Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 20:44   #81
Quote:
vjeko13 kaže: Pogledaj post
Ja sam ga morao operati.Bio mi je visoko na kapku. Bio mi je na kapku 2 mjeseca.
Nije bolio,samo kvržica. Kod okulista sam to morao ići operirati u Vinogradsku. Tamo mi je dala anestetik(ubola me u kapak) i tako nakon miutu nisam niš osjećao. Onda mi je to krenula vaditi u početku je samo malo neugodno dok anestetik ne počne u potpunosti djelovati. Nakon operacije mi je dala neki ljek(tj.kremu), i rekla da sutra ujutro to skinem. Pa evo me s povezom na oku pišem ovo
Operacija nije tako strašna.
P.S.
Iglica je mala kao komarac i vrlo vrlo kratka.

Koliko se u Vinogradskoj čeka na pregled, a koliko na taj zahvat?
Ja imam neku izraslinu na kapku koja polako raste već par godina, ali nikako da se odlučim na zahvat. Sad me je doktorica na sistematskog poplašila jer mi je rekla da se to ne skida ambulatno već bi trebala bar prespavat u bolnici.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 09:15   #82
Smile Niš strašno

Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ti je trebalo da se oporaviš? jesi imao neku oteklinu nakon toga?
Ništa zapravo kada skineš ti se ništa ne vidi.
Rekla je okulista da je moguće da ti oko oka samo polpavi ništa strašno.
P.S. Meni nije poplavilo.
vjeko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 09:19   #83
Smile

Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
Koliko se u Vinogradskoj čeka na pregled, a koliko na taj zahvat?
Ja imam neku izraslinu na kapku koja polako raste već par godina, ali nikako da se odlučim na zahvat. Sad me je doktorica na sistematskog poplašila jer mi je rekla da se to ne skida ambulatno već bi trebala bar prespavat u bolnici.
Pa ja sam ga odmah na predledu dobio rekla je da odmah operiramo i puf za 20 minuta sam vani s povezom na oku.
neznam to vidiš je meni rekla da to ako ostane da bi moglo narasti i biti dosta neugodno, i ja mislim da je rekla da se onda mora u bolincu.
P.S. ali se informiraj drugdje tj. traži drugo mišljenje(doktora naravno)
vjeko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:36   #84
Exclamation Ječmenac

Bok!! Imam ječmenac u donjem kapku oka, nalik je bubuljici, zrnu. Ne boli. Al imam i ječmenac u gornjem kapku, al on je bolan te je malo gornji kapak nateknuo. Doktor mi je rekao da mi je ovo za operaciju. Kazite mi jel se to operira ambulantno ili kako? Da li boli? I da li imam smetnje poslije operacije? Hvala
__________________
Dalmacija u mom oku
pili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:56   #85
Prošle godine sam operirala bradavicu na kapku (ambulantno), i bila između gomile "ječmenastih" koji su isto čekali operaciju.
Drugi dan sam srela jednu od cura koja je baš imala ječmenac za operirati, i ona se bunila da ju je cijelu noć jako bolilo, da joj ni lijekovi nisu pomagali, ali njen je bio upaljen pa možda nije mjerodavno.
A naknadnih smetnji ne bi trebalo biti.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:15   #86
Quote:
pili kaže: Pogledaj post
Bok!! Imam ječmenac u donjem kapku oka, nalik je bubuljici, zrnu. Ne boli. Al imam i ječmenac u gornjem kapku, al on je bolan te je malo gornji kapak nateknuo. Doktor mi je rekao da mi je ovo za operaciju. Kazite mi jel se to operira ambulantno ili kako? Da li boli? I da li imam smetnje poslije operacije? Hvala
si probala sa homeopatijom? ako nisi probaj prije nego se daš pod nož, meni je homeopatija riješila ječmenac u roku od 24h, navečer sam primjetila da mi je gornji kapak natečen, bolan i crven (kako mi je to bio prvi put nisam znala šta je) ujutro sam se probudila sa bijelom kuglicom sa unutrašnje strane gornjeg kapka, natečenim i crvenim kapkom, uzela homeopatiju, navečer iz ječmenca samo od sebe izašao sav gnoj i prošlo mi je
ja sam uzela silicea15CH jer sam od svih pripravaka koji pišu da su za ječmenac samo njega imala doma,prooguglaj si malo pa vidi šta bi najviše odgovaralo opisu tvojeg ječmenca
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:49   #87
operirala ja. al jos ostao 1..
__________________
Dalmacija u mom oku
pili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:26   #88
Ječmenac - simptom čega i kako se boriti protiv toga?

U posljednjih mjesec dana, četiri sam puta imao ječmenac - dvaput na desnom, pa dvaput na lijevom oku. Tek što mi jedan prođe, pojavi se novi, na istom ili na drugom oku. Što može biti uzrok tome? Kako se može spriječiti? Postoji li neki lijek, neka krema ili nešto što može učiniti da ječmenac brže nestane?
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 07:59   #89
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
U posljednjih mjesec dana, četiri sam puta imao ječmenac - dvaput na desnom, pa dvaput na lijevom oku. Tek što mi jedan prođe, pojavi se novi, na istom ili na drugom oku. Što može biti uzrok tome? Kako se može spriječiti? Postoji li neki lijek, neka krema ili nešto što može učiniti da ječmenac brže nestane?
Radi se o upali suznog kanala, koji kod tebe očito uzrokuje neka bakterija koja ti se seli s oka na oko. Trebao bi napraviti bris oka da ti se da ciljana antibiotksa terapija, najvjerojatnije u obliku masti i kapi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:39   #90
Ili jednostavno ne vodiš dobru higijenu. To se može dogoditi ako ne skineš maskaru prije spavanja!
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:16   #91
ma kakva maskara, muško sam

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Radi se o upali suznog kanala, koji kod tebe očito uzrokuje neka bakterija koja ti se seli s oka na oko. Trebao bi napraviti bris oka da ti se da ciljana antibiotksa terapija, najvjerojatnije u obliku masti i kapi.
molim te možeš li mi reći više o ovome? trebam li za to ići kod liječnika? ako da, kod kojega? može više detalja?

Kako god, puno hvala
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:16   #92
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
ma kakva maskara, muško sam



molim te možeš li mi reći više o ovome? trebam li za to ići kod liječnika? ako da, kod kojega? može više detalja?

Kako god, puno hvala
Za početak kod opće prakse koji će procijeniti jesi li za oftamologa ili to on može sam riješiti.
Bakterija kao i svaka druga ugnijezdi se gdje joj je fino vlažno tipa sluznica, pa tako može i na suzni kanal. Ponekad je kanal zaštopan pa ga liječnik tankom iglom probije da izađe gnoj vani. No o tome i svemu drugom će ti najbolje reći liječnik, kod kojeg je najbolje da odeš jer se stvar očito ugnijezdila kad se tako ponavlja i seli s oka na oko.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 02:01   #93
Hvala puno
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 13:18   #94
A jel radiš možda na kompu ili u klimatiziranom prostoru? Naime to isušuje oko a čim nema dovoljno suza oko postaje idealno na bakterije jer su suze inače obrambeni mehanizam koji štiti oko od svačega.

Ja isto muku mučim sa ječmencima, skroz mi izbijaju i na jednom i na drugom oku, al meni je dijagnosticiran keratokonjuktivitis sicca (suhe oči) tak da ništa čudno što izbijaju.

Ja sam bila od svoje doktorice dobila tobrex mast i kapi za oči i bilo mi je ok jedno 2-3 mjeseca I evo ih opet u zadnje vrijeme. Morat ću tražiti od doktorice tražiti da me šalje na bris oba oka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 08:37   #95
imam pitanje, od ujutro me svrbi donji kapak, i imam sumnju da mi raste ječmenac (malo je zadebljano na sredi ni i lagano crvenkasto)... da li ima nešto s čim bi ga mogla spriječiti da izađe? ne želim sutra biti natečena, imam društveni događaj

znam procedure sa kamilicom jednom kad ga dobijem, ali trenutno sam na poslu i nemogu baš sjediti u uredu s vrećicom čaja na oku, a i to je koliko znam nakon što izbije
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 14:30   #96
forumaši... fala na ničemu, niš koristi od vas...

srećom, ovo na oku nije ječmenac, iziritirala me možda prašina ili nešto...

ali za ubuduće bi još uvijek htjela znati ako ima nešto čime se može spriječiti izbijanje ječmenca
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 03:57   #97
Preosjetljivi kapci i dugotrajni ječmenci

Pozdrav!

Znam da se već dosta pisalo o jačmenima...ali nisam uspjela naći ništa slično mojim problemima

Počet ću ovako...

Jačmene sam počela dobivati kroz srednju školu. Prije toga sam sam često šminkala oči i pomislila sam da mi kozmetika jednostavno ne odgovara i prestala s tim. Higijena mi je bila na razini, međutim s vremenom sam počela biti još puno više pažljivija, izbacila sam sve, prestala sam trljati oči, zapravo "tretiram" ih samo vodom. No problemi nisu nestajali.
Stvar je u tome što moji jačmeni traju u prosjeku nekih godinu dana...i prošla sam sve živo. Od silnih doktora, kremica, kapi i masti koje mi nikada nisu pomogle ( samo bi mi pospješile crvenilo i ostalo bi na tome), zatim prirodnih receptura (kamilica, spavanje s gazom natopljenom u maslinovom ulju - što mi je isto samo još više upalilo (što je i trebalo, međutim nije uspjelo u onom dijelu da sadržaj iscuri ), do tableta koje bi smanjile crvenilo onda kada bi ih pila, no čim bih prestala ono bi se vratilo, itd itd...

Pokušavala sam ih i operirati, tj odstraniti kirurškim putem, no svaki put su me vraćali doma zbog upaljenosti (i onda kada bih i pila tablete po predviđenom)...

Pokušala sam i ispirati oko (bistrim) morem što mi se pokazalo dobro u smirivanju upala, međutim jačmen nije nestajao.

Pomirila sam se s tim da imam očito jako osjetljive kapke, al mi nije jasno zašto traju tako dugo (neki i po godinu ipo - znači, počne sve kao crvenilo i upaljenost, u prvih pola godine on raste i crven je, u drugih pola godine se smanjuje i smiruje)???
Kako ih uopće spriječiti????

Jedino što sam uspjela "shvatiti" jest da mi se uvijek pojavljuju na prijelaznim periodima, tj najčešće krajem ljeta ili krajem zime, i da spadaju pod one tvrde.
..........................
I eto, nedavno mi se počeo opet pojavljivati na gornjem kapku i polako sam "slomljena"
...mislim, fala bogu, nije to nešto strašno, zapravo mi uopće ne smeta, osim što je fizički ružno za vidjeti i što se moram miriti s tim da djeca bulje u mene i da me poznanici tugaljivo gledaju s onim "opet ga imaš"....

pa jel možda neko može reći šta pametno, neki savjet, nešto... jel to može bit povezano s nečim skroz desetim, da mi je zapravo nešto drugo shebano pa se odražava na kapcima?
do sada su mi svi doktori (a prošla sam ih podosta) govorili ma neš ti jačmena, bla bla, ali ipak mi nikoji od njih nije uspija pronać pravo rješenje

eto, hvala na strpljenju i čitanju mojih jadikovki i nadam se ponekom odgovoru
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:54   #98
Itko? Išta?

__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 01:28   #99
Kod kojih si sve doktora bila i što su ti točno rekli.
Jesi li radila alergo-test?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 03:00   #100
bila sam u svojoj ambulanti, kod dermatologa i u bolnici na odjelu za očne bolesti.
svi su mi rekli jedno te isto, tj da je to obični ječmen u pitanju i da treba mazat mastima, stavljat kapi i potom ako želim, tj ako ne prođe da to operiram....i nije ništa pomoglo, uputili su me na operaciju nakon tretmana s antibioticima...na predviđen dan poslali me doma da mi oni to ne mogu operirat jer je i dalje upaljeno bilo, pa mi opet dali masti da koristim (koje opet nisu pomogle) i tako...

...e, da, bila sam i na higijenskom radit bris oka...iii, vadila sam i krv isto, i sve normalno


test nisam radila...iako sam pomišljala na to
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.