Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 16:29   #81
Quote:
ljubo179 kaže: Pogledaj post
kad bi ovaj mjesec mogla biti uplata sa biroa?hvala
a do 10. u mjesecu obično sjeda, nije nikad na točno određeni dan
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:13   #82
Sjelo danas.
hhump is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:20   #83
moj novac

ja cekam jos od 10 mjeseca i nisam jos nista dobio.ak i sad ne sjedne gotov sam.UPOMOC.
ljubo179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:15   #84
Quote:
ljubo179 kaže: Pogledaj post
ja cekam jos od 10 mjeseca i nisam jos nista dobio.ak i sad ne sjedne gotov sam.UPOMOC.
pa nazovi ih i pitaj nek ti vide jel ti rješenje gotovo, čisto da znaš kad možeš lovu očekivati
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:14   #85
pitanje

Molim vas pomoc¨!da li nezaposlena osoba ima pravo na socijalnu pomoc!?pod kojim se uvjetima ona ostvaruje i koliko iznosi??
afrikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:59   #86
Quote:
afrikana kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc¨!da li nezaposlena osoba ima pravo na socijalnu pomoc!?pod kojim se uvjetima ona ostvaruje i koliko iznosi??
mislim da ne možeš dobiti socijalnu pomoć samo na temelju svoje nezaposlenosti, ali nisam sigurna, mislim da se gledaju i neki drugi uvjeti, npr. koliko je još osoba u kućanstvu s tobom, koliko ih radi ili ima neka primanja, stambeni uvjeti, možda se može dobiti neka jednokratna pomoć . Ako si nezaposlen-a, podigni si na zavodu potvrdu o nezaposlenosti i s tim odi pitati na centar za socijalnu skrb da li možeš nešto dobiti
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:01   #87
Ljudi, molim vas da mi pomognete.Prijavila sam se na zavod ima jedno desetak dana i imam pitanja u vezi novcane naknade. Ispunjavam sve uvjete sto se tice ostvarivanja prava na naknadu. Prilikom prijavljivanja donijela sam svedluku o prestanku r.odnosa,potvrda o visini place, preslik radne knjizice, tekuci racun. I tako ja mirno i fino sjedim u uredu dok teta na zavodu upisuje moje podatke u kompjuter, isprinta sve potrebno, daje mi onu malu bijelu knjizicu, nekoliko papira da potpisem,medju njima i prijavnicu...., termini za savjetovanja su ugovoreni.....
E sad, nakon toga prodje par dana, ja slucajno na internet na njihovu stranicu i naidjem na informaciju da se nezaposlena osoba mora prijaviti na zavod u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i podnijeti ZAHTJEV za novcanu naknadu....
I tad me pocelo brinuti da li sam sve ispravno napravila, s obzirom da se, iskreno, ne sjecam sta sam sve potpisivala i sta mi je ona teta tamo govorila....
Dakle, jesam li morala naknadno na svoju ruku podnositi nekakav dodatan zahtjev za novcanu naknadu, ispunjavati mozda nekakav dodatni obrazac samostalno ili je prilikom prvog dolaska i prijave sve rijeseno, tj. moze li se smatrati da sam prilikom prijave istodobno i podnijela zahtjev za novcanom naknadom?
I otprilike nakon koliko vremena to rjesenje bude gotovo i nakon koliko vremena od izdavanja rjesenja se dobije naknada?
Elenita8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:17   #88
Quote:
Elenita8 kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas da mi pomognete.Prijavila sam se na zavod ima jedno desetak dana i imam pitanja u vezi novcane naknade. Ispunjavam sve uvjete sto se tice ostvarivanja prava na naknadu. Prilikom prijavljivanja donijela sam svedluku o prestanku r.odnosa,potvrda o visini place, preslik radne knjizice, tekuci racun. I tako ja mirno i fino sjedim u uredu dok teta na zavodu upisuje moje podatke u kompjuter, isprinta sve potrebno, daje mi onu malu bijelu knjizicu, nekoliko papira da potpisem,medju njima i prijavnicu...., termini za savjetovanja su ugovoreni.....
E sad, nakon toga prodje par dana, ja slucajno na internet na njihovu stranicu i naidjem na informaciju da se nezaposlena osoba mora prijaviti na zavod u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa i podnijeti ZAHTJEV za novcanu naknadu....
I tad me pocelo brinuti da li sam sve ispravno napravila, s obzirom da se, iskreno, ne sjecam sta sam sve potpisivala i sta mi je ona teta tamo govorila....
Dakle, jesam li morala naknadno na svoju ruku podnopo prestanku radnog odnosa.siti nekakav dodatan zahtjev za novcanu naknadu, ispunjavati mozda nekakav dodatni obrazac samostalno ili je prilikom prvog dolaska i prijave sve rijeseno, tj. moze li se smatrati da sam prilikom prijave istodobno i podnijela zahtjev za novcanom naknadom?
I otprilike nakon koliko vremena to rjesenje bude gotovo i nakon koliko vremena od izdavanja rjesenja se dobije naknada?
Ako si im predala sve papire koji su potrebni da bi ostvarila naknadu onda je to to, vjerojatno su ti odmah automatski dali zahtjev za naknadu bez da su te posebno pitali i to si vjerojatno ne čitajući i potpisala, ali za svaki slučaj nazovi savjetnika da provjeriš, mada ja mislim da je to ok.
Rješenje bude gotovo kroz nekih mjesec dana, ali može se čekati i duže. Na prvoj isplati dobiješ sve zaostatke koji ti pripadaju počevši od prvog slijedećeg dana nakon prestanka radnog odnosa. Naknada sjeda na račun otprilike do 10.-og datuma u mjesecu, ali da bi dobila prvu isplatu rješenje mora biti napravljeno. Znači ako ti naprave rješenje npr.u 2.mj., isplatu ćeš dobiti u 3.mj.(sa svim zaostacima)
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:26   #89
Muž mi dobio rješenje krajem 11. mjeseca, još nema isplate, danas nazvao da pita, a ova mu govori: Bit će, šta se sekirate?
Kao ljudi traže naknadu iz zezancije, a ne zato jer im treba financijska pomoć dok su nezaposleni.

Zanima me, pošto se ne zna kad će ovo, a on će raditi sezonski, ako se slučajno dogodi da ne dobije sve tri isplate prije nego počme raditi da li tada ima pravo na isplatu ostatka najesen kad će vjerojatno opet biti nezaposlen?
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:29   #90
nastavi li se ovako i ja ču vam se pridružiti s pitanjima o pomoć,svaki dan moraš misliti koliko če te držati katastrofa
ZUMZUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:40   #91
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Muž mi dobio rješenje krajem 11. mjeseca, još nema isplate, danas nazvao da pita, a ova mu govori: Bit će, šta se sekirate?
Kao ljudi traže naknadu iz zezancije, a ne zato jer im treba financijska pomoć dok su nezaposleni.

Zanima me, pošto se ne zna kad će ovo, a on će raditi sezonski, ako se slučajno dogodi da ne dobije sve tri isplate prije nego počme raditi da li tada ima pravo na isplatu ostatka najesen kad će vjerojatno opet biti nezaposlen?
u svakom slučaju ima pravo dobiti naknadu za taj period između 2 posla, a sve ono što mu ostane (neiskorištene naknade) - može nastaviti koristiti nakon tog sezonskog rada(naravno, ne smije on dati otkaz ili potpisati sporazumni prekid)
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:30   #92
hzz??

Ljudi, ja sam se danas 1. put u životu prijavila na HZZ pa me zanimaju neke stvari:

1) nakon koliko vremena cca. su vas zvali za neki prikladan posao?

2) moje obveze su znači otići na grupno i individualno savjetovanje te se jednom mjesečno javiti ako sam i dalje nezaposlena? a ako nađem posao sama, onda se također moram javiti? osobno?

Hvala puno!
dramaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:38   #93
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Muž mi dobio rješenje krajem 11. mjeseca, još nema isplate, danas nazvao da pita, a ova mu govori: Bit će, šta se sekirate?
Kao ljudi traže naknadu iz zezancije, a ne zato jer im treba financijska pomoć dok su nezaposleni.

Zanima me, pošto se ne zna kad će ovo, a on će raditi sezonski, ako se slučajno dogodi da ne dobije sve tri isplate prije nego počme raditi da li tada ima pravo na isplatu ostatka najesen kad će vjerojatno opet biti nezaposlen?
isplatit ce vam za to vrijeme sta je bio doma,ovisno o stazu,i u slucaju da nadje posao..samo ocito nemaju love..
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:26   #94
Quote:
dramaqueen kaže: Pogledaj post
Ljudi, ja sam se danas 1. put u životu prijavila na HZZ pa me zanimaju neke stvari:

1) nakon koliko vremena cca. su vas zvali za neki prikladan posao?

2) moje obveze su znači otići na grupno i individualno savjetovanje te se jednom mjesečno javiti ako sam i dalje nezaposlena? a ako nađem posao sama, onda se također moram javiti? osobno?

Hvala puno!
zavod neće nekome "naći posao", oni samo informiraju o slobodnom radnom mjestu, poslodavac odlučuje i "zapošljava", a sva ta slobodna mjesta su i tako vidljiva i na internetu, zato "uzdaj se u se..." i ne čekaj da te oni zovu.

Ako se zaposliš(bez obzira jesi li sama našla posao ili su te oni informirali o oglasu) možeš ih nazvati ili im poštom dostaviti dokaz da si zaposlena, i to je to

Zadnje uređivanje alison : 29.01.2010. at 19:47.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:56   #95
kada bi mogla stići naknada ovaj mjesec? može li netko javiti kad stigne?
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:03   #96
Naknada dolazi oko 8. dana u mjesecu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:56   #97
Meni stiglo..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:10   #98
Ljudi molim vas da mi odgovorite,tko sigurno zna.Hitno mi je,radi se o clanu moje uze obitelji koji se nasao u nezgodnoj situaciji i bio prisiljen dati otkaz.Znam da su naknade bile jedno vrijeme povecane na shemu 70%,50%......,nakon toga cula sam da se sve opet vratilo na 1200 kn,u 2010.g.
Je li to istina?Na HZZ mi se danas nisu javljali na telefon,a stranica im nije osvjezena.
Uglavnom,jesu li naknade opet vracene na 1200 kn?
Radi se o radnom odnosu koji traje preko 10.g.,na neodredjeno,moze li osoba dobit naknadu s biroa ako potpise ugovor o prestanku radnog odnosa,sporazumno?Naime,on je usmeno dao otkaz i sada odradjuje otkazni rok.Nista jos uvijek nije potpisano.Negdje sam procitala da osoba u tom slucaju nema pravo na naknadu,osim u slucaju izvanrednog otkaza,ali ne znam vise sto vazi a sto ne vazi.
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:50   #99
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas da mi odgovorite,tko sigurno zna.Hitno mi je,radi se o clanu moje uze obitelji koji se nasao u nezgodnoj situaciji i bio prisiljen dati otkaz.Znam da su naknade bile jedno vrijeme povecane na shemu 70%,50%......,nakon toga cula sam da se sve opet vratilo na 1200 kn,u 2010.g.
Je li to istina?Na HZZ mi se danas nisu javljali na telefon,a stranica im nije osvjezena.
Uglavnom,jesu li naknade opet vracene na 1200 kn?
Radi se o radnom odnosu koji traje preko 10.g.,na neodredjeno,moze li osoba dobit naknadu s biroa ako potpise ugovor o prestanku radnog odnosa,sporazumno?Naime,on je usmeno dao otkaz i sada odradjuje otkazni rok.Nista jos uvijek nije potpisano.Negdje sam procitala da osoba u tom slucaju nema pravo na naknadu,osim u slucaju izvanrednog otkaza,ali ne znam vise sto vazi a sto ne vazi.
nisu se naknade vratile na staro, nego je točno ono da se ima prvih 3mj. 70% plaće, a nakon toga 50%, s tim da je najveća naknada koja se može dobiti 2250kn za prva tri mj., a nakon toga oko 1800kn

nakon sporazumnog prekida se nema pravo na naknadu.

evo ovdje imaš više o tome

Zadnje uređivanje alison : 04.03.2010. at 19:58.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:28   #100
Hvala!
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.