Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 23:16   #1
Ni Badelov Rum više nije što je nekad bio ...

Većina na ovom forumu je nostalgična za pojedinim proizvodima iz HR (YU?) prošlosti. Isto tako nam je svima jasno da su ime "napretka" i "poboljšanja kvalitete" mnogi proizvodi puka sjena negdašnjeg sjaja (Podravkina marmelada od šipka, Bajadere, Kraševe napolitanke, itd.). Na žalost i Badelov Domaći Rum ode u k$%@c.

Držim bocu kupljenu prije godinu dana i novu kupljenu prije dva tjedna (prave se torte ). Stari je imao 40% alkohola i bio obojan karamelom. Novi ima 35% alkohola i obojan je umjetnom bojom. Iskeno, nikada i nije valjao za piti (osim za miješanje sa colom i sličnim) ali miris mu je bio super. Jedan šnjof staroga i novoga i jasno mi je bilo da je vrijeme da se polako počinje pripremati "sprovod".

RIP Badel Rum
No-Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:50   #2
No-Name, svim srcem sam s tobom.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:01   #3
May Lord have mercy on its soul
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 02:45   #4
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Većina na ovom forumu je nostalgična za pojedinim proizvodima iz HR (YU?) prošlosti. Isto tako nam je svima jasno da su ime "napretka" i "poboljšanja kvalitete" mnogi proizvodi puka sjena negdašnjeg sjaja (Podravkina marmelada od šipka, Bajadere, Kraševe napolitanke, itd.). Na žalost i Badelov Domaći Rum ode u k$%@c.

Držim bocu kupljenu prije godinu dana i novu kupljenu prije dva tjedna (prave se torte ). Stari je imao 40% alkohola i bio obojan karamelom. Novi ima 35% alkohola i obojan je umjetnom bojom. Iskeno, nikada i nije valjao za piti (osim za miješanje sa colom i sličnim) ali miris mu je bio super. Jedan šnjof staroga i novoga i jasno mi je bilo da je vrijeme da se polako počinje pripremati "sprovod".

RIP Badel Rum
Nemoj jebati! Ona crnkinja na otoku je otisla.... E, jebi ga onda!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:16   #5
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Podravkina marmelada od šipka
slazem se, ovo sto ovdje kupim nije niti sjena "starom." Inace, meni okusi i zvuci mogu pobuditi film u glavi tako da itekako mogu primjetiti.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:52   #6
Ne znam za Badelov rum, ali gorki (GP) je jos uvijek isti
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 01:10   #7
Kraseve Napolitanke su postale suhe da su nejestive, sami skrob, di je nestala fila?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 05:41   #8
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Kraseve Napolitanke su postale suhe da su nejestive, sami skrob, di je nestala fila?
Mozda klopas staru posiljku, kod mene su friske
A tek cokoladne napolitanke, jaooooooooo!
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 16:58   #9
Cokoladne napolitanke su gore od junk food, 10 napolitanki ima energetsku vrijednost cijelog dorucka, rucka, i vecere.

Najbolji omjer ukus / malo kalorija imaju Jaffa keksi koje Crvenka proizvodi po engleskoj licenci, dodju 5 kuna i stvarno su bolji od svih Krasevih keksa.

Od Krasa jedino sta vrijedi je Dorina, cokolada s vise rize (glupi naziv, ali tako se zove).
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:15   #10
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Cokoladne napolitanke su gore od junk food, 10 napolitanki ima energetsku vrijednost cijelog dorucka, rucka, i vecere.

Najbolji omjer ukus / malo kalorija imaju Jaffa keksi koje Crvenka proizvodi po engleskoj licenci, dodju 5 kuna i stvarno su bolji od svih Krasevih keksa.

Od Krasa jedino sta vrijedi je Dorina, cokolada s vise rize (glupi naziv, ali tako se zove).
e brate da se boris s ovisnoscu ko neki ne bi puno birao...
iako priznajem da su crvenkini jaffa medzu boljima...zato ih papam skoro svaki dan...jucer sam smazala duplo pakovanje...
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 06:27   #11
Po istoj licenci rade ih i poljaci, pa radije kupim poljske.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:39   #12
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Po istoj licenci rade ih i poljaci, pa radije kupim poljske.
Tako je, pravi rvat ne jede srpsku hranu jer na taj način blati uspomenu na Domovinski rat..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:25   #13
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Kraseve Napolitanke su postale suhe da su nejestive, sami skrob, di je nestala fila?
Ma. Kob briga za Kras. Ja sam se presaltala na Loacker napolitanke! Od ljesnjaka!

One kraseve su samo brasno i secer. Nikakav okus.

Manner su jos kol'ko tol'ko, ali su preslatke.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:27   #14
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
RIP Badel Rum
A ja sam mislila da se to meni cini...

Da. Niti americki rumovi ne mirise po rumu. Jedino kad kupim americki umjetni okus ruma, za kolace. E, taj mirisi po onom bakinom, kojeg je stavljala u krafne... :ah...:
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:29   #15
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
cokolada s vise rize [/I](glupi naziv, ali tako se zove).
Hah... istina je... ima vise rize nego ona originalna koje se sjecam, prije rata... kroz rat su je prestali proizvoditi i onda kad se ponovno pojavila, imala je deblji sloj rize...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 00:11   #16
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Tako je, pravi rvat ne jede srpsku hranu jer na taj način blati uspomenu na Domovinski rat..
Kao kupac, imam pravo da kupim sta god hocu i obrnuto: da ne kupim iz bilo kojega razloga.

Isto tako moje je pravo da objavim zbog cega nesto kupujem - kupujem poljske "kolacice sa zeleom" jer se rade po originalnoj recepturi i kvalitetni su.

A za one druge - dobivam ospice kad vidim cirilicu na pakiranju. alergican sam. Vakcinacije ne pomazu. PERMANENT DISSABILITY.

With disgust and vomit.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 04:56   #17
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Kao kupac, imam pravo da kupim sta god hocu i obrnuto: da ne kupim iz bilo kojega razloga.

Isto tako moje je pravo da objavim zbog cega nesto kupujem - kupujem poljske "kolacice sa zeleom" jer se rade po originalnoj recepturi i kvalitetni su.

A za one druge - dobivam ospice kad vidim cirilicu na pakiranju. alergican sam. Vakcinacije ne pomazu. PERMANENT DISSABILITY.

With disgust and vomit.
Ja bi jela, skup s cirilicom i arapskim alfabetom. Ali kad mi je preslatko. Bolji su Loacker.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 05:45   #18
Dvije zlice Cedevite u Perrier razmutit, istopis bronhi bombnu i mikrovalnoj i dodas 2 dcl. votke... Joj da vidis koji je to sok za sistem...

Preporucljivo je biti blizu zahoda oliti washroom-a
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 02:06   #19
Ni cokolino nije vise ono sto je nekad bio..
SMOKVICA.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 03:56   #20
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Po istoj licenci rade ih i poljaci, pa radije kupim poljske.
I meni su poljski puno bolji. A ima ih desetak vrsta.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.