Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2004., 19:12   #221
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
Ali, za boga miloga, pa ne možeš donijeti potpunu procjenu funkcionalnosti momčadi u 8 utakmica! Mislim, 1971. su Lakersi počeli sezonu s neimpresivnih 6-3. Nakon 3 mjeseca su bili 39-3. O recentnijim primjerima da i ne govorimo.
Nuggetsi imaju problem što se Martin još nije uklopio, Anthony još nije u potpunosti uhvatio formu, a Lenard im je ozlijeđen do daljnjega, pa im zato fali šut izvana.
Cuj, bez Lenarda ili nekog dobrog šutera nemaju puno šanse, tim prije sto igraju lošu obranu...
Naravno da se ne moze donjeti pravi zakljucak na osnovi par utakmica (najbolji primjer je prošlogodišnji Miami), no nedostatak šutera je suštinski problem, pogotovo za ekipu koja ne igra vrhunsku obranu....
Mogli su (i trebali) uzeti Stephena Jacksona i Boozera zajedno, Martin sam ne vrijedi tolike pare.....
Gilach is offline  
Old 19.11.2004., 12:27   #222
Quote:
Gilach kaže:
Cuj, bez Lenarda ili nekog dobrog šutera nemaju puno šanse, tim prije sto igraju lošu obranu...
Naravno da se ne moze donjeti pravi zakljucak na osnovi par utakmica (najbolji primjer je prošlogodišnji Miami), no nedostatak šutera je suštinski problem, pogotovo za ekipu koja ne igra vrhunsku obranu....
Mogli su (i trebali) uzeti Stephena Jacksona i Boozera zajedno, Martin sam ne vrijedi tolike pare.....
Tu se slazem s tobom, Boozer i Stephen Jackson bi sigurno bili bolje rjesenje. Lako je sad pricati, ali ja sam i prije sezone govorio da ce JAKO tesko Denver otici do samog kraja(kao sto su neki strucnjaci prognozirali), jer Carmelo je tek u Sophomore sezoni, Nene Hilario ispao iz forme, Martin ne moze nositi momcad sam ispod kosa, a i ne igraju obranu.

Jos im se sad i Lenard ozlijedio(achilles), sut izvana ce tesko kompenzirati Millerom i Boykinsom, Melo ne moze sam...

Ocekujem mali pomak ove momcadi na bolje i grcevitu borbu za doigravanje...


Inace, Seattle me iznenadio, momcad koji sve bazira na sutu izvana(trolist Allen-Lewis-Radmanovic) je uspjela balansirati momcad i s dodatkom Fortsona ispod kosa (umjesto proslogodisnjeg JEDINOG rjesenja Jerome Jamesa) sad u paru sa Jamesom radi odlican posao pod kosem, pa su Sonicsi dobili dosta drugih napada pa i opcenito stabilnost u reketu.Ridnour takodjer pogadja u serijama, a i Nick Collison(koji je zapravo Rookie, jer je prosle godine putovao s momcadi ozlijedjen), te Antonio Daniels su pomogli stvoriti dosta respektabilnu momcad. Svidjaju mi se Sonicsi, zanima me koliko dugo mogu odrzavati ovakav sut...
Nimoy is offline  
Old 19.11.2004., 14:31   #223
Pozdrav ljudi! Evo nakon puta u Metropolu, i raznih drugih poslova koji su me natjerali da napravim malu pauzu od kladjenja opcenito, evo me natrag, nakon sto sam procitao sve(recapove, newse, itd) sto sam propustio ovih dana...

Evo mojih pickova za danas:>

Toronto Raptors - Seattle Sonics.............2(2.05 @ PSK)
7/10

Za mene ovo je pick dana, bez dvojbi.
Seattle je jedno od najvecih iznenadjenja ove sezone, a razlozi za to su jednostavni : Seattle je, osim sto imaju jedan od najjacih šuterskih trija u ligi(Allen-Lewis-Radmanovic) dobio potpuno drugu dimenziju nakon sto su poceli igrati obranu, dodali Danny Fortsona pod kos, koji se izmjenjuje s Jerome Jamesom, i tako omogucava vise drugih napada, i opcenito ravnopravnije borbe pod kosem s protivnicima. Seattle ipak, jos uvijek nema pravu silu pod kosem, ali kako stvari sada stoje, to im nije niti potrebno, jer sve nadoknadjuju fantasticnim suterskim sposobnostima i pogadjanjem u serijama, sto ubija protivnike.
Osim spomenutog trojca, te Fortsona i Jamesa, Seattle se uzdaje i u probudjenog Antonio Danielsa, Luke Ridnoura, a i igraci s klupe znaju pomoci kad zatreba.
Opcenito ovo je vrlo "zdrava" sredina, koja je u odnosu na proslu godinu poboljsala bas one dvije stvari koje su im bile potrebne-obrana i igrac pod kosem, sto im je omogucilo da u prvih 9 utakmica upisu samo 1 poraz.

S druge strane, domacini Toronto Raptorsi ne mogu reci da su u slicnoj situaciji kao Sonicsi. Vince Carter vec neko vrijeme zahtijeva trade, njegov odnos s trenerom Mitchellom je vrlo los, a kulminacija toga bi mogao biti najavljeni trade s Portlandom koji bi ukljucivao jos 3 igraca Toronta. Ipak,tesko je vjerovati da ce se trade zbiti danas(ukoliko to bude slucaj sve online kladionice ce povuci ovaj par iz ponude), ali usprkos tome Toronto ipak nema pravu buducnost. Pocetne pobjede u prvih desetak dana su zasjenile sve probleme, ali nakon sto su u 6 utakmica u gostima upisali samo jednu pobjedu(Utah), problemi su ponovno isplivali.
Raptorsi u ovoj utakmici ne mogu biti favorizirani cisto zbog faktora domaceg parketa(na kojem su 3-0 ove sezone), pa zato smatram 2.05 dosta dobar value, i uzimam Sonicse kao bet dana.
7/10

Miami Heat - Utah Jazz...........2(2.85 @ PSK)
4/10

2.85 na jedno od najvecih iznenadjenja sezone? Osobno ne bih dao Miamiju ovakvu prednost.
Miami je dosta nova momcad, koja je otvorila sezonu jako dobro. O'Neal, Wade, Haslem, E.Jones, svi rade jako dobar posao, i Miami je zasada opravdao epitet jedne od najvecih iznenadjenja lige. Medjutim, Miami ipak nije toliko impresivan da bi bio ovako favoriziran protiv Utah Jazza, ciji trener Jerry Sloan ima pokrivene sve parametre igre, od zestoke obrane, do igre pod kosem(koja je dobila novu dimenziju dolaskom Boozera), te odlicne sutere i opcenito backcourt igrace.
Utah se ove sezone stvarno ima cemu nadati, pogotovo nakon odlicnih uvodnih igara u sezonu. Ipak, kvota je dosta velika, a razlog tome mozemo naci u porazu Jazza protiv Orlanda(107-92), u kojem Jazzeri stvarno nisu funkcionirali, u niti jednom segmentu igre. Ipak, tesko je ocekivati da ce nakon par dana odmora ponoviti onakvu predstavu, tim vise sto je Sloan poznati motivator, i covjek koji rotacijom i disciplinom nadoknadjuje prisutnost zvijezda...
4 unita.


Phoenix Suns - Los Angeles Lakers........2(4.50)
2/10

Nitko sretniji od mene vidjeti Lakerse u knockdownu, gledati kako se muce protiv momcadi koje su prije par godina s lakocom nabijali 20, 30 razlike, ali ovo je previse. Kvota 4.00 protiv Phoenixa je cisti value.
Ipak, moram naglasiti da nisam misljenja da Lakersi danas imaju vise sanse od Phoenixa dobiti utakmicu, vec jednostavno smatram da je SANSA za to dosta veca od 4.00 i estimacije kladionica.

Lakersi su potpuno promijenjena momcad, ali pod vodstvom Rudy Tomjanovicha uspjeli su se sloziti, pa imaju pozitivan omjer(5-4) dok je Phoenix momcad koja je uvelike promijenila fizionomiju i apetite u odnosu na prosle sezone. Lakersi su od momcadi koja je prosle godine bila oznacavana kao "siguran prvak" dosla do statusa momcadi koja ce se "boriti za playoff", no i to je pod znakom pitanja, jer preko 60% zbivanja na terenu ovisi o jednom covjeku - Kobe Bryantu, koji je konacno dobio "svoju momcad", ali pod kojom cijenom. Inace, bas je Phoenix je bio medju momcadima koje su bile najzainterisiranije za Kobeove usluge, medjutim Bryant je odlucio ostati u Los Angelesu.
Phoenix je vrlo jak, sa snaznim duom Marion-Stoudamire pod kosem, Nashem na beku, i opcenito odlicno poslozenom momcadi. Ipak, oni su dosta nova momcad, i ne moze se od njih ocekivati pobjeda u svakoj utakmici, a danas nekako vidim moguci prolaz za Lakerse, koji osim sto (naravno u potpuno drukcijim okolnostima) imaju odlican H2H protiv Phoenixa(27 pobjeda u zadnjih 35 utakmica), imaju i solidan line-up. Mihm se dobro uklopio, Medvedenko, Atkins, Caron Butler i Lamar Odom obojica mogu zabiti, ukoliko Kobe danas bude na razini, sve je moguce.

Osim toga, Lakersi su 5-0 kad prime manje od 100 koseva(i 0-4 kad prime vise troznamenkasti broj poena), i usprkos velikom potencijalu i cinjenici da Phoenix moze jos mnogo napredovati, u ovom trenutku ne mislim da su Sunsi toliko stabilni i uigrani da mogu racunati na "razbijanje" svake momcadi, pogotovo ne momcadi koja ima oruzja kako ih zaustaviti.

2/10.

Od ostalih utakmica zaintrigirala me moguca prva pobjeda Chicago Bullsa u Denveru, koji od pocetka sezone ne zna za nista drugo osim problema. Nuggetsi imaju dosta ozlijedjenih igraca(Lenard, Camby, Nene, Pope...), i opcenito ne igraju predobro, pitanje je kako ce rijesiti mnoge probleme koji su iskrsli nakon zavaravajuce dobre predsezone. Bullsi su momcad u potpunoj reizgradnji, te se ove sezone moze od njih ocekivati vrlo malo, ali ipak njihov najveci trenutni problem je los streak, te opca frustracija igraca...Uzet cu Chicago u nekom manjem combu ili sistemu.

San Antonio je jucer uz dosta muke pobijedio Philadelphiju, i usprkos cinjenici sto Spursi imaju vrlo snazan roster i nevjerojatan H2H protiv Bostona, ne bih danas igrao na njih protiv Celticsa. Kvota je dosta dobro slozena, a hendikep od 7 poena me nimalo ne privlaci.



Dakle moje oklade danas:>

Seattle(7/10)....2.05 @ PSK
Utah (4/10)......2.85 @ PSK

I Lakersi kao value attempt s 2 unita.


Pozdrav svima.
Nimoy is offline  
Old 19.11.2004., 21:17   #224
Nadam se da si u pravu za večerašnju tekmu Seattle proti Toronta jer sam i ja igrao na Sonics.
I meni se ova serija Sonicsa čini nestvarna, ali dok ide neka ide. Nadam se da neće puknuti večeras.
bluntman is offline  
Old 20.11.2004., 13:09   #225
Evo novih nadimaka: Ben “Adriano” Wallace i Ron “Cantona” Artest.
nbg4ever is offline  
Old 20.11.2004., 14:00   #226
Quote:
bluntman kaže:
Nadam se da si u pravu za večerašnju tekmu Seattle proti Toronta jer sam i ja igrao na Sonics.
I dobio sam pare!
ne puno, ali dovoljno. Sreća da je tekma u detroitu prekinuta jer sam igrao manje od 182 koša. ko zna koliko bi palo do kraja.
bluntman is offline  
Old 21.11.2004., 14:09   #227
Sto se tice velikog obracuna igraca indiane i navijaca detroita u palce centru u detroitu pred kraj utakmice detroit-indiana koju je indiana pobjedila kazne ce najvjerojatnije biti sljedece;
Artest--oko 30 utakmica
S.Jackson i J.O'Neal oko 20 utakmica
B.Wallace koji je udario Artesta i koji je krivac za sve; 4utakmice

Postava Indiane slj. 20 utakmica:
Pollard
Croshere/Bender
James Jones/Bender
F.Jones
Tinsley

prije incidenta imali su 7-2 a sad bez Artesta,Jacksona i O'Neila ce vjerojatno izgubiti barem 15 od tih 20---dakle imat ce oko 12-17...
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 21.11.2004., 16:31   #228
Sad će Artest konačno imati vremena za promociju svog albuma
Gilach is offline  
Old 22.11.2004., 09:56   #229
Čak štoviše:

Artest 73 (do kraja sezone)
Jackson 30
O'Neal 25
Wallace 6
A.Johnson 5
Miller, Coleman, Billups, Campbell 1

Ma zapravo čisto OK. Navijači jesu sve zakuhali, ali na igračima je odgovornost.
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 22.11.2004., 12:34   #230
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
Čak štoviše:

Artest 73 (do kraja sezone)
Jackson 30
O'Neal 25
Wallace 6
A.Johnson 5
Miller, Coleman, Billups, Campbell 1

Ma zapravo čisto OK. Navijači jesu sve zakuhali, ali na igračima je odgovornost.
wow...nista od playoffa za Indianu ove godine...
Bez Artesta i pola sezone bez Jacksona i O'Neala tesko da ce do playoffa...osim ako ne izgube previse do povratka O'Neala i Jacksona i ako F.Jones uspjesno nadomjesti Artesta
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Old 22.11.2004., 14:17   #231
To sve inače nije konačno, udruga igrača će se sigurno žaliti i vjerojatno ići na arbitražu. Artestu će vjerojatno ostati, a Jacksonu i O'Nealu bi se moglo smanjiti za 5-10 utakmica...
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 22.11.2004., 18:07   #232
Quote:
Gilach kaže:
Sad će Artest konačno imati vremena za promociju svog albuma


... a moze doci i u Cibonu, a Ilko Culic ce mu dati dobre recenzije i vrata svih europskih diskografija bit ce mu otvorena... naravno, gostovao bi u novim izdanjima Super Nova Talents, snimio bi duet sa Mineom...
Ovo mu je praf za praf doslo "k'o kec na cenera"...
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Old 22.11.2004., 20:40   #233
A kad je onaj pikavac iz publike bacio plastičnu čašu na njega kao "smeće jedno,kaj mi možeš!" i za uzvrat dobio poklon od 120kg i 2m mišića na sebi...
A jest mi bilo drago.....
I onda još bonus track u vidu šake O'Neala.... hihihihihihihihihihihihih.....
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Old 26.11.2004., 08:21   #234
Pacersi rulaju !!!!
Covjece, pa oni melju sve pred sobom i bez glavnih scorera. Uvjerljivo su dobili Boston i Minnesotu. Tinsley igra briljantno, zabija sve živo i asistira ko lud, vodeći je kradljivac lige, igra atraktivno sa puno haklerskih driblinga....
Gilach is offline  
Old 26.11.2004., 14:42   #235
Evo sto je moj frend napisao na tipu dana

Quote:
Chelsea kaze:i što je najbolje - vijest je točna. ronnie dolazi u zagreb. ne bi vjerovao da mi on to maločas sam nije potvrdio. najozbiljnije, frajer me maloprije nazvao i pustio mu u slušalicu svoj najnoviji single, koji je upravo snimio povodom odlaska u cibonu.

uostalom, da ne bi bilo da vas zafrkavam, evo i riječi pjesme. ekskluzivno na tipu dana!

"new nigger in savska street"

hello white people from east to west,
yeah you know me, i'm ron artest,
i shoot, i dunk, i play stong "D"
soon you'll meet me in savska street

yeeeah, muthafuckers. bring it on. no s*it

hello white people from tresnjevka,
tell me how do you spell "košarka"?
is that the game you wanna see?
i'll show it to ya, i'll play it for free

yeaaaah, muthafuckers. i'll show you some B in Savska street

hello white people, tell me who's da best
i wanna hear you screaming "ron atrest"!
ain't no bitch gonna mess with me,
alkar, hiron - they' ll be on their knees!

let me here you say ho! ho!
say no! no!
say hey! hey!
hey! hey!
hey! hey!

say na štriku se suši šosić!

yeeeeeah, i knew you couldn't pull that one. motherfuckeeeeers

Nimoy is offline  
Old 28.11.2004., 12:47   #236
Strasno
rossonero is offline  
Old 01.12.2004., 14:22   #237
Dobili smo podforum!!

Ovaj topic je ostavljen kao "univerzalni", odnosno topic za opću diskusiju o NBAu. Odsada za neke zanimljivije teme za koje smatrate da zavrijedjuju svoj topic slobodno otvorite temu.


Pozdrav i hvala meni sto sam tlacio admine da nam daju ovaj podforum

platit cete mi pivu kasnije lako.

(shala, platit cu ja)
Nimoy is offline  
Old 02.12.2004., 20:09   #238
Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
Dobili smo podforum!!

Pozdrav i hvala meni sto sam tlacio admine da nam daju ovaj podforum
Bravo majstore
Paranoid is offline  
Old 03.12.2004., 09:59   #239
Sinoć je odigrana jedna od najluđih utakmica u zadnjih par godina. U borbi Houstona i Dallasa Novitzki je ubacio 53, a McGrady 48 koševa !!!
Sad samo čekam da netko stavi torrent da skinem to čudo...
Gilach is offline  
Old 09.12.2004., 14:38   #240
Čini mi se da ću opet malo pažljivije počet pratit NBA jer Sonicsi opet čuda stvaraju. Navijam za njih od vremena Paytona i Kempa i valjda sam bio jedan od rijetkih na ovim prostorima koji je u finalu 1996. navijao za njih. Eh kad bi se to ponovilo ove sezone. Nego vi koji ste malo više "unutra" jel vjerujete da Seattle može izdržati do kraja u ovom ritmu. Nakon sinoćnje pobjede protiv Spursa ja nekako počinjem vjerovati, al opet ne znam dal Allen i Lewis mogu izdržat do kraja il imaju još nekog. Ako da koga? Znam za Radmanovića, al nekako nemam povijerenja u njega.

Go Sonics!
Tuvix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.