Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 13:53   #1041
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nemoj krivo shvatiti, ali kod Mars/Neptun aspekta nije riječ o svjesnom "znanju" i iako puno toga s njim osoba uspijeva integrirati kroz svoj život, to se događa postepeno kroz cijeli život jer život nije zaustavljen u vremenu u kojem smo sada, on traje i 70, 80 godina i aspekti se troše cijeli život. Tj. puno još stvari o sebi ne znaš iako misliš da znaš.
Potpuno tocno. Ja nisam bila svjesna tih mehanizama do unazad par godina, dakle kasne 30e. Mislim da sam ih jace osvijestila u zadnjih godinu-dvije kad mi je Saturn prolazio 1.kucom i aspektirao tu opoziciju (sjeo na Neptun), i malo kasnije Saturn konjukcija Mjesec, opozicija Venera. Puno toga mi je postalo jasnije.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer

Zadnje uređivanje infra red : 19.01.2018. at 14:07.
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:06   #1042
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nemoj krivo shvatiti, ali kod Mars/Neptun aspekta nije riječ o svjesnom "znanju" i iako puno toga s njim osoba uspijeva integrirati kroz svoj život, to se događa postepeno kroz cijeli život jer život nije zaustavljen u vremenu u kojem smo sada, on traje i 70, 80 godina i aspekti se troše cijeli život. Tj. puno još stvari o sebi ne znaš iako misliš da znaš.

Ono što je važno znati s njim jest da aspekt opozicije Marsa u 1. polju i Neptuna uvijek drži na sebi tu neku masku snage i poduzetnosti i da opisuje sve iluzije koje osoba uzima sebi kao bi se prikazala snažnom (u ovom slučaju i da se zaštiti jer je Mars u raku). Kada bi se slikovito išla prikazati ta energija, onda bi energija ove opozicije bila poput vala koji osobu u jednoj fazi života digne visoko, a u drugoj je spusti da se skoro udavi među valovima. U svakom slučaju glava (Mars) se s ovim aspektom mora držati iznad površine ako se ne želimo utopiti (Neptun).
Točno. Ne mislim da sve znam o sebi, općenito smatram da ljudi uče cijel život i shvaćaju sebe, samo opet kažem kako se kod mene nije manifestirao taj aspekt u tom smislu dosad, a svakako ću vidjeti i hoće li. Mada također mislim da ne treba zabemariti druge aspekte pored ovog da bi se vidilo kako se manifestira taj Mars sveukupno, jer nemam razloga predstavljati sebe na forumu osobom koja je jaka, fizički aktivna, koju nekad jesu pokušali spustiti, povrijediti itd. kao i svakoga, međutim ne mogu biti nesvjesna što se tog tiče, točno znam ko je bio loš prema meni i kako sam se izborila za sebe kad je trebalo.
A ovaj dio da osoba drži masku snage, pa svakako da nekad i glumim jakost više no je ima, isto tako znam izgledati jako slabo i mlako kad želim.
Ne želim da me se shvati kao grubu osobu zbog ovih prethodnih postova jer sam opisivala kako se kod mene to odvijalo. Svakako za sebe generalno ne smatram da sam gruba i neosjetljiva osoba, čak naprotiv, ali isto tako prema kome treba to mogu biti.
Usput ovdje mi se jako dopao opis odnosa Mars-Neptun
Link: http://astroarena12.blogspot.ba/2015...actor.html?m=1
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:26   #1043
Ice_Scorpio moguce da, buduci da se radi o opoziciji, se ti identificiras s Marsom, a projiciras Neptuna na druge, odnosno kroz odnose s drugima "zivis" svoj Neptun.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:54   #1044
Negdje sam čitala da je opozicija Saturna i Marsa dobra za rad u vojsci ili policiji.

Ne radim ni u vojsci ni u policiji - ali da li me zato privlače uniforme i oružje?

Inače smatram ovu opoziciju jednom od najtežih u horoskopu.
Mač u kamenu.

Stvari se dese/rješavaju... tek kad od njih - odustanem. Mislim da upravo ovdje prepoznajem ovaj aspekt.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:35   #1045
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ice_Scorpio moguce da, buduci da se radi o opoziciji, se ti identificiras s Marsom, a projiciras Neptuna na druge, odnosno kroz odnose s drugima "zivis" svoj Neptun.
Ovo mi je tako lijepo sročeno, i baš ima smisla
Rekla bih da je to većinom tako, ali isto budući se radi o opoziciji i budući je Neptun (nesvjesno) u pitanju, da se može desiti i obrnuto, a da možda tek kasnije shvatim ili ne shvatim da je tako bilo.
Ali ovo što si rekla kod mene svakako vrijedi, jer volim tako raznorazne uloge koje mi pripisuju drugi, znam se uživiti u osobine koje mi netko da, ili skroz drugačije pokazati od toga. U svakom slučaju meni se ovaj aspekt čak i sviđa.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:17   #1046
Ja osobno projiciram moj Neptun na druge, npr. u vezama, druge polovice su cesto imale naglasene neptunovske crte - ovisnosti i slicno. Uvijek sam privlacila takve osobe, a pretpostavljam da i one mene privlace itd. Tako da gdje sam ja oprezna i moram imati stvari pod kontrolom, druga polovica "zivi" taj moj potisnuti Neptun. Dakle ja sam u doticaju s njim preko drugih.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:35   #1047
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala da je opozicija Saturna i Marsa dobra za rad u vojsci ili policiji.

Ne radim ni u vojsci ni u policiji - ali da li me zato privlače uniforme i oružje?

Inače smatram ovu opoziciju jednom od najtežih u horoskopu.
Mač u kamenu.

Stvari se dese/rješavaju... tek kad od njih - odustanem. Mislim da upravo ovdje prepoznajem ovaj aspekt.

Zanimljivo mi je taj aspekt promotriti kroz simboliku Marsa koji je egzatiran u Saturnovom znaku, te Saturna koji je u padu u Marsovom znaku...tj. kako se ta energija isprepleće kroz život u ovom aspektu.



Sva naša životna iskustva (Saturn) od rođenja sažeta su u tom aspektu. Rađamo se kao mlade individue željne novih iskustava, individue koje pršte od želje i energije, a u svako novo iskustvo idu s ushitom i željom da im se "dogodi" (Mars). Potpuno mladi, iskreni, neoprezni, sirovi...nedostatak loših iskustava oslobađa ih različitih predumišljaja, strahova, opreza. S druge strane stareći (Saturn) mi sakupljamo razna iskustva i dobra i loša, postajemo zreliji i mudriji (Saturn)...ali samim time sakupivši iskustva koja su nas povrijedila, razočarala, pogodila...u svako slijedeće iskustvo ulazimo s manje entuzijazma, puno opreznije, sporije, rekli bismo "promišljenije"...pa se negdje usput pogubi i sva naša neopreznost, ushit, osvajačka želja, a ponekada ga i izbjegnemo od straha da nam se ne dogodi nešto loše. Saturn vremenom kao da upija u sebe energiju Marsa, pa Mars sve više osjeća kako mu nedostaje vremena za sve što želi u svom životu napraviti, na kraju osjeća kao da se utrka s vremenom koje mu je preostalo. Uostalom Saturn i jest "otac vremena" a vrijeme jedno od temelja Saturnovog simbolizma. Stoga je ljudima s ovim aspektom neophodno da uvijek sa sebe skidaju "naslage tereta" koje si stvore kroz iskustva kako bi mogli biti potpuno živi i "uskrsli" svakoga trenutka.





Btw toga, prošli tjedan slučajno vidjeh, na tv-u, pustili jedan od onih old skul filmova, jedan od onih kakvi se danas više ne snimaju. Uglavnom, Roby glumi tipa koji nakon što je ubio svog brata u bljesku bijesa, žudi za otkupljenjem koje utjelovljuje kroz svoje pristupanje redu misionara koji mu dodjeljuju agonizirajuću pokoru: mora se popeti na liticu u blizini strmog vodopada koja je sama po sebi ubitačna jer je vrlo skliska (nisu to ni današnja vremena kada se imaju sva ona šminkerska pomagala, tanki moćni klinovi, tanka moćna užad u fluorescentnim bojama i sl.) U svakom slučaju, nije dovoljno što je ta njegova misija penjanja sama po sebi suluda, već je za njegovo tijelo zavezana ogromna krama, mreža ispunjena starim željeznim oklopima. Tj. taj teret koji on vuče za sobom, a koji prijeti da i njega samog povuče u smrt (Saturn)...dosta realističan prikaz ovog aspekta, tako da ono...mač u kamenu je mala beba.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:32   #1048
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stoga je ljudima s ovim aspektom neophodno da uvijek sa sebe skidaju "naslage tereta" koje si stvore kroz iskustva kako bi mogli biti potpuno živi i "uskrsli" svakoga trenutka.
Samo ne znam kako se te naslage tereta mogu skinuti sa sebe?
Izlaz bi bio u čemu? Nekom vidu kreativnosti, promišljanju, samoanalizi, nekom režimu (samo)discipline?
Quote:
(...)
Tj. taj teret koji on vuče za sobom, a koji prijeti da i njega samog povuče u smrt (Saturn)...dosta realističan prikaz ovog aspekta, tako da ono...mač u kamenu je mala beba.
Loši međusobni aspekti Ma i Sa su sigurno među najtežima u natalnoj karti, ako ne i najteži, i uvijek ćemo tu naići na neke blokade, kočnice, udarce sudbine, teške događaje još od djetinjstva itd.

No opet ćemo kod ljudi naići na vrlo različite načine reagiranja i 'obračunavanja' s tim aspektom. Slučajno mi je, kad sam vidjela da pišete o tom aspektu, palo napamet nekoliko ljudi koje znam a koji imaju taj aspekt, i mogu reći da se radi o - blago rečeno - vrlo impresivnim karakterima po pitanju snage karaktera i životnog stoicizma (iako su preživjeli vrlo teške stvari u životu - odn. da nije bilo tog 'brušenja' pitanje je i bi li bili takvi ... ili - obratno - možda im je taj aspekt omogućio da uopće "ostanu na nogama" nakon svega što su prošli?! ).

Obično ne pričaju puno o onome što su prošli, progutaju, odšute, mukotrpno to prerađuju u sebi ali se ne vole žaliti i nastoje ostati na nogama i ići dalje. Sve u svemu, jako često ljudi velike snage, čvrsti ljudi.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:26   #1049
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Samo ne znam kako se te naslage tereta mogu skinuti sa sebe?
Izlaz bi bio u čemu? Nekom vidu kreativnosti, promišljanju, samoanalizi, nekom režimu (samo)discipline?
Samodiscipline neminovno, ona je neodvojiva od tog aspekta. Ali ono što sam htjela tom rečenicom gore naglasiti jest da je osoba s tim aspektom "bolno" svjesna da svaka njena akcija, svako "djelovanje" (Mars) stvara karmu (Saturn). Na taj način ona što jest starija (Saturn) sve više "karme" osjeća na svojim leđima, a teret postaje sve teži.



Btw pitanja, evo ću opisati jedan slikoviti koji sam jučer iskusila.

Bila sam na jednoj divnoj tkz. yin jogi koja se temelji na principu pasivnog istezanja i kao takva odlična je nadopuna aktivnim. Ona se zapravo sastoji od pozicija koje su takve da duboko istežu na razini unutrašnjih vezivnih tkiva, ligamenta, tetiva. Zaobilazivši aktivnost mišića traži od nas da u njima ostajemo barem tri minute (koje traju kao vječnost na početku) i ništa se pri tom "ne radi" već se pusti da se promjena dogodi (ili ne dogodi). Nekada su poze takve da čovjek ima želju "pobjeći" iz njih, ali finoća, obazrivost prema sebi i način kojim je cijeli sat vođen daju mu poticaj da ostane. Tijelo se zapravo postavlja u neku vrstu stresa (koji nije agresivan) i promatra što se s njim događa, a nakon sat i pol - "naslaga je malo manja".


Hoću reći, mi ljudi stalno imamo tu opsesiju stresom i rješavanjem sebe od njega (čak i na jogu ljudi idu da se "riješe stresa")...no takva koncepcija "izolacije" od stresa ne postoji u ovakvom životu. Pa je ovo na neki način suočavanje s njim, ali na način da takvo suočavanje predstavlja njegovo - kultiviranje. Mislim da je to i srž ovog aspekta.
Quote:
Loši međusobni aspekti Ma i Sa su sigurno među najtežima u natalnoj karti, ako ne i najteži, i uvijek ćemo tu naići na neke blokade, kočnice, udarce sudbine, teške događaje još od djetinjstva itd.

No opet ćemo kod ljudi naići na vrlo različite načine reagiranja i 'obračunavanja' s tim aspektom. Slučajno mi je, kad sam vidjela da pišete o tom aspektu, palo napamet nekoliko ljudi koje znam a koji imaju taj aspekt, i mogu reći da se radi o - blago rečeno - vrlo impresivnim karakterima po pitanju snage karaktera i životnog stoicizma (iako su preživjeli vrlo teške stvari u životu - odn. da nije bilo tog 'brušenja' pitanje je i bi li bili takvi ... ili - obratno - možda im je taj aspekt omogućio da uopće "ostanu na nogama" nakon svega što su prošli?! ).

Obično ne pričaju puno o onome što su prošli, progutaju, odšute, mukotrpno to prerađuju u sebi ali se ne vole žaliti i nastoje ostati na nogama i ići dalje. Sve u svemu, jako često ljudi velike snage, čvrsti ljudi.
Odlično si to napisala.

Što se tiče načina reagiranja on je svojstven znacima u kojima se Mars i Saturn nalaze.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:44   #1050
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Samodiscipline neminovno, ona je neodvojiva od tog aspekta. Ali ono što sam htjela tom rečenicom gore naglasiti jest da je osoba s tim aspektom "bolno" svjesna da svaka njena akcija, svako "djelovanje" (Mars) stvara karmu (Saturn). Na taj način ona što jest starija (Saturn) sve više "karme" osjeća na svojim leđima, a teret postaje sve teži.
(...)

Što se tiče načina reagiranja on je svojstven znacima u kojima se Mars i Saturn nalaze.
Da, na neki način za svako djelovanje dobit će 'pljusku' karme. Kao da je i za najmanje pogreške nesrazmjerno kažnjen. I kako izaći iz toga? Nekakvim vrhunskim samosvladavanjem, oprezom, mirovanjem, nereagiranjem? Problematično mi je za shvatiti je li tu opasnije reagiranje ili nereagiranje (može biti oboje?!).

Može li se taj aspekt ukrotiti i pripitomiti s godinama, nekako smiriti (znam da neki astrolozi znaju reći da napeti aspekti s godinama znaju malo jenjati) ili tu nekakva karma i loša sudbina ima zadnju riječ (da se tako malo dramatično izrazim) - ono da se sve skupa može reći da je to, koliko god čovjek snažan bio, nesretan aspekt? Da čovjek baš nikad ne bude 'nagrađen' nego da ga uvijek sudbina lupi po glavi?

Je li "teži" Ma opozicija Sa ili Ma kvadrat Sa?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:23   #1051
,,

Vidim da smo "razdradili" aspekat Neptuna i Marsa...

Sada me zanima Mjesec 180 Mars, ili ti u ovom slučaju antisicija...

MOj Mjesec(Ribe) Mars(Vaga),

Zanima me iskustvo i praksa oko ove ovakve antisicije !??


U glavnom nailazim na tekstove o nasilju od strane muškog svijeta, abortuse, gubljenje djece itd,,,,sve loše i gore...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:17   #1052
Jel može Mars kvadrat Sunce, ali kod žena? Općenito, a i ono ipak su to muške planete, pa što to znači za odabir muškaraca i odnose, jer znam da recimo Venera i Mjesec u izazvovnom aspektu u muškoj karti ukazuju na probleme u tom području.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:09   #1053
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post

Loši međusobni aspekti Ma i Sa su sigurno među najtežima u natalnoj karti, ako ne i najteži, i uvijek ćemo tu naići na neke blokade, kočnice, udarce sudbine, teške događaje još od djetinjstva itd.

... nekoliko ljudi koje znam a koji imaju taj aspekt, i mogu reći da se radi o - blago rečeno - vrlo impresivnim karakterima po pitanju snage karaktera i životnog stoicizma (.

... jako često ljudi velike snage, čvrsti ljudi.
Sad me malo strah.

Moj Mars je i u kvadratu s Venerom...najviše "tragedija" dešavalo se na privatnom planu, tj. planu ljubavnih veza...

Imam sekstil Marsa i Sunca (i MC-a) , trigon Marsa i ASC-a ? ... znači 2 loša i 2 dobra aspekta, i uvijek kad čitam tumačenja ne znam da li da gledam da je moj Mars dobro aspektiran ili loše...?

Isto tako, u Vagi je u izgonu, ali se nalazi u 8.kući (Škorpiona - je li to uopće dobro ) i preko dispozitora (Venera u Jarcu) odlazi u znak egzaltacije... ako ja to uopće dobro gledam...

Boldano su 2 pitanja vezana uz ovu temu.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:47   #1054
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Da, na neki način za svako djelovanje dobit će 'pljusku' karme. Kao da je i za najmanje pogreške nesrazmjerno kažnjen. I kako izaći iz toga? Nekakvim vrhunskim samosvladavanjem, oprezom, mirovanjem, nereagiranjem? Problematično mi je za shvatiti je li tu opasnije reagiranje ili nereagiranje (može biti oboje?!).
Baš, to - nesrazmjerno. Prejako. Pregrubo. Nepravedno. Kao da ispašta za nešto što je jako davno napravio.
Quote:
Može li se taj aspekt ukrotiti i pripitomiti s godinama, nekako smiriti (znam da neki astrolozi znaju reći da napeti aspekti s godinama znaju malo jenjati) ili tu nekakva karma i loša sudbina ima zadnju riječ (da se tako malo dramatično izrazim) - ono da se sve skupa može reći da je to, koliko god čovjek snažan bio, nesretan aspekt? Da čovjek baš nikad ne bude 'nagrađen' nego da ga uvijek sudbina lupi po glavi?
Da, svi aspekti se "troše" kroz život. Ovo "troše" sam stavila u navodne znakove jer svaki aspekt i jest dio nas samih i na neki način uvjetuje naše ponašanje, naše reakcije, naš "sklop" kojim se rukovodimo u životu. Samo o nama ovisi koliko ćemo osvijestiti "svaki aspekt sebe".

Kod veze Marsa i Saturna to je nekako uvijek jako vidljivo - uvijek Mars u mladosti ima neku vrstu "primata" dok starenjem Saturn preuzima primat. Kao da se radi o misiji ukroćivanja Marsa jer je u njihovoj kombinaciji Saturn mentor, učitelj, otac i onaj koji je mudar dok je Mars brzoplet, nepromišljen mladi muškarac, pun energije koju treba potrošiti i on je taj koji mora nešto "napraviti". Kao da kroz život osobe Saturn cijelo vrijeme odgaja i kultivira Marsa, ali onog trenutka kada ga odgoji kao da ga "uškopi" i tu mora biti jako pažljiv da ga "ne ubije" jer Mars bez svoje potence i iskre vatre koja u njemu uvijek živi kao da nije ni živ.

Dakle u mladosti se baš ta "pljuska" Marsu osjeti, dok starenjem osoba sve više osjeća posljedice svojih nepromišljenih dijela na način da su one sada ugrađene, tj. postale dio njena tijela i kao takve se natalože na kostima, mišićima, umanjenoj djelatnosti, nemogućnosti...

Sreća i nesreća su isto u ovom kontestu relativan pojam...kod Mars/Saturna se samo to nekako vidi kroz to kako se "životna energija troši". Tu osoab mora biti mudra, tu ona mora naučiti lekciju -
raspolagati svojom energijom konstruktivno.

Quote:
Je li "teži" Ma opozicija Sa ili Ma kvadrat Sa?
Kvadrat je malo grublji.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:44   #1055
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Baš, to - nesrazmjerno. Prejako. Pregrubo. Nepravedno. Kao da ispašta za nešto što je jako davno napravio.
S tim konceptom imam problem, jer ne vjerujem u karmu i tako to...

Quote:
Da, svi aspekti se "troše" kroz život. Ovo "troše" sam stavila u navodne znakove jer svaki aspekt i jest dio nas samih i na neki način uvjetuje naše ponašanje, naše reakcije, naš "sklop" kojim se rukovodimo u životu. Samo o nama ovisi koliko ćemo osvijestiti "svaki aspekt sebe".

Kod veze Marsa i Saturna to je nekako uvijek jako vidljivo - uvijek Mars u mladosti ima neku vrstu "primata" dok starenjem Saturn preuzima primat. Kao da se radi o misiji ukroćivanja Marsa jer je u njihovoj kombinaciji Saturn mentor, učitelj, otac i onaj koji je mudar dok je Mars brzoplet, nepromišljen mladi muškarac, pun energije koju treba potrošiti i on je taj koji mora nešto "napraviti". Kao da kroz život osobe Saturn cijelo vrijeme odgaja i kultivira Marsa, ali onog trenutka kada ga odgoji kao da ga "uškopi" i tu mora biti jako pažljiv da ga "ne ubije" jer Mars bez svoje potence i iskre vatre koja u njemu uvijek živi kao da nije ni živ.

Dakle u mladosti se baš ta "pljuska" Marsu osjeti, dok starenjem osoba sve više osjeća posljedice svojih nepromišljenih dijela na način da su one sada ugrađene, tj. postale dio njena tijela i kao takve se natalože na kostima, mišićima, umanjenoj djelatnosti, nemogućnosti...

Sreća i nesreća su isto u ovom kontestu relativan pojam...kod Mars/Saturna se samo to nekako vidi kroz to kako se "životna energija troši". Tu osoab mora biti mudra, tu ona mora naučiti lekciju -
raspolagati svojom energijom konstruktivno.


Kvadrat je malo grublji.
Da, Mars bi bio akcija, a Saturn mudrost, Mars neiskusni i nepromišljeni mladac, a Saturn mudrac koji ga spušta na zemlju i daje mu ponekad za uho ako treba. Pa do zrelijih godina možda nešto i naučiš. Po tom pitanju se od Saturna može i puno profitirati, ali je važno i očuvati onu vatru u sebi, kojoj ćeš moći - bolje upoznajući sebe - naći nekako neke okvire, da će ti (p)ostati životno gorivo ali tako da se ne opečeš i ne nastradaš. Dakle, taj aspekt nosi određeni oprez koji se stiče s godinama, svijest o potrebi balansa, određene samodiscipline, sposobnosti samosvladavanja, odmjerenosti.

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Sad me malo strah.

Moj Mars je i u kvadratu s Venerom...najviše "tragedija" dešavalo se na privatnom planu, tj. planu ljubavnih veza...

Imam sekstil Marsa i Sunca (i MC-a) , trigon Marsa i ASC-a ? ... znači 2 loša i 2 dobra aspekta, i uvijek kad čitam tumačenja ne znam da li da gledam da je moj Mars dobro aspektiran ili loše...?

Isto tako, u Vagi je u izgonu, ali se nalazi u 8.kući (Škorpiona - je li to uopće dobro ) i preko dispozitora (Venera u Jarcu) odlazi u znak egzaltacije... ako ja to uopće dobro gledam...

Boldano su 2 pitanja vezana uz ovu temu.
Nema dva čovjeka koji isti aspekt "hendlaju" na isti način, tako nema potrebe za strahom. Ljudi kad imaju i iste neke aspekte opet ih puno toga međusobno razlikuje. Ovi harmonični aspekti Marsa sigurno da olakšavaju. Ovo treće što pitaš oko položaja, nisam baš predobro upućena u to.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:26   #1056
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
S tim konceptom imam problem, jer ne vjerujem u karmu i tako to...
Ne moraš vjerovati u karmu da bi osjetila Saturnov princip na svojoj koži koji je naprosto takav da on stvari "okamenjuje" i pravi od njih nešto što će "vječno trajati".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:32   #1057
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne moraš vjerovati u karmu da bi osjetila Saturnov princip na svojoj koži koji je naprosto takav da on stvari "okamenjuje" i pravi od njih nešto što će "vječno trajati".
Kužim to s okamenjivanjem ali šta će vječno trajati, šta pod tim misliš?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:12   #1058
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Htjela sam samo pojasniti što bi u konkretnom slučaju (aspekti Ma-Sa o kojima smo govorili) značilo to, kako je Fish navela, okamenjavanje Saturna, u smislu da li taj aspekt "okameni" čovjeka da se zapravo ne može iščupati iz nekakve svoje karme, u smislu da jednostavno nema šanse izaći iz blokirajućeg utjacaja tog aspekta (ono kao Sizif, stalno kotura kamen uzbrdo i kad odmakne do neke točke taj ga kamen opet poklopi i odgurne unatrag?).

Ili je mislila na okamenjavanje u vezi onog što je ranije navela - utjecaj tog aspekta na tijelo, kosti itd.? Evo, tako te varijante mi još nisu baš sasvim jasne.
Jednom sam čitala divan članak Greene o Saturnu u kojem je ona opisivala njegovu povezanost s "odgojnom vrijednošću boli", te o njegovoj ulozi graničara između vanjskih vrijednosti, odnosno onih koje stječemo kroz život od drugih i unutarnjih vrijednosti - onih koje stječemo rođenjem i koje izgrađujemo u sebi. Saturn je ta "koža" koja nas dijeli od okoline, koja čini granicu između našeg nutrašnjeg bića i vanjskog svijeta...kako starimo tako naša koža postaje sve deblja, otpornija i grublja - to je Saturn.

Tj. Saturn ne okamenjuje "momentalno", to je proces koji se događa postepeno skupa s životom i gravitacijom, poput npr. nastanka stijene. Ako si ikada gledala stijenu u presjeku gdje se vide slojevi koji su se vremenom taložili, tako je to i s Saturnom, odnosno ponavljajućim obrascima u životu koji se vremenom i ponavljajnjem talože pa "život postaje sve tvrđi". To se postiže neautentičnim (uvjetovanim) načinima izražavanja (življenja), a što se ovakvo ponašanje više učvršćuje, stvarna promjena postaje sve teža. Odnosno kada je individua previše čvrsto identificirana sa Saturnovim principom, njen "tvrdi" stav može ju spriječiti da uoči mogućnosti. Npr. kada smo deprimirani, moguće se čini nemogućim. Razlozi takvom ponašanju od strane Saturna su obrambeni i višeslojni, a Saturnovi aspekti obično postaju "podnošljiviji" kako osoba postaje starija jer bolje prihvaća da život u stvarnom svijetu koji uključuje življenje sa strahovima, ograničenjima, te znanje da su neki od njih samonametnuti.

Saturn ponavlja obrazac iz straha od promjene, pa kada kontaktira drugi planet u natalnoj karti, čini to tako da se taj strah prenosi na njega, odnosno čini to tako da priječi izražavanje onih stvari koje bi simbolizirao taj planet. Tamo gdje je Saturn, tamo nam može biti teško zapaliti vatru (entuzijazam, optimizam...), tamo se osjećamo prilično "staro", kao da ništa nije živo, uzbudljivo ili spontano. Zato je ta njegova kombinacija s Marsom tako teška.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:24   #1059
Sad kada pričate o tome kvadratu Marsa i Saturna Mislim, možda će zvučati patnički ili patetično, no kada netko čuje nekakve događaje iz dosadašnjeg života ().. većinom ljudi vele da ne znaju kako bi to preživjeli i da se na meni uopće ne bi dalo naslutiti nešto takvo. ALI ako pričam o tim situacijama, nikada to nema taj patnički prizvuk. Apsolutno nikada! Ne sjećam se da sam cvilila nad svojom sudbinom pitajući se zašto baš ja

Okej, nisam ja sad imala nekakve krševe i lomove u životu osim toga što su se moji razveli i tata je kasnije umro, no to je, kaj ja znam, tako nekako životno i neizbježno koliko god teško u nekom razdoblju bilo E, da, osim toga jedan veći spektakl bilo je razdoblje u kojem me mučilo pitanje faksa i što od sebe, ali sada s odmakom vidim kako je sve to imalo smisla. Često razmišljam što bi bilo da se stvari nisu tako odigrale; kakva bih ja bila?

Evo, npr. sve me to navelo da razmišljam o tome zašto smo mi ovdje, kaj trebamo naučiti/poraditi na sebi.. svašta Baš sam nedavno imala situaciju gdje sam bila prisutna tome da je šefica vikala na zaposlenicu i to na onaj egoističan način! Želudac mi se preokrenuo kada sam vidjela koliko je ta žena bila puna sebe i filala svoj ego ugnjetavanjem te cure kojoj je to prvi posao u životu. Još je rekla. "Ispričavam se, tek je počela raditi" i kes od uha do uha samo da proda. Točno se sjećam da mi je prvi impuls bio totalno nasilnički prema njoj. () Zatim sam izašla iz dućana i razmišljala koliko je ta žena dno. Ono, osoba koja život živi samo da, eto, živi! Ne znam bolje objasniti. Ne znam ni kaj sam točno htjela reći ovime osim da te takve teške situacije koje su u toj simbolici Marsa- Saturna, ma koliko god teške bile, mogu usmjeriti da u svim tim nekakvim blokadama i nedaćama staneš na loptu i kreneš samog sebe preispitivati o nečem što nadilazi ove svakodnevne stvari. Možda ego, možda se pitaš što ti iz svega moraš izvući kao nešto pozitivno što će ti pomoći živjeti dalje. Kod mene to ide u smjeru toga da si mislim kako mogu bilo kaj ako se uspijevam na nekakav konstruktivan način nositi sa svim tim. Netko bi se možda, ne znam, propio

Zato mislim da čak i iz nekakvih teških životnih situacija možeš izgraditi novog, drugačijeg, sebe. Na pozitivan način. Meni se čini da su mi ta dva životna događaja bila ključna u nekakvom razvoju na bolje. I općenito poimanju življenja i samog života. Evo, kao da nakon takvih značajnijih težih događaja sa sebe skidaš nekakve slojeve "ograničenja". Mene je dosta osamostalilo i oslobodilo tuđih mišljenja, posebno nakon ovog s tatom jer sam toliko silovito u jednom trenutku osjetila kako moraš biti svoj i zašto se ladičariti u nekakve ladice kada je život tako nepredvidiv i može stati sad za pet minuta

I netko je spomenuo da ljudi s ovim aspektom (saturn-mars) većinom stvari drže u sebi i tu se jako prepoznajem. Ne u smislu da mi je teško pričati o tome (naprotiv!) NEGO ne želim da me se žali! Ili da me se zbog tatine smrti percipira kao "joj jadna" jer ja samu sebe ne doživljavam takvom! ČAK(!), ma koliko god čudno zvučalo, smatram da sam tim događajem dobila nešto mnogo više od same praznine koju možeš osjećati kada ti nekog bliskog više nema u fizičkom obliku.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 15:39   #1060
Odlično. E, to mi je bilo jako slikovito, hvala.

Teški odnosi Marsa i Saturna često govore i o teškom odnosu s ocem, bar koliko sam ja vidjela, koji dugoročno utječe na život i životne vrijednosti.
I posljedično, zna se pretočiti u težak odnos s autoritetima cijelog života.

Često taj aspekt postoji u natalnim kartama osoba kojima su se roditelji rastali u njihovu djetinjstvu, pri čemu je otac kao imao neku negativnu ulogu ili je nametao svoj autoritet djetetu na nekakav za dijete težak i neprihvatljiv način.

Ili je možda, bez obzira je li došlo do rastave ili ne, imao prestrog, prehladan, prestriktni, nefleksibilni odnos prema djetetu, uopće figurirao kao neki autoritet prema kojem dijete osjeća otpor (koji kao autoritet nije učitelj, nego na neki način tlačitelj), dakle njihov odnos je težak i u njemu ima mnogo hladnoće i blokada.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.