Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2012., 19:33   #3581
Quote:
suprnova06 kaže: Pogledaj post
...satro u kanadi zivi 20+ godina. Obrazovan je covjek i cvrsto stoji na kanadskoj zemlji. Pitaj satru za pomoc. Ovaj drugi puno prica/pise. Tu i tam potrefi prenesti koju dobru informaciju...Cinjenica je da sebi nije mogel napraviti papire koje toliko zeli jer...za svaku zemlju u koju je htio emigrirat uvijek ima neki razlog. Obicno je to recesija...a opet ljudi emigriraju! Pored satre ima ovdje puno drugih ljudi sa legitimate savjetima. Zelenog uzmi sa rezervom.
Znam za gospon Šatra da živi jako dugo u Kanadi,pitati ću ga za pomoć neki drugi dan,da danas ne dobijem batina još..Hvala vam!
Maxx 22 is offline  
Old 19.04.2012., 19:37   #3582
Quote:
Maxx 22 kaže: Pogledaj post
Znam za gospon Šatra da živi jako dugo u Kanadi,pitati ću ga za pomoć neki drugi dan,da danas ne dobijem batina još..Hvala vam!
samo se ti javi kad dodjes, ne grizem, nisam bijesan - imam reference od onih koji su dosli prije tebe
šatro gospon is offline  
Old 19.04.2012., 21:24   #3583
Pozz
Evo jedno kratko pitanje
Jel ima netko da je zavarivač u Alberti?
Exorcist is offline  
Old 19.04.2012., 21:39   #3584
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Pozz
Evo jedno kratko pitanje
Jel ima netko da je zavarivač u Alberti?
od kad sam tu na forumu, ne sjecam se da se je javil neko ko to tam radi.

znam za decka u torontu koji je nedavno dosel na WH vizu i varioc je.
šatro gospon is offline  
Old 20.04.2012., 09:39   #3585
Zar si zaboravil PS-a
__________________
Si parva licet componere magnis
_ivor_ is offline  
Old 20.04.2012., 15:55   #3586
Quote:
_ivor_ kaže: Pogledaj post
Zar si zaboravil PS-a
ja san vec preporucava ovin pustim metalcima u AB da se udruze :-)
(unioniziraju )
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 20.04.2012., 19:51   #3587
Quote:
_ivor_ kaže: Pogledaj post
Zar si zaboravil PS-a
PS je varioc isto koliko i ja......znaci, ima nas puno koji smo varioci u kanadi
šatro gospon is offline  
Old 20.04.2012., 20:40   #3588
Quote:
Proposed changes to the economic immigration system include eliminating the backlog of old Federal Skilled Worker applications, modernizing how selection is done under that program to better reflect the importance of younger immigrants with Canadian work experience and better language skills, creating a new Federal Skilled Trades program, and modifying the Canadian Experience Class to better facilitate the transition to permanent residence by successful skilled temporary workers.
Ovo je danas u Montrealu izjavio ministar imigracije Jason Kenney.

Znaci, od sada ce vecu prednost imati SSS i zanati.
Takodjer, znanje jezika je obavezan kriterij.
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 20.04.2012., 21:05   #3589
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Ovo je danas u Montrealu izjavio ministar imigracije Jason Kenney.

Znaci, od sada ce vecu prednost imati SSS i zanati.
Takodjer, znanje jezika je obavezan kriterij.
primijeti sta im je bitno....
"Canadian work experience"

bit ce WH jos trazeniji dogodine
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 20.04.2012., 22:04   #3590
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
primijeti sta im je bitno....
"Canadian work experience"

bit ce WH jos trazeniji dogodine
CEC je vrsta vize cini mi se

Oops da, vidin sad
zaratino81 is offline  
Old 21.04.2012., 14:12   #3591
helou!?

bok, jel bio neko ovih dana u ambasadi da pita za privremeni rad u kanadi? šta su mu rekli.
KOliko sam skuzio moramo cekat 1.1.2013. da bi mogo ic? da se odma prijavim.
Punkie is offline  
Old 21.04.2012., 18:06   #3592
Jos jedna olaksavajuca okolnost za TWP u Quebec-u:

Od nedavno za kojih 44 visoko-kvalificiranih profesija nije potreban " proof of recruitment efforts" da bi LMO bio pozitivan.
Radi se o NOC skill level 0, A i B.
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 21.04.2012., 18:52   #3593
dal se lako zaposlit kao dipl.oec.u Kanadi?
redrose3 is offline  
Old 21.04.2012., 19:46   #3594
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
dal se lako zaposlit kao dipl.oec.u Kanadi?
Sad ce on sa odgovorom.... pricekaj malo

jamesbond is offline  
Old 21.04.2012., 21:50   #3595
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Sad ce on sa odgovorom.... pricekaj malo






think twice before you ask
zaratino81 is offline  
Old 22.04.2012., 13:36   #3596
Quote:
Maxx 22 kaže: Pogledaj post
Znam za gospon Šatra da živi jako dugo u Kanadi,pitati ću ga za pomoć neki drugi dan,da danas ne dobijem batina još..Hvala vam!
Šatro ti je jedan od rijetkih koji ce ti dati objektivne i kvalitetne ( max. koliko to može) informacije.

@Šatro: ti i Ivo ste obećali se javiti kad dođete u Zagreb nemoj da vas nađem u Kanadi
__________________
na repeatu
Zara.Zara is offline  
Old 22.04.2012., 17:10   #3597
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
primijeti sta im je bitno....
"Canadian work experience"

bit ce WH jos trazeniji dogodine

Citajuci ove diskusije dobila sam dojam da se previse nade polaze na WH,po novom IEC, da vam je to k'o "odskocna daska". Ne vjerujem da je taj program najbolji nacin da se dodje do PR a to mu i nije namjena. Te morate biti mladi, te morate imati lovu i primaju svega 275 Hrvata. Sanjari su oni koji misle da ce se vratiti u Hrvatsku sa ustedjevinom. No naravno, svako iskustvo je dragocijeno.

Da bas i uspijete doci - nemoguce je produziti boravak. Morat cete se vratiti u Hrvatsku i opet aplicirati.

Da sam na vasem mjestu ja bih svu energiju ulozila u dobivanje PR. Da, teze je. Da, ceka se, vise kosta ... ali je za stalno i sigurno.

Ako ne PR onda barem TWP jer on se moze produziti i dovesti do PR.
Opet cu ponoviti da vjerujem da je puno brze doci preko provincijskih programa nego preko federalnog.

I nemojte se obeshrabriti ako su quote vec popunjene jer dok vi skupite sve potrebne dokumente i aplicirate vec ce biti nova godina.
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Old 22.04.2012., 19:57   #3598
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Citajuci ove diskusije dobila sam dojam da se previse nade polaze na WH,po novom IEC, da vam je to k'o "odskocna daska". Ne vjerujem da je taj program najbolji nacin da se dodje do PR a to mu i nije namjena. Te morate biti mladi, te morate imati lovu i primaju svega 275 Hrvata. Sanjari su oni koji misle da ce se vratiti u Hrvatsku sa ustedjevinom. No naravno, svako iskustvo je dragocijeno.

Da bas i uspijete doci - nemoguce je produziti boravak. Morat cete se vratiti u Hrvatsku i opet aplicirati.

Da sam na vasem mjestu ja bih svu energiju ulozila u dobivanje PR. Da, teze je. Da, ceka se, vise kosta ... ali je za stalno i sigurno.

Ako ne PR onda barem TWP jer on se moze produziti i dovesti do PR.
Opet cu ponoviti da vjerujem da je puno brze doci preko provincijskih programa nego preko federalnog.

I nemojte se obeshrabriti ako su quote vec popunjene jer dok vi skupite sve potrebne dokumente i aplicirate vec ce biti nova godina.
joj sto mi ovakva prica smeta. pa kako cu se ja i jos x hrvata prijaviti za PR preko nekih PNP-ova kada imamo preko 20 i nemamo sanse da uopce radimo ista u hrvatskoj, ne racunajuci konobaranje preko ljeta,a ne jos da radimo u struci. tamo ima dosta poslova u B klasifikaciji koji nisu regulirani i ne treba nekako formalno obrazovanje osim srednje skole da pocmes raditi, samo volja. a ako nist drugo moze se otici u turisticka mjesta i ako se vec treba konobariti bar konobariti kao gospodin.
jel ti shvacas da je veca sansa da ja dobijem posao u kanadi i tamo ostanem nego sto cu u cijeloj hrvatskoj naci nekakv posao a da placa nije fiktivni pojam. sve cesce inzenjeri tehnicki znanosti sa fakulteta ne mogu naci posao pa upisuju jos dvije. a sto ce biti za 10 godina? neces moci naci posao ako nisi doktor struke jer je konkurencija prevelika.kod nas je problem radne stage sto je previse obrazovana za nasu jadnu ekonomiju. postali smo zemlja konobara kuhara i trgovaca sto nije problem za nekoga tko to voli. ovo je jos mali odljev stuke. kada se otvore granice eu onda ce tek biti show. vec sada cvijetaju skole stranih jezika tipa finski, norveski a sta ce biti poslje kada to postane popularan nacin boljeg zivota. uff vec sam poceo oftopicariti.

pratim ovu temu dosta dugo i mogu reci na je super za prve informacije. poslje se ipak treba malo guglati i citati. moj savjet za avio karte. kupujte bar 7-8-9 mjeseci unaprijed.tj kada dobije sve papire da se kupi karta za pred kraj te godine. moze se naci povratna za 2500 kn london- canda neki grad. inace karte mogu biti preko 1k eu .a zg- london 30 eura, isto unaprijed. et nisam rekao nista novo i pametno ali et na ovom topicu se ili ponavljaju stvari ili tipa ja sam xy i htio bi ici u kanadu. prave informaciju stanu na jedan list ali se ljudima neda citati pet stranica iza. i oni bi negdje isli... vise vremena provedem na kompom kada kupujem slusalice ili bojler
BrainVison is offline  
Old 23.04.2012., 10:52   #3599
po zanimanju sam soboslikar te imam tetu u kanadi koja mi je našla posao u struci i kod nje mogu biti smješten. tražio sam job offer formular kojeg bi poslao teti da ga ispuni ali ga nema.

http://www.cic.gc.ca/english/work/ap...o-eligible.asp
http://www.cic.gc.ca/english/informa...tions/work.asp

na ova dva linka je dosta toga navedeno te mi nije jasno što je za mene konkretno potrebno tj. kako da najjednostavnije sredim papirologiju? dal možda netko zna na koliko se mjeseci može dobit najviše radna dozvola?

unaprijed puno hvala
filmko is offline  
Old 23.04.2012., 12:27   #3600
Quote:
Air kaže: Pogledaj post
Jos jedna olaksavajuca okolnost za TWP u Quebec-u:

Od nedavno za kojih 44 visoko-kvalificiranih profesija nije potreban " proof of recruitment efforts" da bi LMO bio pozitivan.
Radi se o NOC skill level 0, A i B.
Bedasto pitanje.. Ako dobijem TWP za Quebec, da li onda mogu ici i u druge provincije ili sam vezan za Quebec? Ja pretpostavljam da to samo znaci da mi je tamo entry port...
Dukkai is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.