Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 01:14   #221
http://www.world-mysteries.com/pex_2.htm

kronologija po sitchinu
-opet zidov, ne mislim nista lose kad tako kazem, jer su tu u najmanju ruku jos i frojd, ajnstajn i mnogi drugi.
-jos jedan deniken se rodio

http://www.val.hr/php/index.php?opti...d=13&Itemid=31

o denzitetima, dobar sajt

Zadnje uređivanje luiz : 09.01.2008. at 02:11.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 20:09   #222
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
http://www.world-mysteries.com/pex_2.htm

kronologija po sitchinu
-opet zidov, ne mislim nista lose kad tako kazem, jer su tu u najmanju ruku jos i frojd, ajnstajn i mnogi drugi.
-jos jedan deniken se rodio

http://www.val.hr/php/index.php?opti...d=13&Itemid=31

o denzitetima, dobar sajt
Sitchin ti je puno starji od Danikena, tek toliko!
Tay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:14   #223
Quote:
Tay kaže: Pogledaj post
Sitchin ti je puno starji od Danikena, tek toliko!
mislis zato iskusniji ili?

pa moja mama je starija od mog tate i kaj to ima veze s cim?

pa ne kapiras me valjda doslovno ili? pa naravno da se ni jucer rodil..
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 01:09   #224
jedna našša manekenka koja je davno bila u onoj reklami za vip,pa s epenje stepenicama u crvenoj haljini,mislim da je ljupka ili divna,tako se nekak zove...e da...ta je ženska prototip reptilo-ženskog hibrida
Klonusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:30   #225
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
nisi ga mogel ukokati jer gmazovi su sad negdje u rupama, cuvaju toplinu tijela...
a na proljece kad izadju da nisi ubil niti jednog, niti zmijicu, a niti bilo koju zivotinjicu...jer im stalno prijeti opasnost, pa kaj da covjecanstvo ostane jedino na ovoj jadnoj izmucenoj planetici..?
a ti drugi reptili o kojima pricamo su ljudi.....poput busha
Tocnije polureptili (hibridi). 100%-tni reptili ne mogu dugo zadrzati svoj oblik u 3. denzitetu, i zato su napravili krvnu liniju hibrida ljudi i reptila, s tek toliko reptilskih gena koliko je dovoljno da mogu mjenjati svoj fizicki oblik a da se mogu neograniceno zadrzati u 3. denzitetu.
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:06   #226
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post
Tocnije polureptili (hibridi). 100%-tni reptili ne mogu dugo zadrzati svoj oblik u 3. denzitetu, i zato su napravili krvnu liniju hibrida ljudi i reptila, s tek toliko reptilskih gena koliko je dovoljno da mogu mjenjati svoj fizicki oblik a da se mogu neograniceno zadrzati u 3. denzitetu.
ep gilgames je isto pisan na plocicama i nadjen u sumerana, i preveden je bez nekih velikih prica, a sada se javljaju nove plocice (isto u sumerana,) i dize se velika prasina oko toga. da li je ta prasina i usutkivanje sitchina zapravo vezano za otkrivanje porijekla biblije?
Jakov je imao 12 sinova, od kojih se jedan zvao Lev, i svi nasljednici Levovi su bili svecenici (narvno svaki u nekoj razl. sluzbi) i zvali su se
leviti. dakle ti zidovski svecenici - leviti, koji su bili protjerani (to im je bilo prvi put, ali ne i zadnji) u mezopotamiju, vrativsi se nazad u izrael, preuzeli znanja sa tih plocica, i postali autori biblije....odnosno prepiske sa tih plocica - koje se tek sad otkrivaju?!

ima u povijesti jos puno zanimljivih prica, kao o isusu npr. da njegov grob postoji negdje u kasmiru (cini mi se) i da je imao djecu - templare, vitezove - oni su njegova krv (masoni)

Zadnje uređivanje luiz : 14.01.2008. at 19:44.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:47   #227
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Hej Ujvidek,

otvori svoj um i primi ovaj neverovatan podatak:

stvar je zapravo daleko, daleko složenija od te pet-paračke SF pričice za djecu - David Icke i ekipa su na pravom tragu, ali su promašili bit za jedno par sto kilometara...

Svemir, zvijezde i planeti ne postoje na način na koji mi to shvaćamo - ono što nazivamo fizičkom stvarnošću se sastoji od vibracija ogromnog oceana energije i svijesti kojega iz navike nazivamo "svemirom".

"Galaktička Federacija Svjetlosti" zaista postoji - na neki način - ali ono što mi smatramo svemirom JEST Galaktička Federacija Svjetlosti - svaka zvijezda je na neki način najniža manifestacija, fizičko tijelo ogromnih, svjesnih energetskih entiteta koje čovječanstvo naziva Arhanđelima, koji su nas stvorili, bivajući dijelom svijesti ogromnog entiteta kojega nazivamo Bogom a čija je najniža manifestacija, "vidljiva" našim "očima" (jer mi očiju nemamo niti su nam uopće potrebne).

Ne, Stvoritelj zaista nema nikakve veze sa djedom nabujalih mišica i preplanule kože, omotanim plahtom niti želi da koljemo i/ili spaljujemo našu braću u njegovo ime, naprotiv.

Tzv. "Reptili", kao i baš svaki pojedini od onoga što nazivamo "vanzemaljcima" su samo i isključivo energetska bića, baš svaki pojedini od njih - koji se u religijama toliko dugo nazivaju "demonima" a dolaze iz "dimenzije" (frekvencijskog raspona vibracija "svemira") koja je odmah "poviše", "iznad" materijalnog kontinuuma.

Ne koriste nikakva preijvozna sredstva niti dolaze sa drugih planeta - ono što nazivamo NLOima SU oni osobno - ali oblikuju svoja tijela u oblike koji će biti najprihvatljiviji našim svjestima, u sklopu velike prevare o vanzemaljcima, koju su vrlo vjerojatno oni sami i pokrenuli u još jednom pokušaju da nas skrenu u potpuno pogrešnom smjeru...

Najveća, Najdublja i Najdeblja prepreka početku spoznavanja bilo čega od svega ovoga je naša duboka nesvjest pravog značenja činjenice da je sva materija zapravo energija, tj. da je materija samo pojam kojim objašnjavamo sve ovo čvrsto oko sebe. Istovremeno smo svjesni da se to zapravo sastoji od malih nešto kao kapljica vodice ali nam u toku života baš nikada ne padnu na pamet implikacije ovoga...

Da živimo u "svijetu" koji se sav sastoji od bezbroj "kaplica vode" koje su toliko sitne da su nevidljive našem oku. Mi smo kao djeca koja žive u staklenoj kući u svijetu koji se sav sastoji od oblika stvorenih od puhanog stakla prebojanog šarenim "teksturama", vanjštinom objekata.

Ono što smo zapravo je nešto kao plin koji je zarobljen u takvom konstruktu koji se sastoji isključivo od srodne mu vode, ili možda kao voda zarobljena u konstruktu koji se sav sastoji od leda... i u potpunosti vjerujemo u iluziju oblika koji su "prebojani", "natrackani" na površini svakog "predmeta" (navodnici jer ne postoji rub između predmeta, kao ni oni sami.

Ali što se događa ako se dogodi da na takvom svijetu postoji grupa pojedinaca koji su ovoga svjesni, koji vide sa oba svoja oka u zemlji slijepih i odluče iskoristiti ovakvu apsurdnu situaciju na svaki mogući zamislivi način?

A što se događa ako svuda oko nas zapravo postoje milijuni entiteta, čiji je svijet kao i oni sami nama kakvi smo trnutno potpuno nevidljiv, a ako među njima postoje mnogi jednako u potpunosti amoralni i bezočni kao što su to i ovi pojedinci?

Kao Cypher u Matrixu, koji se proda Mr.Smithu u zamjenu da bude "somebody important" i za ostatak života prepun sočnih odrezaka...

Na našem tzv. "svijetu" (koji je zapravo potpuno fluidni dio velikog mora energije svuda oko nas) kao i u nižim dimenzijama "svemira" postoji i već tisućljećima djeluje veliko udruženje ljudi i negativnih energetskih entiteta koji su svjesni svega ovoga i surađuju na kočenju i / ili zaustavljanju buđenja više, spiritualne svijesti čovječanstva. To udruženje stoji iza prvog i drugog svjetskog rata, iza tzv. "illuminata", "comitee 300" itd. - ovo većinom su samo prevarene, naivne ljudske marionete koje nisu svjesne ničega...

U nastupajućim godinama i desetljećima dogodit će se ogromne, šokantne promjene u ljudskom društvu. Energetski entiteti koji su oduvijek živjeli i dijelili naš svijet s nama počet će se polagano obznanjivati i postajati dio naše kolektivne stvarnosti... u sklopu velike akcije dizanja svijesti čovječanstva kroz teškoće i ispaštanje, od strane onog što tako djetinjastvo nazivamo "galaktičkom federacijom"...

Kada kod pogledaš u bilo koji od planeta naše sistema, a pogotovo u ono što nazivamo "Suncem" - vidiš oko desetak ambasadora "Galaktičke Federacije" koji postoje kao kolektivna svijest na jednoj vrlo visokoj vibracijskoj razini čineći ogromno energetsko tijelo/svijest tog živog entiteta. Uistinu - gledaš u jedan sićušan dio svoga "boga Stvoritelja", koji se već tisućljećima trudi da nam pomogne da dignemo nos iz blata, odrastemo i time postanemo dostojni svjesti o svemu ovome...

Dok tzv. Reptili i generacije njihovi ljudskih suradnika pokušavaju konstantno podrivati sve ovo.

Također, ono što bih volio da postaneš svjestan jest da su mnogi od onog što mi smatramo "avionima" koji ostavljaju chemtrails tragove po nebu zadnjih godina u stvari energetski entiteti (i chemtrail i avion je u stvari jedno eteričko tijelo oblikovano u ovaj oblik, nešto kao hrpa pare koja funkcionira kao "slika", oblikovano umom entiteta) koji pripadaju Crnom Bratstvu, Watcherima ili koje god drugo ime da koriste izdajnici čovječanstva...

Obrati pažnju na ono što se događa na nebu i vidjet ćeš da se mnogi od chemtraila izdužuju u smjeru direktno suprotnom puhanju vjetra što je nemoguće, te da se mnogi od aviona u jednom trenutku jednostvano pojave na nebu ostavljajući za sobom abnormalno kratak chemtrail trag koji ne ostaje za njima nego konstantno ostaje iste dužine i ne "razvodnjava se", a za nekoliko minuta potpuno nestanu, skupa sa "chemtrailom" (apsolutno nikakav trag na nebu).

Prestani čitati trash conspiracy stranice na internetu, saberi se, uozbilji se i okreni se onome što nazivamo "alternativnom spiritualnošću" - bilo bi dobro da promjene koje dolaze već za naših života dočekaš spreman, barem spremniji nego si sad.

Ti si u potpunosti energetsko biće, energetsko polje tvoje "svijesti" i simultano postojiš na nekoliko razina, "dimenzija" postojanja. "Čovječanstvo" je jednostavno namjerno držano u mraku o ovome jer da to saznamo te bi informacije ubrzo okrenuli protiv samih sebe. Nikakvi "Reptili" nas ne drže u tajnosti, nego naša braća i "pastiri" koji nas polako pripremaju da postanemo svjesni ovoga - šljam koji dolazi iz najnižih energetskih razina postojanja i ljudi koji su ovako ili onako saznali za sve ovo i odlučili se debelo okoristiti našim neznanjem i sljepoćom su ti koji pokušavaju zaustaviti njegovo širenje.

Ljudsko energetsko tijelo zaista postoji - razlog zašto postojiš i zašto si se rodio jest da postaneš "što bolja osoba možeš", podigneš vibraciju svoga energetskog tijela, pročistiš se putem "otvaranja" - razvijanja - čakri, energetskih centara tvoga pravog tijela. Kada se počne razvijati ono što se naziva krunskom čakrom mi stupamo u kontakt sa našom "dušom" - potpuno odvojenim dijelom našeg uma koji postoji u viskoj razini vibracije "svemira" i koji mi ovdje nazivamo "anđelom čuvarom". To je Higher Self, Oversoul ili Spirit i ti si njegova daleko jednostavnija kopija, dio njegove svijesti.

Ako želiš saznati da li je sve ovo istina - kreni, počni se baviti alternativnom duhovnošću, ako ne - nastavi surfati po konspiracijskim sajtovima i zanemari što sam ti ovdje kazao. Ako se počneš baviti ovim, izuzetno je važno da prije bilo čega dobro naučiš tehinke energetskog uzemljenja i stvaranja energetskih štitova oko sebe, tehnike zaštite - jer je vrlo vjerojatno da ćeš se čim se počneš izvlačiti iz ljuske jajeta neznanja naći pod udarom "Reptilodia"...

Svjestan sam koliko će sve ovo zvučati duboko nebulozno u ovom našem prosvijetljnom dobu koje je shvatilo gotovo sve što se ima shvatiti... ali sam vidio da imaš potencijala, da ti je um otvoren a ostali će ionako zanemariti.

Poslušaj me i učini ovo... očekuje te, kao i sve nas još čitavo more neverovatnih podataka u nadolazećim godinama.

Ovo je na neki način pp Ujvideku i bilo kome tko je u stanj prihvatiti sve ovo...

ne znam sta mi bi, procitao sam sve sto si napisao...
par pitanja...
1.zvijezde i planeti su ti koji nas promatraju?
2.zvucis ko da si iz new agea
3. znam da je napisano prije vise od godine dana, al jel ima pomaka u tvojim mocima i saznanjima?
4. koja je svrha? kada to sve netko shvati? sto moze? kako da se bori? i sto ima od svega toga?

joj ovo me podsjeca na onu scenu iz igre The Witcher kada cijela Vizima gori i svi u ocaju i nadje se budala koja ide propovijedati bullshit i da vidis kako ljudi slusaju... Odmah, naj jednostavnija stvar slabom mozgu pomuti stvarnost...
meni se cini da si ti puko, al kako je taj post star vise od godine, da pitam, jesi li se opametio?
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:03   #228
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post
Tocnije polureptili (hibridi). 100%-tni reptili ne mogu dugo zadrzati svoj oblik u 3. denzitetu, i zato su napravili krvnu liniju hibrida ljudi i reptila, s tek toliko reptilskih gena koliko je dovoljno da mogu mjenjati svoj fizicki oblik a da se mogu neograniceno zadrzati u 3. denzitetu.
Napravili su krvnu liniju samo da mogu vladati s udaljenosti, reptili su poprilično fizička stvorenja, jedino visoke kaste obitavaju na astralnoj ravni i mogu se spustit na našu ravan, mislim da ih je pogrešno uzizati u nešto što nisu.
Druga je stvar šta oni svoju svijest mogu projecirat na astral...ali to možemo i mi sami.
To šta ga ti vidiš kao "demona" ne znači da je to astralno stvorenje....
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:34   #229
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
...
4. koja je svrha? kada to sve netko shvati? sto moze? kako da se bori? i sto ima od svega toga?
...
Odgovorit ću ti samo na točku 4. jer sva ostala pitanja mi se čine kao pod***avanja.

a) Svrha tebe je da shvatiš tko zapravo jesi.
b) To je potpuno individualno.
c) Najbolji borac je onaj koji izbjegne borbu.
d) Duhovni napredak, spoznaja tko si.

A ako te zaista zanima kako nešto konkretno napraviti, odličan početak je meditacija. Meditacija nije ništa drugo nego opuštanje. Osoba nauči kako opustiti fizičko tijelo a zatim kako se opustiti mentalno. Zašto je to važno? Zato što mozak, kada se opustiš, počne drugačije funkcionirati (da, znanstveno dokazano) i u tom stanju mozak puno bolje funkcionira.

Zasad neću dalje od ovoga, ako pokažeš iskreni interes - napisat ću još ponešto. A dalje je na tebi. Nitko nije naučio voziti bicikl čitajući knjige o vožnji bicikla.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:50   #230
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Odgovorit ću ti samo na točku 4. jer sva ostala pitanja mi se čine kao pod***avanja.

a) Svrha tebe je da shvatiš tko zapravo jesi.
b) To je potpuno individualno.
c) Najbolji borac je onaj koji izbjegne borbu.
d) Duhovni napredak, spoznaja tko si.

A ako te zaista zanima kako nešto konkretno napraviti, odličan početak je meditacija. Meditacija nije ništa drugo nego opuštanje. Osoba nauči kako opustiti fizičko tijelo a zatim kako se opustiti mentalno. Zašto je to važno? Zato što mozak, kada se opustiš, počne drugačije funkcionirati (da, znanstveno dokazano) i u tom stanju mozak puno bolje funkcionira.

Zasad neću dalje od ovoga, ako pokažeš iskreni interes - napisat ću još ponešto. A dalje je na tebi. Nitko nije naučio voziti bicikl čitajući knjige o vožnji bicikla.
to mi se cini zanimljivim

go on... da cujem sto dalje ima?
jel si ti iskusio astralnu projekciji ikada? ono da napustis tijelo duhom?
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:22   #231
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
to mi se cini zanimljivim

go on... da cujem sto dalje ima?
jel si ti iskusio astralnu projekciji ikada? ono da napustis tijelo duhom?
Hvala.
Meditacija ne služi da bi se osoba bolje koncentrirala, M. samo pomaže, stvara dobar preduvjet za to. Ovo objašnjavam iz razloga jer je meditacija često misteriozan pojam ljudima. Daklem, meditacija je opuštanje. Trans je također izraz koji se ponekad koristi za meditaciju. Nitko se ne počne izvijati, kolutati očima, mahati rukama i slično... Možeš ti dubiti na glavi pa meditirati ali sumnjam da bi ti bilo ugodno. Zapravo, u praksi se pokazuje sjedeći položaj kao najbolji jer u ležećem položaju ćeš vrlo vjerojatno zaspati. A i to je ok, opustio si se! No, od toga nemamo baš neke koristi, ako zaspimo.

Zašto meditacija...
Zato da bi nam um bolje funkcionirao tj. počeo raditi stvari korisne za nas, stvari koje mu zadamo.
Postoje vježbe (fizičke i mentalne) kako se opustiti (meditirati!).
Fizičke vježba sastoji se od jednostavnih mentalnih tehnika kako opustiti tijelo. Npr. pomisliš kako ti je čelo opušteno i tvoji mišići će se opustiti i kao rezultat nećeš imati naborano čelo. Tako je moguće opustiti čitavo tijelo, uključujući i unutrašnje organe.
Mentalno opuštanje sastoji se također od mentalnih tehnika kako bismo opustili svoj um od svakodnevnih misli koje nam lete kroz glavu. Tehnike ovdje neću opisivati (zaista su jednostavne) ali ću reći da su strogo definirane u smislu kako se izvode. Kad jednom savladaš tehnike, strogost u izvođenju možeš zaboraviti jer ti to više i ne treba. Skratiš koliko ti odgovara jer je tvoj um već izvježban pa ti treba sve manje vremena. A i sve brže ćeš se opuštati. Daklem, u praksi, riječ je samo o mentalnoj proceduri koju radiš u glavi.
Naravno, prvo se opušta tijelo, zatim um.

Dosad nisam ništa spomenuo o tome zašto to radi i kako radi, da je znanstveno dokazano da radi, da u ponekim zemljama u školama je uvedeno kao dodatna aktivnost za bolju koncentraciju itd. itd.

Eto, za ovaj post toliko...

Komentiraj! Pitaj ako te što zanima.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:18   #232
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Hvala.
Meditacija ne služi da bi se osoba bolje koncentrirala, M. samo pomaže, stvara dobar preduvjet za to. Ovo objašnjavam iz razloga jer je meditacija često misteriozan pojam ljudima. Daklem, meditacija je opuštanje. Trans je također izraz koji se ponekad koristi za meditaciju. Nitko se ne počne izvijati, kolutati očima, mahati rukama i slično... Možeš ti dubiti na glavi pa meditirati ali sumnjam da bi ti bilo ugodno. Zapravo, u praksi se pokazuje sjedeći položaj kao najbolji jer u ležećem položaju ćeš vrlo vjerojatno zaspati. A i to je ok, opustio si se! No, od toga nemamo baš neke koristi, ako zaspimo.

Zašto meditacija...
Zato da bi nam um bolje funkcionirao tj. počeo raditi stvari korisne za nas, stvari koje mu zadamo.
Postoje vježbe (fizičke i mentalne) kako se opustiti (meditirati!).
Fizičke vježba sastoji se od jednostavnih mentalnih tehnika kako opustiti tijelo. Npr. pomisliš kako ti je čelo opušteno i tvoji mišići će se opustiti i kao rezultat nećeš imati naborano čelo. Tako je moguće opustiti čitavo tijelo, uključujući i unutrašnje organe.
Mentalno opuštanje sastoji se također od mentalnih tehnika kako bismo opustili svoj um od svakodnevnih misli koje nam lete kroz glavu. Tehnike ovdje neću opisivati (zaista su jednostavne) ali ću reći da su strogo definirane u smislu kako se izvode. Kad jednom savladaš tehnike, strogost u izvođenju možeš zaboraviti jer ti to više i ne treba. Skratiš koliko ti odgovara jer je tvoj um već izvježban pa ti treba sve manje vremena. A i sve brže ćeš se opuštati. Daklem, u praksi, riječ je samo o mentalnoj proceduri koju radiš u glavi.
Naravno, prvo se opušta tijelo, zatim um.

Dosad nisam ništa spomenuo o tome zašto to radi i kako radi, da je znanstveno dokazano da radi, da u ponekim zemljama u školama je uvedeno kao dodatna aktivnost za bolju koncentraciju itd. itd.

Eto, za ovaj post toliko...

Komentiraj! Pitaj ako te što zanima.
jednom smo mi u osnovnjaku za dan skole mogli birat slobodnu aktivnost na jedan dan i imali mso meditaciju.... meditirali smo pola sata, poslije toga je bilo bas super

sto nakon toga
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:59   #233
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
jednom smo mi u osnovnjaku za dan skole mogli birat slobodnu aktivnost na jedan dan i imali mso meditaciju.... meditirali smo pola sata, poslije toga je bilo bas super

sto nakon toga
Ovisi što bi ti htio!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:22   #234
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ovisi što bi ti htio!
shvatit istinu
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:14   #235
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
shvatit istinu
Onda, kao što sam i rekao: meditacija je odličan početak. Prvi korak. Puno sreće, strpljenja i upornosti!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:35   #236
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Onda, kao što sam i rekao: meditacija je odličan početak. Prvi korak. Puno sreće, strpljenja i upornosti!
vidim da razumijes, pa mi odgovori o tome kako je ipak meditacija usla u krscanstvo? put od istocnih filozofija i religija?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:01   #237
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
vidim da razumijes, pa mi odgovori o tome kako je ipak meditacija usla u krscanstvo? put od istocnih filozofija i religija?
Hvala na pitanju.
To je povijesno pitanje. Možda bi sad ovo zapravo trebalo ići pod "povijest" ili "religiju".
No, da ti odgovorim ono što znam. Teškom mukom moderna katolička crkva je ipak nekako i preko volje dopustila meditaciju i to tek nedavno. Mislim da je to bilo prije ne više od 10 godina. Čini mi se da razlog leži u sljedećem: ok, ako će vam i to pomoći da budete bolji katolici, onda ajde pa meditirajte... Mislim da je to ta logika.

Istočne filozofije također poznaju meditaciju. Svima nam je to općepoznato, ako niotkuda drugdje, onda bar iz Tibeta.

No, meditacija je danas znanstveno priznata metoda koja omogućava praktikantu bolju kontrolu uma.

Dosad, koliko sam pisao o ovoj temi, nisam se dotakao baš znanstvenog objašnjenja kako to djeluje i zašto djeluje. Možda je vrijeme da kažem ponešto ali ću se truditi da izbjegnem baš čisto znanstvena objašnjenja tek toliko da skepticima koji ovo čitaju malo učinim stvari misterioznijima.

Pa evo, da još zasad potaknem svakoga na samostalno razmišljanje...

Kad ste dijete, sve vam je moguće. Slonovi lete, zvijezda ste na pozornici itd. A tokom života vam odrasli objašnjavaju kako su to sve samo vaše maštarije. Vaš zadatak je završiti obrazovanje i sretno umrijeti u mirovini ostavivši iza sebe nekretnine potomstvu prve linije jer ono čeka da umrete jer si svoju nekretninu ne može priuštiti.
Ok, lijepo smo maštali a završili turobno. Idemo pokušati ispočetka kad nam je sve bilo moguće. Ima li načina da slon leti? Teško ćemo u to povjerovati jer se kosi sa zakonima prirode. Ali ima li načina da ostvarimo sve svoje snove???
Mantra ili autosugestija "ja sam super uspješan" nekako nije uvjerljiva? Možda i jest ali je dosadna a možda ima i boljih provjerenih metoda...
Ne bi li bilo bolje od toga kada bismo imali točno definirane procedure za određeni cilj ("naš projekt) u našem životu?
Ili da imamo barem provjereno bolje rezultate u npr. učenju, pamćenju, koncentraciji... A ima još malo egzotičnijih stvari... Kontrola buđenja. Treba li vašem umu uopće budilica pokraj kreveta? A kontrola budnosti? Vozite doma po istarskom ipsilonu i spava vam se a morate se razbuditi i stići do prve birtije? A kontrola glavobolje? Da li vjerujete da ju je moguće zaustaviti?

Da li vjerujete da se te stvari mogu naučiti, vježbati i koristiti?

A evo, zasad sam uspio izbjeći ikakvu znanost a i neke vrlo, vrlo nevjerojatnije stvari... Možda drugi put...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:20   #238
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
No, da ti odgovorim ono što znam. Teškom mukom moderna katolička crkva je ipak nekako i preko volje dopustila meditaciju i to tek nedavno. Mislim da je to bilo prije ne više od 10 godina.

Istočne filozofije također poznaju meditaciju. Svima nam je to općepoznato, ako niotkuda drugdje, onda bar iz Tibeta.

No, meditacija je danas znanstveno priznata metoda koja omogućava praktikantu bolju kontrolu uma.
da, nije tu samo meditacijia, puno toga dolazi sa istoka..
cini se da ova nasa zapadna civilizacija uz pomoc "znanosti" ne moze naci rjesenja.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:49   #239
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
da, nije tu samo meditacijia, puno toga dolazi sa istoka..
cini se da ova nasa zapadna civilizacija uz pomoc "znanosti" ne moze naci rjesenja.
Ne bih o tome u ovom trenutku, mogli bi me zahvatiti znanstvenici i optužiti da sam:
a) vjernik
b) dogmatičar
c) troll
d) crackpot
e) njuejđer
f) _______ (dopuniti po želji ali sa explicitnijim uvredljivim izrazima)
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:50   #240
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
dug post.
morat cu dio po dio?
Kako god ti odgovara. Vidim da bacaš težište u širinu... Ili?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.