Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2009., 10:55   #21
Moja obožava slikovnice i to je jedino što može zadržati njenu pažnju dulje od dvije minute. Ove kućne su joj sve dojadile tako da nam je knjižnica spas .
najbitnije joj je da se nešto pomiče, otvara, iskače, još i ako svira - savršeno.
Ima za kupit slikovnica Piko koja sa strane ima brdo tipki sa zvukovima povezanima sa sadržajem priče, npr. Piko svira bubnjeve onda dijete treba stisnuti sličicu bubnja. samo što je dosta skupa, preko 100 kn.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:58   #22
Čitate mi misli! Htjedoh nešto pisat o knjigama, a ni ne vidim da ima tema...


Moja obožava "čitat" knjige! A najviše gricnut!
Ova je zaaaakon! http://www.profil.hr/knjiga/gledam-i...ivotinje/6813/
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:01   #23
mi imamo par dobrih,kako se glasaju životinje iz mozaik knjige,imamo i obične,ali njemu su baš zanimljive. Neke sam uzela na sajmu,ima jednu koju obožava,pjesme pjevalice,to sam našla u konzuma
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:01   #24
i Miha te voli..imamo 2 brojeve i vozila a nisam vidjela životinje
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:42   #25
Ako nije za bebe, već za djecu, preporučujem bajke Andersena i Grimm-a i još jednog francuskog pisca (zaboravio sam mu ime) u nakladi forum.

Apsolutni favorit su mi "Priče iz davnine" Ivane Brlić-Mažuranić. Čitam ih svaku večer, ponekad i djeca slušaju

Još jedan topic o ovoj temi.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:47   #26
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mi imamo par dobrih,kako se glasaju životinje iz mozaik knjige,imamo i obične,ali njemu su baš zanimljive. Neke sam uzela na sajmu,ima jednu koju obožava,pjesme pjevalice,to sam našla u konzuma
joj meni je ova slikovnica popila zivce i jedva sam cekala da mu dosadi, ali inace fora knjizica za malene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:28   #27
Princevi favoriti su: medo tobi ..u kuci (tako nekako).. slikovnica-kuca sa prozorcicima (to je no.1)
piko ga odma slijedi u stopu .. ona glazbena kod djeda i bake i njegov prvi rijecnik
pa neke od golden marketinga.. voli jako Djed i repu jer je to cijeli igrokaz kada mu citamo.
Pa psic nosic pa ona sa zvukovima zivotinja (pjetao, pas, macka, ovca, konj,..), kravica sara, i sl.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:32   #28
Mi imamo 2 s glasanjem životinja - žaba i maca, imamo jednu iz Mercatora (Psić) - ta mu je najdraža jer su nekako najbolje prikazane životinje za njegovu percepciju, imamo jednu na kojoj viri pčelica pa se odostraka uvuče prst pa se pčelica miče i imamo 3 s Miffy.
Slikovnice su nam super, to nam je ritual pred spavanje, svako spavanje. Već polako prepoznaje kravicu, pčelicu, peseka (na onoj najdražoj), i obožava stisnuti da se glasaju maca i žaba
Morat ćemo u nabavku novih, mislim da mu je ovih pomalo dosta
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:33   #29
pikov prvi rječnik smo i mi nabavili nedavno i za sad je toliko fascinirana koricama da ju ono unutra još ne zanima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:51   #30
Mališa je kao prvu slikovnicu imao onu spužvastu tj. najlonsku, nisam baš najbolje opisala na zadnjoj stranici ima malo "pištalo" . Po njoj slini, trga, gužva a ona još u komadu.
Sviđa mi se što je mogu oprati

Gledam i učim životinje, Gledam i učim na selu te su nam nove i sviđaju mu se. Zna listati

Danas u Billi gledala neke sa prozočićima ali mi se čini maaali za njih

Meni treba neka o odgoju. Kumi sam kupila Najsretnije dijete u kvartu, ne znam da li joj se sviđa
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:06   #31
e da,njemu su slikovnice uglavnom puno zanimljivije od igračaka. Neke ga uopće ne zanimaju pa nakon nekog vremena ga počnu zanimati i stvarno ne fulam kad trošim na slikovnice.
Dobio je za rođendan "medo" od foruma,ispočetka je nije ni pogledao,sad redovito pokazuje medu,ribicu,zeku. Medin plišani trbuščić gladi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:23   #32
Savrshene knjige, ali na engleskom ima --> ALGORITAM

Ja ih kupujem ko luda.....sa shljokicama, sa materijalom za opipat, sa mirisima, sa prozorchichima, za bebe, za shkolarce, za pisanje po njima, sa aktivnostima, sa puzzlama, sa kartama......

I bash me briga shto su na engleskom - meni su tam najbolje knjigice za djecu.....ali ama bash sve
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:51   #33
Da, oni imaju dobar izbor.. A ove na hrv profil megastore

Najsretnije dijete u kvartu, cula sam da je dobra knjiga no na zalost ju nemam.. .. koliko dodje? Mogla bi ju naruciti da mi ju mm kupi za godisnjicu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:24   #34
Ne sječam se koja je cijena, ima godina dana sigurno

Pitala sam kumicu kakva joj je knjiga, kaže da je ok pročitala je brdo knjiga pa je vjerojatno malo zbunjena od svega usvojenog
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 22:22   #35
Baš maloprije sam naručila iz svijeta knjige malcu (7,5mj) dvije slikovnice za kupanje sa zvučnim efektima (neki Bip bip....) - inače voli te za kupanje i one platnene (tipa one iz DM-a), i naručila kćerki (9g) Komplet Dnevnik Pauline.......bla bla, to me već duže pili da joj kupim.

Baš zato sam već godinama član svijet knjige, jer se na taj način "prisiljavam" da kupujem redovito knjige - ok, u zadnje vrijeme samo dječje, al ionako bih im ih kupovala.
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 00:05   #36
M ima 16,5 mjeseci. Trenutni hit su "Životinje na selu" (kupljeno u dm-) i baby eisteinova "Colors" (algoritam); obje imaju puno dijelova za izvlacenje/uvlacenje skrivanje i sl. Voli i "prvi riječnik" za djecu 12-18 i 18-24, to kao "čita" (milim da sam to u Nami nabavila; oni inače imaju začuđujuće OK izbor knjižica za klince). E da, i "Janko Strižić" bojanka po kojoj švrlja do besvjesti joj je super (jer voli taj crtić, valjda); mislim da sam Janka u Tisku nabavila.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 15:25   #37
Ima super knjiga,tj. slikovnica s prozorčićima za djecu od 2 do 4 godine.Baš gledam izdaje Lusio.Zove se "učim oblike boje i suprotnosti".Maleni(2,5) lista tu knjigu više od godinu dana,i malo po malo i sve je pojmove i suprotnosti svladaoZatim ima "knjižice-tražilice" izdaje Mozaik knjiga,odlične za manju djecu.A za čitanje najviše voli seriju knjiga o janjetu,lavu,kravi,maci,psiću,...koje izdaje Naša djeca.Ilustracije su odlične a tekstovi kratki i za čitanje jako zvučni i veseli.Mi volimo čitati i čitamo stalno
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:34   #38
Jel ima neko dijete osim mog zvrka da ga to ne zanima... ja bi tako htjela s njim čitat i gledat sličke u slikovnicama a njega to ne zanima.. isčupa mi je iz ruke i baci i ode svojim "poslom"
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:14   #39
Mozda ovisi puno o interpretaciji.. Na koji nacin ces mu prikazati sadrzaj slikovnice.
Moj se sav udubi I prticem pokazuje neke sitnice I prica.. Ja ga uvijek posjednem u krilo I uzmem slikovnicu (medo tobi je no.1) I onda mu pricam mjenjajuci boju glasa, imitirajuci to nesto na crtezu, pokazujuci na neki detalj..cak I najmanji.. Ja se sva uzivim u to citanje I pokazivanja, a on me imitira kao papigica

Mislim da njegova zainteresiranost puno ovisi o tome kako mu ti to nesto preneses.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:34   #40
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
e da,njemu su slikovnice uglavnom puno zanimljivije od igračaka. Neke ga uopće ne zanimaju pa nakon nekog vremena ga počnu zanimati i stvarno ne fulam kad trošim na slikovnice.
Dobio je za rođendan "medo" od foruma,ispočetka je nije ni pogledao,sad redovito pokazuje medu,ribicu,zeku. Medin plišani trbuščić gladi



Mi smo prvo kupovali slikovnice od platna, samo sa slikama, šuškavim i mekanim detaljima, pa tvrdih korica s nazivima predmeta, npr. Moja mala biblioteka ranog učenja s 10 knjižica o životinjama, bojama, oblicima. I onda slikovnice sa kratkim pričama Mačak Micko, Mali medo s pelenama i sl. Kupujem ih u Algoritmu i Konzumu.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.