Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 15:05   #121
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
A oprosti,ja ni na jednom lijeku kojeg sam dobila u trudnoci nisam procitala da je za trudnice... Sta se tice normabela,ja sam ga dobila radi ranih kontrakcija i zato da mi zaustavi moguce ranije otvaranje tako da mi opusta misice maternice...
Nije mi se nesto spavalo od njega,mozda samo malo prvih par dana dok se nisam navikla,ali mogu sa sigurnoscu reci da su mi te tablete pomogle jer su nestale kontrakcije i bilo mi je puno lakse..
I vjerujem da nam dr.nikad nebi dao nesto sta ugrozava trudnocu,a to sta pise u uputama meni djeluje samo kao mjera sigurnosti da zastite sebe..
i ja stalno slušam prodike sa strane kako nisam inaće tablete htjela pit,a ja zamisli pijem normabele u trudnoći!!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:18   #122
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure, a što se normabela tiče, oni su klasičan lijek za smirenje, kao i apaurin, tak da mi je čudno zašto jedna drugoj preporučate pijenje istih a imate probleme sa otvaranjem. oni vam neće zaustavit otvaranje, nego će vas smiriti tako da više mirujete i spavate. ne želim s time reći da ne pijete, ali razmislite malo i pročitajte što piše na deklaraciji lijeka. ne preporuča se u trudnoći.

jedino kad je stvarno dobro uzeti normabele je dok se koriste neki posebni lijekovi za zaustavljanje otvaranja, pa oni znaju djelovati tako da su potrebni normabeli koji suzdržavaju neke moguće popratne nuspojave.

znam sve to jer je moja jedna kolegica bila u bolnici zbog otvaranja i baš je imala ovaj drugi slučaj.
normabel nije "lijek za trudnice"
to nije lijek za smirenje nego za opustanje....btw ovo ti je pad na ispitu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:41   #123
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
unutarnje ušće ili vanjsko?? i ja vjerujem doktorici i ne mislim da to oni samo tako djele jer nemaju pametnijeg posla?
nemam ti ja to pojma, možda sad glupa ispadnem, ali znam jedino da sam otvorena onako kako se otvara za porod i pisalo je ono nešto do ovoja glavice i tako.... i tako već ohoho vremena. a na zadnjoj kontroli mi je i cerviks bio skraćen a ne održan. i tako, ja još čekam....
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:43   #124
Normabel nosi genericko ime diazepam (to bi trebalo i negdje na kutiji pisati), sto znaci da kao i svi ljekovi te farmakoloske skupine djeluje anti- konvulzivno, mio-relaksirajuce ali i sedativno-hipnoticki.


Dakle: niti je iskljucivo za sprecavanje kontrakcija, niti je iskljucivo sedativ -vec oboje.

Sve ste pale na ispitu.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:38   #125
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
to nije lijek za smirenje nego za opustanje....btw ovo ti je pad na ispitu
o čemu ti to? pa nismo na forumu studenata medicine... niti sam ja medicinar. uglavnom......

bit je da normabeli nisu nužno potrebni u trudnoći. pročitajte si deklaraciju lijeka. niti deklaracija lijeka ne preporuča da sekoristi u trudnoći a jedan ginekolog koji ima vrlo mnogo pacijentica upisanih kod sebe mi je rekao da on NIKADA ne daje svojim trudnicama normabel. a radio je prije svoje ordinacije i desetak godina u bolnici. valjda zna zašto je odustao od toga.

bebica se "umrtvljuje" korištenjem normabela, ona se isto uspavljuje i manje je pokretna. zar vam to treba?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:54   #126
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
o čemu ti to? pa nismo na forumu studenata medicine... niti sam ja medicinar. uglavnom......

bit je da normabeli nisu nužno potrebni u trudnoći. pročitajte si deklaraciju lijeka. niti deklaracija lijeka ne preporuča da sekoristi u trudnoći a jedan ginekolog koji ima vrlo mnogo pacijentica upisanih kod sebe mi je rekao da on NIKADA ne daje svojim trudnicama normabel. a radio je prije svoje ordinacije i desetak godina u bolnici. valjda zna zašto je odustao od toga.

bebica se "umrtvljuje" korištenjem normabela, ona se isto uspavljuje i manje je pokretna. zar vam to treba?
Nekima treba...neka svako odluči za sebe imajući na umu rizike i prednosti u smislu koristi koje nadvaldavaju rizike,u dogovoru sa liječnikom..
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:27   #127
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Nekima treba...neka svako odluči za sebe imajući na umu rizike i prednosti u smislu koristi koje nadvaldavaju rizike,u dogovoru sa liječnikom..
naravno, samo mi se učinilo da neke cure preporučuju normabel.... samo uz dogovor s liječnikom i procjene svih rizika. ako je nužno - nužno je.

ja sam 3 dana pila normabel u bolnici zbog visokog tlaka, nisam ni znala što mi daju u toj maloj zelenoj tableti. tih dana sam bila jako pospana, a beba mi se puno manje micala. čim sam došla doma prestala sam ih uzimati, dva liječnika su mi potvrdila da mi niti nije potrebno to uzimati nego samo tablete za tlak, a bebač se dalje sad lijepo miče i uživamo nas dvoje.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:48   #128
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
o čemu ti to? pa nismo na forumu studenata medicine... niti sam ja medicinar. uglavnom......

bit je da normabeli nisu nužno potrebni u trudnoći. pročitajte si deklaraciju lijeka. niti deklaracija lijeka ne preporuča da sekoristi u trudnoći a jedan ginekolog koji ima vrlo mnogo pacijentica upisanih kod sebe mi je rekao da on NIKADA ne daje svojim trudnicama normabel. a radio je prije svoje ordinacije i desetak godina u bolnici. valjda zna zašto je odustao od toga.

bebica se "umrtvljuje" korištenjem normabela, ona se isto uspavljuje i manje je pokretna. zar vam to treba?
Ja ga koristim već dva tjedna ali zato što MORAM!! i svaki doktor će reć svoje. meni je moja rekla da se ne obazirem na priče o normabelu jer se svašta piše i govori. kako ti vjeruješ svom doktoru tako ja vjerujem svojem i znam da mi to nije dala iz razloga da me uspava i da mirujem. nit je glupa ona nit sam glupa ja da mi trebaju tablete da mirujem. objasnila mi je zašto mi ga je propisala i ja joj vjerujem. ja mogu reć da se moja bebica hvala Bogu nije uspavala i baš je aktivan. i ako to znći da bi održala trudnoću što duže i da dođemo do termina moram pit normabele onda je to nešto što radim s VEOMA DOBRIM RAZLOGOM! valjda netko guta tablete iz gušta u trudnoći jer nema pametnijeg posla!!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:58   #129
ni meni se beba nije nimalo umrtvila niti uspavala. Da budemo na čisto, i ja sam protiv svih tableta u trudnoći ako nisu potrebne. Tu mislim i na sve vitaminčeke koji se uzimaju pod obavezno a da se prije ne provjeri da li su stvarno potrebni, ne znam zašto. A jedino što sam u trudnoći uzimala je željezo jer je bilo na donjoj granici i normabel koji mi je stvarno pomogao. Da ne bi bilo da sam ja apsolutno za normabel i da smatram da je zdrav. Ali ako je potreban i ako pomaže, apsolutno.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:06   #130
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ni meni se beba nije nimalo umrtvila niti uspavala. Da budemo na čisto, i ja sam protiv svih tableta u trudnoći ako nisu potrebne. Tu mislim i na sve vitaminčeke koji se uzimaju pod obavezno a da se prije ne provjeri da li su stvarno potrebni, ne znam zašto. A jedino što sam u trudnoći uzimala je željezo jer je bilo na donjoj granici i normabel koji mi je stvarno pomogao. Da ne bi bilo da sam ja apsolutno za normabel i da smatram da je zdrav. Ali ako je potreban i ako pomaže, apsolutno.
upravo to, nisam ni ja za to da se nepotrebno uzimaju tablete,al ako će mi pomoć onda je to nešto gdje zbilja nema dvojbe! koliko si ga ti pila?
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:59   #131
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ni meni se beba nije nimalo umrtvila niti uspavala. Da budemo na čisto, i ja sam protiv svih tableta u trudnoći ako nisu potrebne. Tu mislim i na sve vitaminčeke koji se uzimaju pod obavezno a da se prije ne provjeri da li su stvarno potrebni, ne znam zašto. A jedino što sam u trudnoći uzimala je željezo jer je bilo na donjoj granici i normabel koji mi je stvarno pomogao. Da ne bi bilo da sam ja apsolutno za normabel i da smatram da je zdrav. Ali ako je potreban i ako pomaže, apsolutno.


Mislim da ni jedna normalna nije pila tablete jer joj se pilo,ili da bolje spava,bar ja nisam.. Pila sam normabel i mogu reci da mi je pomogao,beba mi se micala kao i prije,nisam primijetila da je manje aktivna
I kad me glava bolila,ali bas ono junacki popila sam voltaren,inace ne pijem tablete osima ako je bol nepodnosljiva,a tad je bila,i sta sad,sve ok i sve normalno...
Tako da se skroz slazem s tvojom zadnjom recenicom!
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:11   #132
Bok svima!
da podignem opet ovu temu...
27 tjedan trudnoća sam, do sada sve super, doc mi je povremeno nalazila kontrakcije na uzv ali ja nisam ništa osjećala, ponašala sam se skroz normalno ( bila dosta aktivna, s time da imam bebu od devet mjeseci i svako malo ju moram dignuti, idem s njom u šetnje......), i sad sam u subotu bila na svadbi ( bila kuma )i podosta sam se preforsirala, plesala pola noći, jesam ja i odmarala ali i previše plesala za jednu trudnicu ( s time da sam nosila visoke pete cijeli dan i noć ), da ne duljim.....drugi dan su me dosta boljela leđa, odležala ja taj dan ali u leđima me probadalao i dan dva kasnije, i sva u strahu ( i s velikom grižnjom savjesti ) otišla kod svog socijalnog ginekologa ( inače se kontroliram u poliklinici vili ) čisto da me pogleda da se nisam otvorila, i on me toliko isprepadao, napisao neke čudne mjere, kao skraćem cerviks 25,4mm ( prije dva tjedan je bio 34mm ), unutarnje ušće otvoreno 4,2mm, i kao poslao me u bolnicu, nije ništa alarmantno ali kao mogu se počet otvarati i nek oni mene prate u bolnici....
došla u petrovu sinoć i oni se počeli smijati na taj nalaz, doc me samo vaginalno pogledao ( prstom ) i rekao cerviks 1 članak, uloživ za vršak prsta i da je sve u redu, ali neka mirujem i ipak ne dižem malu.....
uspjela sam se smirit jer neznam kako bi u bolnicu tri mjeseca a da mi je dijete doma i da ga ne vidim ( ipak je ona još mala )....

ima netko sličnih iskustava s tim bolovima u leđima ( više postranično s obje strane i to povremeno ), i s tim nalazom ( mislim na unutranje ušće, iako je isti "pametni" doc rekao da je ušće oblik slova T što je ok....??
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:49   #133
Quote:
nikkay kaže: Pogledaj post


ima netko sličnih iskustava s tim bolovima u leđima ( više postranično s obje strane i to povremeno ), i s tim nalazom ( mislim na unutranje ušće, iako je isti "pametni" doc rekao da je ušće oblik slova T što je ok....??
EJ evo ja ti mogu reći samo za to unutarnje ušće oblik T - to je odlično, znači da se nisi počela otvarati iznutra. Meni je doc. sve to crtao i objašnjavao...ako ti je unutarnje ušće drugih oblika..V,Y,U svaki ima točno svoje značenje - ali sva ta znače da si se na neki način iznutra počela otvarati...

Jedino T znači da si iznutra potpuno otvorena, izvana možeš biti i uloživa i otvorena, al unutra je sve
Takav je i moj nalaz..25tj. cervix 38mm ( bio prije mjesec dana---valjda još uvijek), uloživa za jagodicu prsta, unutarnje ušće u obliku - T ---
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:51   #134
to ti je normalan nalaz, cerviks 1 clanak i uloziv za vrh prsta je normalno za drugorotke.
meni je tako od pocetka i ne mirujem bas nesto posebno i jos teglim malca od 15 kg.

doduse sad mi je cerviks 3/4 pa bi trebala malo pripazit
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 17:59   #135
da znam da je normalan nalat taj 1 članak, al svejedno me sprepadao taj ginić iz DZ kaj je nabaljezgao sve i svašta, imala sam osjećaj da sam ne zna pa da izmišljava razloge da me pošalje u bolnicu, i brine me to kaj je napisao da je UU otvoreno 4,2mm, a onda je rekao da je oblik slova T, ne kužim....
mirovat ću ja svejedno, barem do sljedećeg pregleda pa idem kod dr. Kosa, on će biti pametniji...
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:18   #136
Quote:
nikkay kaže: Pogledaj post
da znam da je normalan nalat taj 1 članak, al svejedno me sprepadao taj ginić iz DZ kaj je nabaljezgao sve i svašta, imala sam osjećaj da sam ne zna pa da izmišljava razloge da me pošalje u bolnicu, i brine me to kaj je napisao da je UU otvoreno 4,2mm, a onda je rekao da je oblik slova T, ne kužim....
mirovat ću ja svejedno, barem do sljedećeg pregleda pa idem kod dr. Kosa, on će biti pametniji...
ako je oblik slova T znaci da si zatvorena, tj. da ti je unutarnje usce zatvoreno, a to je najbitnije
a cerviks ti je 4,2 mm i vise nego dobar
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 22:51   #137
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
ako je oblik slova T znaci da si zatvorena, tj. da ti je unutarnje usce zatvoreno, a to je najbitnije
a cerviks ti je 4,2 mm i vise nego dobar
a ne ne, ovaj mi je mjerio više tih mjera, kao cerviks je dug 25,4mm, do unutarnjeg ušća 15,5mm, a unutarnje ušće otvoreno 4,2mm a vanjsko ušće 2,7mm...obično mi mjere samo jednu mjeru, a ta je koliko sam skužila kod ovog doca 25,5mm, a prije je bilo 34mm, a e sad, tko zna kak je on to mjeruio, a u petrovoj me je samo doc gledao vaginalno i rekao cerviks 1 čl, ( što ja mislim odgovora 40mm ), neznam sad više, nekako mi je ovaj u petrovoj sigurniji, a opet je ovaj s uzv izmjerio....ma neznam više, nitko nije dizao nikakvu paniku u petrovoj pa valjda je ok, više ću se paziti do idućeg pregleda pa ćemo vidjet šta će mi reći....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:19   #138
ako ti je usce u obliku slova T to znaci da je zatvoreno, niste se nesto dobro skuzili ili ti gin nije dobro napisao

no dobro, ipak se malo pripazi i bolje potrazi dva misljenja
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 18:52   #139
Bok cure! Eto i mene!!!! Jučer bila na kontroli, inače sam 32+3 i do sad je trudnoća bila uredna. Ovo mi je treća trudnoća i dr. mi je jučer rekao da sam otvorena jedan prst i da je bebica okrenuta na zadak. Nalaz glasi ov ako: uterus mekan, FS X/3 (?????). Rodnički dio za članak, ušće za prst do zadka, uzv uredan, CTG uredan, urin sterilan. Dr me poslao kući na STROGO MIROVANJE i da dođem u utorak na kontrolu.... trebam li se zabrinuti????????????
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 19:13   #140
kako svima kazu drugacije, to je nevjerovatno

ako ti kaze da mirujes miruj, meni je moja za isti nalaz rekla da je normalan u tim tjednima za viserotke i da ne moram mirovat nego stovise da se krecem, a i ctg mi pokazuje trudice

svi oni drugacije rade, slusaj svog doktora i miruj, ali po mom misljenju ne bi trebala leci u krevet nego laganini, puno odmaraj i nemoj sjedit jer to potice otvaranje, neka te sad maze
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.