Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 16:37   #1
Exclamation Nova lattice degenracija retine nakon prijašnje rupture retine

Molim odgovor od nekog doktora tu na forumu ili ako ima nekog oftalmologa.

Također iskustva drugih ljudi sa sličnim problemima sa mrežnicom (retinom) su dobro došla.


Danas sam bila privatno na očnom pregledu tamo u Optocentru. Mlađi doktor mi je detaljno pogledao periferiju mrežnice (sa proširenim zjenicama) s obzirom da sam imala rupturu mrežnice lijevog oka i laserski tretman argon laserom prije godinu i pol dana. Rekao je da ovo laserirano područje dobro drži. Na ovom zadnjem današnjem nalazu piše na periferiji mrežnice lijevo na 12 i 1 h dva područja laserskog tretmana, u donjem dijelu periferno uz oru neprijeteća hiperpigmentirana degeneracija. Osim toga naglasio je važnost redovitih kontrola u mojem slučaju, najbolje svakih 6. mjeseci ili ranije po potrebi. Danas kada sam već izišla van nakon pregleda vidjela sam na nalazu da piše taj dio u vezi neprijeteće hiperpigmentirane degeneracije. Tako da u vezi toga nisam ništa pitala ovog doktora, niti je on nešto rekao o tome. Zjenice su mi bile do kraja proširene i mislima da je dobro vidio tu vjerojatno novu degeneraciju. Na mojim starim nalazima iz 6. mjeseca 2010. i 10. mjeseca 2010. (pregled retinologa) nigdje se ne spominje ta hiperpigmentirana degeneracija u doljnjem dijelu mrežnice lijevog oka. Inače od ta dva laserirana područja u lijevom oku na periferiji mrežnice, jedno laserirano područje je oko rupture, a drugo laserirano područje je oko lattice degeneracije, odnosno oko dvije rupice na mrežnici. Pa ne znam da li ću možda morati ponovo na lasersku fotokoagulaciju radi novouočene degeneracije u doljnjem dijelu retine.

Malo sam zabrinuta zbog te nove uočene degeneracije u donjem dijelu retine. Ne znam da li bi trebala ranije otići na pregled kod retinologa, jer ja sam u bolnici naručena tek početkom 6. mjeseca 2011. na godišnju kontrolu u Kabinetu za laser. Ovaj mjesec mi je nekoliko puta svjetlucalo ispred lijevog oka, ali to je bilo navečer kada sam prešla iz osvjetljenje sobe u mračan hodnik. Prije godinu i pol kada sam imala tu rupturu to su više bili bljeskovi svjetla unutar smeđeg područja koje mi se stvorilo ispred lijevog oka i to mi se javilo samo jednom po danu (ne po noći), i dosta dugo je trajalo, oko pet minuta.

Zadnje uređivanje prilika : 24.01.2011. at 16:48.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 10:12   #2
Pa nazovi tam kabinet i objasni o čemu se radi, pa će ti reći dal da dođeš ili ne..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 10:23   #3
Ne znam da li ću nešto postići sa tim zvanjem tamo. Djeca imaju prednost i odmah dođu na red, a odrasli se naručuju i moraju čekati mjesecima, ako nisu hitni slučajevi. Sada da li je ovo moje hitno ili nije, to ne znam niti sama. Kako bi se to moglo procijeniti preko telefona? Imam 33 godine.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.