Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2004., 23:59   #21
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
Da, ali nogomet igra 11 igrača, američki nogomet 15-tak (ne znam točno)
Hmmmmmmm, NE. Američki nogomet igra točno 11 igrača, kao i naš nogomet.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 03.12.2004., 09:29   #22
Quote:
Gilach kaže:
Atrakcija i zabava, jebeš dosadnjakoviće u NBA.... A i kad pogledaš brojke, čovjek godinama uredno zabije +20 koševa po utakmici i konstantno je među prva 3-4 asistenta lige....
Da, a ekipe su mu stalno vrhunske. Daleko od toga da je loš, ali ga često ljudi spominju u kontekstu superzvijezde, a mislim da realno ne bi ušao ni u Top 10 NBA igrača. On je shoot-first playmaker koji mora stalno imati loptu u rukama. Nakupi dosta asistencija, ali ne čini suigrače boljima. Je, atraktivan je tu i tamo, ali atraktivan je bio i Harold Miner, a Tim Duncan nije, tako da to i nije neko mjerilo veličine.
Uostalom, meni je on razlogom zbog kojeg je htio van iz Minnesote (nije mogao podnijeti činjenicu da će Garnett uvijek dobivati više para od njega) zauvijek postao nesimpatičan, pa me možete zvati i neobjektivnim (a možete i Lloyd ).
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 03.12.2004., 09:30   #23
Quote:
robybaggio kaže:
Hmmmmmmm, NE. Američki nogomet igra točno 11 igrača, kao i naš nogomet.
Kao što rekoh, nisam znao točno.
Sad znam.
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 03.12.2004., 09:55   #24
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
Da, a ekipe su mu stalno vrhunske. Daleko od toga da je loš, ali ga često ljudi spominju u kontekstu superzvijezde, a mislim da realno ne bi ušao ni u Top 10 NBA igrača. On je shoot-first playmaker koji mora stalno imati loptu u rukama. Nakupi dosta asistencija, ali ne čini suigrače boljima. Je, atraktivan je tu i tamo, ali atraktivan je bio i Harold Miner, a Tim Duncan nije, tako da to i nije neko mjerilo veličine.
Uostalom, meni je on razlogom zbog kojeg je htio van iz Minnesote (nije mogao podnijeti činjenicu da će Garnett uvijek dobivati više para od njega) zauvijek postao nesimpatičan, pa me možete zvati i neobjektivnim (a možete i Lloyd ).
Ma generalno se slažem s tobom, no koliko god cijenio Duncana, radje cu pogledati utakmicu u kojoj igra Marbury ili Desmond Mason ili Iverson ili vec neku fast break run & gun momcad tipa
Phoenix ili Dallas....

Inace, slažem se da Marbury nije u top 10 igraća i da za status super zvijzde mora činiti suigraće boljima. To što je shoot first point guard i nije toliki problem i prepreka za uspjeh momcadi (pogledaj Cassella, ja sam uvjeren da bi Minnesota bila prvak da se on nije ozljedio u playoffu)....
Gilach is offline  
Old 03.12.2004., 12:43   #25
Quote:
Gilach kaže:
Ma generalno se slažem s tobom, no koliko god cijenio Duncana, radje cu pogledati utakmicu u kojoj igra Marbury ili Desmond Mason ili Iverson ili vec neku fast break run & gun momcad tipa
Phoenix ili Dallas....
Naravno, i ja isto. A možda smo samo praznoglavi polufanovi koji ne znaju cijeniti ono što zaista vrijedi. E jebiga.

Quote:
Inace, slažem se da Marbury nije u top 10 igraća i da za status super zvijzde mora činiti suigraće boljima. To što je shoot first point guard i nije toliki problem i prepreka za uspjeh momcadi (pogledaj Cassella, ja sam uvjeren da bi Minnesota bila prvak da se on nije ozljedio u playoffu)....
Da su Minnesoti bili zdravi Cassell i/ili Troy Hudson, vrlo vjerojatno bi dobili Lakerse, koji su i cijelo vrijeme svoje vladavine imali tendenciju da protivnički playevi izgledaju fenomenalno (Mike Bibby, Tony Parker 2001...). Ali uspjeli bi zato što imaju Garnetta.
Playmaker mora u prvom redu biti orijentiran na organizaciju igre, inače ništa od prstenja. Zato Marbury ni neće postići ništa veliko, osim ako ga ne udari munja i promijeni svoj kompletni stil. Ili možda jednog dana kao veteran s klupe (da, to je super upalilo Gary Paytonu ).
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Old 03.12.2004., 22:49   #26
Mojih 5 centi na ovu temu: meni je samo Iverson dobar.
Ken is offline  
Old 04.12.2004., 01:42   #27
Quote:
Ken kaže:
Mojih 5 centi na ovu temu: meni je samo Iverson dobar.
E vidiš, a neki dan bio intervju sa Chuckyem Atkinsom u Večernjem valjda gdje kaže da kad je došao u Cibonu je šuterski bio lošiji od svih igrača. A bio je peti ili šesti najkvalitetniji igrač u Iversonovoj generaciji. Mali crnci su vješti sa loptom i brzi, ali su nikakvi šuteri. Iverson potroši 50 lopti prije nego što zabije 30 koševa.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 04.12.2004., 11:37   #28
ma Iverson je zabljesnuo jednu sezonu, i od tada je nula.
Freek is offline  
Old 04.12.2004., 12:09   #29
Quote:
Freek kaže:
ma Iverson je zabljesnuo jednu sezonu, i od tada je nula.
Ma Iverson je samo jednu sezonu imao pravu ekipu, takve šugave momčadi ni Jordan ne bi izdigao iz prosječnosti....
Gilach is offline  
Old 04.12.2004., 13:30   #30
Quote:
Gilach kaže:
Ma Iverson je samo jednu sezonu imao pravu ekipu, takve šugave momčadi ni Jordan ne bi izdigao iz prosječnosti....
istina, al se i on uobrazip .Čovječe on potroši 70% šuteva što cijela njegova momčad pukne na utakmici. A pogodi 20-30%. pa sad reci da je to dobro. jednostavno previše solira a ne zabija.
Freek is offline  
Old 04.12.2004., 20:36   #31
Gilach kaže : Ma generalno se slažem s tobom, no koliko god cijenio Duncana, radje cu pogledati utakmicu u kojoj igra Marbury ili Desmond Mason ili Iverson ili vec neku fast break run & gun momcad tipa
Phoenix ili Dallas....


Ima nas još takvih,fala Bogu,zbog toga sam oduvijek mrzio ekipe tipa Jazzera,Pacersa i San Antonia tamo iz '90.-ih
__________________
Šokirani korisnik
doondo is offline  
Old 04.12.2004., 23:31   #32
Quote:
doondo kaže:
Gilach kaže : Ma generalno se slažem s tobom, no koliko god cijenio Duncana, radje cu pogledati utakmicu u kojoj igra Marbury ili Desmond Mason ili Iverson ili vec neku fast break run & gun momcad tipa
Phoenix ili Dallas....


Ima nas još takvih,fala Bogu,zbog toga sam oduvijek mrzio ekipe tipa Jazzera,Pacersa i San Antonia tamo iz '90.-ih
meni su Jazzri bili odlični, dvojac Stocton-Malone zaista fantastično. Najbolji asistent lige u povijesti suigrač 2. najboljem strijelcu lige u povijesti. Imalo se šta vidjet zaista je.
Freek is offline  
Old 10.12.2004., 03:14   #33
Re: Re: Krah i kolaps NBA manije

Quote:
L.NimoyInvadesMetal~ kaže:
Ne bih se slozio u potpunosti, mislim da je doslo do jedne "smjene generacija", i opcenito revolucije u sportu, pa tako i u košarci. Neko vrijeme nije bilo kalibra igrača u nogometu tipa Van Basten, Pele, Gullit, Maradona, Falcao, itd, pa eto danas imamo Ronaldinha, Kaku, Adriana, Shevchenka, koje npr. nismo imali prije 5, 6 godina.

Ipak, nije dobro previše daleko u usporedbi ići, jer Američki sport je nešto drugo, iz korijena drukčijeg pristupa nego Europski sport, od navijanja, praćenja, same igre, pa do generalnog stava prema pojedinom sportu.

>Što se tiče Američke nacionalne košarkaške selekcije, oni su još jednom dobili potvrdu da bez najjačeg sastava na jakim turnirima nemaju što tražiti kad se dijele zlatne i srebrne medalje. Ipak, s najjačim sastavom bili bi legitimni kandidati za vrh. Dakle nemojmo pretjerivati, niti je USA basket team zadnja rupa na svirali, ali bogami mogu zaboraviti nekdašnju dominaciju.

>Prije desetak godina košarka je općenito imala drukčiji tretman, što ne znači da je sada bolje ili lošije(čemu uopće takve paralele vući), samo je drukčije.
Nekad je navijanje za Chicago Bullse bio kult(hehe i tada sam navijao za Spurse, da ), danas se ljudima ne da baš gledati Detroit, San Antonio, Sacramento, Utah, Dallas...

Naravno, nekima. Jer mi ostali, trajno inficirani NBA fanatizmom i dalje stojimo iza izjave da nema bolje stvari od gledanja NBA playoffa. (Iznimke naime uvijek postoje, kao Ivanišević, Hrvatska repka, itd), ali danas ću puno radije pogledati utakmicu Spursa i Mavericksa nego Dinama i Heerenveena(iako ću gledati oboje zapravo ).

Broj stranaca u NBA ligi se stvarno povećava iz sezone u sezonu, Europska košarka je sve bolja, igrači dolaze u NBA puno kompletniji nego nekada, iako ta hiperprodukcija ima i svoje loše strane, kao razni Kasuni, Šundovi, Bagarići, itd, čija minutaža po utakmici rijetko prelazi brojku 5 ili 6.


Da ne bi odmah započeli sa žestokim raspravama, zaključit ću u optimističkom tonu: Stojim iza stava da NBA liga ne slabi, već se jednostavno mijenja. Istina je da LeBron James, Carmelo Anthony, Manu Ginobili, Pedja Stojaković, i ostali nemaju karizmu jednog Chamberlaina, Birda, Jordana, Magica...ali tko kaže da jednog dana neće imati?
Današnja košarka ima dosta taktičkog nadmudrivanja, nije sve u lijepom šutu na kraju utakmice,iako ima i toga.
Duncan, O'Neal, Bryant, Parker, Bibby, Amare Stoudamire, Kirilenko, Nash, Wallace, Allen...ima igrača koji nas i dalje tjeraju da svakodnevno pratimo i gledamo utakmice...barem neke od nas...
Moram se slozit sa ovim u potpunosti.....
Pinockio is offline  
Old 15.12.2004., 13:32   #34
Ne pratim vec odavno NBA. Stovise zivcira me sto u dnevniku svaki dan imaju pregled rezultata. Memphis pobijedio Golden State, vrlo vazno... Ali neka barem Clippersi udju u play-off, to bi bilo osvjezenje! LET'S GO CLIPPERS!
grifone is offline  
Old 27.12.2004., 15:41   #35
Quote:
Lloyd Dobbler kaže:
Kvaliteta igre generalno je opala, ali mislim da i dalje ima fenomenalnih igrača - Kobe Bryant (do prošlog ljeta sam ga smatrao najboljim igračem na svijetu, sad ipak mislim da je kreten), Kevin Garnett, Jason Kidd, Tim Duncan i, možda najbolji od svih, LeBron James... Točno, nitko od njih nije ni Magic ni Jordan... još. Ne mislim da su zato manje zanimljivi.
Da , Tim Duncan je strašno uzbudljiv ko igrač isto ko i Garnett
Kad sam gledao tekme s njima, čak su mi reklame bile zanimljivije od utakmica

Baš me zanima kolko bi bila zanimljiva utakmica LA Lakersa sa "moćnim" Kobeom, kad bi se namjerili npr.na Union Olimpiju i spušili 10-ak razlike
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Old 28.12.2004., 02:15   #36
Quote:
mafijozo_jozo kaže:
Da , Tim Duncan je strašno uzbudljiv ko igrač isto ko i Garnett
Kad sam gledao tekme s njima, čak su mi reklame bile zanimljivije od utakmica

Baš me zanima kolko bi bila zanimljiva utakmica LA Lakersa sa "moćnim" Kobeom, kad bi se namjerili npr.na Union Olimpiju i spušili 10-ak razlike
Tim Duncan je Bog.
Jedan od rijetkih danas u NBA koji svoju momčad sam može odvesti do kraja (prstena) i kome ruke ne zadrhte kad se odlučuje utakmica(kao većini "superstarova" danas).
Imperator is offline  
Old 28.12.2004., 09:55   #37
Quote:
Imperator kaže:
Tim Duncan je Bog.
Jedan od rijetkih danas u NBA koji svoju momčad sam može odvesti do kraja (prstena) i kome ruke ne zadrhte kad se odlučuje utakmica(kao većini "superstarova" danas).
Pa mislim da ovdje nitko ne dovodi u pitanje njegovu kvalitetu, no da je dosadan to stoji...
Gilach is offline  
Old 28.12.2004., 13:12   #38
Quote:
Imperator kaže:
Tim Duncan je Bog.
Jedan od rijetkih danas u NBA koji svoju momčad sam može odvesti do kraja (prstena) i kome ruke ne zadrhte kad se odlučuje utakmica(kao većini "superstarova" danas).
A što je taj "Bog" Tim Duncan učinio za svoju momčad u Dream Team-u?
Ništa, samo se uklopio u sivilo cijele prenapuhane Američke reprezentacije
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Old 28.12.2004., 13:52   #39
Quote:
mafijozo_jozo kaže:
A što je taj "Bog" Tim Duncan učinio za svoju momčad u Dream Team-u?
Ništa, samo se uklopio u sivilo cijele prenapuhane Američke reprezentacije
Dream Team je bio samo jedan.
A što je mogao učiniti sa onim sirovinama? Pa većina ih nije u stanju dati koš ako ga ne zakucaju.
Zaboravio si da on ima 2 prstena i da dok on nije došao u SA Robinson i društvo su redovito nakon jako dobre sezone u play-offu ekspresno ispadali.
To je dokaz njegove kvalitete i pobjedničkog mentaliteta.S njim se rodiš, njega nemožeš istrenirati (Jordan, Bird, Dražen).
Imperator is offline  
Old 28.12.2004., 14:01   #40
Quote:
Gilach kaže:
Pa mislim da ovdje nitko ne dovodi u pitanje njegovu kvalitetu, no da je dosadan to stoji...
To zavisi od ukusa.
Ja volim gledati kad je netko dosadno učinkovit i kad uvijek odabere pravo rješenje, koje će njegovoj momčadi najviše koristiti.
Ne podnosim igrače koji rezultat podređuju atraktivnosti.Više vrijedi asistencija slobodnom igraču za šut nego mahnito zaljećanje u reket kroz trojicu sa namjerom zakucavanja, a koje završi sa izgubljenom loptom u 75 % slučajeva.
Ali opet kažem, sve zavisi od ukusa.
Imperator is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.