Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 13:34   #21
ok,ali mozda da jednostavno izbjegavas proci kraj tog psa,a ne ga lupit nogom i to jos po glavi....
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 01:50   #22
Ajme ljudi koja tema.Svi se smirimo malo i udahnimo.Pas je olicenje vlasnika jel?Pas kojemu fali bilo cega u zivotu,paznje,hrane,ljubavi je najcesce i pas sa raznim psihosomatskim smetnjama.Depresije manicne,ove,one,shizofrenije nisu rezervirane samo za ljude.i moj pas smrc ima depresiju al se eto iskaljuje na sebi(nakon raznih dijagnoza i lijecenja koznih alergija,ipak je psihicka smetnja),grize se,cese se itd.Vlasnik ovog psa je olicenje ovog drustva,ne mari za svoje blago ni za ljude,jer nema osjecaja ni cega se bojati.Njemu moze stati na kraj samo neka budala slicna koja ce to silom ici rijesavati,a naravno i puniti crne kronike.Ako se prijavi "institucijama" agresivan pas,brijem da ce pas zavrsiti na eutanaziji a vlasnik s kakvom globicom od tisucu,dvije kn.I takav je scenarij mozda moguc.A naravno tko ima koju kn viska a ne boji se osvete manijaka,moze priv.tuzbu podic i trazit odstetu za strahove i tu nesto mozda profitirati.A taj pas je kako god okrenes u banani,za njega nitko nista ne mora,moze zavrsiti samo jos gore i gore.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:06   #23
Jel stvarno zivot bio u pitanju,pa da se covjek brani udarcima u glavu?to samo on zna.Vjerujem da je veliki bijes prisutan pa je taj jadnik i "vreca buha" i svasta.U pravilu covjek budala stvori od svog psa budalu,a ako i ne,onda je budala jer treba poduzimati sve moguce mjere da taj pas nijednom drugom zivom bicu ne skodi.Ako je ikako moguce,treba izbjegavati tog psa i ne raditi radnje koje bi ga mozda iziritirale,mozda i s podmicivanjem kakve koscice probati,nikad neznas.A ono s lupanjem u jaja,to samo na vlasniku eventualno isprobati.Slazem se da pas itekako dobro pamti zamjerke i ako je nekad covjek krivo obucen(nosi kapu ili kisobran)a kamoli udarce.Nemoj toliko mrzit tog psa,u svakom slucaju i on je zrtva....
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:08   #24
Ja te pomalo i razumijem. Prije nekih 15 godina provodila sam ljeto u jednom vikend naselju. Susjed je imao zajebanog psa, stalno je istrčavao na prolaznike iz svog dvorišta i režao. Ja sam to koliko - toliko dobro podnosila, nikad me nije napao, ali je uvijek režao, a nemam nekakvu antipatiju prema pesima. Sve do jednom, kad sam prolazila putem, sva sreća u martama (inače bih prošla u badiću golih nogu). E, onda je osim režanja nasrnuo na moju nogu, stvarno ničim izazvan. Sva sreća, marte su odradile posao jer je debela koža pa nije uspio progristi, a pes je dobio udarac, malo je u letio, jbg-a. Onda me se uplašio i nije mi više radio probleme, vladao je mir između nas. Ja prolazim, on se makne i sve pet. No, svakako je bila riječ o problematičnom vlasniku, pa to je bio sasvim mali pesek, tipa terijera s malo dužom dlakom. Sasvim sladak na prvi pogled, dok ne počne svoje režanje. Najgore je bilo po noći, kad se vraćaš od frendova do svoje vikendice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:20   #25
Je,stvarno su to šokovi.Inace terijeri i jesu dosta srcani psi,brzo reagiraju i imaju svoje ja.MOja sestra je zivjela u jednom podstanarsk.stanu u privatnoj kuci,a gazde su imali roticku,koja je bijesno rezala i ja nisam mogla nikad doci kod sestre bez da me netko ne doceka i ne brani,a moja sestra koja inace i nije tako dobra sa psima(flegma je na zivotinje za razliku od mene),ona je nekako zanemarila to sto joj se rotic unosi u facu,imala je stav da to samo rezi i laje bez pokrica,tako je i bilo,nikad nije dozivjela ugriz a dosta je tamo zivjela,i nije se ni bojala.Eto svasta.Ja imam rotvajlera i kuzim kad ga se netko boji,i ja bi mozda da nije moj,ipak je malo prevelik.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 11:57   #26
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
molim te objasni mi šta točno znači termin "i sličnih"

kao neke pasmine će napasti ako to napraviš,druge neće
Tek sam sad ponovo pogledao temu...

Pitbuli su veliki, agresivni i rezistentni na bol. Njega udarcem nećeš uopće zaustaviti nego samo još dodatno raspizditi. Općenito psi koji se koriste u borbama su takvi.

Zato sam i na jednoj drugoj temi pisao o taseru kao univerzalno efikasnom sredstvu protiv agresivnih pasa (i ljudi naravno).
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:24   #27
Ipak je na kraju sve završilo dobro.

Zahvaljujem moderatoru što je obrisao uvrede na moj račun od nekih bezobraznih forumaša.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.