, iskustvo te savjeti trećih osoba kažu da ima pravo na patronažnu sestru koja će mu davati inzulin redovito.
također posjet nekim od nadležnih ustanova mi je potvrdio ali neslužbeno da ima pravo na pomoć iako se svi ograđuju od toga i kažu da je jedini način preko ambulantne doktorice i da ona to može odobrit.
neslužbeno znam da zaposlenici ambulante cesto znaju zatajit informacije pacijentima o patronažnoj pomoći i pravit se da je ne mogu dobit jer navodno imaju neke financijske koristi ako je nude sto manje... kako to funkcionira neznam...........................



pitanje:
ima li pravo na redovitu pomoć primanja inzulina i kako doći do toga mimo ambulantne doktorice.

molim ljude koji su se susreli s ovim da mi pomognu..



puno hvala!!!
hgabric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:28   #2
Tako stara osoba, jedva pokretna uz takvu povijest bolesti ima pravo na patronažnu i bez inzulina. A sad kako to ostvariti, nažalost ne znam. Jedino je problem što se inzulin daje više puta dnevno. Moja majka je potpuno nepokretna (MS) i ima patronažnu 3 x tjedno, iako joj treba tri puta dnevno - razliku plaćamo sami.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.