Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 15:32   #601
Ne obilazim ja njih nego oni mene. Zalupiti im vrata pred nosom?
Zato je najbolje rješenje odlazak negdje gdje oni ne mogu potegnuti autom.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 15:33   #602
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne obilazim ja njih nego oni mene. Zalupiti im vrata pred nosom?
Zato je najbolje rješenje odlazak negdje gdje oni ne mogu potegnuti autom.
Odlicno, napravi to.

Nemoj o tome beskonacno pisati nego napravi to.

Ovako ispada da nisi siguran u svoj stav i svoju odluku.
John_Wayne is offline  
Old 22.09.2017., 15:38   #603
Pa i napisao sam da ću napraviti par stranica prije.
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 15:42   #604
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Zato je najbolje rješenje odlazak negdje gdje oni ne mogu potegnuti autom.
sabrati se & pokušati odrasti - to je najbolje rješenje.

većina nas ima roditelje koji se vječito nešto brinu, zapitkuju, propitkuju, čude se. dođeš na obiteljsko okupljanje pa te dočeka rafalana paljba pitanjima - od toga kada misliš završiti faks do toga kada se misliš ženiti.

i to su normalna pitanja i većina se s tim nosi sasvim OK. na jedno uho unutra, na drugo van - odmahneš rukom i nastaviš dalje. zašto ti to nisi u stanju...? čemu tolika drama, ako si siguran u svoje izbore?

ovoliko jebade oko tipične stvari koju rade tipični roditelji. nema smisla.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Old 22.09.2017., 15:51   #605
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije ti Palo na pamet da ti njihovo divljenje treba zato što na nekoj podsvjesnoj razini I sam sumnjaš u ovo što pokušavaš prodati?

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
i to su normalna pitanja i većina se s tim nosi sasvim OK. na jedno uho unutra, na drugo van - odmahneš rukom i nastaviš dalje. zašto ti to nisi u stanju...? čemu tolika drama, ako si siguran u svoje izbore?
Ovo boldano, potpis. Ali mislim da je sve rečeno, on je odlučio i najbolje zaključati temu.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Old 22.09.2017., 16:06   #606
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne obilazim ja njih nego oni mene. Zalupiti im vrata pred nosom?
Zato je najbolje rješenje odlazak negdje gdje oni ne mogu potegnuti autom.
Nisi li nekoliko puta naglasio da tvoj odlazak nema veze s njima?
Lord Byron is offline  
Old 22.09.2017., 17:19   #607
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisi li nekoliko puta naglasio da tvoj odlazak nema veze s njima?
Pa nema. Ima s poslom. Ali fino riješiš dvije muhe jednim udarcem. Misliš da bih potegnuo čak do Irske samo i jedino zato da ne moram imati posla s roditeljima?
drumforce is offline  
Old 22.09.2017., 17:28   #608
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa nema. Ima s poslom. Ali fino riješiš dvije muhe jednim udarcem. Misliš da bih potegnuo čak do Irske samo i jedino zato da ne moram imati posla s roditeljima?
Onda ces odmah rijesit dvije muhe jednim udarcem.

Super za tebe , zapravo se sve odigralo upravo onako kako ti najbolje odgovara.

Imat ces dobar posao (vjerojatno bolje placen nego da ostanes ovdje) i svoj toliko zeljeni mir.
John_Wayne is offline  
Old 22.09.2017., 18:04   #609
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa nema. Ima s poslom. Ali fino riješiš dvije muhe jednim udarcem. Misliš da bih potegnuo čak do Irske samo i jedino zato da ne moram imati posla s roditeljima?
Ništa ja ne mislim. Samo čitam tvoje postove.
Lord Byron is offline  
Old 23.09.2017., 15:04   #610
Ja evo iskreno mislim, da mi odraslo dijete dođe i kaže da ne podnosi žene i djecu, te da ih smatra gubitkom resursa i energija, više ga nikada ne bih pitala kad će osnovati familiju.
I to ne zbog njega.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 23.09.2017., 15:06   #611
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ja evo iskreno mislim, da mi odraslo dijete dođe i kaže da ne podnosi žene i djecu, te da ih smatra gubitkom resursa i energija, više ga nikada ne bih pitala kad će osnovati familiju.
I to ne zbog njega.
Tako bi se svaki normalan roditelj ponio. Moji nisu takvi
drumforce is offline  
Old 30.09.2017., 10:43   #612
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ja evo iskreno mislim, da mi odraslo dijete dođe i kaže da ne podnosi žene i djecu, te da ih smatra gubitkom resursa i energija, više ga nikada ne bih pitala kad će osnovati familiju.
I to ne zbog njega.
Da, tako bih i ja reagirala da mi dodje necije tudje dijete, ali da mi dodje moje zabrinula bih se da zasto ima tako negativan i los stav prema necemu sto je vecini normalno. Ok da se ne zeli zeniti i imati djecu ali da ih ne podnosi? Cemu nepodnosenje? Kao da je istraumatiziran s necim pa da je doslo do takvog osjecaja.
MissDilemma is offline  
Old 30.09.2017., 16:44   #613
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Da, tako bih i ja reagirala da mi dodje necije tudje dijete, ali da mi dodje moje zabrinula bih se da zasto ima tako negativan i los stav prema necemu sto je vecini normalno. Ok da se ne zeli zeniti i imati djecu ali da ih ne podnosi? Cemu nepodnosenje? Kao da je istraumatiziran s necim pa da je doslo do takvog osjecaja.
Nisam napisao da ih ne podnosim nego da ih ne volim. Dva različita pojma. Neke stvari moram prisilno podnositi iako ih ne volim (posao), ovdje imam izbor ne uzeti nešto što mi ne treba. Podnositi se mogu i stvari koje ne voliš. Ali čemu ako ne moram? To je nepotrebna patnja.

Valjda mi dopuštaš da nešto ne volim? Zašto ti ne voliš neki sladoled okusa x?
drumforce is offline  
Old 30.09.2017., 17:18   #614
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam napisao da ih ne podnosim nego da ih ne volim. Dva različita pojma. Neke stvari moram prisilno podnositi iako ih ne volim (posao), ovdje imam izbor ne uzeti nešto što mi ne treba. Podnositi se mogu i stvari koje ne voliš. Ali čemu ako ne moram? To je nepotrebna patnja.

Valjda mi dopuštaš da nešto ne volim? Zašto ti ne voliš neki sladoled okusa x?
Nije baš sasvim isto ne voljeti sladoled određenoga okusa i ne voljeti preko 50% čovječanstva samo na temelju njihova spola i/ili dobi.
Martian7 is online now  
Old 30.09.2017., 17:27   #615
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije baš sasvim isto ne voljeti sladoled određenoga okusa i ne voljeti preko 50% čovječanstva samo na temelju njihova spola i/ili dobi.
Princip je isti. Ako nešto ne voliš onda ne voliš.
Nepotrebnim i nenužnim uplitanjem drugih osoba u moj život gubim svoj integritet i identitet, a to si neću dopustiti. Eto.
drumforce is offline  
Old 30.09.2017., 18:53   #616
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Princip je isti. Ako nešto ne voliš onda ne voliš.
Nepotrebnim i nenužnim uplitanjem drugih osoba u moj život gubim svoj integritet i identitet, a to si neću dopustiti. Eto.
Ne voliš žene, ne voliš djecu, ne voliš posao, nemaš prijatelje...a što onda točno voliš? Roditelji te najvjerojatnije pilaju jer im djeluješ kao nesretna osoba, a nitko nije sretan jer mu je dijete nesretno. Ti ne opisuješ uopće što voliš u tome što si sam i kako živiš nego izražavaš frustraciju.
Lutkina kuća is offline  
Old 30.09.2017., 19:02   #617
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne voliš žene, ne voliš djecu, ne voliš posao, nemaš prijatelje...a što onda točno voliš? Roditelji te najvjerojatnije pilaju jer im djeluješ kao nesretna osoba, a nitko nije sretan jer mu je dijete nesretno. Ti ne opisuješ uopće što voliš u tome što si sam i kako živiš nego izražavaš frustraciju.
Sve točno, osim što imam prijatelje.
Kako ne opisujem? Pisao sam o tome na više tema: mir, tišina, sloboda, maksimalan stupanj autonomije u odlučivanju i korištenju (slobodnog) vremena, novaca, energije i resursa
drumforce is offline  
Old 30.09.2017., 20:28   #618
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nisam napisao da ih ne podnosim nego da ih ne volim. Dva različita pojma.
Velika razlika kao izmedju pčelinjeg batka i pčelinjeg karabatka


Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Valjda mi dopuštaš da nešto ne volim? Zašto ti ne voliš neki sladoled okusa x?
Što se mene tiče mozes mrziti cijeli svijet i sebe skupa s njime, i nisam pricala o nikakvom nedopustanju vec o zabrinutosti. Valjda mi dopustas da budem zabrinuta za osjecaje svojeg djeteta.

Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Princip je isti. Ako nešto ne voliš onda ne voliš.
Nepotrebnim i nenužnim uplitanjem drugih osoba u moj život gubim svoj integritet i identitet, a to si neću dopustiti. Eto.
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Sve točno, osim što imam prijatelje.
ove dvije stvari su ti nekako kontradiktorne jer ako ne volis uplitanje drugih osoba u svoj zivot onda nemas ni prijatelje jer prijatelji se isto uplicu u zivote jedni drugima..............ne pricas s njima samo o prolaznosti zivota i o muzici, filmovima i slicno.............i sigurno se neki tvoj frend upitao zasto nemas curu.......izadjete van i sto ti ko drvo stojis jer ne pricas sa zenama posto ih ne volis.............i uz to frendovi su ti samo muskarci posto ne volis zene? Iskreno mislim da bi se s tobom malo tko druzio
MissDilemma is offline  
Old 30.09.2017., 20:35   #619
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
ove dvije stvari su ti nekako kontradiktorne jer ako ne volis uplitanje drugih osoba u svoj zivot onda nemas ni prijatelje jer prijatelji se isto uplicu u zivote jedni drugima..............ne pricas s njima samo o prolaznosti zivota i o muzici, filmovima i slicno.............i sigurno se neki tvoj frend upitao zasto nemas curu.......izadjete van i sto ti ko drvo stojis jer ne pricas sa zenama posto ih ne volis.............i uz to frendovi su ti samo muskarci posto ne volis zene?
Upravo pričam s njima samo o tim temama, pričamo o trivijalnim stvarima i općoj kulturi što mi odmara mozak. Prijatelje puštam u svoj život onoliko koliko ja hoću (pogledaj stavku o autonomiji odluka te riječi nepotrebno i nenužno uplitanje). Ne, nije se niti jedan moj frend upitao zašto nemam curu niti pričamo o privatnim intimnim stvarima. Da, frendovi su mi samo muškarci i žene se ne pojavljuju u našem društvu.
drumforce is offline  
Old 30.09.2017., 20:57   #620
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Upravo pričam s njima samo o tim temama, pričamo o trivijalnim stvarima i općoj kulturi što mi odmara mozak. Prijatelje puštam u svoj život onoliko koliko ja hoću (pogledaj stavku o autonomiji odluka te riječi nepotrebno i nenužno uplitanje). Ne, nije se niti jedan moj frend upitao zašto nemam curu niti pričamo o privatnim intimnim stvarima. Da, frendovi su mi samo muškarci i žene se ne pojavljuju u našem društvu.
nisu prijaltelji roboti, to su ziva bica kao i ti, i radoznala izmedjuostalog. Nije tebe pitao ali bog te pitaj sto pricaju medjusobno, ali dobro to nije ni bitno. Smao ne vjerujem d ane pitaju osim ako niste ono vis epoznanici jer ako ste pravi prijatleji onda prijatleji sve pitaju
MissDilemma is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.