Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 16:33   #441
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Zna li se zaista koji se kadar mijenja, a koji ne? Nemoj biti naivan.

Ova lijeva vlada anemičnog je trebala davno smijeniti sve na prvoj i drugoj razini kao što su to napravili kukurikavci još prije nego li je Čačić završio u "Orbanovom" zatvoru.
Pa zna se koji ljudi iz ministarstva odlaze promjenom vlasti, da, zato su i otisli.

Problem anemicnog je sto nije mogao sam sastaviti vlast, a most nije bio dovoljno trigger happy.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:37   #442
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Ova Vlada bi prvo trebala napraviti plan i reforme ka sređivanju stvari a ne samo zamijeniti ljude na tim mjestima i dodatno uhljebljivati nove - jer birokracija raste umjesto da se smanjuje
Ova vlada bi trebala odstupiti i pustiti Austriji i Ugarskoj da nam srede državu, pokazali su nekad davno da znaju, a naši lijevi i desni (u stvari lijevi i manje lijevi) su pokazali da ne znaju, a meni je pun kjurac čekanja sposobnih koje nikad neću dočekat. Od početka 80-ih mi seru "strpite se još samo koju godinu pa "med i mlijeko", koje ni moji starci nisu dočekali, niti ću ja, a i moj pomladak već studira pa ništa od meda i mlijeka. Koliko još?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:41   #443
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa zna se koji ljudi iz ministarstva odlaze promjenom vlasti, da, zato su i otisli.

Problem anemicnog je sto nije mogao sam sastaviti vlast, a most nije bio dovoljno trigger happy.
Ja sam još za vrijeme Sanadera iz zajebancije govorio da nam je politički sustav ustrojen tako da će 75 mandata imati HDZ, 75 SDP i da će Pupovac vladati. Nisam ni slutio koliko sam prokleto u pravu. Kakav jebeni Most?

EDIT:

Jel' ovako govori predstavnik državne ustanove? "Djeco, učite jezike i bježite glavom bez obzira!"

??

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...bzira/6597381/

A ako je paradigma "kad te vlast smijeni, znači da dobro radiš", onda je valjda i Hasanbegovć dobro radio?

Ili se paradigme primjenjuju kako kome paše u datom trenutku, kao na primjeru Dujmović/Sever? Dakle, i Dujmović i Sever su dobro radili?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything

Zadnje uređivanje sonata-LPG : 29.09.2017. at 17:04.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:14   #444
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Ali nažalost, moramo. Inače ćemo dobiti "silom zakona" ovakve glupače da se petljaju među djecu i liječe svoje frustracije među njima i nad njima:
Pravobraniteljica poručila djeci: "Učite strane jezike i bježite glavom bez obzira"

Što jedna takva isfrustrinana budaletina uopće ima raditi među djecom ?
A što je, zapravo, krivo rekla?
Koja je budućnost djece u Hrvatskoj? I sad se nemaju gdje zaposliti...kad umirovljeni dobiju pravo zapošljavanja uz prednost pri istom, bit će posla još manje. Ovo će biti zemlja građana prvog i drugog reda, zaslužnih i onih koji imaju biti zahvalni da bi Hdz doživotno apanažirao svoj birački stroj. Dugoročno, to je rezanje grane na kojoj se sjedi...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:28   #445
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A ti bi imao lijepe riječi za ekipu koja te na tako divljački način smjenjuje? Ja bi bio i gori. A plan im je da za tu poziciju stave osobu koje je najmanje sukreator ovakvog zakona o ćemu je ova tema.

Stipe znam na žalost sve to šta si napisao.
Gle, da će HDZovci smijeniti sve što nema njihovu člansku iskaznicu bi toj gospođi trebalo biti jasno. Kada je doznala da joj se sprema smjena, trebala je sama dati ostavku.
Nije ni prva ni zadnja osoba kojoj slijedi smjena.
Građani su rekli svoje prije godinu dana. Oni su izabrali sa 50% podrške HDZ, Most i Bandića i s time retrogradnu društvenu politiku.

Zadnje uređivanje DJTcro : 29.09.2017. at 17:42.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:33   #446
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post

EDIT:

Jel' ovako govori predstavnik državne ustanove? "Djeco, učite jezike i bježite glavom bez obzira!"

??

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...bzira/6597381/

umjesto da dostojanstveno i mirno ode,

histericna baba je frustrirana i najmanje je njen posao porucivati (tudjoj) djeci takvo sto. sto bi se reklo: konflikt interesa.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:41   #447
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ova vlada bi trebala odstupiti i pustiti Austriji i Ugarskoj da nam srede državu, pokazali su nekad davno da znaju, a naši lijevi i desni (u stvari lijevi i manje lijevi) su pokazali da ne znaju, a meni je pun kjurac čekanja sposobnih koje nikad neću dočekat. Od početka 80-ih mi seru "strpite se još samo koju godinu pa "med i mlijeko", koje ni moji starci nisu dočekali, niti ću ja, a i moj pomladak već studira pa ništa od meda i mlijeka. Koliko još?
a gle, citali smo priche po temama ovdje i izvode iz novima gdje se pise o tome kako do 11 Hrvata spava u jednoj sobi po Dublinu pa ih murija mora najuriti zbog health & safety regulacija ili zatvoriti hostel. bilo je o tome na pdf Svijet btw

da im je bajno u Irskoj, borami nije ili ce im biti bajno igdje bez osiguranog solidnog posla i smjestaja kao prvo. nije to kao prije cca 50 godina kada se za vrijeme juge -tuge odlazilo kopat kanale i gradit Svabiju i od toga izdrzavali familiju u HR, sada su druga vremena i konkurencija rada zestoka.


a za neku crkavicu (minimalac) prezivljavati u nekoj rupi u Dublinu mi ne pari kao dugorocna solucija bas.

ali im nije bolje se skolavati i hvatati vezu za posao u RH onda?

ustvari i ako cemo realno, najveca prilika je bila devedesetih i do pocetka 2000 kada je bio val ljudi iz ex-yu jer su onda imali dosta stvari osigurano za njih kada bi dosli, sada je to sve drukcije dosta.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 29.09.2017. at 17:53.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:45   #448
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Gdje to prosvjeduju?
I gdje to traže besplatan pobačaj???
Ili samo rade na tome da pobačaj ostane zakonski legalan?
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

to je lijevo-feministička ekipa, ide se iz perspektive najugroženijih - žene iz radničke klase i sirotinja nemaju novca za pobačaj:

Quote:
Aktivistkinje Platforme za reproduktivna prava istaknule su kako je borba za reproduktivna prava koja ne uključuje zahtjev za besplatnim i javno dostupnim pobačajem tek borba za privilegirane žene, koje raspolažu potrebnim resursima za korištenje tog prava.
Sve više žena radi na neodređeno, ima ugovore na par mjeseci ako uopće ima posao, podstanarke su i nemaju uvjete da slobodnu izaberu žele li pobaciti ili roditi. Borba za reproduktivna prava žena, odnosno pravo na prekid, ali i planiranje trudnoće, podrazumijeva borbu za besplatno i kvalitetno javno zdravstvo i predškolski odgoj i obrazovanje, sigurna radna mjesta, solidarnu stambenu politiku, rekle su aktivistkinje.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:55   #449
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ova vlada bi trebala odstupiti i pustiti Austriji i Ugarskoj da nam srede državu, pokazali su nekad davno da znaju, a naši lijevi i desni (u stvari lijevi i manje lijevi) su pokazali da ne znaju, a meni je pun kjurac čekanja sposobnih koje nikad neću dočekat. Od početka 80-ih mi seru "strpite se još samo koju godinu pa "med i mlijeko", koje ni moji starci nisu dočekali, niti ću ja, a i moj pomladak već studira pa ništa od meda i mlijeka. Koliko još?
ti čekaš med i mlijeko a ja jel smo konačno na dnu pa da možemo krenuti samo prema gore

off na temu ali si me podsjetila sa ovim boldanim

bla, bla... prije par tjedana frendica pomogla drugoj frendici preseliti ju u - Beč.
I bla, bla.... usput se informira za posao za sebe ali ima i ona i dijete, osnovnoškolsko pa se raspituje kako, što i sve kaj ju zanima, škola i bla, bla

Odgovor je počeo sa slijedećom rečenicom
Za vas iz austrougarskih zemalja nema problema
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:57   #450
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
pa koliko vidim i vrli domoljubi poručuju onima koji odlaze 'nek samo idu', a demografija im inače deklarativno glavna briga. no, u praksi kao da im baš i nije do toga da zadrže mlade ljude.

http://net.hr/danas/hrvatska/hdz-ovc...-vas-ni-zvati/

odgovor mlade splićanke vrlom HDZ-ovcu:

http://net.hr/danas/hrvatska/splican...cu-te-pljunut/
Školski primjer medijskog reketa, histerije i gebelsovštine. Pripremljeno sve i samo se čekalo da se netko upeca.

Sasvim je lijepo odgovorio na histeriziranje i laprdanje idiotarija. Pa se morala jedna rečenica izvući iz konteksta i razvačiti do iznemoglosti.
Nakon toga, naravno nalijeće nova paćenica i mučenica da potvrdi gluparije (do tada) anonimnog nautičara.
Konkretno, korak po korak:

1. ‘Želim da se moje dijete budi daleko od ustaša i zločinaca koji sanjaju novi Jasenovac i Staru Gradišku’
2. ‘Široko vam polje, ne okrećite se, nećemo vas ni zvati’
3. ‘Moj otac je umro, brat iselio, majka grca u suzama… Sretnem li te, s guštom ću te pljunut’

Samo tim današnjim medijskim gebelsovcima treba netko reći da je taj model potrošen. Ne pali više.

Nego, iseli li se taj nautičar ? U koju zemlju ?
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:59   #451
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170928

to je lijevo-feministička ekipa, ide se iz perspektive najugroženijih - žene iz radničke klase i sirotinja nemaju novca za pobačaj:
hvala na odgovoru i linku
to je friško

no, ovo što su napisale je - istina

a i prizivi savjesti dopodne a popodne ne
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:00   #452
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ti čekaš med i mlijeko a ja jel smo konačno na dnu pa da možemo krenuti samo prema gore

off na temu ali si me podsjetila sa ovim boldanim

bla, bla... frendica pomogla drugoj frendici preseliti ju u - Beč.
I bla, bla.... usput se informira za posao za sebe ali ima i ona i dijete, osnovnoškolsko pa se raspituje kako, što i sve kaj ju zanima, škola i bla, bla

Odgovor je počeo sa slijedećom rečenicom
Za vas iz austrougarskih zemalja nema problema
ja znam ljude kojio zive super i vise nego super, ne u Austriji nego UK, ali svi su se dopeljali sredinom ili krajem devedesetih.

(bokte, onda tko je kupio nekretninu u inozemstvu i to sranje od nekretnine i onda malo doradio, sada mu to vrijedi barem 5 puta vise - samo to, a gdje je sve ostalo).

da bi danas situacija za EU imigrante bila toliko katastrofalna da vidis ljude iz Rumunjske npr gdje spavaju u parku na kisi ili sviraju harmoniku ispred shopping centa i prose, stanje je ocajno za njih (govorim za UK)
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:02   #453
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ali im nije bolje se skolavati i hvatati vezu za posao u RH onda?




Evo što predlažu pobornici desne opcije. Majko mila, oćel ovo sve više otić u tri pičke materine?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:06   #454
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post




Evo što predlažu pobornici desne opcije. Majko mila, oćel ovo sve više otić u tri pičke materine?
Već je otišlo...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:08   #455
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A šta je točno krivo rekla pravobraniteljica??

Kakve su perspektive djeci u ovoj državi? Mladi u svim kombinacijama bježe glavom bez obzira iz ove vukojebine koja samo uzima i uzima od građanki i građana i ni jedne sekunde se ne misli šta s njima a svako malo neki uhljeb na državnoj sisi se usudi izgovorit ili napisat nešto poput ovog kretena Budiše.

Da djeco učite strane jezike i u tome budite najbolji mogući i krenite a roditelji će se nekako snać uz utjehu da vam je bolje nego doma.

Uostalom je li itko ikada pročitao godišnja Izvješća svih do sada pravobraniteljica i je li itko zapazio da one godinama i godinama pišu o istim problemima a da se država nije pomakla s mjesta. Zašto ostat i za koga ostat??
Sve je krivo rekla i u krivo vrijeme.

Prije svega, s mjesta na kojem je bila je došla podobnošću a ne sposobnošću. Dakle, nema nikakvog moralnog prava pričati protiv sustava u kojem je itekako dobro plivala do danas.
(Citat: "tko je s politikom došao, s njom mora i otići" - Milanka Opačić, 2011.)

Otkud pravo nekome takvom da nešto takvo izjavljuje?
Pa upravo zbog nje i takvih se ljudi i iseljavaju.

Zar ti zaista misliš da svaka isfrustrinana budaletina u Austriji ili Švicarskoj dobije medijski prostor u mainstream medijima dok se obrušavaju na državu u kojoj žive.
Ili da takve treba podržavati dok laprdaju idiotarije kao onaj nautičar linkan gore?
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:10   #456
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
:

Evo što predlažu pobornici desne opcije. Majko mila, oćel ovo sve više otić u tri pičke materine?
stara, ne znam kako ti mislis da to ide za klince koje imaju 0 radnog iskustva, tek zavrsili fax i slicno...svakako ce biti lakse ako poznaju nekoga tko ce ih preporuciti, to sam mislaila, pa tako je i kod nas.

tako je svuda.

a sto opet podrazumijeva da se na tom poslu sam mora dokazati.

druga opcija je da idu odmah studirati u inozemstvu, ako su akademski nadareni ili imaju neki talent, tu pricu o studiranju u RH i onda ici traziti posao na Zapadu mogu objesiti macki o rep. vise-manje.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 29.09.2017. at 18:22.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:11   #457
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ali im nije bolje se skolavati i hvatati vezu za posao u RH onda?
To, to

Problemi ove države koncizno izrečeni u jednoj i ne tako dugačkoj rečenici.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:13   #458
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ja znam ljude kojio zive super i vise nego super, ne u Austriji nego UK, ali svi su se dopeljali sredinom ili krajem devedesetih.

(bokte, onda tko je kupio nekretninu u inozemstvu i to sranje od nekretnine i onda malo doradio, sada mu to vrijedi barem 5 puta vise - samo to, a gdje je sve ostalo).

da bi danas situacija za EU imigrante bila toliko katastrofalna da vidis ljude iz Rumunjske npr gdje spavaju u parku na kisi ili sviraju harmoniku ispred shopping centa i prose, stanje je ocajno za njih (govorim za UK)
Nigdje vani nije - idealno
to ima svoje mane i prednosti, kao i sve u životu
no izbor između preživljavanja u HR i ne-spajanja početka sa idućim početkom mjeseca te koliko toliko normalnog života nakon što poplaćaš sve tamo kaj trebaš i možda ti nešto i ostane je naravno - izbor

hebem ti prosjek
sorry, nisu svi dobro plaćeni informatičari niti svi imaju veze pa si nađu uhljebnički posao.

A znamo i što znači prosjek
Za prosjek HR plaće od 6.000,00 koliko ih radi za minimalac ili ispod tog prosjeka?

I to i VSS-ova

Za uhljebnički posao ti treba dobra veza
u privatnom sektoru pak ili zaista moraš biti stručnjak ili radiš za ispodprosječnu plaću

Slušam jednog gastića kaj je VSS i sa dobrim poslom u Švicarskoj kak je bezveze to kaj naši odlaze jer kao, na kraju mjeseca im možda ostane jedva 200 eura. Hebiga, ne kuži da tih 200 eura kaj mu tam negdje ostane je taman ono što mu ovdje nedostaje za preživljavanje od početka do kraja mjeseca.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:14   #459
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
stara moja, ne znam kako ti mislis da to ide za klince koje imaju 0 radnog iskustva, tek zavrsili fax i slicno...svakako ce biti lakse ako poznaju nekoga tko ce ih preporuciti, to sam mislaila, pa tako je i kod nas.

tako je svuda.
Nemoj se sramotiti više, tako ti svega...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:15   #460
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Sve je krivo rekla i u krivo vrijeme.

Prije svega, s mjesta na kojem je bila je došla podobnošću a ne sposobnošću. Dakle, nema nikakvog moralnog prava pričati protiv sustava u kojem je itekako dobro plivala do danas.
(Citat: "tko je s politikom došao, s njom mora i otići" - Milanka Opačić, 2011.)

Otkud pravo nekome takvom da nešto takvo izjavljuje?
Pa upravo zbog nje i takvih se ljudi i iseljavaju.


Zar ti zaista misliš da svaka isfrustrinana budaletina u Austriji ili Švicarskoj dobije medijski prostor u mainstream medijima dok se obrušavaju na državu u kojoj žive.
Ili da takve treba podržavati dok laprdaju idiotarije kao onaj nautičar linkan gore?

samo se nadovezala
na ovo

https://www.24sata.hr/kolumne/kolind...e-otici-507625

Tko smatra da ovdje nije dobro, može otići
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.