Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 00:57   #16041
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Svi trljaju ruke. Zato aktivno tražim nešto s najmanjim naknadama, s poštenom kupoprodajnom cijenom za BTC, s poštenim tečajem BTC-EUR, itd. Ako netko zna, neka kaže.
Već sam tri posta napisao o tome, na ovoj i drugoj temi o kriptu. Rezime: ako imaš net bankarstvo i devizni račun na istome, ukupni fee za kupnju BTC-a će te izaći 30(trideset) kuna!!!!!
D@ny is offline  
Old 20.01.2018., 02:27   #16042
Želio bih kupiti 3 BTC, bankovni transfer, potpuna papirologija... ako ima zainteresiranih neka se jave.
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 20.01.2018., 05:54   #16043
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Koju državu, genije? Koja država regulira bitcoin?

Koja država ima pravo na porez na eksplicitno neregulirani asset koji ja stvorim od ničega majnanjem na S9?

Pičko, toliko se bojiš vlasti da se sam ideš oporezivati.

---

Problem o kojem ja pričam je stvarni problem i kod kupovine i prodaje BTC, ne samo kod prebacivanja na wallete i na kartice, i ne samo kod podizanja fiata na bankomatu. Ljudi ni ne gledaju kolike su naknade, a na kraju ispadne da te i kod kupovine ogule 10% i kod prodaje opet 10% ako ne paziš.

Ako za 100 € depozita u eurima dobijem 94.91 € na račun i od toga dobijem vrijednosti 91.13 € u bitcoinu, to nije "bar neka naknada" nego pljačka, i meni treba da BTC naraste za 9.70% da bih bio na nuli. To je stvarna kalkulacija za kombinaciju jednog online walleta i jednog exchangea, provjerena jučer.

Svi trljaju ruke. Zato aktivno tražim nešto s najmanjim naknadama, s poštenom kupoprodajnom cijenom za BTC, s poštenim tečajem BTC-EUR, itd. Ako netko zna, neka kaže.


Pazi što si rekao. $25.000 prije 31.1. u 23:59. Očekujem poziv na tulum.
ja se ne bojim nicega, ali me iritiraju likovi sto kukaju za najmanju naknadu...ko ti brani da spojis s9 solo i majnas sam na svoj wallet, prodas btc preko foruma po dnevnoj cijeni i neces imati nikakvu naknadu...ah da, postoji par problemcica, jelte...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 20.01.2018., 10:22   #16044
Quote:
zljac kaže: Pogledaj post
Ako se dogodi slom burzi, slomit će se i sve ostalo, zlato, nafta, a vjerojatno i coinovi. Kad se dogodi slom, ljudi ostaju bez posla (čitaj novaca) tako da to nikako neće bit dobro. 2007 se nakon sloma dionica sunovratila i cijena zlata, prema tome...
Općenito za građanstvo i gospodarstva slom neće biti dobar, ali zlato, srebro i kriptovalute možda eventualno kratkotrajno padnu, a onda će jako skočiti, s tim da očekujem da se taj skok najviše očituje baš u kriptovalutama.

Po meni je slom burzi 100% siguran. Ovisno o raznim "manipulacijama", može doći prije ili kasnije. Ne tražim alibi tom rečenicom jer nisam želio reći da može doći za par mjeseci ili za 5-10 godina nego da se može odgoditi za nekoliko mjeseci do godinu dana. Očekujem ga u 2019. a može početi krajem ove godine ili eventualno u prvoj polovici 2020., mada što kasnije dođe to će biti gore jer to što ga može privremeno odgoditi će samo pogoršati ono što je neizbježno.

Koliko vidim, Draghijeve milijarde ne daju baš željeni učinak, ali tržište ih ne zaboravlja, pogotovo indeksi kojima sad trebaju kao narkomanu heroin. To je samo jedan od hrpe razloga zašto je 100% siguran slom burzi i zašto će on doći vrlo brzo, i to je samo EU, a U.S. neću previše niti spominjati jer tamo situacija smrdi do Mjeseca, a ne samo do Europe. Slučajno i tamo indeksi ruše rekorde Slučajno im je SNB jedan od najvećih dioničara za pola blue chipova, itd., slučajno će sjebat dolar ako opet spuste kamate (a onda i uvoz, a uvoze kao da nema sutra, a onda i svog glavnog trgovinskog partnera itd), a ako ne spuste odu burze. Samo sitnica u moru problema, ima toga koliko hoćeš.

Zato ja već vidim taj slom kako dolazi dok se svi vesele zbog rekorda na burzama, a logično mi je da nakon toga dobar dio kapitala pobjegne u zlato, srebro, ali bome i kriptovalute. Pošto će slom biti jebački i masovno će se seliti kapital, to će za kripto sa još uvijek relativno malim market capom biti šok i cijene će odletiti u nebo. Može se puno toga dogoditi da se taj scenarij koji ja očekujem malo izmijeni, ali mislim da je ipak najrealnije da će biti upravo tako kako sam napisao. Eto ukratko
Bizdo is offline  
Old 20.01.2018., 10:33   #16045
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Općenito za građanstvo i gospodarstva slom neće biti dobar, ali zlato, srebro i kriptovalute možda eventualno kratkotrajno padnu, a onda će jako skočiti, s tim da očekujem da se taj skok najviše očituje baš u kriptovalutama.

Po meni je slom burzi 100% siguran. Ovisno o raznim "manipulacijama", može doći prije ili kasnije. Ne tražim alibi tom rečenicom jer nisam želio reći da može doći za par mjeseci ili za 5-10 godina nego da se može odgoditi za nekoliko mjeseci do godinu dana. Očekujem ga u 2019. a može početi krajem ove godine ili eventualno u prvoj polovici 2020., mada što kasnije dođe to će biti gore jer to što ga može privremeno odgoditi će samo pogoršati ono što je neizbježno.

Koliko vidim, Draghijeve milijarde ne daju baš željeni učinak, ali tržište ih ne zaboravlja, pogotovo indeksi kojima sad trebaju kao narkomanu heroin. To je samo jedan od hrpe razloga zašto je 100% siguran slom burzi i zašto će on doći vrlo brzo, i to je samo EU, a U.S. neću previše niti spominjati jer tamo situacija smrdi do Mjeseca, a ne samo do Europe. Slučajno i tamo indeksi ruše rekorde Slučajno im je SNB jedan od najvećih dioničara za pola blue chipova, itd., slučajno će sjebat dolar ako opet spuste kamate (a onda i uvoz, a uvoze kao da nema sutra, a onda i svog glavnog trgovinskog partnera itd), a ako ne spuste odu burze. Samo sitnica u moru problema, ima toga koliko hoćeš.

Zato ja već vidim taj slom kako dolazi dok se svi vesele zbog rekorda na burzama, a logično mi je da nakon toga dobar dio kapitala pobjegne u zlato, srebro, ali bome i kriptovalute. Pošto će slom biti jebački i masovno će se seliti kapital, to će za kripto sa još uvijek relativno malim market capom biti šok i cijene će odletiti u nebo. Može se puno toga dogoditi da se taj scenarij koji ja očekujem malo izmijeni, ali mislim da je ipak najrealnije da će biti upravo tako kako sam napisao. Eto ukratko
Meni je fora da svi vide balon na kriptu koji ima mcap na razini govnare poput FBa.

A vidi ovo

https://pbs.twimg.com/media/DTq9qcBU0AAHUMF.jpg

I kad kamatne stope krenu rasti, sve će se urušiti kao kula u Gospodaru prstenova

Pa kad ekipa pogubi ne samo uloženo nego i mirovine, jer su i one investirane u ovu balončinu nad balončinama, biti će to epski škrgut zubi.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.01.2018., 10:48   #16046
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Meni je fora da svi vide balon na kriptu koji ima mcap na razini govnare poput FBa.

A vidi ovo

https://pbs.twimg.com/media/DTq9qcBU0AAHUMF.jpg

I kad kamatne stope krenu rasti, sve će se urušiti kao kula u Gospodaru prstenova

Pa kad ekipa pogubi ne samo uloženo nego i mirovine, jer su i one investirane u ovu balončinu nad balončinama, biti će to epski škrgut zubi.........
Nisam gledao Gospodare prstenova Ali da, srušit će se sve u pm.

Ako ne diraju kamate ili ih nedaj Bože opet smanje pritisak na dolar će postati prejak i srušit će ga što će srušiti gospodarstvo jer oni rikavaju i pokrivenost uvoza izvozom im je samo nešto više od polovice. Ako ih povise onda će ljudi shvatiti da novac koji je uz niske kamate trebao ići u realni sektor da je završavao na burzama i da se zatvara pipa pa će biti belaja

Dolar i burze, pravi baloni koje nitko ne vidi od kripta čiji market cap nije niti trillion in English. A što se Ponzija tiče, ima li veće Ponzi sheme od mirovinskog sustava?

Kak ono ide iz onog crtića, odaberi jedan broj i sigurno ćeš pogriješiti Oni što god da naprave neće biti dobro jer su se doveli u bezizlaznu situaciju, odnosno sve nas.

Zato ljudi, juriš u kripto dok ne poskupi
Bizdo is offline  
Old 20.01.2018., 11:10   #16047
Do 24-25. siječnja smo na mom brzinskom targetu od 14.800 - 15.200 usd. Imho

A onda bi mogli opet raspraviti djeluje li tehnička ili ne.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.01.2018., 11:39   #16048
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Do 24-25. siječnja smo na mom brzinskom targetu od 14.800 - 15.200 usd. Imho

A onda bi mogli opet raspraviti djeluje li tehnička ili ne.........
I ja očekujem da btc poraste malo brže od ok altova, sinoć sam na alt temi napisao da sam prodao TNT uz iznad 25% profita u BTC za ovih par dana a sad nek BTC malo brže raste
Za altove ima vremena a ovo sam objavljivao oko TNT samo da pokažem novima kako se i kod padova da zaraditi dobrim izborom, ako znaš što radiš...
__________________
Ne prodaj kad pada :)
Uspjeh je loš učitelj. Pametne ljude dovodi u zabludu da ne mogu izgubiti. Čovjek se može zaustaviti kad se penje, ali ne i kad pada. Napoleon
JPP is offline  
Old 20.01.2018., 12:57   #16049
Quote:
JPP kaže: Pogledaj post
I ja očekujem da btc poraste malo brže od ok altova, sinoć sam na alt temi napisao da sam prodao TNT uz iznad 25% profita u BTC za ovih par dana a sad nek BTC malo brže raste
Za altove ima vremena a ovo sam objavljivao oko TNT samo da pokažem novima kako se i kod padova da zaraditi dobrim izborom, ako znaš što radiš...
Ekipa iz tnt-a ne voze buseve?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
__________________
TheBigLebowski "tvojim dragim bankama se lose pise"
shaw81 is offline  
Old 20.01.2018., 13:13   #16050
Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Već sam tri posta napisao o tome, na ovoj i drugoj temi o kriptu. Rezime: ako imaš net bankarstvo i devizni račun na istome, ukupni fee za kupnju BTC-a će te izaći 30(trideset) kuna!!!!!
Znam za to, ali ne želim ići preko hrvatskih banaka.

Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ja se ne bojim nicega, ali me iritiraju likovi sto kukaju za najmanju naknadu...ko ti brani da spojis s9 solo i majnas sam na svoj wallet, prodas btc preko foruma po dnevnoj cijeni i neces imati nikakvu naknadu...ah da, postoji par problemcica, jelte...
Ti si najobičniji trol i nisi vrijedan truda.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ove godine očekujem novih 50 milijuna novih ulazaka u kripto svijet.
Koju cijenu očekuješ do kraja godine?
Cafa is offline  
Old 20.01.2018., 16:06   #16051
Napisao sam ti odgovor na private mail
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.01.2018., 16:44   #16052
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Ti si najobičniji trol i nisi vrijedan truda.
mozda sam trol, ali bar nisam djiber...bice odes u restoran i ne ostavis napojnicu...ili ko ova hodas sa ispruzenim dlanom:

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...lying-her.html




Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 20.01.2018., 17:01   #16053
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Do 24-25. siječnja smo na mom brzinskom targetu od 14.800 - 15.200 usd. Imho

A onda bi mogli opet raspraviti djeluje li tehnička ili ne.........
Nema šanse. A ovi sto govore 25k do veljace, stvarno su nerealni i smiješni.

20k eventualno očekivati tamo u 5. mj.

Ovo ide nazad ispod 10k. Vrlo skoro. Tak da se pripremite za dokup ili ulazak u vlakić koji više ne staje na tim stanicama.

Uzmite u obzir da je ovaj post čista špekulacija, identičan vašim.
astor pec is offline  
Old 20.01.2018., 17:34   #16054
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Nema šanse. A ovi sto govore 25k do veljace, stvarno su nerealni i smiješni.

20k eventualno očekivati tamo u 5. mj.

Ovo ide nazad ispod 10k. Vrlo skoro. Tak da se pripremite za dokup ili ulazak u vlakić koji više ne staje na tim stanicama.

Uzmite u obzir da je ovaj post čista špekulacija, identičan vašim.
Nije nemoguće ali za tu cijenu mu dajem rok do dva tjedna, eventualno 20 dana.. ne spusti li se do tada, vjerujem da nikada više ni neće
__________________
Ne prodaj kad pada :)
Uspjeh je loš učitelj. Pametne ljude dovodi u zabludu da ne mogu izgubiti. Čovjek se može zaustaviti kad se penje, ali ne i kad pada. Napoleon
JPP is offline  
Old 20.01.2018., 18:07   #16055
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Nema šanse.

...........

Uzmite u obzir da je ovaj post čista špekulacija, identičan vašim.

Obzirom da se ne sjećam kad si ti nešto pogodio po pitanju kretanja cijene računam da nam postovi baš nisu identični.

Ako jesi slobodno nas podsjeti........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.01.2018., 18:39   #16056
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Obzirom da se ne sjećam kad si ti nešto pogodio po pitanju kretanja cijene računam da nam postovi baš nisu identični.

Ako jesi slobodno nas podsjeti........
Molim? Moj upis je, smatram, najrelevantniji upis od 12. mj do sada. Na ovoj temi. Doslovno se dogodilo sve iz toga upisa.
astor pec is offline  
Old 20.01.2018., 18:41   #16057
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti odgovor na private mail
Ma daj ajde napisi i nama. Iskreno me zanima tvoje razmisljanje. Ak nis drugo, napisi tam na nasem forumu.
stjepan21 is offline  
Old 20.01.2018., 18:42   #16058
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Ma daj ajde napisi i nama. Iskreno me zanima tvoje razmisljanje. Ak nis drugo, napisi tam na nasem forumu.
Reći ću ti ja što on iz nekog razloga taji. Do kraja godine 50k.
astor pec is offline  
Old 20.01.2018., 18:58   #16059
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Molim? Moj upis je, smatram, najrelevantniji upis od 12. mj do sada. Na ovoj temi. Doslovno se dogodilo sve iz toga upisa.
Neka se dogodi i tvoja "stabilizacija na 60-70k možda i 150k", nemam ništa protiv.

Ali nisi pogodio - rekao si da ga čekaš na $7000 i da onda ulaziš. Nije se dogodilo. Dva posta ispod tog tvog posta, ja objavljujem da sam ga kupio. Od tog trenutka raste.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...ostcount=15751

(nadam se da si i ti ipak kupio tad)
Cafa is offline  
Old 20.01.2018., 19:05   #16060
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Neka se dogodi i tvoja "stabilizacija na 60-70k možda i 150k", nemam ništa protiv.

Ali nisi pogodio - rekao si da ga čekaš na $7000 i da onda ulaziš. Nije se dogodilo. Dva posta ispod tog tvog posta, ja objavljujem da sam ga kupio. Od tog trenutka raste.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...ostcount=15751

(nadam se da si i ti ipak kupio tad)
Ne taj upis, ali, da, ja ga i dalje 'čekam' na 7, da...ali nisam rekao da znam kada će se to dogoditi, baš kao niti sam znao je li upravo tih mojih 7, bilo onih 9.

Mislio sam na ovaj upis. Uopće se ne bi čudio, da sam nekom zaradio stotine tisuća kuna njime,
a možda i zajebao neke; https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post67153245 Dogodili su se i prvi i drugi dijagram.
Quote:
(nadam se da si i ti ipak kupio tad)
Nisam ga kupio, na žalost. Drago mi je da si ga uzeo, sjećam se toga upisa. Ja se stvarno nadam drugom valu padanja.
astor pec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.