Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2006., 23:44   #1
Ugriz rotvajlera

Evo treba mi jedan podatak, a nemren ga nać. Zna li netko kolika je snaga ugriza rotvajlera? Tnx
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 23:50   #2
Quote:
Moo kaže:
Evo treba mi jedan podatak, a nemren ga nać. Zna li netko kolika je snaga ugriza rotvajlera? Tnx
Prilično velika. Na sreću, drago mi je što me okačio samo jednim zubom inače bih ja umjesto ožiljka od 5 centimetara na nadlaktici i razderane jakne imao izmesarenu ruku...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 17:17   #3
Imaš sreće
Zna li netko ipak teorijski podatak, a ne samo pragmatični.
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 19:50   #4
Quote:
Moo kaže:
Imaš sreće
Zna li netko ipak teorijski podatak, a ne samo pragmatični.
Nije mi jasno zašto bi te to trebalo zanimat? Kaj oćeš pritisak u Newtonima? Ne misliš ga valjda vodit na borbe pasa?

Inače probaj logično razmislit...čovjek sa svojim zubima za drobljenje može bez problema pregrist recimo drugom čovjeku vrat ili mu odgrist komad mesa.
Šta misliš da onda može jedan rotvajler koji ima sve šiljaste zube?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:29   #5
moze ti rukicu odgrist ako se potrudi
ako ne, onda samo komad mesa
zadovoljan?
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:33   #6
joj ne tupite, trazi podata o snazi ugriza na cm2.
ak netko zna di se to moze saznat nek napise.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:51   #7
Quote:
Billi kaže:
joj ne tupite, trazi podata o snazi ugriza na cm2.
ak netko zna di se to moze saznat nek napise.
Hehe, pogledao sam što google kaže, i postoji slična rasprava od milijun postova na nekom američkom forumu, gdje se svi prave jako pametni (kao i ovdje) i daju svoja stručna mišljenja o nečemu o čemu većina sigurno nema pojma. Tamo je tema bila je li jači ugriz pit bulla ili vuka

U prosjeku je zaključak bio da je to nemjerljivo ili su davali razne brojke, ali sve mi je to sličilo na nagađanje. Inače, zanimljivo je da su kao jačeg psa od pit bulla naveli japanskog Tosu, za kojeg nikad nisam čuo.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:58   #8
ja sam cula za tog psa, vele da je zvijer. inace, vele da dogo argentin ima jedan od jacih ugriza.
also, cudno mi je da bi vuk imao jak ugriz, nema gubicu za to...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 17:04   #9
Quote:
Billi kaže:
ja sam cula za tog psa, vele da je zvijer. inace, vele da dogo argentin ima jedan od jacih ugriza.
also, cudno mi je da bi vuk imao jak ugriz, nema gubicu za to...
Gle, ni hijena nema nešto posebno izraženu gubicu npr. kao bullovi a ipak glođe/hrska bedrene kosti savanskih kopitara bez ikakvih problema... ali mislim da bi posebno uzgojeni psi (pit bull, doge...) mogli jače ugrist od vuka
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 17:37   #10
ne bih tvrdila da je točno jer mi je to rekao jedan vlasnik rota i otkud to njemu; ali tvrdio je da ugriz rota ima oko 900kg po cm.

samo toliko nažalost znam; nit je provjereno nit išta.
ne znam je li to uopće puno ili malo; malo sam slaba s fizikom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 17:42   #11
Quote:
tilla kaže:
ne znam je li to uopće puno ili malo; malo sam slaba s fizikom.
Hehe, sad već rasprava sasvim sliči na onu američku
Inače, kako ne znaš je li puno ili malo, zamisli 1 cm kvadratni i težinu malog auta kako pada samo na taj centimetar.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 17:49   #12
pa ne znam; gledala sam rota kako trga; pa mi se čini malo pretjerano, ali nisam stavila ruku u gubicu da znam.

napisala sam samo što je vlasnik rekao; moje je mišljenje da ako već mora da me neš ugrize da to ne bude dogo argentino ili rot
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:31   #13
te cucke bi trebalo zabranit. Još kad oni koji drže te nemani žive van grada pa imaju dvorište pa ostave ogradu otvorenu a neman se strgne s lanca ili izšeta iz dvorišta

Zadnje uređivanje Blaise : 25.05.2006. at 06:54.
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:35   #14
tebi sam već davno rekla da ti nisi prošao ni najosnovniji tečaj socijalizacije.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:37   #15
nemogu se socijalizirati sa agresivnim cuckima i još agresivnijim vlasnicima koji eto ne reagiraju ni kurca kad njihova paščetina ugrize dijete. Ili puste tj bace cucka na cestu par kvartova dalje jer ga više ne žele pa taj grize ljude po cesti
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:40   #16
pa nisam ni mislila da se ti možeš socijalizirat s psima; ti nemaš klik za tako nešto.
mislila sam na ljudsku socijalizaciju
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:56   #17
Quote:
Billi kaže:
also, cudno mi je da bi vuk imao jak ugriz, nema gubicu za to...
Imao ili ne, ja neznam baš puno cucaka koji mogu pobijedit vuka u fajtu. Možda neka doga ili neki fakat nabrijan cucak...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 09:04   #18
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Imao ili ne, ja neznam baš puno cucaka koji mogu pobijedit vuka u fajtu. Možda neka doga ili neki fakat nabrijan cucak...
u borbi nije toliko stvar snage nek tehnike. doga s onim dugim nogama je valjda zadnji cucak koji se moze tuc sa vukom.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:46   #19
ali doga s kosti u mozgu; nije za odbacit ko fajter
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 11:28   #20
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Imao ili ne, ja neznam baš puno cucaka koji mogu pobijedit vuka u fajtu. Možda neka doga ili neki fakat nabrijan cucak...
par tornjaka je dovoljan da zaštiti stado od većeg čopora vukova...
zlokobni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.