Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 10:37   #61
moja situacija

Pozdrav svima,

javljam se prvi puta, pa procitajte moju situaciju...

Imam jako jako veliku želju da zatrudnim i imam bebu, a tako i moj dragi. Stvarno to želimo već duže vrijeme ali smo čekali "pravi " trenutak (u medjuvremenu smo shvatili da je taj trenutak uvijek i nikad...jer se stalno stvaraju nove situacije zbog kojih treba jos malo pricekati, a covjek na bebu nikad ne moze biti 100% spreman, jer zapravo ne zna sto ga ceka).

I tako sam ja prije nekoliko dana prestala piti pilule. Počela piti folnu kiselinu (Folic plus). Citala sam da bi trebalo proci oko 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja pilula do zaceca da se tijelo vrati u svoj ustaljeni ritam. Da li je to istina?

Imam jos 2 pitanja: koliko je u trudnoci opasan stres na poslu, od gubitka bliske osobe i sl...?
ima li netko iskustava s astmom u trudnoci?

Puno hvala na odgovorima!
Bestijalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:49   #62
Moja je prijateljica godinama pila pilule, i nakon što je prestala u roku od mjesec dana ostala trudna. Bebica se rodila i sve je ok. Ne znam da li sada još moraš čekati tri mjeseca da ti se tijelo prilagodi jer tko ti garantira da ćeš odmah ostati trudna. Ja sam isto uvijek nešto čekala, još ovo pa ono i mislila sam kako ću odmah od prve zatrudnit. Međtuim privi put mi je trebalo šest mjeseci, pa spontani, a sada mi je trebalo dva mjeseca. Mislim da bi se jednostavno trebala opustiti.
Koliko je opasan stres i slično? Mislim da ima utjecaj pogotovo u prvom tromjesečju. Znam ljude koji zbog stresa nisu mogli zatrudnit. Kada su se smirile evo bebice. a za astmu nemam pojma.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:55   #63
Ja sam godinama pila tablete i kada sam počela planirati bebu, doktorica mi je rekla da se praktički može ostati trudna već nakon mjesec dana ali da ona preporuča "čišćenje" od barem tri mjeseca u kojem periodu neka pijem Folnu kiselinu.
Tako sam ja i napravila, prvo smo tri mjeseca pazili, a onda nakon dva mjeseca ostala trudna.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:00   #64
Što se ovog pravog vremena tiče to se slažem u potpunosti..to je uvijek i nikad.

Što se vremena čekanja tiče, neki doktori govore da treba čekat 6 mjeseci, a neki pak da se može odmah. Najbolje bi bilo da pitaš svog ginića jer on zna kako tvoj organizam funkcionira.

Fascinantno je kako u trudnoći organizam ojača pa se čak lakše nosiš sa nekim zdravstvenim tegobama.. ali stres i gubitak osobe može loše utjecat na tebe..

Najbolje je da se pokušaš ogradit od toga ako možeš.
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:03   #65
I još jedna stvar koju je Veronalona rekla..da neki zbog stresa ne mogu dugo zatrudnit..to iz vlastitog iskustva potvrđujem.

Kako stres iz okoline, tako i stres koji si sama namećeš sa silnom željom da zatrudniš i samo o tom misliš. Pitaj bilo koju curu sa wannabee zbora koja je friško ostala trudna kako jak utjecaj ima taj pritisak.

Ja sam ostala trudna tek kad sam se smirila i rekla šta bude bude!

Sretno!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:09   #66
cure, puno vam hvala na odgovorima.

ja se upustam u ovu avanturu i veselim se od prvog dana bez pilule. od trenutka kad sam kupila folnu kiselinu sam osjetila uzudjenje i veselim se svemu sto me ceka!

pusa
Bestijalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:18   #67
Ajde sretno i da što prije dođe plusić!
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:24   #68
Ja mislim da ovisi koje pilule si pila. Meni je doktorica rekla da se poslije npr. Yasmine odmah može zatrudniti, čak se i preporučuje ako si ih pila u slučaju PCOS kao terapiju.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:25   #69
Quote:
Bestijalis kaže: Pogledaj post
......
ima li netko iskustava s astmom u trudnoci?...........
Imam ja.
Prvo i osnovno: ak ti nemaš kisika, nema ga ni beba, a to nije dobro. Znači treba izbjeći pojavu teških asmatskh kriza.
Drugo: ne za*ebavaj se sa lijekovima - trebaš cijelo vrijeme bit pod kontrolom pulmologa.
Treće: ne preporučaju uzimanje kortikosteroida u prva tri mjeseca trudnoće ( ak se baš mora, onda radije inhalacioni)
Četvrto: moje iskustvo - u prve dvije trudnoće nisam uzimala ništa osim Ventolina (svaki dan) sve do 4 tjedna prije poroda.
S Ventolinom se može ići do 4 x 2 udaha dnevno - tak mi je rekao pulmolog.
Porodi su prošli bez napadaja - toga me i bilo najviše strah (kad si tak i tak pun adrenalina ), ali sam imala kod sebe Ventolin na stolu ( za svaki slučaj).

E sad, ima na netu ziasta puuuuuuuno sajtova o astmi u trudnoći proguglaj malo.
Nekad se astma smiri, nekad se ne promijeni, a nekad se pogorša - to je jako individualno. Naravno ovisi i točno o tvojoj dijagnozi i smetnjama.

Zato najpametnije kad već planiraš -lijepo svom pulmologu i izgnjavi ga svim mogućim pitanjima. I ne brini previše - viš ja sam još živa, a i moji klinci također.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:10   #70
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ovisi koje pilule si pila. Meni je doktorica rekla da se poslije npr. Yasmine odmah može zatrudniti, čak se i preporučuje ako si ih pila u slučaju PCOS kao terapiju.
ja sam 2 i pol godine pila Logest. Gin mi je rekla da su to sa najnizom dozom hormona i da su lagane, al kad opet odem pitat cu sto ona misli koliko da cekam i td...

astmu imam od djetinjstva kada sam uzimala razne ljekove i cak odlazila na hiposenzibilizaciju 5 godina. u zadnje 2 godine ne uzimam nikakve ljekove i osjecala sma se normalno, kao da sam zdrava tj. nisam imala nikakve simptome astme a kamoli napadaje.
Bestijalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:13   #71
Doktori kazu da bi se trebalo cekat nakon pilula tri mjeseca ali i ako bi se desilo da zatrudnis prije nista lose nebi bilo.Tak je meni rekao moj ginekolog.SRETNO!Zelim ti da brzo zatrudnios.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:06   #72
Quote:
Bestijalis kaže: Pogledaj post
.........
astmu imam od djetinjstva kada sam uzimala razne ljekove i cak odlazila na hiposenzibilizaciju 5 godina. u zadnje 2 godine ne uzimam nikakve ljekove i osjecala sma se normalno, kao da sam zdrava tj. nisam imala nikakve simptome astme a kamoli napadaje.
Pa to ti je onda blaži oblik - ne brini.
Neću ti ja pisati svoje simptome ima ih cijelo sranje, a meni je bilo ok. Onda nema razloga da i tebi ne bude tako.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:04   #73
ja sam isto prije nekoliko dana prestala s pilulama (nakon 6 godina). isto zelimo bebu. meni je dr. rekla da pricekam 1-3 normalne menstruacije pa onda da zatrudnim, ali ako bi se dogodilo i prije, da nema veze, da ce isto sve biti u redu. sto se tice folne, rekla mi je da sam potpuno zdrava zena (krv, urin, brisevi.....sve sam napravila) i da mi nece reci ni da uzimam ni da ne uzimam, da ostavlja meni na volju, ali kad bi ona smatrala da mi je nesto potrebno, vec bi mi rekla. tako da, ja sam za sada odlucila ne piti kemiju, nego se trudim cim zdravije hraniti se i zivjeti....
neny26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:21   #74
ja sam laik i ne znam da li je tocno to sto cu reci, al nama su u srednjoj skoli bili rekli da je pilula abortivno sredstvo ( to nam je predavala doktor opce medicine), dakle svejedno moze doci do zaceca, ali se ne uspije implantirat ili ne znam sta, pa vjerojatno zato preporucaju kratku pauzu prije trudnoce.....sretno!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 14:45   #75
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja sam laik i ne znam da li je tocno to sto cu reci, al nama su u srednjoj skoli bili rekli da je pilula abortivno sredstvo ( to nam je predavala doktor opce medicine), dakle svejedno moze doci do zaceca, ali se ne uspije implantirat ili ne znam sta, pa vjerojatno zato preporucaju kratku pauzu prije trudnoce.....sretno!
ovo je po meni totalna glupost...pilula aborativno sredstvo??? možda pilula za dan poslije, ali obične vulgaris antibabi pilule ti rade tako da izostaje ovulacija....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:14   #76
ma pilule nisu dobre same po sebi, pa ih opet svi pijemo. i ja sam. i kad sam prestala imala sam plodne dane mogla bih reci skoro cijeli mjesec.jer jajnici nakon dugo mirovanja pocnu raditi pa nema nikakvog reda u tih 3 mjeseca.moja kolegica nije imala redovite mjesecnice i dr. joj je prepisao diane 35 -3mjeseca da joj se ciklus stabilizira da bih nakon toga mogla ostati trudna i je i sve je bilo u redu. ja mislim da se nemas cega bojati, ja sam medicinska sestra i radila sam na ginekologiji i s puno zena je bio isti slucaj i sve je bilo ok. dont worry be happy! sretno!!!!!!!!!
dj702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:19   #77
a kontracep.pilule djeluju tako da uzrokuju promjene sluzi vrata maternice i sluznice maternice (postaje gusca sto sprijecava ili otezava prolaz spermija) , mjenja pokretljivost jajovoda i dovodi do izostanka ovulacije... da rijesimo dilemu aborativnog sredstva!
dj702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:57   #78
Cure ja opet radim na bebici Ovaj put nisam toliko opterećena i ne razmišljam stalno o tome jesam li ili nisam.. U svakom slučaju javim vam rezultat I da, počela sam piti folnu kiselinu... Pa ćemo vidjet..
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:22   #79
Quote:
malenaaaa kaže: Pogledaj post
Cure ja opet radim na bebici Ovaj put nisam toliko opterećena i ne razmišljam stalno o tome jesam li ili nisam.. U svakom slučaju javim vam rezultat I da, počela sam piti folnu kiselinu... Pa ćemo vidjet..
Sretno!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:27   #80
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Sretno!!!
Hvala puno
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.