Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 13:36   #1
Skupina A: JAR, Meksiko,Urugvaj, Francuska



Južna Afrika

http://animations.fg-a.com/south_aC.gif

Nastupi na SP:
  1. SP 1998; ispadanje u grupi
  2. SP 2002; ispadanje u grupi

Najveća dostignuća:
  1. prvaci Afričkog Kupa Nacija 1996, kao domaćini
  2. prvaci Kupa Južne Afrike 2002, 2007, 2008

Izbornik reprezentacije Južne Afrike je Brazilac Carlos Alberto Pareira (prvak svijeta s Brazilom 1994.). Preuzeo je kormilo po drugi put 23.10. 2009., nakon što je Joel Santana, također Brazilac, dobio otkaz usljed razočaravajućih rezultata.

vratari:
1. Moeneeb Josephs
16. Itumeleng Khune
22. Ahu-Aib Walters

obrambeni igrači:
2. Siboniso Gaxa
3. Tsepo Masilela
4. Aaron Mokoena
5. Anele Ngcongca
14. Matthew Booth
15. Lucas Thwala
20. Bongani Khumalo
21. Siyabonga Sangweni


vezni igrači:
6. Macbeth Sibaya
7. Lance Davids
8. Siphiwe Tshabalala
10. Steven Pienaar
11. Teko Modise
12. Reneilwe Letsholonyane
13. Kagisho Dikgacoi
19. Surprise Moriri
23. Thanduyise Khuboni

napadači:
9. Katlego Mphela
17. Bernard Parker
18. Siyabonga Nomwethe

zadnjih pet utakmica
  • Sjeverna Koreja 0-0, neutralni teren
  • Paragvaj 1-1, vani
  • Kolumbija, doma
  • Gvatemala, doma
  • Danska, doma

ključni igrači
Ključni igrači Južne Afrike su kapetan ekipe Aaron Mokoena, stoper engleskog (već sad bivšeg) premierligaša Portsmoutha i ponajbolji igrač Evertona, Steven Pienaar. Domaćini polažu nade u Mokoeninu odlučnost i kvalitetu, i nadaju se da će s njim imati čvrstu i granitnu obranu. Pienaar je odličan vezni igrač, i najveća zvijezda reprezentacije. Odlična sezona u Premier Ligi sugerira da će biti jako važan kotačić u postavi Bafane Bafane i garancija za brz protok lopte. Također, igrači koji bi se mogli protegnuti u glavne aktere reprezentacije su najbolji strijelac reprezentacije u povijest, Benny McCarthy i veznjak ruskog Rubina MacBeth Sibaya.


plusevi
  • domaći teren

minusi
  • godinu dana bez službene utakmice
  • loši rezultati u pripremnom razdoblju – slaba efikasnost

Zadnje uređivanje Delvecchio : 08.06.2010. at 19:18.
mitch is offline  
Old 22.05.2010., 03:36   #2
Meksiko

http://fla.fg-a.com/mexicof3b.gif

nastupi na SP:
  1. SP 1930; ispadanju u grupi
  2. SP 1950; ispadanje u grupi
  3. SP 1954; ispadanje u grupi
  4. SP 1958; ispadanje u grupi
  5. SP 1962; ispadanje u grupi
  6. SP 1966; ispadanje u grupi
  7. SP 1970; četvrtfinale; Meksiko je bio domaćin
  8. SP 1978; ispadanje u grupi
  9. SP 1986; četvrtfinale; Meksiko je bio domaćin, kao zamjena za Kolumbiju
  10. SP 1994; osmina finala
  11. SP 1998; osmina finala
  12. SP 2002; osmina finala
  13. SP 2002; osmina finala

najveća dostignuća:
  1. prvaci Sjeverne Amerike osam puta, posljednji put 2009.
  2. osvajači Kupa Konfederacija 1999, kao domaćini
  3. finalisti Copa America dva puta, 1993. i 2001.

Izbornik reprezentacije Meksika je Javier Aguirre. Preuzeo je državnu ekipu po drugi put, 2009. godine, nakon što je Nogometni Savez iskazao nepovjerenje švedskom stručnjaku Sven-Goranu Erikssonu. Iako se činilo jako teško, osigurao je 14. plasman na SP. Prije izborničkog posla, bio je trener Atletica iz Madrida.

vratari:
1. Oscar Perez
13. Guillermo Ochoa
23. Luis Ernesto Michel

obrambeni igrači:
2. Francisco Rodriguez
3. Carlos Salcido
4. Rafael Marquez
12. Paul Aguiar
15. Hector Moreno
16. Efrain Juarez
19. Jonny Magallon
20. Jorge Torres Nilo

vezni igrači:
6. Gerardo Torrado
7. Pablo Barrera
8. Israel Castro
18. Andres Guardado
21. Adolfo Bautista
22. Alberto Medina

napadači:
9. Guillermo Franco
10. Cuauhtemoc Blanco
11. Carlos Vela
14. Javier Hernandez
17. Giovani Dos Santos

zadnjih pet utakmica:
  • Čile 1-0 (Guardado), doma
  • Engleske 1-3 (Franco), vani
  • Nizozemska 1-2 (Hernandez), neutralni teren
  • Gambija, neutralni teren
  • Italija, neutralni teren

ključni igrači
Među ključnim igračima trebao bi biti Rafael Marquez, ali loša sezona u Barci i malen broj utakmica ne ulijevaju neko povjerenje. U veznom redu glavni je Gerrardo Torrado, 112 nastupa za Tricolore, jedna od legedni meksičkog nogometa, i trebao bi biti spona između napada i obrane. Tu je i kvalitetni veznjak, lijevo krilo, Deportiva La Corune, Andreas Guardado, koji bi napadače trebao hraniti loptama. Iako je u napadu legenda Meksika Cuauthemoc Blanco, 37 godina na leđima sugerira da neće biti od velike koristi.


plusevi:
  • puno utakmica s istim igračima
  • iskustvo velikih natjecanja

minusi:
  • slab učinak napadača
  • loša forma glavnog obrambenog igrača
  • veliki broj pripremnih utakmica u kratkom vremenu

Zadnje uređivanje Delvecchio : 08.06.2010. at 19:18.
mitch is offline  
Old 22.05.2010., 19:45   #3
Francuska

http://fla.fg-a.com/franceE_3.gif

nastupi na SP:
  1. SP 1930; ispadanju u grupi
  2. SP 1934; ispadanje u grupi
  3. SP 1938; četvrtfinale
  4. SP 1954; ispadanje u grupi
  5. SP 1958; treće mjesto
  6. SP 1966; ispadanje u grupi
  7. SP 1978; ispadanje u grupi
  8. SP 1982: četvrto mjesto
  9. SP 1986; treće mjesto
  10. SP 1998: svjetski prvaci, kao domaćini
  11. SP 2002: ispadanje u grupi
  12. SP 2006: drugo mjesto

najveća dostignuća:
  1. prvaci Svijeta 1998.
  2. prvaci Europe 1980. i 2000.
  3. osvajači Kupa Konfederacija 2001. i 2003.

Izbornik reprezentacije Francuske je karizmatični i jako često osporavani Raymond Domenech. Čovjek koji je prije preuzimanaj A reprezentacije vodio mlade uzraste, veliki je trn u oku francuskih navijača. Unatoč tome što mu nitko nije vjerovao, staru i isluženu ekipu je 2006. doveo do finala, gdje je na jedanaesterce poražen od Italije. S druge strane je, nakon suvereno odrađenih kvalifikacija za EP 2008., Francuska doživjela blamažu ispadanjem u skupini na samom natjecanju. Domenech je i to preživio i nastavio s poslom. Francuska se jedva plasirala u JAR. Najprije su završili drugi u kvalifikacijskoj skupini, pa se “božjom rukom” Thierryja Henryja provukli na SP pored Iraca. Time je glavni cilj – plasman na SP ostvaren, a sve što urade na jugu Afrike će biti bonus. Domenech napušta reprezentaciju poslije SP, kada će posao preuzeti član zlatne generacije iz 1998. i 2000. Laurent Blanc.

vratari:
1. Hugo Lloris
12. Steve Mandanda
23. Cedric Carrasso

obrambeni igrači:
2. Bacary Sagna
3. Eric Abidal
4. Anthony Reveillere
5, William Gallas
6. Marc Planus
13. Patrice Evra
17. Sebastien Squillaci
22. Gael Clichy

vezni igrači:
7. Frank Ribery
8. Yoann Gourcuff
14. Jeremy Toulalan
15. Florent Malouda
18. Alou Diarra
19. Abou Diaby
20. Mathieu Valbuena

napadači:
9. Djibrill Cisse
10. Sidney Govou
11. Andre-Pierre Gignac
12. Thierry Henry
21. Nicolas Anelka


zadnjih pet utakmica:
  • Republika Irska, 1-1 nakon produžetaka, doma
  • Španjolska 0-2, doma
  • Kosta Rika 2-1 (autogol, Valbuena), doma
  • Tunis, vani
  • Kina, neutralni teren

ključni igrači
Francuska je reprezentacija pretprana kvalitetnim, svjetsim igračima. Treba izdvojiti pouzdanog vratara Lyona, Huga Llorisa, koji bi trebao biti veliki oslonac ipak slaboj obrani. U veznom redu se ističe kreativac Bayerna Frank Ribery. Ukoliko omaleni Francuz bude u top formi i na visini zadatka, Francuska ima dimenziju više i čovjeka koji sam može odlučiti utakmicu. U napadu su dva vrhunska igrača, Nicolas Anelka i Thierry Henry. Dok je prvi imao odličnu sezonu i dao veliki obol u osvajanju dvostruke krune u Engleskoj, Henry je jako malo igrao u Barceloni i nije u formi u kojoj takav igrač treba biti. Još bi se mogao istaknuti najbolji igrač Bordeauxa, Yoann Gourcuff i defenzivni veznjak Lyona, Jeremey Toulalan, koji bi vjerojatno trebali biti u startnoj postavi.


plusevi:
  • iskustvo i kvaliteta pojedinaca
  • kvalitetan golman

minusi:
  • nepovjerenje nacije
  • loše, čak razočaravajuće partije protiv malih ekipa
  • loš učinak napadača
  • čudan izbor igrača od strane izbornika

Zadnje uređivanje Delvecchio : 28.05.2010. at 02:34.
mitch is offline  
Old 23.05.2010., 00:23   #4
Urugvaj

http://animations.fg-a.com/uruguayCb.gif

Nastupi na SP:
  1. SP 1930; osvajač prvog SP-a, kao domaćin
  2. SP 1950; osvajač
  3. SP 1954: četvrto mjesto
  4. SP 1962: ispadanje u skupini
  5. SP 1966: četvrtfinale
  6. SP 1970: četvrto mjesto
  7. SP 1974: ispadanje u skupini
  8. SP 1986: osmina finala
  9. SP 1990: osmina finala
  10. SP 2002: ispadanje u skupini

Najveća dostignuća:
  1. prvaci svijeta 1930. I 1950.
  2. prvaci Južne Amerike četrnaest puta, posljednji put 1995., kad su bili domaćini

Izbornik Urugvaja je domaći čovjek, Oscar Tabarez. Ovo mu je drugi mandat kao izbornik, a prvi je bio od 1988. Do 1990. Po drugi put na kormilo reprezentacije je došao 2006., nakon što se nisu uspjeli plasirati na SP u Njemačkoj. Plasman na SP 2010 ostvario je preko dodatnih kvalifikacija, pobijedivši Kosta Riku.

Urugvaj

vratari:
1. Fernando Muslera
12. Juan Castillo
23. Martin Silva

obrambeni igrači:
2. Diego Lugano
3. Diego Godin
4. Jorge Fucile
6. Mauricio Victorino
16. Maxi Perreira
19. Andres Scotti
22. Martin Caceres

vezni igrači:
5. Walter Gargano
8. Sebastien Eguren
11. Alvaro Perreira
14. Nicolas Lodeiro
15. Diego Perez
17. Agidio Arevalo Rios
18. Ignacio Gonzalez
20. Alvaro Fernandez

napadači:
7. Edinson Cavani
9. Luis Suarez
10. Diego Forlan
13. Sebastian Abreu
21. Sebastian Fernandez



zadnjih pet utakmica
  • Argentina, 0-1, doma, kvalifikacije
  • Kosta Rika, 1-0 (Lugano), vani, kvalifikacije
  • Kosta Rika, 1-1 (Abreu), doma, kvalifikacije
  • Švicarska, 3-1 (Suarez, Forlan, Cavani), vani
  • Izrael, 4-1 (Forlan, Perreira, Aberu X 2), doma

ključni igrači
Urugvajci po dposebnim povećalom svjetske javnosti su tri napadača reprezentacije. Diego Forlan je najbolji od tog trojca, koji iza sebe ima odličnu sezonu u Atleticu, u kojoj je bio odlučujući čovjek u pohodu na drugi najveći europski klupski naslov. U finalu je postigao dva pogotka, a ukupno je postigao 28 golova. Drugi napadač je Edinson Cavani, napadač Palerma. Ove sezone bio je glavni u pohodu svoje ekipe na 5. mjesto u Serie A. Ukupno je dao 13 pogodaka. A najubojitiji strijelac Europe ove sezone je tek treća urugvajska napadačka opcija – Luis Suarez. U Ajaxu je u 48 službenig utakmica dao 49 pogodaka. Dakle, Urugvaj će imati strašan napad, i mnogi njihovi navijači se nadaju da bi mogli postići više pogodaka nego što mogu primiti.


plusevi
  • jako ubojit napad

minusi
  • loša obrana
  • nesiguran vratar

Zadnje uređivanje Delvecchio : 08.06.2010. at 19:19.
mitch is offline  
Old 23.05.2010., 18:08   #5
Prvo kolo

11.6.2010.

Soccer City, Johannesburg, 16.00

Južna Afrika - Meksiko

Cape Town Stadium, Cape Town, 20.30

Urugvaj - Francuska


Drugo kolo

16.6.2010.

Loftus Versfeld, Pretoria, 20.30

Južna Afrika - Urugvaj


17.6.2010.

Peter Mokaba Stadium, Polokwane, 20.30

Francuska - Meksiko


Treće kolo

22.6.2010.

Royal Bafokeng Stadium, Rustenburg, 16.00

Meksiko - Urugvaj

Free State Stadium, Bloemfontein, 16.00

Francuska - Južna Afrika

Zadnje uređivanje Delvecchio : 08.06.2010. at 16:20.
mitch is offline  
Old 08.06.2010., 17:51   #6
I ja, kao i mnogi francuzi, ne volim Domenecha a volim igrače (u mom slučaju neke igrače). S jedne strane ako Francuzi odu daleko pojest ću govno s ovim Domenechom, s druge strane ako se izblamiraju bit će mi žao aseva poput Gignaca, Planusa, Gourcuffa, Govua..
Zajebano.

Od preostalih natjecatelja, simpatični su mi i Meksiko i Urugvaj, vidjet ćemo tko će mi više srce osvojiti.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Old 08.06.2010., 18:04   #7
Ajmo Urugvajci
__________________
Dr.Phil is offline  
Old 08.06.2010., 19:27   #8
Čini mi se da bi Francuzi mogli ispasti odmah u skupini. Ne djeluju baš moćno, ponajviše zbog izbornika.

Urugvaj je interesantan i na njih tipujem kao potencijalno iznenađenje na ovom SP-u, četvrtfinale ili možda čak polufinale. Napad sa Suarezom, Cavaniem i Forlanom je . Valjda će biti prilike da sva trojica budu istovremeno na terenu, jer koliko vidim napadački duo je Forlan - Cavani.

Meksiko vidim kao drugu reprezentaciju koja će proći dalje. Baš me zanima dali će igrati i kako će odigrati Hernandez i Juarez koji važe kao velika perspektiva.

Južna Afrika, sve neki anonimusi i igrači većinom iz domaće lige, sumnjam da će osvojiti koji bod.
Parker is offline  
Old 08.06.2010., 19:31   #9
Mislim da će Urugvajci ispasti, doduše imaju dobru skupinu i vrlo dobru momčad sa jako malo slabih igrača ali sve mi se čini da će puknuti pod pritiskom jer očekivanja su dosta velika. A Francuzi će se već nekako provući, remiji sa Urugvajem i Meksikom i pobjeda protiv Afrikanaca u zadnjem kolu. Slično kao i prije četiri godine. Mada bih volio da ne bude tako.
__________________
Weakness is sickness

Zadnje uređivanje Byron M : 08.06.2010. at 19:37.
Byron M is offline  
Old 08.06.2010., 19:39   #10
Nadam se da JAR tu ispada, ne zato što imam nešto protiv njih već mi je dosta da domaćini uredno bez problema prolaze grupu, a to isto nebi ponovili gotovo nikad da igraju negdje drugdje. Urugvaj mi se čini kvalitetniji od Meksika, pa očekujem uz Francuze njihov prolaz.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 08.06.2010., 20:01   #11
Meksiko favorit broj 1, Urugvaj draži od Francuza ali mislim da će bar zbog pojedinačne kvalitete nekako Francuzi naći put do osmine finala..ali tko zna...
JAR prikazuje blijede partije, ipak domećine nikad ne treba podcijeniti...
i sa 4 boda se može proći..
janick gers is offline  
Old 08.06.2010., 21:31   #12
U ovoj skupini navijam za urugvaj

problem je što se od njih kod kuće mnogo očekuje, i mogli bi razočarat, no imaju potencijala bar za četvrtfinale.

Francuzi će se već nekako proguzit(po običaju), meksiko opet razočarava, a jar-u ni domaćinstvo, ni trube, ni suci neće pomoć
Scipion is offline  
Old 08.06.2010., 23:34   #13
Francuzi iako imaju retardiranog izbornika po meni i dalje prvi favoriti za prolaz. Najviše očekujem od Malude koji ima najbolju sezonu i igra najbolji nogomet u karijeri i to u Premu. Nakon njega Ribery je taj koji mora dat koji potezić i odlučit kad bude najpotrebnije, pogotovo nakon propuštanja finala LP.

Golman dobar, na bekovskim pozicijama slatke brige za une retardéa jedino su tanki na stoperskim pozicijama. Gallas se može ozljedit svakog trena a dvojac iz francuske nisam pratio. Vjerojatno će tu Abidal uskočit po potrebi. Napad dobar, nadam se dobrom prvenstvu za Cissea.

Žao mi je što nije Nasria pozvao jer je imao dobru sezonu.

JAR, za mene hrpa anonimaca i dva igrača za koja sam čuo a koje je Mitch spomenuo. Mokoena mi je ostao u sjećanju po par odličnih, požrtvovnih poteza u finalu Fa Cupa a za Pienaara se zna da ima odličnu sezonu. Od njega se najviše i očekuje sad kad nema Bennya. Ne očekujem previše od njih, samo neka bude normalno suđenje a ne domaćinsko, pa ako prođu svaka čast.

Urugvaj vrhunski napad, koliko vidim imaju par dobrih u obrani Fucile, Lugano, Caceres, Godin. Vezna linija meni poprilično nepoznata ali očekujem njihov prolaz uz Francusku. Suarez bi mogao bit taj koji će odlučit koju tekmu.

Meksiko, nebi mi bilo žao da prođu uz Urugvaj ali ne vjerujem. Nema više Borgettia a vidit ćemo kako će se mlade nade dokazat. Iznenadite me.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 09.06.2010., 00:23   #14
Francuzi su i uz idiota kojeg "nitko ne voli" Raymonda klasom iznad ostalih i očekujem njihov prolaz uz Urugvajce koji su jaki naprijed, a i na svim pozicijama konkretno pokriveni.
RSA mi je nepoznanica, a Meksiko bi mogao razočarat
Uvijek istok is offline  
Old 09.06.2010., 00:54   #15
pa gledajte

Francuzi neće biti prvi... znam da su ovo bile prijateljske, ali protiv desetkovane Kine izgubiti

pa loše igre već 2-3 godine... katastrofa na Euru, porazi u kvalama od Austrije, patnja s Litvom i Farskim Otocima, prolaz na nepravdu protiv Irske (ruka, puno promašaja Irske u prvoj utakmici), katastrofalno stanje u prijateljskim, čudan trener, nepovjerenje nacije

katastrofa

i neće proći, mark my words
mitch is offline  
Old 09.06.2010., 09:57   #16
Volija bi da prođu Meksiko i Urugvaj.Meksiko san gleda u pripremnim utakmicama i mogu reći da igraju jako lip i kombinatoran nogomet,samo u obrani imaju problema pogotovo u skoku jer su dosta niski.Urugvaj ima nekolicinu dobrih i zanimljivih igrača(Forlan,Suarez,Cavani,Gargano,Lodeiro i td.) i mogli bi proći ako ne padnu pod pritiskom.
esteban30 is offline  
Old 09.06.2010., 12:05   #17
Fifa šalje suca kamikazu iz Uzbekistana za prvu utakmicu.
Nadam se da će Meksiko svejedno dobiti. Mislim da bi ove godine mogli jako daleko.
Hivo Sidanader is offline  
Old 09.06.2010., 15:37   #18
francuzi prolaze,jbg,ja ih bas ne volim,cisto radi izbornika koji mi je antipatican,ali imaju dovoljno dobru momcad za prolaz...
mislim da bi urugvaj mogao iznenadit,imaju dobre igrace,forlan u napadu,lugano u obrani,jebeno...i imaju samopouzdanja sto je jako bitno...
mexico,na svakom prvenstvu uvijek solidni,igraju brzu igru,dosta zeznuta ekipa,naravno dobri igraci,igrat ce za prolaz s urugvajom...
JAR...a mislim da nemaju nikakve sanse,slaba momcad,traljav nogomet,pieenar im je najbolji igrac,iako imaju navijace,mislim da nece ni bod osvojit

po mojoj procijeni(vise zelji)prolaze francuzi i urugvajci
 
Old 09.06.2010., 20:30   #19
Kaj nije da McCarthy ne igra?

edit: Pa da nisi ga ni napisao u momčad. Šta je ozlijeđen il samo loš il šta?
toto tamuz is offline  
Old 09.06.2010., 20:40   #20
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Kaj nije da McCarthy ne igra?

edit: Pa da nisi ga ni napisao u momčad. Šta je ozlijeđen il samo loš il šta?
nije na vrijeme smršavio pa ga Parreira nije uvrstio na listu..
Ferdibrand is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.