Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 15:47   #1
Sumrak hrvatske "vanjske" politike

Hrvatska,osim početkom i sredinom '90.-tih,nikada nije imala prejaki forte u zastupanju vlastitih interesa i projiciranja istih spram "velikih"...

Možda zato jer su u ratna vremena političari radili ne samo za sebe već i za narod,što zadnjih 15-tak godina definitivno nije slučaj,pošto rade za sebe...

Imali smo svakakvih ministara i veleposlanika kroz godine,ali ovo što gledamo zadnjih godina je katastrofa...pogotovo ove godinu...

I dalje imamo disonantne tonove na relaciji Markov trg - Pantovčak gdje se dvije struje bore oko veleposlanika pa čak i u tome Hrvatska pati jer imamo različiti nesposban kadar na mjestima veleposlanika...ako ga uopće imamo..

Što je najsmješnije u cijeloj priči vladajuća struktura na oba brda dolaze iz iste političke opcije ali se opet ne mogu dogovoriti...

Kao što je prije spomenuto nikada baš nismo imali najbolji odnos s "velikima",iako je Tuđman '9.-tih itekako znao braniti naše interese...problem današnjice je što nismo sposobni postaviti se prema "malima",pogotovo zemljama iz susjedstva koje nas uredno šamaraju...

Zadnje dvije godine su prepune takvih primjera...do te mjera da se čovjek zapita jesu naši političari stvarno toliko nesposobni i neuki ili to rade ciljano...

Sjetimo se najave blokade granica od strane Slovenaca,tamo negdje u proljeće...naš MVP i KGK su zabijali glave u pijesak i pravili se Toše,nadajući se da će Slovenci valjda zaboraviti...

Krene ljeto,hop,blokade...reakcija naših? Plač i kuknjava kako to nije u redu...

Nadalje, problem oko arbitraže...Slovenci opet pritišću i prijete, čak spominju i vojsku, naši šute i smješkaju se...po dobrom starom receptu...

Da čak ovdje ni ne spominjem smiješni put KGK u SAD gdje je uspjela vidjeti koliko i prosječni turist...

Koliki je kapacitet dotična je pokazala jučer otužno se sramoteći dok je svima u RH lijepo objašnjavala zašto nas Mađarska blokira...

Jel ona glansogovornik mađarskog predsjednika/vlade ili predsjednik suverene države?

Posjećam na ono otužno olajavanje hrvatske Vlade u "slučaju vlak",kada je suprotno svim diplomatskim uzusima pričala protiv hrvatske vlade dok je bila na teritoriju strane države,de facto stavši na stranu te države umjesto na stranu svoje domovine...

Čovjek se mora zapitati da li je to slučajno ili ciljano...

Pogotovo kada svemu tome dodamo i smjenu bez razloga šefa obavještajaca koji su otkrili slovensko podmetanje s arbitražom...

Nadalje,jedan od novijih primjera je i izjava KGK kako bi ona upozorila Vladu da odlazak izaslanika u Ukrajinu (Škare Ožbolt i Morić) nije pametno da je znala za isti...to jasno pokazuje da dvije poluge vlasti u RH,sukreatori vanjske politike nemaju pojma što radi ovaj drugi...

Kada je tako,još nam je i dobro...

Priča se tu o nekakvim inicijativama,od Tri mora,pa do SAD-a...

A činjenica je da nas Mađari blokiraju oko ulaska u ekonomsko vijeće razvijenih (kao i Slovenci), usprkos inicijativi...

Prije spomenuti Ameri nam šalju nižerazredne činovnike koji šamaraju naše visoke dužnosnike (KGK) koji onda brže bolje smišljaju isprike za stvari koje prije kakti nisu čuli - slučaj s ustaševanjem po stadionima...

Reakcija "naših"? Za Slovence cvile da to nije ok, a za Mađare nam KGK objašnjava kako imaju opravdane razloge...

Tako se ponaša državnik suverene zemlje?

Dodajmo tome da nas uza Srbiju lagnao počinje šamarati i BiH...što i ne čudi,vidjeli da ide svima,pa zašto da i oni ne probaju...

Sjetimo se nekoordiniranog Tolušića i premijera oko uvođenja pravilnika za susjedne zemlje van EU...u roku keks je Srbija krenula s žalbama na sve strane,uvela protumjere i što bi?

Mi podvučena repa odustajemo i od toga...a da u startu naša ministarstva,među njima i MVP,nisu odvagnuli što to nosi...

Isto je po pitanju Srbije i DR...konstantno šire svoje "istine",gdje god mogu...

Mi unatoč tome žalimo za Srbima na dan najveće pobjede u DR...

Suma sumarum,kako očekivati da će nas itko poštovati i cijeniti na vanjskopolitičkom planu kada imamo ovakve bilmenze koji s teritorija drugih država objašnjavaju svome narodu razloge blokada tih država?

Gdje to ima u normalnom svijetu?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:19   #2
Je li ti očekuješ od provizorija išta bolje?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:26   #3
Ne ocekujem,ali sam iznenađen kako otvoreno nastupaju...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:32   #4
Pa jel ih tko proziva, jel se buni? Ne.
Što da se skrivaju.

Pa mi smo ovce takve da Sanader, Vidišević i slični mirno hodaju po cesti, piju kavicu na špici, nitko da dođe i bar mu mater j... ili ga pljune.

Straha nemaju nikakvog i zato se tako ponašaju...
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:06   #5
Kolega u uvodnom postu si valjda greškom ispustio jedno ime iz Radne skupine Vlade RH za suradnju Republike Hrvatske i Ukrajine gospođu Zdravku Bušić državnu tajnicu u MVEP e to je ključni dokaz da komunikacije izRadne skupine Vlade RH za suradnju Republike Hrvatske i Ukrajinemeđu predsjednice i premijera nema.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:55   #6
Raspad države i ne može generirati ništa osim ovoga. Nema susjedne države koja nas ne ucjenjuje, ismijava i provocira. Mi šutimo. To sve govori o nama.

Treba li nas žaliti? Samo čekamo još da Italija nešto izvuče i da se kompletira lista.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:04   #7
Mađarska želi da lopov i kriminalac slobodno hoda europom, a kolinda objasnila kako ju je orban uvjerio da ima pozitivne namjere.

Onda je uzela doktorat i otišla doma
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:12   #8
Plenković traži podršku oporbe da bilateralno riješi granicu sa Slovenijom


https://www.vecernji.hr/vijesti/plenkovic-trazi-podrsku-oporbe-da-bilateralno-rijesi-granicu-sa-slovenijom-1194258


Quote:
Premijer će oporbi u četvrtak predložiti da se pregovorima pristupi na temelju presude arbitražne komisije koju Hrvatska ne priznaje.


plenković kapitulirao
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:25   #9
Ja sam znao da nista dobro ne moze doci od eurokrata, ali ovo je prestrasno.

Meni stvarno nije jasno. Slovenija nam nemoze nista. I nase budale svejedno pristaju. Tek kad pristanu ce navalit ovi sa istoko ko vukovi kad osjete krv.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:51   #10
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Ja sam znao da nista dobro ne moze doci od eurokrata, ali ovo je prestrasno.

Meni stvarno nije jasno. Slovenija nam nemoze nista. I nase budale svejedno pristaju. Tek kad pristanu ce navalit ovi sa istoko ko vukovi kad osjete krv.
ne samo da pristaju nego isticu- arbitrazni sporazum je temelj eventualnog dogovora. a to znaci- slovenija dobija minimalno ono iz arbitrazne presude plus ostalo sta pozele.
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:57   #11
Moram i sam priznati da smo smušenjaci u vanjskoj politici.
Još nekako mogu razumit da ako ti Njemačka ili Italija nešto zahtijevaju da
popustiš...ipak nećemo se sad pravit blesavi...

Ali jedna Madjarska,jedna Slovenija a da ne govorim Bosna i Srbija to nema opravdanja.
Stvarno je to sramota na kvadrat. Nacionalno poniženje da tebi Srbi i Bosanci diktiraju i ruše neke naše zahtjeve...
Mi NATO,EU kurac palac a kao da smo članovi mjesne neke zajednice drzava na STAN....toliko imamo utjecaja u vanjskoj politici.

Ko je kriv, bilo bi zanimljivo vidjeti dublje stanje toga....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:08   #12
Umjesto naslova teme Sumrak hrvatske "vanjske" politike primjereniji bi bio Sumrak Hrvatske.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:21   #13
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Moram i sam priznati da smo smušenjaci u vanjskoj politici.
Još nekako mogu razumit da ako ti Njemačka ili Italija nešto zahtijevaju da
popustiš...ipak nećemo se sad pravit blesavi...

Ali jedna Madjarska,jedna Slovenija a da ne govorim Bosna i Srbija to nema opravdanja.
Stvarno je to sramota na kvadrat. Nacionalno poniženje da tebi Srbi i Bosanci diktiraju i ruše neke naše zahtjeve...
Mi NATO,EU kurac palac a kao da smo članovi mjesne neke zajednice drzava na STAN....toliko imamo utjecaja u vanjskoj politici.

Ko je kriv, bilo bi zanimljivo vidjeti dublje stanje toga....
Ja bi se kladio, da ono što sam ja još prije nekoloko godina govorio o Plenkiju, da će pristalice Plenkije to isto govoriti za par godina, ali prije toga moramo pustiti da nam Hrvatsku sjebu do daske!

Zašto odmah ne progledati?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:28   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja bi se kladio, da ono što sam ja još prije nekoloko godina govorio o Plenkiju, da će pristalice Plenkije to isto govoriti za par godina, ali prije toga moramo pustiti da nam Hrvatsku sjebu do daske!

Zašto odmah ne progledati?
Kolega lipo sam napisao volio bi znati dublje stanje da se vidi tko to radi i zašto.
Ti odma na Plenkija....ja ću reći kriv je Milanović i Pusićka....i di ide rasprava??
Postoji XY problema koji su do toga doveli, nemojmo diskusiju baciti na Zoka ili Plenki....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:34   #15
Za što je Precednica dobila počasni doktorat u Mađarskoj?
Za svoj doprinos mađarskim nacionalnim interesima?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:45   #16
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Za što je Precednica dobila počasni doktorat u Mađarskoj?
Za svoj doprinos mađarskim nacionalnim interesima?
Znaš onaj vic o Crnogorcu kada dida i unuk gledaju trku...
Ide neki trkač zadanji a dida kaže: nu onu rđu zadnji....
Kaze unuk, đede to je naš...
Dita na to : e nu sokola našeg đe ih sve goni....

Tako gledaj i ovaj doktorat.....neko će reći da je ona pomagala njih ,a možeš gledati i na to da joj se ulizuju...ili je oće udobrovoljiti za nešto....
Nije baš Kolindica tolika naivna osoba...

Mene samo nervira što ne posložimo 5 bitnih stvari i po tome udaramo bez kompromisa.....da dodje Papa...ne pouštaj.
Al uskladi sa velikima pa neka djeluje da su to njima usluge a goni svoje.

OLUJA je primjer toga!!!Na to mislim.
A ne da nas Srbi,Slovenci i Bosanci jebu jer smo pičkice....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:39   #17
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Kolega lipo sam napisao volio bi znati dublje stanje da se vidi tko to radi i zašto.
Ti odma na Plenkija....ja ću reći kriv je Milanović i Pusićka....i di ide rasprava??
Postoji XY problema koji su do toga doveli, nemojmo diskusiju baciti na Zoka ili Plenki....
Ma Plenki je samo suma sumarum HDZea, Plenki je momentalno najbolji igrač kojeg ima brisel u RH.

Svi se sjećamo onog ulaska, bolje reći one sprdačine od ulaska u RH, nisi znao tko je veći kvisling, Pusička prijetila pemzijama, a Suzana dala komad mora. Pa bbio je i onaj referendum kopno je more, da se spriječi ova "arbitraža" za koju smo svi znali da će biti upravo ovakva jer drugačija nije ni mogla biti.

Zašto ja kažem da je Plenki opasniji od Pusike, jerbo je ubačen u HDZ.

Ja ne znam što se u RH mora dogoditi, da bi konačno makli izdajnike s vlasti?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:40   #18
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Za što je Precednica dobila počasni doktorat u Mađarskoj?
Za svoj doprinos mađarskim nacionalnim interesima?
Onomad vratila neki vlak, možda zato
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:19   #19
Njezino putovanje je,ako ništa,opet prokazalo kako vodi vanjsku politiku RH...tj. ne vodi...

Ovo je,kao i put u SAD,bio put da guzica vidi puta i za njezine interese...ništa više...

Ali dobro je da narod polako počinje otvarati oči...dugo je trebalo ali trenutno samo najzagriženiji domaći Jude brane Plenković-KGK petokolonašku politiku...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:04   #20
Hrvatska još od Tuđmanove smrti nema nikakvu vlastitu vanjsku politiku, a unutrašnju ima samo u nebitnim stvarima.

Ali ovo sada, ovo je potpuni raspad sistema.
Više nema niti privida nekakvog vođenja vanjske politike, s predsjednicom koja je tumač i glasnogovornik vlade druge zemlje te Vladom koja uzima davanje vlastitog teritorija kao polaznu točku za pregovore.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.