Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 17:16   #61
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post

nije bio toliko odan slovu Zakona,
Samo misliš.

Samson je unatoč svemu svrstan kategorijom "onih koji su porazili kraljevstva, izvršili pravednost, primili obećanja, zatvorili usta lavovima, zaustavili silu vatre, izmaknuli oštrici mača, u slabosti dobili snagu, ..."

Hebrejima 11:32-... (idi pa izvidi )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:17   #62
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Samo misliš.

Samson je unatoč svemu svrstan kategorijom "onih koji su porazili kraljevstva, izvršili pravednost, primili obećanja, zatvorili usta lavovima, zaustavili silu vatre, izmaknuli oštrici mača, u slabosti dobili snagu, ..."

Hebrejima 11:32-... (idi pa izvidi )
Mistične moći se ne pokazuju u javnosti i o njima se što manje priča
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:25   #63
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mistične moći se ne pokazuju u javnosti i o njima se što manje priča
Kog gabri za mistike, furt frču maricu, frulaju crvenih očiju , od njih nikakve koristi.

Samson je preživio, a za Dalilu nas baš briga.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:51   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ako je tako kako pišeš, ako je Samson bio baš toliko odan slovu Zakona, baš toliki vjernik, zašto se onda odlučio na samoubijstvo, ukoliko se zna da je samoubojstvo grijeh po židovskoj vjeri? Nije li time pogazio svoj status kod Boga?
Nisi shvatio SZ zapis.
Pošto nisi Bog, pojasni mi šta nisam shvatio? Očito da je Samson svjesno izvršio samoubojstvo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:33   #65
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Samo misliš.

Samson je unatoč svemu svrstan kategorijom "onih koji su porazili kraljevstva, izvršili pravednost, primili obećanja, zatvorili usta lavovima, zaustavili silu vatre, izmaknuli oštrici mača, u slabosti dobili snagu, ..."

Hebrejima 11:32-... (idi pa izvidi )
dapače, dapače :klap:
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:51   #66
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Pošto nisi Bog, pojasni mi šta nisam shvatio? Očito da je Samson svjesno izvršio samoubojstvo.
Pošto nisam Bog? O men ti šprehe, mora da mi zbilja zavidiš.

Otkad to samoubistvom zoveš slučaj kad jedan strovali pagan hram na paganske glave?



Pročitaj Suci 16:20,28-30
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:01   #67
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kog gabri za mistike, furt frču maricu, frulaju crvenih očiju , od njih nikakve koristi.

Samson je preživio, a za Dalilu nas baš briga.
Odgovornost je neodvojiva od slobode.

Svatko je krojač svoje sudbine
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:12   #68
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Odgovornost je neodvojiva od slobode.

Svatko je krojač svoje sudbine
Ak ti volja, moreš i tako nazvati. Sudbina mu bila da se vrati JHWH Bogu.

Zato su ga poslije smrti pokopali njegovi, a ne pogani (vidi 31.stavak)

I tu je kraj priče o Samsonu (osim ak ne mislite opet sve ispočetka )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:19   #69
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ak ti volja, moreš i tako nazvati. Sudbina mu bila da se vrati JHWH Bogu.

Zato su ga poslije smrti pokopali njegovi, a ne pogani (vidi 31.stavak)

I tu je kraj priče o Samsonu (osim ak ne mislite opet sve ispočetka)
Pravo je pitanje jel Samson svojim trudom i zaslugom se vratio Bogu ili ga je Bog odabrao da se Njemu vrati.

Eto malo filozofije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:10   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje jel Samson svojim trudom i zaslugom se vratio Bogu ili ga je Bog odabrao da se Njemu vrati.

Eto malo filozofije
Stvoritelj ne odabire povratnike. Naime, povratnici se moraju vratiti sami svojom voljom, težnjom, potražnjom. To je ta krajnja pouka koja se lako iščita iz priče o Samsonu. Pa kad je mogo on što ne bi mogli i drugi, kaj ne da je.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:53   #71
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Stvoritelj ne odabire povratnike. Naime, povratnici se moraju vratiti sami svojom voljom, težnjom, potražnjom. To je ta krajnja pouka koja se lako iščita iz priče o Samsonu. Pa kad je mogo on što ne bi mogli i drugi, kaj ne da je.
Deda udijeli čokoladu i kad mali nije zaslužio.

Pomaže Bog tu i tamo!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:07   #72
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Pomaže Bog tu i tamo!
Ljudi su ti koji si pomažu tu i tamo, ko kako io pomognuh vama shvatiti Samsona, tim bolje shvatiti SZ.

(za ostalo drugo nešto, čokolade i to, obrati se Budi )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.