Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 17:49   #1
Konji

Pozdrav svima ! zanima me dali ima na ovim stranicama ljubitelja konja , kako se snalazite sa smještajem ? Trenutno imam 1 prazno mjesto za konja a dobro bi bilo da ga popunim da moja kobila ima društvo .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:16   #2
koje je pasmine?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 19:07   #3
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
koje je pasmine?
Hrvatski hladnokrvnjak , po imenu Nataša , sada je malo usamljena jer sam prodao kobilu i ždrijebe .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:36   #4
Dida mi je desetljećima držao konje, fantastične životinje ... sada nisam vlasnik, nažao, no iskoristit ću svaku priliku u budućnosti da si dovedem makar ždrijebe u dvorište... kad te pogleda onim velikim pametnim vlažnim očima

Jednu anegdotu nam je ispričala legendarna profesorica iz konjogojstva, jedna od najsrdačnijih osoba koje poznajem - kad se prilazi konju, moraš se oglasiti, najaviti, pogotovo kod temperamentnijih pasmina. Oslovi ga, zviždukni, priđi sprijeda... bilo šta. Njen trener (bila je član ex-yu reprezentacije), čovjek koji je cijeli život posvetio konjima je jednom došao svojoj staroj kobili ležerno i pljesnuo ju po guzici. Konj se, normalno, raspištoljio i sašio jadnika snažnim zadnjim nogama (koje, jel, završavaju kopitima ) u zid. Navodno je uspjela malo prestrojiti unutrašnje organe a neke baciti i van funkcije Pouka - budite dobri i držite se pravila
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 09:53   #5
Da stvarno konji su posebni sasvim drukčiji od ostale stoke ,meni su konji posebna ljubav .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:29   #6
Konji ako se uzgajaju u malo večem broju pogotovo posavski hladnokrvnjak donose domaćinstvu državne poticaje jasno moraš biti prijavljen u udrugu konja u okolici ,i imati prijavljeno obiteljsko gospodarstvo.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:14   #7
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ! zanima me dali ima na ovim stranicama ljubitelja konja , kako se snalazite sa smještajem ? Trenutno imam 1 prazno mjesto za konja a dobro bi bilo da ga popunim da moja kobila ima društvo .
Plemenite životinje koje su našim starima život znaćile
Konj ti ne podnosi samoču zato šta je to životinja krda nabavi barem kozu da mu pravi društvo jer držat konja samog je nehumano ko da čovjeka smjestiš u samicu i rečeš šta se buni ima krov na glavi i 3 obroka dnevno.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:26   #8
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Plemenite životinje koje su našim starima život znaćile
Konj ti ne podnosi samoču zato šta je to životinja krda nabavi barem kozu da mu pravi društvo jer držat konja samog je nehumano ko da čovjeka smjestiš u samicu i rečeš šta se buni ima krov na glavi i 3 obroka dnevno.
Pokušavam nabavit , makar uzet konja na smještaj ali zasada bezuspješno . ima jedino društvo od tri kravice .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 22:32   #9
Šteta što je tema malo "zaspala"... evo vam par slikica konja na jednom polju ni dvadeset metara od Save

http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/17.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/15.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/16.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/18.jpg

http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/19.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/20.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/21.jpg http://svartberg.org/blog/slike/konji/0/22.jpg

Klik na sliku za pogled na veću.

Prolazila sam nasipom i vidjela ograđene konje i krave pa sam stala poslikati ih... no gazda im je bio toliko dobar da mi je otvorio i dozvolio pošteno slikanje
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 22:34   #10
I da, zašto čujem da ljudi spominju da je dobro s konjima staviti kozu?
Ajd, kravu, ovcu, ne znam, ali kozu...

Sad me podsjetio ovaj post

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Plemenite životinje koje su našim starima život znaćile
Konj ti ne podnosi samoču zato šta je to životinja krda nabavi barem kozu da mu pravi društvo jer držat konja samog je nehumano ko da čovjeka smjestiš u samicu i rečeš šta se buni ima krov na glavi i 3 obroka dnevno.
na to.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 09:45   #11
konju dobro dođe bilo koja životinja, samo da nije sam, naravno, najbolje je sa istom vrstom....

cb,
pa daj oglas da ne naplačuješ box, samo troškoe prehrane, javiti će ti se ljudi ...

sretno !
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 10:20   #12
cb300, gdje si ti?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:07   #13
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
konju dobro dođe bilo koja životinja, samo da nije sam, naravno, najbolje je sa istom vrstom....

cb,
pa daj oglas da ne naplačuješ box, samo troškoe prehrane, javiti će ti se ljudi ...

sretno !
Pa ja nisam nigdje rekao da naplaćujem boks druga stvar je hrana i briga
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:09   #14
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
cb300, gdje si ti?
Pola puta između Zg i Ka
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:31   #15
evo da ti malo pomognem,
tu češ svašta naći ...

Obrisan link na drugi forum.

Dante, nisi ovdje od jučer, znaš da se na forum ne stavljaju linkovi na druge forume.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 28.05.2009. at 21:55. Reason: komentar na karton
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.05.2009., 08:30   #16
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
evo da ti malo pomognem,
tu češ svašta naći ...

Obrisan link na drugi forum.

Dante, nisi ovdje od jučer, znaš da se na forum ne stavljaju linkovi na druge forume.
Baš nemam sreće

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 29.05.2009. at 09:09.
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 08:55   #17
evo, cb, poslao sam ti pm sa linkom gdje možeš naći jako dobre informacije te pomoć dobrih ljudi. nemoj konja držati samog, to je jako loše za njegovo psihičko zdravlje. između zg i ka ima ljudi koji drže konje tako da se "tamo" možeš raspitati.

gotter, sorry,.... znaš onu staru .... pravila pravila, da bi nas udavila .....
zar da ovdje otvorimo cijeli novi pdf o konjima ? tko piše o tome? razmisli malo, možda i druge interesira gdje dobiti kvalitetne informacije o konjima kad ih ovdje nema. ja se konjima bavim već 15 godina, a ovdje se zaista ne može skoro ništa naučiti o tim predivnim životinjama.
ili šalješ poruku tipa ... ako netko traži pomoć u vezi konja, može, ali samo ne pitaj da li ima koji forum kod nas gdje se može dobti pomoć. ne nudiš pomoć, a sankcionira se javni pokušaj da se čovjeku pomogne samo zato jer u pravilima piše da se drugi forumi ne smiju reklamirati ...

volio bi kada bi se o konjima ovdje više pisalo, ali je tema jako specifična i upravo zato postoje i forumi gde se okupljaju ljudi koje to zanima.

a da otvorimo topic o linkovima iz svijeta konja u hrvatskoj ?
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 09:05   #18
Forum nema ništa protiv tvojih preporuka za kreme za kopita, savjete za vitaminske suplemente, dobru hranu, kvalitetnu ili nekvalitetnu opremu, veterinare tvog kraja i sve što ti god padne na pamet. Dapače, zato smo tu i osobno bih jako voljela čitati više o ovoj temi.

Jedino što se nikako ne smije tolerirati je linkanje na druge forume. Kad malo razmisliš, jasno je zašto. Nisam ja smislila pravilo, ali na meni je da ga sprovedem. Stoga, nadam se da smo sa ovom pričom gotovi. Vraćamo se na temu, a to nije rasprava o forumskim pravilima nego o konjima.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 09:06   #19
Dante, reci mi nešto, odgovor ćeš na ovo imati sigurno. Kakve su dnevne hranidbene potrebe fizički aktivnog, recimo, odraslog sportskog konja? Koliko sijena, zobi itd. treba osigurati?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 09:16   #20
Ovo je ispit ?

ok, samo mi daj malo vremena, napišem ti sve ....

imaš sportskog konja ? preponaš, galoper, daljinsko jahanje, .....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.