Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 10:10   #541
ljudi zašto se nejavljate! šta je više ovo!!!


mali mi se opet probudio otečen i začepljenog nosa! čega sada ima u zraku?


zna li netko br. onih stanica za mjerenje peludi u zraku?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:29   #542
Što reći?
Breza rastura, ili je već pri kraju.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:48   #543
Quote:
makinator kaže: Pogledaj post
Uglavnom pisete o tabletama, lijecnicima...
Kolko mi se cini, dosta se toga moze rijesiti (ako ne rijesiti onda ublaziti alergijsku reakciju), prilagodjenom prehranom, boljom higijenom prostora, a posebno kose.
Npr. kosom izvana donosimo alergene i ostavljamo ih na jastuk na kojem spavamo cca 8 sati. i tako svaki dan. Kada se to zbroji, ispadne da previse vremena provedemo na mjestu sa visokom koncentracijom alergena.
Mene muce ljeska i breza.
Sto mozete savjetovati glede prehrane.
Ne uzimam nikakve lijekove. Ne zelim se navuci, osim toga od toga mi se spava, i mamuran sam.
Uzimam 500-1000 mg vitamina C dnevno. To me drzi dalje od reakcije. Ali ipak bi htio to vise regulirati prehranom. Znam da se to moze samo ne znam pravila, a ne da mi se eksperimentirati.
Savjete molim.
Mene isto zanimaju prirodni lijekovi za pomoć kod alergije na pelud, ambroziju... Jučer sam slučajno naletila na ovo http://www.beautymag.net/prehrana/napici/rooibos_caj. Možda bi mogao probati s tim čajem. Ja sam ga kupila. Inače ne patim ja od alergija već jedan moj prijatelj, a od prošle godine i moja baka. Tako da ću sad natjerati prijatelja i baku da piju samnom taj rooibos čaj.
Ja ću ga piti zbog drugih dobrih stvari koje kažu za njega, a njima ću ga turati zbog alergije
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 15:58   #544
Znam da je polen breze u porastu.
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 01:38   #545
Sta koristite za imunitet? Da li je neko probao Ecomer( ulje iz ajkuline jetre, valjda!!!!)? Usput, ja sam alergicna na polen trave, korova i stabla. Ne znam precizno na koja, al tegobe imam od proljeca do jeseni (((
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:36   #546
Quote:
ja22 kaže: Pogledaj post
Sta koristite za imunitet? Da li je neko probao Ecomer( ulje iz ajkuline jetre, valjda!!!!)? Usput, ja sam alergicna na polen trave, korova i stabla. Ne znam precizno na koja, al tegobe imam od proljeca do jeseni (((
čestitam i ja ...i nemam pojma sve sam već isprobala al alergija je stalno tu..
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:39   #547
Da li je prerano ako već sada počnem s prpremama za ambroziju. Poludit ću od te alergije. Jel' ima nekih biljnih pripravaka za jačanje imuniteta?
apple13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:22   #548
Cula sam da su neki ljudi uspjeli sa alojom. Ja sam je pila al nikad dovoljno. Mislim da je dobra ideja krenuti odmah sa pripremama i jacanjem organizma. Meni to nekako brzo dodje poslije zime, pa uvijek kasno krenem misliti o tome.
Mislila sam i da probam sa homeopatijom, al mislim da kasnim, naravno
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:36   #549
Bar netko nešto mjeri...http://www.zzjzvpz.hr/izbor/pelud/pelud.htm
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 11:23   #550
http://www.nspolen.com/nspolen/aerop...aji/osjek.html
Za podrucje Hrvatske ima samo Osijek
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:19   #551
Evi, i ja sam kupila medinose. U ljekarni u Splitu košta 596kn . Nadam se da će mi pomoći. Za nekoliko dana (u stvari bi trebalo proći par tjedana da se pokažu rezultati) ću se javiti sa rezultatima.
__________________
tanja
tanja88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:20   #552
Sorry, greška, ono Evi, je trebalo biti Evo
__________________
tanja
tanja88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:21   #553
Ako nekog zanima, vrba je uglavnom ocvala a kreće breza.
Strepite, pučani.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 01:21   #554
Ja sam prije dva dana krenula na inhalacije kod alergologa. Nisam sigurna cime me inhalira, rekla je samo da spravlja neki koktelcic. Vidjecemo kakvi ce biti rezultati.
ja22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 01:46   #555
Mislim da mogu reći da ima nešto u toj rinofototerapiji. (ako netko nije pratio, kupio sam Medinose)
Rezultati nisu vidljivi brzo, potrebno je biti uporan bar dva tjedna da se osjeti neka razlika. Ja sam nekad i više od tri puta na dan osvjetljavao nos.
No, kako god, pravi test slijedi na ljeto.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:09   #556
Koristila sam medinose proteklih tjedan dana, i primjećujem neko poboljšanje. Doduše, uz medinose sam počela primjenjivati novu tehniku ispiranja nosa, pa neznam što je više pridonjelo poboljšanju.
Evo nekih linkova na tu tehniku:
http://www.entnet.org/healthinfo/nose/nasal.cfm
http://www.medicinenet.com/chronic_rhinitis/page3.htm

na stranicama potražite "nasal irrigation".

Prije sam redovito koristila steri-mar i sl. ali ovako se nos puno bolje ispere.
__________________
tanja
tanja88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 01:36   #557
Imam pitanje, da ne otvaram novi topic, nastavi ću ovdje...

Zanima me kad dolazi do spontanoig nestanka(povlačenja) alergije ne samo na ambroziju, već općenito vezano za sve alergene...što se dogodi u organizmu (glavi) da osoba koja je godinama bila alergična više ne bude...

Da li je moguće samo autosugestijom jednostavno prekinuti alergiju!


Unaprijed hvala!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:50   #558
Na općenito pitanje možeš dobiti samo općenit odgovor.
Da, moguće je. I ovisi od čovjeka do čovjeka.
Svaka alergija je individualna i tako je se treba i liječiti.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:00   #559
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, da ne otvaram novi topic, nastavi ću ovdje...

Zanima me kad dolazi do spontanoig nestanka(povlačenja) alergije ne samo na ambroziju, već općenito vezano za sve alergene...što se dogodi u organizmu (glavi) da osoba koja je godinama bila alergična više ne bude...

Da li je moguće samo autosugestijom jednostavno prekinuti alergiju!


Unaprijed hvala!
Medicinski gledano, još nikad nije dokazano da bi itko autosugestijom prekinuo alergiju. Postoji jedna druga opcija, a to je da je došlo do icrpljivanja tog klona stanica koje proizvode protutijela zbog preduge izloženosti alergenu. I meni se jednom to dogodilo, ali na žalost, vrlo brzo se sve vratilo na staro.
dinamovac15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:02   #560
Quote:
dinamovac15 kaže: Pogledaj post
Medicinski gledano, još nikad nije dokazano da bi itko autosugestijom prekinuo alergiju. Postoji jedna druga opcija, a to je da je došlo do icrpljivanja tog klona stanica koje proizvode protutijela zbog preduge izloženosti alergenu. I meni se jednom to dogodilo, ali na žalost, vrlo brzo se sve vratilo na staro.
Medicinski gledano, ja više nisam alergičan na ambroziju i mlijeko nakon prvog tretmana kod jednog reikiste...alergija na ambroziju mi je prestala za vrijeme cvatnje, prošle godine u vrijeme cvatnje nisam popio niti jednu tabletu protiv alergije, te alergija na mijeko je također nestala...a imao sam je od rođenja!

Moja doktorica mi je rekla da se zna dogoditi sa se alergija povuče(nestane) sama od sebe, ali meni su nestale dvije alergije nakon par dana, pod nestale mislim, ne da su mi se umanjili simptomi (curenje nosa, crvene oči, kihanje, te osip), već su simptomi u potpunosti nestali...te se ne pojavljuju skoro 2 godine!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.