Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2004., 13:30   #1
Mozemo li nize... totalna katastrofa hrvatske kosarke

ZAGREB - Petak je bio vrlo neuspješan dan za hrvatske košarkaše i košarkašice na međunarodnoj sceni, tri reprezentacije zabilježile su ito toliko poraza. Košarkaši su izgubili u prvom susretu na pripremnom turniru u Palma de Mallorki od domaćina Španjolske s 97:70 (24:25, 21:8, 32:13, 20:24), te će danas igrati s Angolom za treće mjesto. Rančić je s 19 koševa predvodio naše, Ukić je dodao 13, Oršulić i Žuža po sedam, Rudež šest, Novosel i Baždarić po pet, Špralja četiri, a Žižić i Bagarić po dva koša. Popović se nije upisivao među strijelce, a Marko Tomas nije igrao zbog ozljede kuka. Gasol je za domaćina ubacio 22 koša.

I mlada je španjolska reprezentacija bila bolja od hrvatske, i to u 1. kolu EP-a u Brnu - 82:75. Guzman je postigao 23 koša, Pauov brat Marc Gasol 22, a za Hrvatsku su igrali: Ćosić 7, Modrić 16, Filipović, Garma 17, Kovačević 3, Jurjević 6, Pašalić 4, Banić 11 (rano zaradio 4. osobnu pogrešku) i Trepalovac 11. Ostali rezultati skupine: Rusija - Češka 89:72, Izrael - Letonija 73:68.


link

Da dodam i da smo popusili i od ANGOLE treba li tu ikakav komentar?
Crni Bombarder is offline  
Old 25.07.2004., 13:36   #2
Mate Skelin tvrdi da pismeni poziv za okupljanje 20. srpnja nije dobio. Iako tajnik HKS-a Željko Drakšić tvrdi da su pozivi svim igračima poslani u klubove.

- Moj je klub uredno proslijedio pozive mojih suigračima iz francuske, ukrajinske i drugih reprezentacija, a ja nisam ništa dobio. Samim time mislio sam da izbornik na mene ne računa. Da bi me prije pet dana nazvao Drakšić i pitao dolazim li. Što je bilo neozbiljno - ja na plaži s bebom, sasvim izvan forme, da idem u Španjolsku igrati ozbiljne utakmice a da nisam trenirao! - rekao je Skelin.

No, centar Pau Ortheza ne strahuje od mogućih sankcija. Dapače... - Još nakon prošlog EP-a u Švedskoj rekao sam da je moja generacija otišla, pa bih se i ja oprostio od reprezentacije. Ne, ne bih išao na Europsko prvenstvo u Beograd, a cijela ova priča može samo učvrstiti moju odluku. Ni na jednom dijelu karijere nemam mrlju, ako sam nekada mogao odbiti reprezentativni dres, mogao sam lani kada su me vukli svuda po svijetu, a velika je glupost povezivati me s otkazima zbog novca - zaključio je Skelin. (ab)


Ko te jebe Mate sramota

gade mi se svi odreda.
Crni Bombarder is offline  
Old 25.07.2004., 13:43   #3
Ima uvijek gore od goreg.
Venom is offline  
Old 25.07.2004., 15:59   #4
Ima, ali mi slovimo kao neka "sila"...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 25.07.2004., 16:11   #5
vidim da to neki mladi igraju neka igraju decki neka se od njih napravi nekakva ekipa a ove zvijezde ko ih jebe
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 25.07.2004., 19:37   #6
Kad se sjetim da smo 1992 igrali finale protiv onog Dream Teama jednog i jedinog u povijesti.Nemogu to povezati sa ovim danas,jednostavno ne djeluje istinito da smo nekad bili najjaci na svijetu poslije Amera.U nadi je spas,jer ovo sto se danas dogadja kritizirati stvarno nema smisla,jedino nadati se.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 25.07.2004., 20:28   #7
Quote:
robybaggio kaže:
Ima, ali mi slovimo kao neka "sila"...
Bili ste sila do 96. ,ali nakon toga ste postali PROSJEČNI.
Venom is offline  
Old 25.07.2004., 20:42   #8
Rezulati seniorske ekipe u očekivani (doduše baš su i mogli svladati veliku svjetsku silu Angolu), ali mene više zabrinjavaju mladi, izgubili su i protiv Letonije .
faktotum is offline  
Old 25.07.2004., 21:08   #9
Quote:
Venom kaže:
Bili ste sila do 96. ,ali nakon toga ste postali PROSJEČNI.
Zato sam i stavio navodnike. Imamo natprosječno velik broj "igrača" u NBA ligi i automatski sebe svrstavamo u sile. Što odavno nismo.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 25.07.2004., 21:16   #10
Quote:
robybaggio kaže:
Zato sam i stavio navodnike. Imamo natprosječno velik broj "igrača" u NBA ligi i automatski sebe svrstavamo u sile. Što odavno nismo.
Da, imate puno igrača u NBA, ali za koga možete reći da je dobar?. Samo za dvojicu: Kukoč & Giriček.
Ne možete sigurno to reći za Šundova, Bagarića, Planinića & Co. koji provode minutu na parketu (u najboljem slučaju).
Venom is offline  
Old 26.07.2004., 15:17   #11
Quote:
Torcida_ZG kaže:
Mislim da Spahija mora otići, jer je očito da još uvijek nije uspio dovesti momčad u red. Kao prvo, fali discipline, zatim fali igre. Jedno bez drugog ne ide. Mislim da je Spahija napravio super stvari sa Cibosima, dobar posao sada nastavlja Zula, al repku je Spahija sjebo. Sorry, Nevene, al ne može više. Nakon Beograda, treba bre da ode
Spahija je prilično dobar trener.
Venom is offline  
Old 26.07.2004., 15:32   #12
Ne znam ja da li ćemo doći do Beograda.
Teško ćemo dobiti Šveđane.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Old 26.07.2004., 18:33   #13
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Ne znam ja da li ćemo doći do Beograda.
Teško ćemo dobiti Šveđane.
Šveđani su NULA.
Venom is offline  
Old 28.07.2004., 04:10   #14
Zasto ne damo sansu Radzi, Vrankovicu, Perasovicu.. Mislim ti ljudi su legende Hrvatske kosarke i trebali bi biti daleko vise ukljuceni danas. Sigurno je da imaju i znanja a koliko sami kazu i volje. Hrvatska se mora vratiti gdje i pripada a to je na vrh. 96 je davno prosla i mlade generacije se vise i ne sjecaju. Ako pocnemo danas mogli bi smo imati ponovo dobru kosarku za 10-tak godina. Moramo takodzer raditi na trenerskom kadru jer smo tu najslabiji.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Old 28.07.2004., 07:43   #15
Quote:
Venom kaže:
Šveđani su NULA.
A mi nismo?
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Old 28.07.2004., 08:13   #16
Ne daj Bože da se plasiramo na EP u BG, pa to tamo će biti bruka nad brukama...hrvatska košarka je odavno mrtva i mislim da je bolje se njeno truplo drži na nekon sigurnom mjestu, nego da se vucara po terenu...

Katastrofa.

A najbolnije od svega je da košarku više nitko ni ne igra po terenima....kratko i jsano - UBILI SMO KOŠARKU!
Ante Balboa is offline  
Old 28.07.2004., 08:19   #17
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
A mi nismo?
I mi smo nula, ali Kelvinova.
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 28.07.2004., 08:34   #18
Quote:
Ante kaže:
Zasto ne damo sansu Radzi, Vrankovicu, Perasovicu.. Mislim ti ljudi su legende Hrvatske kosarke i trebali bi biti daleko vise ukljuceni danas. Sigurno je da imaju i znanja a koliko sami kazu i volje. Hrvatska se mora vratiti gdje i pripada a to je na vrh. 96 je davno prosla i mlade generacije se vise i ne sjecaju. Ako pocnemo danas mogli bi smo imati ponovo dobru kosarku za 10-tak godina. Moramo takodzer raditi na trenerskom kadru jer smo tu najslabiji.
Jedna od "legendi" hrvatske košarke Dino Rađa je prvi počeo s neodazivanjem u hrvatsku reprezentaciju. Mislim da se radilo o Europskom prvenstvu u Turskoj (ili onom prije njega) -on je odbio poziv i rekao da na ljeto ide (citat) "guštati na svom brodu".

Njegov primjer su nažalost slijedili mnogi i slijede ga još uvijek, pa čak i takve "veličine" tipa Mate Skelin.
Sramota... Neka se ugledaju na naše istočne susjede koji uvijek okupe najjaču ekipu (sa svim njihovim NBA igračima).
polis is offline  
Old 28.07.2004., 09:23   #19
Quote:
Ante kaže:
[B]Zasto ne damo sansu Radzi, Vrankovicu, Perasovicu.. /B]
Koliko ja znam, oni sami NE ŽELE da igraju.
Venom is offline  
Old 28.07.2004., 12:07   #20
Quote:
polis kaže:
Neka se ugledaju na naše istočne susjede koji uvijek okupe najjaču ekipu (sa svim njihovim NBA igračima).
Nije istina da reprezentacija Jugoslavije ili sada SCG ima uvek najjače igrače svoje zemlje. Sve zavisi od selektora i od toga koliko je prepotentan (Pešić se posvađao sa Radmanovićem i Rakočevićem, Vujošević je ignorisao Rakočevića, Radmanovića, Bodirogu, Rebraču i gomilu drugih, dok se sad Obradović posvađao sa Rebrečom i Stojakovićem) i zbog takvih SCG nema uvek najjaču ekipu...
pera_detlic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.